Розмова про оформлення інтер’єрів ванних кімнат в наших будинках дуже хочеться почати з такого чудового, неймовірно сімейного і затишного Провансу. Цей стиль, колись подарований нам французькою провінцією, завдяки сучасному підходу до оздоблення, безсумнівно, перетворився, у чомусь облагородився і став дуже близьким до кантрі, шебі-шику і навіть англійського напряму.
Сучасна ванна в стилі Прованс – це витонченість у простоті, яку несуть із собою натуральні матеріали, присутні в її оздобленні, потерті поверхні, скромний текстиль та класика форм.
Безсумнівно, до Провансу, який тяжіє увагою до дрібниць і абсолютно всіх деталей, навряд чи позитивно будуть ставитись холостяки, яким набагато більше до душі строга лаконічність, але для сімейних людей, які бажають оточити своїх домочадців теплом та затишком «на всі часи», стиль Прованс стане справжньою знахідкою.
Стилістичні особливості ванни в стилі Прованс
«В інтер’єрі ванної кімнати в силі Прованс переважно використовувати справжні натуральні матеріали»
Інтер’єри Провансу сповнені природної чарівності та світла. Присутність сонячних променів наповнює їх атмосферою одухотвореності та гармонізує. Колірна палітра різноманітна, проте, при цьому не кричить. Декор наповнений пошепки вітру в листі і ледь чутним плеском хвиль. Чарівність провінції виражають світлі пастельні відтінки, фіолетовий, зелений та пісочний кольори. Основою провансальського стилю є білим тлом.
В інтер’єрі ванної кімнати в силі Прованс переважно використовувати справжні натуральні матеріали. При необхідності здешевити процес допускається обробка кімнати їхньою імітацією. До якості замінної продукції слід відноситися з підвищеною увагою, тому що штучні аналоги не завжди потрапляють у стилістичні «ноти», чим дуже псують обстановку та порушують ідилію смаку та витонченості.
Колірні замальовки
Перш за все, давайте визначимося, що стиль Прованс не приймає:
- Міський шик.
- Розкіш.
- Безконтрольна різноманітність фарб.
- Кричі кольори.
Інтер’єр у дусі Провансу повинен у деталях передавати красу природи південній частині Франції, а зробити це він зможе лише в тому випадку, якщо вийде природним та простим. Треба вміти розглянути принадність стилю, що вдається лише уважним глядачам. Не думайте, що додавши до декору ванної, оформленої в стилі Прованс, кольорові елементи з інших інтер’єрних напрямків, ви зможете додати обстановці чарівності та обдурити справжніх естетів.
Для обраного напрямку вам знадобляться кольори лугових трав, молочні відтінки, трохи сині та жовті фарби. Основним тлом у такому декорі стане світлий беж. Його повноправними конкурентами є пісочний та кремовий тони. На додаток до базових кольорів використовують теракотовий або коричневий акцент, але найбільш вдалим рішенням стане гра червоно-блакитних контрастів.
Як бачите, у декорі Провансу панують непомітні, спокійні кольори. Потрапивши в такий інтер’єр, наповнений приглушеними сонцем фарбами літа, ви просто закохаєтеся в його красу і ще довго не можете забути щирого відчуття затишку і щастя, які він так щедро дарує кожному, хто входить.
Ванна в стилі Прованс: специфіка обробки
Оздоблення ванною може бути спрощене використанням специфічно забарвлених дошок, простої штукатурки або цегляної кладки. Однак, у світлі специфіки “клімату” приміщення, що оформляється, пріоритет краще залишити, за звичною нам сьогодні в побуті, керамічною плиткою. Єдине, що потрібно в цьому випадку зробити – це знайти моделі з рослинним орнаментом, що відповідає стилю.
Не забувайте, що фон ванної має бути світлим, тому вибирайте плитку блакитних, бежево-рожевих, ніжно-пісочних відтінків. Підійдуть для створення базової палітри кольору морської лагуни, лугових трав та сонячного тепла. Знайти подібні варіанти не проблематично, тому що виробникам кераміки сьогодні не важко випускати продукцію у всіляких колірних рішеннях.
Підлога такої ванни повинна бути теплою і за кольором і неодмінно гармонувати з фоном стін. Прийнятні теракотові, коричневі, пісочні відтінки. Тут теж зручніше використовувати плитку, яка може бути стилізована під дерево. Можна викласти підлогу мозаїкою або зробити з плитки килимок та окантувати його «живим» природним орнаментом. Підійдуть для оформлення підлоги та інші матеріали з вологостійкою основою, які забезпечать легкість догляду та безпеку.
