Ліжко під стелею – нове слово в оформленні інтер’єру

Невелика однокімнатна квартира, як відомо, має маленькі габарити. Для сім’ї із кількох осіб такі умови проживання не завжди є комфортними. Щоб якось вирішити проблему раціональності простору, можна організувати спальні місця зручніше, тобто встановити своє або дитяче ліжко під стелею.

Таким чином, місце під ліжком знизу буде вільним. Тут з’являється можливість поставити диван, софу або письмовий стіл. Непоганим варіантом для зберігання речей стане шафа, яка також розміститься під ліжком. Але якщо немає потреби заповнення даного простору, тоді його можна просто не захаращувати і залишити вільним.

ліжко під стелею з робочою зоною

ліжко під стелею з робочою зоною

Ще один із варіантів грамотного розміщення під спальним місцем – облаштування невеликої вітальні. Тут можна встановити крісла зі столиком, провести освітлення під нижньою поверхнею ліжка або встановити торшер. Щоб надати такому простору затишну атмосферу, можна виконати декор стін за допомогою тканини, яка спадає красивими складками зі стіни або нижньої частини ліжка. Тоді у Вас буде незвичайна кабінка для відпочинку.

Коли ліжко під стелею стає необхідністю

Малогабаритна квартира не має достатнього простору, тому у мешканців виникає проблема оптимального використання наявної площі. Погодьтеся, хочеться, щоб у будинку було все необхідне для повноцінного проживання: вітальня та спальня, а також місце для роботи (особистий кабінет). Виникає природне питання: яким чином усе це об’єднати та створити органічний простір для відпочинку та розваги?

Ліжко під стелею

грамотна оптимізація простору: під сталевим місцем знаходиться робоча зона, а полиці виконують роль сходів

Багато мешканців виходять зі становища, купуючи звичайний диван, завдяки якому спальне місце можна розкласти та зібрати за потребою. Але розкладний диван не замінить двоспальне ліжко з ортопедичним матрацом, на якому можна відпочити.

Можна було б вирішити проблему нестачі житлової площі, якби стелі багатоповерхівок будували на метр вище. Тоді вийшло б дві кімнати на два яруси зі сходовими прольотами, як це практикують у європейських будинках – кондомінімумах. Але в нашій країні, на жаль, таке облаштування зараз є лише мрією.

Проблема нестачі простору малогабаритних квартир вже давно зацікавила дизайнерів. Але поки що жодних особливих зрушень у цьому напрямі не передбачається, хоч і з’явився один вихід із такої ситуації. Це ліжко під стелею, BedUp, яке можна піднімати вгору та опускати вниз легким рухом руки, практично без зусиль. Також є зручне ліжко-горище, як для дорослих, так і для дітей. У ній є сходи для підйому нагору, до місця відпочинку.

Ліжко під стелею

дитяче двоярусне ліжко з “широкими “східцями-полками” для зберігання речей

Сучасні моделі ліжка під стелею

Дизайнери інтер’єрів дедалі більше приділяли увагу розробці нових моделей ліжок, за допомогою яких можна значно збільшити простір житлових приміщень.

Ліжко під стелею буває рухомим, завдяки напрямним рейкам. Будь-коли, за командою, вона піднімається вгору або опускається вниз. До цього конструкцією можна керувати за допомогою електронного пульта, натиснувши одну кнопку.

У квартирі з досить високими стелями можна встановити спальне місце на жорстких напрямних. Завдяки цьому воно постійно знаходиться на одному фіксованому рівні і до нього необхідно обладнати сходи для підйому.

Ліжко під стелею

ліжко під стелею, прикріплене до несучих металевих балок

Такі сходи в квартирі можуть служити тренажером для занять спортом як “шведська стінка”. Навіть якщо встановити її низько, сходи підійдуть для простих вправ на розтяжку та гнучкість.

Різновиди ліжок

Конструкція ліжка під стелею буває кількох різновидів. Більшість мешканців вже звикли називати такі ліжка горищем, бо нагорі можна не просто відпочивати, а й грамотно планувати вільну житлову площу.

Ліжко під стелею може бути:

  • у два яруси;
  • ліжком-горищем;
  • підвісним ліжком;
  • ложем французького стилю.
Ліжко під стелею

ліжко під стелею в дизайні квартири-студії

Ліжка в два яруси – це спальні місця, розташовані один над одним. Таких варіантів ліжок достатня кількість як для дорослих, так і для дітей. Вони можуть бути дерев’яними, пластиковими чи металевими.

Вибираючи ширину ліжка, визначтеся, для кого спальне місце буде призначене. Наприклад, для сімейного варіанту буде доречним двоспальне ліжко внизу та місце для однієї людини вгорі над ліжком. Для зручного підйому в бічній частині або попереду обладнайте сходи.

Ліжко-горище підходить для однієї дитини або однієї дорослої, при цьому вона може бути з чим-небудь поєднана і поліфункціональна. Спальне місце може знаходитися вище від підлоги, тоді під ліжком можна поставити стіл, спортивні тренажери, шафу для білизни або встановити полиці для книг.

