Люстри для натяжної стелі

Світлодизайн відіграє важливу роль в оформленні приміщення. Продумано і грамотно організоване освітлення здатне підкреслити переваги кімнати та вигідно піднести вдалі риси інтер’єру.

Якщо у квартирі планується ремонт та облаштування натяжних стель, то до процесу вибору освітлювальних приладів необхідно підійти з розумом.

Світильники та люстри для натяжної стелі повинні гармоніювати зі всією обстановкою приміщення та відтіняти красу натяжного полотна.

люстри для натяжної стелі

Люстра для натяжної стелі має гармоніювати з інтер’єром

Для освітлення може бути використаний як традиційний одиночний світильник – люстра – так і ціла група точкових або їх комбінація.

Якщо правильно підібрати дизайн стелі, не потрібно встановлювати безліч елементів, які здатні перевантажити простір.

Для рівної сатинової стелі ідеальним компаньйоном може стати кришталева люстра або світильник у формі букета з металевих деталей, доповнених стразами та діодами.

люстри для натяжної стелі

Група точкових світильників для сатинової натяжної стелі.

Що важливо врахувати при виборі люстри для натяжної стелі

Особливість матеріалу, який використовується для створення натяжної стелі – його висока чутливість до нагрівання.

Під час встановлення світильника надто близько до поверхні покриття може змінити колір (на ньому з’явиться чорна або жовта пляма) або деформуватися.
Щоб подібної неприємності не сталося, потрібно підбирати освітлювальні прилади з урахуванням таких правил:

 • Лампа повинна розташовуватися на відстані від полотна, щоб останнє не нагрівалося. Люстри, що нагріваються нижче 60 °С, не завдадуть покриттю шкоди.

люстри для натяжної стелі

Люстра не повинна нагрівати натяжну стелю

 • Блоки живлення, які використовуються для підключення світлодіодних та галогенних ламп до мережі, не можна розміщувати у просторі між бетонною стелею та натяжним покриттям. Залишені там прилади швидко вийдуть з ладу, оскільки через недостатню вентиляцію постійно перегріватимуться. Оптимальне місце розміщення БП – вентиляційна ніша. Провід можна прокласти в технічному зазорі між стелею і бетоном.
 • Монтаж люстр та світильників на натяжній стелі може бути виконаний різними способами. Слід вибрати освітлювальні прилади ще до встановлення полотна, щоб робітники змогли розрізати матеріал у потрібному місці та підготувати основу для кріплення світильника.

люстри для натяжної стелі

Встановлення точкових світильників для натяжної стелі

 • Глянцеві натяжні стелі здатні відбивати до 80 % світла, тому рекомендується вибирати світильники з плафонами, що розсіюють світло. Промені від люстр з відкритими лампами можуть створювати дискомфорт.

люстри для натяжної стелі

Для глянсових натяжних стель підійдуть люстри з розсіяним світлом

Якими бувають люстри

«Люстри для натяжної стелі можуть бути горизонтальними та вертикальними»

Вибирати світильник у спальню, дитячу чи вітальню потрібно, орієнтуючись на розміри та дизайн приміщення.

Для невеликої кімнати буде достатньо однієї, розташованої в центрі стелі, люстри, для просторої може знадобитися пара світильників, розташованих на рівній відстані від стін.

люстри для натяжної стелі

Розмір люстри для натяжної стелі залежить від розміру кімнати

Люстри для натяжної стелі можуть бути горизонтальними та вертикальними. Для приміщень з низько розташованою стелею (висотою стін до 3 м) краще підійдуть горизонтальні, а на високих стелях добре виглядатимуть вертикальні світильники.

люстри для натяжної стелі

Горизонтальна люстра для натяжної стелі підійде для невисоких приміщень

Також існує і третій вид світильників – люстри на штанзі. Цей вид має продуману конструкцію та поєднує переваги перших двох. Висоту подібних приладів можна регулювати, і це дозволяє використовувати їх для встановлення на натяжній стелі навіть разом із лампами розжарювання.