Класична стеля ванної в стилі Прованс зазвичай вибілена, але при бажанні його можна декорувати балками або їх сучасною імітацією. Стеля має бути точним колірним відображенням підлоги, саме тому дизайнери спочатку радять покривати підлогу плиткою в максимально світлих кольорах. Хороша вийде ванна в стилі французького кантрі, на стелі якої красуватиметься ліпнина або розпис.
Повинні бути прикрашені і двері у ванну кімнату. Її покривають витіюватою позолотою і постачають кованою ручкою химерної форми. Прованс, стиль хоч і простий, проте уникає прямолінійності та не цурається вишуканих форм.
Спочатку велике навантаження щодо передачі тонкості провансальської аури покладено на вікно. Воно, звичайно, є лише в мізерній кількості кімнат подібної специфіки, але якщо воно є, його присутність потрібно використовувати на благо інтер’єру будь-якої ванної, а тим більше створюваної в стилі Прованс. Нехай воно допомагає наповнити приміщення повітрям та світлом. Зробіть так, щоб через нього до кімнати проникала сама природа. А допоможуть у цьому легкі безтурботні фіранки, зазвичай облямовані мереживом, які будуть дотримуватися підхватами і не закриватимуть красу зовнішнього пейзажу.
Сантехніка для Провансу
«Хоча всі сантехнічні прилади і призначені для появи у ванній кімнаті у старовинному стилі Прованс, проте вони повинні бути виконані з сучасним підходом і мати специфічні додаткові функції»
Сантехніка для провансу має індивідуальні особливості. Наприклад, купель неодмінно має бути на ніжках, які в ідеалі роблять кованими. Раковина та унітаз можуть бути прикрашені стилістичним орнаментом. Крім специфічного оформлення, сантехніка повинна мати відповідні форми, що імітується духу часу. Вітаються плавні вигини, хитромудрість мідної фурнітури, фігурні ніжки та підставки. Хоча всі сантехнічні прилади і призначені для появи у ванній кімнаті у старовинному стилі Прованс, тим не менш, вони повинні бути виконані з сучасним підходом і мати специфічні додаткові функції.
Форма ванни має бути класичною, тобто овальною. Вона може бути виготовлена як з чавуну, так і з сучасного акрилу. Красу дизайну ванни надають ніжки, незвичайної форми. За відсутності ванну слід задекорувати дерев’яним екраном зі специфічною обробкою.
Умивальник може вбудовуватись у комод або дерев’яну тумбу. Таке рішення є оптимальним для невеликих кімнат. В інших випадках цей предмет може йти в комплекті з литою або кованою консоллю. Причому кування зовсім не обов’язково має бути старовинним і чавунним. Вона може мати сучасну інтерпретацію. Що стосується варіантів монтажу раковин у ванній кімнаті в стилі Прованс, то тут особливої специфіки немає. Їх можна прикріпити традиційно до стіни, а при великій вазі конструкції використовувати пристінно-підлогове комбіноване кріплення.
Найскладніше пред’являти специфічні вимоги до дизайну унітазу та біде. Напевно, у цьому сенсі головне потрапити до палітри кольорів решти комплекту сантехніки.
За бажання трохи осучаснити обстановку поставте у ванну душову кабіну. Повірте, сучасний Прованс цілком лояльно ставиться до подібних до сантехнічних метаморфоз. Вам дуже пощастить, якщо ви знайдете бокс із бічними панелями, наприклад, коричневого кольору. Таку кабінку значно простіше вписуватиме в прованську концепцію.
Меблі у ванній кімнаті у стилі Прованс
Характерною рисою інтер’єру французьких сіл є присутність у них дерева та кування. У своїй ванній кімнаті можна використовувати дерев’яні полиці. На них зручно розкладати акуратно згорнуті в рулони або складені чарками рушники. На стіні може з’явитись кована вішалка. На ній комфортно залишати одяг. Білизна, підготовлена для прання, потрібно збирати плетені кошики. У куточку з умивальником та комодом може з’явитися лава з лози. Всі присутні меблі, повинні вражати масивністю та показною старістю. За відсутності можливості обставити ванну дійсно раритетними екземплярами, ви можете штучно зістарити нові меблеві предмети.
