Будинок словацького архітектора є втіленням його уявлення про ідеальне життя. Багато архітекторів намагаються під час створення власного житла, втілити ті ідеї, які вдалося реалізувати у проектах своїх клієнтів, зробити своє житло втіленням персонального погляду архітектуру. У цьому випадку проект створений для комфортного сімейного життя, а не для демонстрації світового креативу.
Сучасний будинок – підхід до створення
Важливим критерієм при розробці проекту стало бажання створити будинок поза часом, що позначилося на сучасному дизайні, який буде актуальним не одне десятиліття. Другий критерій – це простота форм, відсутність складних елементів та хитромудрих деталей. У будівництві будинку використовувалися класичні натуральні довговічні матеріали: камінь, обпалена цегла, мінімум гіпсокартонних конструкцій.
Основний акцент був зроблений на функціональність, будинок повинен мати можливість адаптуватися під будь-які зміни в сім’ї. Перший рівень був спланований саме з цією метою, зараз це гостьовий простір, а надалі може стати окремим ізольованим житловим блоком для батьків, з окремим входом та своїм виходом у внутрішній двір.
Сучасний будинок – архітектура
Будинок проектувався, виходячи з особливостей ділянки, він невеликий, лише 4,7 соток і витягнутий. На одному поверсі вдалося розмістити лише дві повноцінні кімнати. Друга особливість залежить від погодних умов. Літня тераса розташована на північній стороні будинку, що є незвичайним. Архітектор вирішив, що сонячні промені приємні навесні та восени, а влітку хочеться сховатися від палючого сонця. Тераса має вихід на кухню та імпровізоване вікно на вулицю. На терасі вдалося створити свій неповторний мікроклімат.
Через конструктивні особливості, передня частина будинку (гараж і патіо) виконана з бетону. Архітектор залучив відомого графіті художника і той зобразив на бетоні веселих тварин, які низовино притягують захоплені погляди перехожих та розуміють настрій господарів.
Ігри зі світлом
Найнезвичайніше рішення – це вікно над каміном. Без цього вікна приміщення вітальні вийшло б похмурим, це велике вікно висвітлює сходові марші. У ванній кімнаті розміщені два вікна, завдяки цьому рішення приміщення освітлене денним світлом максимально можливий час.
Вікно має навіть вбиральня, щоб було видно неспотворений колір одягу. На кухні є вікно в палісадник та на вулицю. За практичними міркуваннями, кухня не повністю з’єднана з гостиной, а лише частково, щоб приховати від очей гостей таїнство приготування їжі.
Інтер’єр будинку ще не повністю мебльований. За словами власника будинку, ситуація повинна народжуватися і наповнюватися поступово.
“Власний гніздо – золото.”