Ця ж властивість уможливлює застосування таких світильників у приміщенні з будь-яким рівнем стелі. Змінити висоту розташування люстри дуже просто, з цим завданням впорається будь-хто.

Ніяких спеціальних навичок чи інструментів регулювання не потрібно.

люстри для натяжної стелі

Люстра на штанзі регулюється по довжині

Вартість люстри для натяжної стелі складається з матеріалу, використаного для виготовлення світильника, його розміру, форми, конструкції та дизайну.

Непоганим вибором можна назвати класичну люстру з ріжками чи плафонами. Потрібно стежити, щоб ріжки не були повернені вгору, до стелі, а були розташовані горизонтально або опущені – так вони не нагріватимуть покриття.

Світильники традиційної форми можуть бути прикрашені різноманітними елементами: кольоровим склом, намистинами, абажуром та іншими.

люстри для натяжної стелі

Традиційна кришталева люстра для натяжної стелі

Особливою популярністю серед власників стель натяжних користуються люстри з кришталю. Прозорі елементи рівномірно та м’яко розсіюють світло по всьому приміщенню.

Оскільки світильники такого типу, що випускаються сьогодні, виробляють, враховуючи всі вимоги в плані освітлення кімнат з натяжними полотнами, їх можна використовувати без побоювання.

Остаточне рішення, який світильник придбати, приймає власник приміщення. Відповідь у кожному випадку індивідуальна і залежить від її переваг та очікуваного результату.

Люстри класичної форми вдало виглядають на тлі матових полотен, тоді як на глянцевих вони виглядатимуть погано. Горизонтальні світильники з масою ріжків практично універсальні: вони добре вписуються в приміщення і з матовими, і з глянцевими стелями. Хороше рішення – кришталева люстра у вітальні та плоска квадратна форма у спальні.

люстри для натяжної стелі

Люстра квадратної форми для натяжної стелі

Люстри з ріжками, підвіси або плафони-тарілки – що вибрати

Всі перелічені види світильників мають інтерес покупців, і кожен з них має свої відмінні риси та переваги.

Найбільш популярні люстри для натяжної стелі з кількома ріжками. Єдине обмеження для кімнат з натяжними полотнами – напрямок ріжків: вони не повинні бути спрямовані нагору.

Особливо ретельно потрібно дотримуватись цього правила, якщо у світильниках планується використовувати галогенові або лампи розжарювання – вони здатні зіпсувати покриття.

люстри для натяжної стелі

Рожкова люстра на натяжній стелі

Також важливо розуміти, що спрямоване вгору світло відбиватиметься на стелі, створюючи кола – подібний ефект сподобається не кожному.

А ось якщо ріжки встановлені вниз або в сторони, то ні неприємних світлових ефектів, ні проблем через перегрівання полотна не виникне.

люстри для натяжної стелі

Рожкова люстра з спрямованим вниз світлом

Люстри для натяжної стелі, що мають форму тарілки, лаконічні та прості, тому підібрати потрібну модель для будь-якого приміщення легко.

Однак при встановленні світильників такого типу необхідно розміщувати над кожною лампою у приладі спеціальний відбивач. Знайти їх досить складно, і тому «тарілки» рідко використовують разом із натяжними стелями.

люстри для натяжної стелі

Люстри з плафонами – тарілками

При бажанні придбати модель, в якій плафон розташований знизу ламп, слід віддавати перевагу довгим підвісам – тільки в цьому випадку полотно стелі розташовуватиметься на відстані від джерела світла і тепла, що рекомендується.

Яку роль відіграє фактура натяжної стелі у висвітленні

Натяжні полотна можуть мати різну фактуру і особливості поверхні відчутно впливають на якість освітлення приміщення.

Наприклад, глянцеві полотна відбивають 80% світла. Якщо за планом буде встановлена стеля з таким типом покриття, не слід купувати світильники, світло від яких спрямоване вгору – освітлення буде надто сильним, ріжучим ока.