Хоч дерево не дуже добре переносить вологу, але у ванній стилі Прованс його присутність обов’язкова. Ви можете залишити гарнітур у натуральному відтінку або перелицювати його фасади білим кольором. В останньому випадку додаткову яскравість інтер’єру доведеться зраджувати за допомогою різнокольорових аксесуарів.
Продовжуючи тему, хочеться особливо поговорити про місткі ванні кімнати, в простір яких можуть увійти не тільки стандартні тумба, умивальник, пенал і навісна шафка, а й туалетний столик, стільці, дерев’яні полиці. Прекрасно впишеться в обстановку плетене крісло, стільчик з металевими ніжками. Сучасна ванна кімната в стилі Прованс прийме і містке крісло зі шкіри, якщо воно буде бежевого або білого кольору.
Цілком можливо, що знайдеться тут місце і для пуфа. Вводячи ці додаткові предмети меблів, слідкуйте, щоб ситуація не вийшла перевантаженою. Прованс цього не любить.
Декор у ванній у стилі Прованс
Аксесуари в Провансі не повинні кричати і вибиватися зі стилістичного рішення кімнати. В обстановку можуть бути введені виключно елементи, які виготовлені з натуральних матеріалів. Прикрасами можуть стати як куплені речі, так ти зроблені самостійно, власними руками. Стиль Прованс приймає різні аксесуари, тому ті, хто вміє створювати оригінальні прекрасні речі своїми руками, цілком можуть продемонструвати свої таланти в наповненні інтер’єру ванної.
Підійде все: декупаж, вишивка, живопис. Чудовим варіантом привнесення затишку стануть розшиті рушники. Неповторно урізноманітнить вигляд ванної так звана спідниця, за допомогою якої декорують раковину або фіранки; вони можуть з’явитися на тумбочці або шафці. Є у ванній у стилі Прованс вікно можна оформити плетеними фігурками та кашпо з квітами.
Чудовою окрасою стане для такої ванної кована люстра з металевим або дерев’яним абажуром. Вона ж забезпечить і освітлення в кімнаті, яке в даному випадку має бути середньою яскравістю.
Висновок
Ванна в стилі Прованс – це інтер’єр, над яким не владний час. Він завжди стильний і практичний. Це один із небагатьох декорів, в облаштуванні яких ви отримаєте можливість виразити власну індивідуальність. Тут завжди є шанс реалізувати свої дизайнерські таланти. Так що реалізуйте свої ідеї та насолоджуйтесь комфортом!
“Ванна у стилі прованс – це смак лаванди, чарівність старовини та тиша південного сонця в одному просторі.”
“Ванна в стилі прованс – це там, де серце знаходить спокій, а душа – віддих.”
О, так, звичайно, давайте оформимо ванну в стилі прованс! І взагалі, чому би нам не перетворити весь наш міський апартамент в прованську віллу з лавандовими полями під вікном? Я чув, що у такому стилі дуже зручно купатися з купою сільської глибинки під рукою. Ну, і звичайно, не забудьте про курей в коридорі – без них жоден прованський інтер’єр не обходиться.
Вибачте, але я зовсім не розумію, що таке “прованс”. Це щось зв’язане з ремонтом чи дизайном? Буду вдячний, якщо поясните більш детально.
Цей текст надихає! Робить ванну в стилі прованс – це як створити власний маленький куточок Франції прямо вдома. Поради дійсно корисні і легкі для виконання. Дякую за чудову статтю!
Які основні елементи потрібно врахувати при оформленні ванної кімнати в стилі прованс?
Оформлення ванної кімнати в стилі прованс вимагає відповідного підходу до кольорових рішень, вибору меблів та декору.
1. Кольорова палітра: Яскрава основа із домінуванням білого, блакитного, лавандового, м’ятного, бежевого або пісочного – це основні кольори цього стилю. Вони викликають асоціації з теплими і сонячними літніми днями в Провансі.
2. Меблі: В стилі прованс використовуються меблі з дерева, часто з ефектом старіння. Це можуть бути великі дерев’яні шафи для білизни, полиці, відкриті полички. Важливо, щоб меблі були не просто функціональними, а й вносили естетичну цінність, доповнюючи загальну картину інтер’єру.
3. Декор: Використовуйте декоративні елементи, які створюють затишок: свічки, квіти у горщиках, текстиль. Керамічні вази, вишиті рушники, ковані елементи також підкреслять стиль прованс.
4. Плитка: Використовуйте плитку світлих тонів, ідеально підійде п
– Як оформити ванну в стилі прованс?
– Додайте пару качок і паризький бульвар!