Легкий, свіжий ніжний м’ятний колір. Цей відтінок останнім часом став неймовірно популярним, причому актуальним він не тільки в аксесуарах та одязі, а й в оформленні приміщень. Дизайнери вважають за краще використовувати м’ятний колір в інтер’єрі за його унікальні властивості. Атмосфера будинку стає легкою, повітряною, умиротвореною.
Свою назву «м’ятний» отримав на зорі минулого століття. Хто і чому вирішив так назвати цей чудовий відтінок зеленого, ми навряд чи дізнаємося, але це слово дуже точно передало суть кольору. Схожість з однойменною рослиною тут побудована аж ніяк не на рівні зорового сприйняття (бо ні листя, ні квіти звичайної м’яти не мають нічого схожого з відтінком), а виключно на смакових асоціаціях. М’ятний колір теж дарує почуття свіжості та комфортної прохолоди.
Прагнення сучасної людини до такої релаксуючої обстановки цілком зрозуміле. У повсякденному житті надто багато динаміки та енергії, а це неймовірно втомлює, тому будь-які дизайнерські хитрощі, що дозволяють відчути невагомість і відпочити очам, мають все більший попит. Адже введення м’ятного кольору в інтер’єр – це найбільш ефективний хід.
М’ятний відтінок може використовуватися в декорі будь-якого приміщення, причому насиченому або пастельному варіанті. Йому може відводитися роль основного тла або другорядних акцентів. Але навіть будучи введений в деталях і аксесуарах, м’ятний відтінок наповнить приміщення особливим настроєм, в якому переплелися свіжість, що бадьорить, життєрадісність, неймовірний затишок і релакс. Небагато відтінків палітри кольорів можуть похвалитися такими якостями, тому з м’ятними інтер’єрами є сенс познайомитися ближче.
«М’ятна» психологія
М’ятний вважають кольором ранньої весни. Він асоціюється у нас з юністю та свіжістю прохолоди. Особливо цінна ця якість у спекотні літні дні, тому що в кімнатах з м’ятним колоруванням висока температура переноситься набагато легше. Стійке відчуття прохолоди можна порівняти за ефективністю з життєдайним ковтком «Мохіто».
Оскільки м’ятний відноситься до зеленого спектру палітри, його також сприймають як природний колір.
Він не втомлює, приємний погляду, тому що природний для нас, а отже, присутність м’ятного кольору в інтер’єрі ніколи не дратуватиме і не набридне.
Завдяки цим якостям відтінки м’ятного можуть наноситися на поверхні великих розмірів і служити основним інтер’єрним фоном.
Ще однією цікавою властивістю м’ятного кольору, про яку не можна однозначно сказати, позитивне воно чи негативне, є його вміння «старити» декор. Цей відтінок, з’являючись на стінах або в меблевій оббивці, може сприйматися як вицвіла зелень, тому предмети та поверхні з такою обробкою часом здаються вінтажними, тобто потертими від часу і такими, що втратили свою колишню яскравість. Цей ретро-ефект кольору дизайнери активно використовують у створенні інтер’єрів у дусі потертого шику.
Але на цьому сюрпризи м’ятного кольору не закінчуються. Є ще один козир. На людину він діє заспокійливо, за що його називають відтінком світу. Вплив м’ятного на світовідчуття людей досі вивчається вченими. Підсумкові результати досить цікаві. Доведено, що цьому кольору під силу викликати почуття непідробної безпеки.
Грунтуючись на наукових висновках, дизайнери стали широко застосовувати відтінок у приміщеннях, де потрібні релаксаційні ефекти, наприклад, м’ятний колір, часто гість в інтер’єрі масажних кабінетів та кімнат травотерапії.
У м’ятні відтінки із задоволенням фарбують стіни у клініках. Це хороший спосібзаспокоїти пацієнтів та відволікти від невеселих думок. Доречний м’ятний декор і в офісному інтер’єрі: він дещо розрядить напружену обстановку в кабінеті та знизить поріг конфліктності.
«М’ятні» стилі
М’ятний колір дуже лояльний. Він чудово сприймається як у монохромних декорах, так і у комбінованих. Завдяки цим якостям його можна вводити в інтер’єри будь-якого стилю. Однак найчастіше м’ятний використовують у дизайні «під старовину». Це насамперед:
- Ретро.
- Урожай.
- Шеббі-шик.
Тут його комбінують із пастельними тонами. Найчастіше у компаньйони до м’ятного потрапляють кремовий та блідо-рожевий, проте нерідкі декори, де його доповнюють шоколадним, бірюзою та блакитним відтінком.
Використовувати м’ятний колір у декорі інтер’єру можна, не тільки оформляючи в нього глобальні поверхні, але й обставляючи кімнату меблями з кольором оббивкою. В цьому випадку непогано буде доповнити обстановку матовими шторами та іншим текстилем.