Для власників такої стелі оптимальним рішенням стане люстра із закритими плафонами або світильники з ріжками, спрямованими вниз або в сторони.

люстри для натяжної стелі

Люстри для глянсової натяжної стелі

Матові ж залишають більше простору для вибору – завдяки їхній фактурі спрямоване на стелю світло м’яко і рівномірно розсіюється по приміщенню. І саме освітлення при цьому виходить спокійне та рівне. Однак невеликий недолік є і в таких полотен – сфокусувати світло в одній зоні не вийде.

люстри для натяжної стелі

Для матової стелі підійде майже будь-яка люстра

Яким має бути розмір люстри

При пошуку нового світильника слід звертати увагу не тільки на його конструкцію, але і на розмір. Габарити приладу мають відповідати площі приміщення. Невелика люстра просто загубиться в просторій кімнаті, а надмірно велика привертатиме зайву увагу, «давлячи» на людей, що в ній знаходяться.

Вміло ж підібраний світильник гармонійно вписуватиметься в обстановку, створюючи якісне освітлення і не привертаючи зайвої уваги.

люстри для натяжної стелі

Розміри люстри повинні відповідати розмірам приміщення

Декілька рекомендацій, які допоможуть вибрати гарні та безпечні люстри для натяжної стелі:

 • Висота освітлювального приладу (від місця кріплення до нижньої точки) не повинна перевищувати чверть висоти кімнати, в яку її планується встановити. Врахувати слід не висоту стін, а відстань від підлоги до рівня натяжного полотна. Наприклад, якщо ця відстань становить 260 см, то поділена на 4 значення – 65 см, це максимально можлива висота світильника.

люстри для натяжної стелі

Висота люстри не повинна перевищувати 1/4 висоти стелі

 • Діаметр освітлювального приладу також повинен відповідати параметрам приміщення. Щоб обчислити оптимальний розмір, можна скористатися такою формулою: діаметр всього виробу (корпус, плафони або ріжки) має бути не більше третини відстані між двома найближчими стінами. Приклад: Якщо у прямокутній кімнаті відстань довжина стін становить 4,5 і 6 м, то відстань між двома найближчими буде 450 см. Розділивши це значення на 3, отримують 150 см – світильники більшого діаметра в кімнаті встановлювати не рекомендується. У квадратному приміщенні обчислюють значення між двома будь-якими протилежними стінами.

люстри для натяжної стелі

Діаметр стелі не повинен бути більше 1/3 ширини стелі.

Яке кріплення повинні мати люстри для натяжної стелі

Кріплення для люстри має бути встановлене на бетонній основі ще до того, як змонтовано натяжну стелю. Вибір кріплення залежить від типу люстри.

Монтаж люстри для натяжної стелі може бути виконаний 3 способами:

 • на монтажну планку;
 • на стельовий гак;
 • на хрестоподібну пластину.

Монтаж на гак

Найбільш простий і надійний спосіб встановлення світильника. Якщо у приміщенні під час будівництва будинку робітники його підвели, то проблем із монтажем світильника не виникне. А якщо будинок новий, і гака в стелі немає, потрібно буде вбити його самостійно.

Для цієї мети знадобиться сам гачок, дюбель чи анкер. Спочатку визначають потрібну висоту гака (він не повинен бути довшим за відстань між бетонною основою і натяжним полотном). Після цього вбивають гак у стелю.

люстри для натяжної стелі

Схема кріплення люстри для натяжної стелі на гачок

Установка люстри відбувається вже після того, як натяжна стеля натягнута. Гак знаходять, обережно обмацуючи натяжне полотно у місці його передбачуваного розміщення. Визначивши точне розташування, за допомогою клею на ділянку полотна навколо гака фіксують пластикове кільце. Після того, як клей висохне, полотно всередині кільця обережно надрізають. Через цей надріз дістають кабель, приєднують світильник, вішають на гак.

