Оформлення віконного отвору заслуговує на пильну увагу. Від нього залежить гармонія та привабливість інтер’єру, його характер та атмосфера. Безперечно, матеріал, відтінок, фасон завіс у цьому процесі є основними факторами. Але й конструкція, де вони закріплюються, бере участь у створенні загальної картини декору.
Якщо передбачається зробити її одним із значних елементів обстановки, найкращим варіантом стануть настінні карнизи для штор.
Особливості та переваги настінних моделей
Всі вироби цієї категорії за способом кріплення поділяються на стельові та настінні. Стельові конструкції мають певні плюси. У деяких випадках їх монтаж є найвдалішим рішенням. Але й у настінних моделей є чимало переваг, що забезпечують їм заслужену популярність.
До їх переваг можна віднести:
- універсальність;
- простість установки;
- варіативність;
- надійність;
- відмінні естетичні показники.
Підібрати виріб можна для будь-якого приміщення, незалежно від площі, планування, висоти стель. Великий модельний ряд конструкцій різних типів гарантує вдале придбання.
На відміну від стельових варіантів, настінні карнизи може монтувати кожен господар будинку. Вони можуть фіксуватись на різних поверхнях. Ці конструкції мають високу надійність, здатні витримувати солідні навантаження, які створюють важкі портьєри.
Асортимент настінних гардин включає усі відомі типи, вироби із різних видів матеріалів. Є настінні карнизи для штор дворядні, трирядні, одиночні, дерев’яні, металеві та пластикові. Така різноманітність дозволяє точно підібрати модель для конкретного оформлення.
Стельові моделі, здебільшого, залишаються непомітними, не беруть участі у формуванні інтер’єру. Настінні варіанти можуть мати чітку стильову спрямованість, стають ефектним акцентом. У таких моделях використовуються всі види кріплень, є можливість оригінально декорувати віконний отвір.
Види настінних конструкцій
Важливим критерієм, яким здійснюється вибір карниза, є кількість рядів. В оформленні вікон можна використовувати:
- щільні та легкі портьєри,
- прозорі та напівпрозорі тюлі та штори,
- декоративні деталі.
Прості однорядні моделі використовуються в кімнатах, де немає потреби вішати щільні та напівпрозорі завіси. Найчастіше такі конструкції застосовуються в кухнях, холах.
Дворядні настінні карнизи для штор монтуються в спальнях, дитячих, залі. Захист від сонячного світла, приватність забезпечують щільні портьєри.
Легкий тюль забезпечує комфортну обстановку.
В оформленні солідного презентабельного інтер’єру вітальні можуть використовуватися складні композиції із завіс різних видів. Для такого декорування може знадобитися трирядний карниз. Ця конструкція дозволяє повісити тюль, щільні та легкі фіранки, ламбрекени.
Типи стінових карнизів
У виготовленні карнизів використовується кілька типів конструкцій. До основних варіантів можна віднести моделі:
- круглі;
- профільні;
- струнні.
Просту конструкцію мають традиційні круглі карнизи. Кріплення для полотен переміщаються по металевій, дерев’яній основі круглого перерізу. Це можуть бути кільця із затискачами, люверси.
Великою популярністю користуються профільні настінні карнизи для штор. У напрямних із металу, пластику встановлені спеціальні гачки, затискачі для кріплення штор.
Моделям з алюмінію, полімерів може надаватися будь-яка конфігурація. Надається можливість оформляти еркерні вікна, ніші.
Істотним плюсом струнних конструкцій є гранична лаконічність. Її елементи практично непомітні, фіранки немов висять у повітрі.
Це робить карнизи ідеальним варіантом для суворих сучасних стилів, які не визнають зайвих деталей.
Фото настінних карнизів для штор дозволяють вивчити особливості моделей, оцінити їх естетичні, функціональні показники.
Матеріали для створення настінних карнизів
Настінні конструкції виготовляються з:
- натурального дерева;
- металевих сплавів;
- полімерів.
Може застосовуватися комбінування матеріалів.
Гідна міцність, надійність мають всі види виробів. Металеві карнизи для штор можуть виготовлятися з вуглецевої, нержавіючої сталі, алюмінієвих сплавів.
Сталеві конструкції покриваються захисними шарами з метою запобігання появі іржі.
Одним із плюсів таких виробів є відмінні естетичні показники, варіативність. Трирядні, дворядні металеві настінні карнизи для штор із бронзовим, позолоченим покриттям, вироби з художнім куванням включаються до респектабельних класичних оформлень. Лаконічні моделі із алюмінію, нержавіючої сталі гідно прикрашають сучасні стилі.