М’ятний колір, по суті, універсальний, тому йому завжди є місце в лаконічних інтер’єрах сучасності, ось тільки в мінімалістичних декорах йому приділяється лише акцентна роль, оскільки провідними тонами цих стилів є «потертий» сірий, брудно-білий та іноді бежевий. М’ятні елементи декору на такому мінімалістичному фоні виглядають просто приголомшливо. Мало того, що вони не вступають у конфронтацію з основними стилістичними концепціями, то ще й наповнюють аскетичний простір обсягом та свіжістю чистоти. Атмосфера кімнати втрачає свою металеву жорсткість і в ній починає грати та переливатися емоціями весняна життєрадісність.
М’ятний колір в інтер’єрі домашнього простору
М’ятний колір у домашньому декорі – це вишуканість, настрій, затишок, що затребуване в інтер’єрі будь-якої кімнати, вітальня чи передпокій. Бадьоряча життєрадісність і світлий простір ніде не будуть зайвими!
Кухня
М’ята обробка зробить фурор в інтер’єрі навіть самої непоказної кухоньки. Особливо цікаво м’ятний колір сприйматиметься у поєднанні з гарнітуром із натурального дерева. Керамічна плитка на стінах або гладке фарбування додадуть кухні ретро-вигляд. Однак щоб повернутися в п’ятдесяті роки минулого століття, часом зовсім немає сенсу робити м’ятний основним тлом, можна обмежитися однією виразною деталлю, наприклад, холодильником. Розкішно виглядатиме м’ятний холодильник на фоні білих стін. Придбати домашню техніку в м’ятному кольорі, актуальну в інтер’єрі кухні сьогодні не проблема.
Дуже просто подарувати кухні літній настрій можна, просто пофарбувавши у м’ятний стиль стільці та ніжки столу. Доповнити декор та зробити його завершеним допоможе ідентичний текстиль.
М’ятна кухня – чудовий варіант для справжніх епікурейців. Його гідно оцінять ті, хто любить проводити час на природі. Сидячи за затишним столиком м’ятного кольору і неквапливо попиваючи каву, можна відчути себе на улюбленій дачній веранді.
Дитяча
Повітряна легкість м’ятного відтінку дуже підходить дитячій та юнацькій життєрадісності, тому його часто роблять основною темою дитячих інтер’єрів. Дівча викликає захоплення його поєднання з рожевим: кімната виходить неймовірно казковою і доброю. Чистим та акуратним робить інтер’єр комбінація м’ятного з білим. Добре гармонує м’ята зі світлими деревними фактурами.
Але це аж ніяк не означає, що м’ятного кольору немає місця в хлопчачому інтер’єрі. Просто у партнери до нього потрібно буде взяти абрикосову, блакитну або яскраву бірюзу. Чудово сприймається дітьми тандем м’ятного із сріблясто-сірим, розбавлений вкрапленнями жовтого та кремового. Такий декор не лише заспокоює, а й породжує робочий настрій, що буде зовсім не зайвим у кімнаті школяра.
Вітальні
Замислюючи ремонт, ми прагнемо підібрати для інтер’єру кожної кімнати кольори, які точно передавали б наш настрій і демонстрували смакові уподобання. Особливу увагу приділяє декор вітальні, тому що в цій кімнаті має бути добре не лише домочадцям, а й комфортно гостям. І тільки м’ятний колір, при його прохолодній свіжості, здатний зробити атмосферу центральної кімнати делікатно вишуканою, але при цьому по-справжньому затишною. Можете поекспериментувати, але повірте, ніякий інший відтінок із спектральної різноманітності кольорів не впорається з цим завданням так гідно! Якщо Ви вирішили віддати м’ятному кольору у вітальні інтер’єрі основні поверхні, то щоб нейтралізувати його сонно-релаксуючий вплив освіжіть обстановку білосніжними меблями або текстилем. Додадуть бадьорості та запалу оранжеві та жовті аксесуари. Загалом вітальня – це та кімната, де раціонально пограти кольоровими комбінаціями.
Спальня
Ця кімната має стати справжнім притулком і затишним куточком у будинку, наповненим затишком та сприяючим релакс. Ви можете оформити її в будь-яких тонах, але тільки присутність м’ятного кольору в її інтер’єрі дасть Вам можливість почуватися по-справжньому в спальні комфортно. Цього кольору у спальні багато не буває. Його можна використовувати в обробці стелі, стін, підлоги, причому робити це одночасно. Це лише додасть до атмосфери спокою і дозволить відчути себе щасливим. А ось в аксесуарах не старайтеся. Захаращення дрібницями та сімейними фото тут недоречне.
Висновок
М’ятний колір в інтер’єрі Вашого будинку – це чудовий спосіб відволіктися від метушніх буднів, відчути розмірене протягом часу і насолодитися сімейною гармонією. Таке колірне рішення дозволяє швидко та якісно трансформувати навіть неймовірно проблематичні простори у затишні гніздечка. Так що сміливо беріть у роботу м’ятний відтінок та облаштовуйте будинок своєї мрії!