люстри для натяжної стелі

Встановлення анкерного гака

Щоб вішати люстру було зручніше, слід викрутити з неї всі лампи та зняти плафони – виріб важитиме набагато менше, і проводити роботи буде легше.

Монтаж на планку

Якщо люстра кріпиться на планку, остання поставляється у комплекті зі світильником. На планці повинні бути спеціальні шпильки, за допомогою яких вона триматиметься, або отвори з різьбленням та затискачами. На планку зазвичай встановлюють невеликі люстри.

люстри для натяжної стелі

Монтаж люстри для натяжної стелі на планку

Порядок робіт:

 • На бетонній основі стелі закріплюють основу (зазвичай для цього використовують дерев’яний брусок). При монтажі слід стежити, щоб низ бруска був на одній лінії з натяжною стелею, максимальна різниця – 1 мм. Для фіксації бруска користуються шурупами. У дерев’яній основі роблять отвір, через який простягають кабель.
 • Після цього проводять роботи з встановлення натяжної стелі.
 • Коли все готове, намацують через полотно брусок, акуратно позначають місце для виходу кабелю.
 • На ділянку полотна під бруском приклеюють термостійке кільце. На області, де заплановано встановлення планки, клеять невеликі шматки пластику, які захищатимуть полотно від розривів.
 • Полотно акуратно надрізають, витягають кабель.
 • Планку перед встановленням зачищають, щоб на ній не було задирок.
 • Планку приєднують до бруска, використовуючи шурупи. Важливо закріплювати її лише там, де наклеєні шматочки пластику.
 • Проводи підводять до світильника, перевіряють його працездатність.
 • Основу освітлювального приладу встановлюють на монтажну планку.

люстри для натяжної стелі

Схема кріплення люстри до планки

Встановлення хрестоподібної планки

Такий спосіб кріплення підходить для встановлення не надто важких, але мають великі габарити світильників.

Процес їх монтажу не відрізняється від тих робіт, що здійснюються при встановленні монтажної планки, але при цьому використовують не брусок, а широку дошку або шматок фанери, що за розмірами збігається з хрестоподібною планкою.

люстри для натяжної стелі

Кріплення люстри на хрестоподібну планку

Пластикові кільця на полотно стелі клеять різними способами: або використовують одне велике кільце, або кілька звичайних у місці кожного кріплення.

Потрібно стежити, щоб планка прилягала до поверхні стелі щільно, і не утворювалося вдавлювань та перекосів.

Яка має бути лампа для люстри на натяжній стелі

Сучасний ринок пропонує безліч джерел світла, і в процесі вибору можна зайти в глухий кут. Які лампи кращі: галогенні, нагрівальні, світлодіодні? Чи їх можна використовувати при освітленні кімнати з натяжною стелею?

Якщо в якості освітлювального приладу вибрано люстру з повернутими ріжками вгору, важливо дуже чітко витримати рекомендовану відстань від джерела світла до натяжної стелі.

При цьому для кожного типу ламп ця відстань відрізняється:

 • Лампа розжарювання. Найпростіші та найбюджетніші, вони при включенні нагрівають повітря, і тому можуть зіпсувати поверхню натяжної стелі. Використовувати їх у люстрах – не найвдаліше рішення. Однак якщо іншого варіанта немає, потрібно правильно розмістити світильник: відстань між полотном і лампою, що знаходиться у вертикальному положенні, повинна становити мінімум 40 см, в горизонтальному і для спрямованих вниз лампах – 25 см. Не можна використовувати занадто потужні лампи – максимум до 60 Вт. Якщо у люстри для натяжної стелі є відбивачі, які захистять поверхню стелі, то відстань може бути меншою.

люстри для натяжної стелі

Люстри з лампами розжарювання встановлюють на відстані від 30 см від стелі.

 • Енергозберігаючі. Вони не нагріваються під час роботи, тому їх без побоювань можна встановлювати на люстрах, розташованих близько до поверхні натяжного полотна. Потрібно бути обережним, тільки якщо така лампа розбилася – усередині неї знаходяться пари ртуті.