Користуються заслуженим попитом на вироби з дерева. Матеріал має унікальну здатність наповнювати домашню атмосферу затишком. Дерев’яні карнизи підходять для різних стилів: кантрі, рустик, еко, скандинавський та ін.
Є незаперечні переваги та пластикових настінних профільних карнизів для штор. Вони також успішно доповнюють сучасні інтер’єри, завдяки лаконічності.
Полімери добре фарбуються, вироби з них випускаються у широкій гамі відтінків. Стійкість пластику до будь-яких впливів ззовні, здатність зберігати властивості в складних умовах дозволяють монтувати карнизи в будь-яких кімнатах, у тому числі в приміщеннях, що не опалюються, у ванній, санвузлі.
Габарити навісних конструкцій
Навісні карнизи для штор випускаються у великому діапазоні розмірів. Можна вибрати моделі:
- закривають стандартний віконний отвір;
- що займають всю стіну;
- для панорамних склінь.
У кухнях та передпокоях, дитячих та спальнях нерідко монтуються стандартні конструкції, довжина яких на кілька сантиметрів перевищує ширину віконного прийому.
Однорядні, дворядні настінні карнизи для штор такого типу надійно захищають від сонячного світла, мають компактність, не заважають у розміщенні меблів.
При необхідності виконати візуальне коригування, надати кімнаті солідного, презентабельного вигляду, завісами декорується весь простір стіни, на якій знаходиться вікно.
Такий прийом візуально розширює приміщення, надає інтер’єру величі. В оформленні зазвичай використовуються трирядні, дворядні металеві карнизи для штор, що мають високу міцність, надійність.
У декоруванні масштабних панорамних склінь може застосовуватися кілька систем для забезпечення потрібної довжини, яка може перевищувати шість метрів.
Хорошим варіантом для такого оформлення є профільні моделі із пластику, металу. Конструкції мають бути оснащені розсувними механізмами, що забезпечують зручну експлуатацію масштабних конструкцій.
Комплектуючі елементи у стінових карнизах
Зручність у монтажі, експлуатації карнизів, їхня привабливість забезпечується комплектуючими елементами. До них належать:
- кронштейни;
- фурнітура;
- декоративні деталі;
- механізми управління.
За допомогою кронштейнів конструкції фіксуються на стіні. Зазвичай вони виготовляються з того самого матеріалу, що й робоча частина конструкції. Кронштейни можуть виконувати як практичну, а й декоративну функцію.
Найбільшою різноманітністю відрізняються кріплення, на які закріплюються металеві карнизи для штор. В асортименті є лаконічні, прості моделі, складні кронштейни, виготовлені художнім куванням.
Важливим елементом конструкцій є фурнітура, що забезпечує можливість зручного підвішування текстильних полотен. Це можуть бути кільця, оснащені затискачами.
Такі моделі дозволяють вішати штори без попереднього пришивання петель. У багатьох сучасних системах встановлюються різноманітні гачки з роликами, що переміщуються по шині. Для такої фурнітури потрібні петлі, прикріплені до завіс.
Одним із наймодніших варіантів є люверси. Фото настінних карнизів для штор із такими завісами є на багатьох сайтах. Для такого закріплення штор спеціальні затискачі та гачки не потрібні.
Кільця із пластику, металу вбудовуються у фіранки. Вони надягають на основу карнизу з круглим перетином. Це може бути металева, дерев’яна та пластикова конструкція.
Профільні настінні карнизи для штор, інші типи можуть оснащуватися декоративними елементами, що підвищують естетичні показники. Популярні багетні моделі, доповнені планкою, що закриває конструкцію.
Ці вироби виконуються у різних стилях. При виборі можна враховувати специфіку інтер’єру.
Привабливість карнизів можуть надавати фігурні наконечники. Наявність таких елементів чітко наголошує на дизайнерському стилі. В інтер’єрі ці моделі стають виразним акцентом.
Більшість конструкцій пропонується без додаткових механізмів розсуву штор. Але можна знайти варіанти, що оснащені зручною функцією. Найпоширенішим варіантом є простий пристрій, що дозволяє надавати полотнам потрібне положення за допомогою шнурів, ланцюгів.
Дворядні настінні карнизи для штор можуть обладнатися електродвигунами, що виконують керування завісами. Механізми з дистанційним керуванням часто використовують у оформленні панорамних склінь.
Вони забезпечують максимальну зручність у користуванні масштабними системами.
Основні критерії підбору карнизу
У великому асортименті цих виробів багато споживачів губляться, не знаючи, який виріб точно відповідатиме вимогам. Варто перед походом до магазину переглянути фото настінних карнизів для штор в інтернеті, ознайомитись з їх особливостями.
Неможливо сказати, яка конструкція краща, оскільки ці вироби підбираються до конкретного об’єкта.