Ліжко під стелею

дизайн сірого двоярусного ліжка з відкритими полицями в інтер’єрі

У результаті ви отримаєте куточок для дітей на маленькому просторі. У таких моделях ліжок сходи можуть зніматися або закріплюватися стаціонарно. Ці меблі бувають дерев’яними, пластиковими або зроблені з металу.

Ліжко французького стилю під стелею – відмінний варіант для маленької кімнати сучасного інтер’єру. Така система схожа на ліфт, підйомний механізм якого закріплений на стіні або стелі. Це ліжко також може підніматися та опускатися. Французьке ложе – непоганий елемент декору. У його нижній частині бажано встановити підсвічування. При підйомі ліжка світильники будуть окрасою як частина стелі.

Підвісні ліжка дозволяють заощадити простір невеликої квартири. Такі системи теж кріпляться до стіни чи стелі. На додаток до них зручно буде мати сходи, що забираються, жорсткої конструкції або ж мотузкову. Дизайн ліжка та його габарити можуть бути різними. Це визначає та людина, для якої вона призначена.

Ліжко під стелею

ліжко-горище – відмінне рішення для однокімнатної квартири

Деякі особливості установки

Слід зазначити, що ліжко під стелею є спеціалізованими меблями, які виготовляють за спеціальними нестандартними ескізами.

Установкою цих меблів займаються тільки фахівці. Тип кріплення ліжка під стелею буває різним:

Якщо квартира має високі стелі, тоді ліжко встановлюють на жорсткі напрямні, прикріплюючи до стіни або стелі. Таке спальне місце буде нерухомим, і до нього необхідно приставляти сходи для підйому нагору.

Ліжко під стелею

французьке ліжко під горищем з підйомним механізмом, прикріпленим до стіни

Якщо встановити на стіні напрямні рейки, то ліжко підніматиметься та опускатиметься. Для двоспального та широкого спального місця ліжко закріплюють з двох боків, щоб його конструкція була надійною та міцною. Не варто побоюватися, що при піднятті та опусканні ліжка щось трапиться: для того, щоб цього уникнути, встановлюють вбудовані противаги, а також механічні або електричні системи, що дозволяють площині ліжка рухатися після одного натискання кнопки.

Недорогим варіантом системи кріплення ліжка під стелею є її кріплення не до самої стелі, а на високі ніжки або як цілісне стаціонарно закріплене ліжко з матрацом. Як правило, такі ліжка роблять з дерева і такі меблі відмінно доповнюють інтер’єр.

Ліжко під стелею

дизайн просторого ліжка під стелею

Ліжко для дитячої кімнати

У дитячій кімнаті спальне місце можна організувати так, як забажаєте – все залежить від ваших фантазій і переваг. Можна, наприклад, придбати такі моделі ліжок, у яких вже є шафа та вбудований стіл.

Ліжка для дитячої роблять з різних матеріалів та розфарбовують у всілякі кольори. Це дає можливість вибору: скажімо, комплексу під дорослі меблі чи іншого образу, що виділяє дитячий простір. Зробити спальну зону незвичайною можна за допомогою барвистих шпалер та яскравих штор, що гармоніюють із квітами інтер’єру кімнати. Доросла зона може бути виконана в іншому кольорі, але однакової фактури або трохи іншого відтінку.

Щоб дитяча та доросла зони мали кордони, їх можна розділити за допомогою покриття для підлоги. Наприклад, підібрати різні килимки: один із візерунками, а інший із дитячим малюнком або постелити ковролін різних відтінків.

 

Ліжко під стелею

ліжко під стелею з підйомним механізмом заощаджує корисну площу в денний час

Переваги та недоліки спального місця під стелею

Переваги ліжка під стелею такі:

  1. Можна на 100% заощадити простір під спальним місцем.
  2. Здивування гостей не буде межі, адже дизайн приміщення стане цікавим.
  3. Встановити ліжко можна в будь-якому місці житлової площі.
  4. Конструкція ліжка без зусиль збирається та розкладається (якщо вона рухлива).
Ліжко під стелею

конструкція ліжка під стелею з вбудованими полицями

Недоліків розміщення ліжка під стелею не так вже й багато:

  1. Доведеться витратити чималі кошти, для середньозабезпечених громадян установка ліжка недешева.
  2. Хтось може відчувати дискомфорт при думці про те, що ліжко має впасти і завдати травми.
  3. Приміщення візуально виглядає невеликим, завдяки ліжку, розташованому під стелею.
  4. Таку конструкцію складно виготовляти, монтувати та знімати (цим мають займатися лише професіонали).
Ліжко під стелею

ліжко під стелею в інтер’єрі в стилі вінтаж

 Висновок

Зі сказаного вище стає зрозуміло, що при установці ліжка під стелею значно економиться простір. Під спальним місцем можна встановити диван або стіл, залишається вільна частина внизу для повного зростання.

Професійні інженери та дизайнери розробляють конструкції, які відрізняються легкістю та майже непомітні. Перед тим, як прийняти рішення про встановлення такого ліжка, обов’язково випробувайте на міцність бетонне перекриття – воно має витримувати велике навантаження конструкції.

Фотогалерея – ліжко під стелею:

One thought on “Ліжко під стелею – нове слово в оформленні інтер’єру

  1. Lesavinh says:

    “Ліжко під стелею – не лише економія простору, а й політ фантазії в дизайні.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.