люстри для натяжної стелі

Люстра з енергозберігаючими лампами не нагрівається під час роботи

 • Світлодіодні. Це ідеальний варіант для власників натяжних стель. При досить високій якості освітлення такі лампи майже не нагріваються. Вони мають тривалий термін служби, а основна їхня гідність – світловий потік спрямований, і випромінюється лише одну півсферу. Найкращими вважаються низьковольтні світлодіодні лампи, але для їх використання потрібно додатково встановити блок живлення. Він не повинен знаходитися у просторі між бетонною основою та ПВХ плівкою: там немає циркуляції повітря, і прилад може перегрітися.

люстри для натяжної стелі

Світлодіодна люстра ідеально підійде для натяжної стелі.

 • Галогенні. Для встановлених у вертикальному положенні ламп потужністю 35–40 Вт відстань до натяжного полотна має становити не менше 30 см, для 20 Вт – 20 см, 10 Вт – щонайменше 10 см.

Де встановити люстру

Для того, щоб освітлення було якісним, необхідно правильно визначити місце розташування світильника. Традиційний і вдалий варіант – центр приміщення. Однак для кімнат прямокутної форми або великих за площею приміщень такий варіант не завжди вдалий – домогтися рівномірного та достатнього освітлення по всьому периметру за допомогою однієї люстри складно.

люстри для натяжної стелі

Зонування кімнати за допомогою світильників

У цьому випадку хорошим рішенням стане встановлення двох або кількох освітлювальних приладів, що розташовані на рівній відстані один від одного.

Для кімнат, що мають неправильну або складну форму, більше підійде установка люстр ближче до однієї із зон. Наприклад, обідньої, робочої або зони відпочинку.

Цей момент необхідно передбачити ще до того, як встановлена натяжна стеля. Також важливо заздалегідь визначитися, якщо ПВХ плівка має фотодрук – потрібно визначити таке місце на полотні для кріплення світильника, щоб не порушити малюнок на стелі.

Який колір вибрати

Вибір кольору майже повністю залежить від переваг власника приміщення, проте існує кілька правил, які також важливо брати до уваги під час підбору.

Якщо світильник білого кольору виразно виглядатиме практично в будь-якому приміщенні, то кольорова люстра, підібрана невірно, здатна порушити гармонію обстановки. Тому важливо використовувати освітлювальні прилади, колір яких «перегукується» з навколишнім інтер’єром.

При пошуку люстри для натяжної стелі можна орієнтуватися на такі спостереження дизайнерів:

 • Корпус і плафони білих відтінків привносять у приміщення легкість, світло, що виходить від них, додає урочистості та елегантності в інтер’єр.

люстри для натяжної стелі

Біла люстра для натяжної стелі

 • Ніжні пісочні, бежеві кольори і відтінок «шампань» будуть давати жовте світло – тепле, затишне і схильне до розслаблення.

люстри для натяжної стелі

Бежева люстра в класичному інтер’єрі

 • Червоний колір привертає увагу, тому використовувати його у спальнях та вітальні не рекомендується. Він більше підійде для приміщень, в яких від людини потрібна енергійність та активність.

люстри для натяжної стелі

Дизайнерська червона люстра в інтер’єрі кухні

 • Зелені плафони будуть гарними для робочих зон: кабінету, офісу, переговорних. Позитивний вплив цього кольору на ділову активність оцінили ще на початку минулого століття – світильники з плафонами, забарвленими в зелений, були досить у банках, бюро, агентствах.

люстри для натяжної стелі

Зелена люстра для натяжної стелі

 • Коричневий. Цей колір, що навіває асоціації з натуральним деревом, вважається затишним. Коричневі світильники гармонійно виглядатимуть в інтер’єрах, виконаних у стилі кантрі, провансу, африканського, японського чи рустики.

люстри для натяжної стелі

Люстри з коричневими плафонами

 • Чорний. Люстра чорного кольору підійде тільки для оригінального інтер’єру, на тлі звичайної обстановки вона виглядатиме чужорідно.