Мають значення особисті переваги, фінансові можливості. Однак є й загальні критерії, які потрібно враховувати:
- необхідна кількість рядів;
- ступінь навантаження;
- параметри;
- тип фурнітури;
- дизайнерський стиль.
Кількість рядів у карнизі залежить від виду оформлення віконного отвору, штор, які будуть перебувати на конструкції. Якщо планується декорувати вікно кількома шарами, важкими, добротними портерами, знадобляться надійні дерев’яні, металеві настінні карнизи для штор.
Вибір типу фурнітури залежить від особистих вимог. Якщо заміна фіранок виконується часто, немає бажання займатися оформленням полотен петлями, можна віддати перевагу конструкції із затискачами.
Бажаючим створити оригінальний декор із люверсами, знадобиться карниз із круглими перекладинами. Послуги встановлення люверсів пропонують усі спеціалізовані ательє.
Оскільки карнизи відносяться до важливих елементів інтер’єру, їхнього дизайнерського стилю, відтінку необхідно приділити увагу. Конструкція має вдало вписатись, не порушувати гармонії загального оформлення.
Якщо потрібно додатково підкреслити певний стиль, варто вибрати модель, оснащену фігурними наконечниками, однорядний або дворядний металевий настінний карниз для штор з художнім куванням та ін.
Настінні конструкції у різних стилях інтер’єру
Бездоганну гармонію інтер’єру забезпечує уважний вибір кожного елемента. Карниз не є винятком. Є багато різних варіантів для кожного стилю. Вибір залежить від особливостей конкретного інтер’єру. Можна скористатися рекомендаціями професійних дизайнерів:
- бароко – металевий карниз з позолотою, хитромудрими наконечниками;
- рококо – конструкція з металу з оздобленням «під бронзу» з рослинним декором;
- англійська – дерев’яна модель з елегантними геометричними наконечниками, металева модель з художнім куванням;
- японський, скандинавський, кантрі – лаконічний дерев’яний виріб;
- мінімалізм – профільний, струнний або простий металевий карниз;
- хай-тек – конструкція з нержавіючої сталі, може бути доповнена футуристичним декором;
- модерн – багетні моделі з декоративними планками.
Це лише загальні поради. При виборі необхідно враховувати колірну гаму оформлення кімнати, вид декоративних елементів інтер’єру, тип та фасон завіс, які будуть навішуватись на карниз.
Відтінок конструкції, її декор повинні гармонійно поєднуватися з обстановкою, шторами. Наприклад, короткий карниз з металу не варто комбінувати з легкими завісами в романтичному стилі. А добротні портьєри з оксамиту не потрібно вішати на конструкцію із пластику.
Важливо враховувати умови експлуатації конструкції. Якщо карниз монтується в кімнаті з високою вологістю, температурою, в приміщенні, яке не опалюється в холодну пору року, потрібно віддати перевагу конструкції з полімеру.
Ці моделі у будь-яких умовах зберігають свої якості. Незважаючи на захисні шари металевих виробів, якісну обробку дерев’яних конструкцій залишається ризик передчасного пошкодження.
Фіксація настінного карнизу
Більшість моделей настінних карнизів для штор відрізняються простим монтажем. Тому багато домашніх умільців встановлюють їх своїми руками, не вдаючись до професійної допомоги. Перед тим як розпочати виконання цієї роботи, слід запастися інструментом, пристосуваннями.
У підготовчих маніпуляціях знадобиться рулетка, рівень, лінійка та олівець. Вибір інструменту залежить від виду стін, до яких монтуватиметься карниз. Якщо це дерев’яна поверхня, знадобиться шуруповерт. У роботі з бетонними, цегляними поверхнями стане в нагоді перфоратор або дриль.
Приблизна послідовність дій така:
- визначення оптимального розташування карниза;
- проведення лінії, по якій монтуватиметься конструкція;
- встановлення позначок у місцях знаходження кронштейнів;
- створення отворів у стіні; встановлення дюбелів;
- монтаж кронштейнів; закріплення карнизу.
Якщо роботи виконані акуратно, правильно, однорядні, дворядні настінні карнизи для штор будуть багато років бездоганно виконувати своє практичне призначення.
Автор статті прагне надати читачам корисні поради щодо вибору та використання настінних карнизів для оформлення інтер’єру.
Цей текст допоміг мені краще розуміти важливість настінних карнизів у дизайні інтер’єру. Чудові поради щодо вибору, які допоможуть зробити мій простір більш стильним і функціональним. Неймовірно корисно!
“Настінний карниз – не просто деталь інтер’єру, а вибір, що визначає стиль та настрій приміщення.”