люстри для натяжної стелі

Чорна люстра в сучасному інтер’єрі

Як вибрати люстру, орієнтуючись на стиль приміщення

«Виробники враховують потреби дизайнерів у різних освітлювальних приладах, у тому числі й оригінальних, і пропонують на вибір безліч варіантів світильників та люстр для натяжної стелі»

Стилів, які можна використовувати для оформлення приміщення, сьогодні існують десятки, і більша частина їх активно застосовується при облаштуванні сучасних інтер’єрів.

Виробники враховують потреби дизайнерів у різних освітлювальних приладах, у тому числі й оригінальних, та пропонують на вибір масу варіантів світильників та люстр для натяжної стелі.

Знайти підходящий зможе майже кожен, проте щоб вибір був справді вдалим, доведеться розібратися у різноманітті образів, граней, форм та ліній.

Традиційні стилі

Класицизм, бароко, романський, рококо, ампір та вікторіанський – усі ці стилі вважаються традиційними. Їх поєднує те, що майже всі вони формувалися у палацах, будинках знаті чи замках.

Щоб підібрати люстри для натяжної стелі, які впишеться в інтер’єр, виконаний в одному з традиційних стилів, потрібно зрозуміти які риси характерні для них. Це:

 • складні форми;
 • дорогі матеріали;
 • вишукані лінії;
 • багатий декор;
 • позолота та блискучі поверхні.

люстри для натяжної стелі

Люстра для натяжної стелі в класичному стилі

Якщо вибрана модель світильника для натяжної стелі без зусиль представляється встановленою у палаці або замку, вона цілком підійде.

Люстри в класичному стилі

Відмінно впишуться в інтер’єр приміщення у класичному стилі люстри витончених форм із лампами у вигляді свічок. Вони будуть доречно виглядати також серед обстановки в стилях прованс або ампір.

Класичні люстри для натяжної стелі можуть навіювати асоціації з коштовностями: їх часто прикрашають кришталевими намистинами, абажурами з шовку та іншими розкішними декоративними елементами.

люстри для натяжної стелі

Класична люстра з плафонами

Люстра з підвісками з гранованого або кольорового скла приваблюватиме захоплені погляди гостей. Вона гармонійно виглядатиме на тлі глянсової стелі.

Люстри для інтер’єру в стилі кантрі

Люстри, виконані в сільському стилі, мають створювати душевну затишну атмосферу. Для їхнього виготовлення зазвичай використовуються тільки натуральні матеріали.

Люстри в стилі кантрі для натяжної стелі роблять із плетеними або тканинними абажурами, дерев’яними або з різьбленими плафонами. Найбільш ефектно всі вони виглядають у парі з матовим натяжним полотном.

люстри для натяжної стелі

Люстра для інтер’єру в стилі кантрі

При облаштуванні приміщення великого розміру варто заздалегідь продумати додаткове освітлення – одного світильника може бути замало. Добре впораються із цим завданням настінні освітлювальні прилади. У магазині можна вибрати комплект, що складається з основного (люстри) та додаткових (бра) світильників.

Виконані в одному стилі прилади нададуть обстановці завершеності, зроблять інтер’єр цілісним.

Модернові стилі

Модернові напрями гармонійно поєднують у собі сучасні та класичні риси. Найпомітніші та найпопулярніші підвиди: ар-нуво, модерн, ар-деко.

люстри для натяжної стелі

Люстра для натяжної стелі в інтер’єрі арт-деко

Люстри для таких напрямків можуть бути прикрашені хутром, текстилем, лампами у вигляді свічок, ланцюжками або скляними підвісками.

Використання світильників у перерахованих стилях надає приміщенню елегантності та вишуканості, а атмосфера в кімнаті набуває «присмаку» аристократичності та куртуазності.

Сучасні стилі

До них відносяться:

 • поп-арт;
 • конструктивізм;
 • хай-тек;
 • футуризм;
 • баухаус;
 • лофт;
 • мінімалізм.

люстри для натяжної стелі

Люстра в інтер’єрі в стилі hi-tech

Характерні риси всіх цих напрямів:

 • Простота ліній та форм.
 • Мінімальна кількість декору.
 • Велика функціональність кожного предмета.

Кольори ж і матеріали для сучасних стилів можуть кардинально відрізнятися: в інтер’єрі в стилі лофт є сусідами необроблені бетонні поверхні і дерево, використовують чорні, білі та сірі фарби, а приміщення в стилі поп-арт допускає поєднання люстри насиченого червоного кольору з металевими плафонами.

люстри для натяжної стелі

Люстра з яскравим плафоном у стилі поп-арт

Люстри в стилі хай-тек

Ультрамодні світильники для натяжної стелі в стилі ганьби-тік можуть стати родзинкою в оформленні приміщення. Такі освітлювальні прилади випускають у різних і оригінальних формах.

Чудово виглядають люстри для натяжної стелі із напівпрозорого або матового скла. Вони не здатні забезпечити досить яскраве освітлення, і тому зазвичай використовуються як додатковий, а не основний світильник.

люстри для натяжної стелі

Люстри з матового скла у стилі хай-тек

Стельові люстри в стилі хай-тек, якщо вони мають велику кількість ламп спрямованого світла, здатні не тільки якісно та рівномірно висвітлити приміщення, але й розставити акценти на декоративних елементах: посуді, картинах чи меблях. Вони гармонійно впишуться до сучасної молодіжної квартири.

Функціональність та технічні можливості таких освітлювальних приладів уможливлюють створювати незвичайні світлові ефекти, легко перетворюючи звичайну житлову квартиру на клуб для проведення вечірок.

Етнічні стилі

У цю групу входять напрями, сформовані у культурах різних народів у різних країнах та у час. Світильники для натяжної стелі, виконані в етнічному стилі, не лише декоративний елемент, а об’єкт, за допомогою якого власники квартири говорять про свій інтерес до тієї чи іншої культури.

До групи етнічних напрямів належать:

 • японська;
 • африканський;
 • скандинавський;
 • англійська;
 • єгипетський;
 • китайська;
 • марокканський та інші.

люстри для натяжної стелі

Світильники в етнічному стилі

Єдиною і головною ознакою, що поєднує такі несхожі один на одного стилі, вважається використання натуральних матеріалів для оздоблення та обстановки приміщень. Для люстр це правило теж діють: зазвичай застосовують скло, дерево чи кераміку.

Перед тим як розпочати пошук люстри для натяжної стелі в етнічному стилі, важливо визначити – які саме предмети обстановки з нею поєднуються. Бажано, щоб в інтер’єрі були використані інші елементи того ж напрямку: декор, меблі, картини або інше.

Люстри та світильники нестандартних форм для встановлення на натяжній стелі

Виробники пропонують світильники незвичайних форм: круглі у вигляді глобуса, гітари та інших предметів. Оригінальні освітлювальні прилади не тільки чудово справляються з головним своїм завданням – забезпеченням освітлення, а й здатні прикрасити приміщення.

люстри для натяжної стелі

Люстра незвичайної форми для натяжної стелі

Правильно підібрані, вони вдало виглядатимуть у будь-якій кімнаті: дитячій, вітальні, кабінеті або спальні. На тлі світильника незвичайної оригінальної форми натяжне полотно стелі виглядатиме ще ефектніше.

фен-шуй квартири

Люстра з великою кількістю кристалів

Висновок

Якої б форми не була обрана люстра, якщо вона придбана з урахуванням перерахованих рекомендацій, вона виглядатиме в парі з натяжною стелею гарно та гармонійно.

Головне – враховувати норми та дотримуватися правил безпеки під час встановлення освітлювального приладу.

В цьому випадку нові світильники і натяжна стеля прослужать тривалий час, чудово справляючись зі своїми завданнями, радіючи погляд господарів і не втрачаючи свого первісного вигляду.

4/5 - (17 голосів)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.