Ліжко – цариця будь-якої спальні. Саме воно завжди стає центральним елементом цієї кімнати, що задає дизайнерський напрямок у подальшому оформленні приміщення та створює настрій у ньому. А це означає, що вибір моделі, варіант розміщення та оформлення узголів’я ліжка повинні бути зроблені бездоганно. Окрему увагу варто приділити і добору текстилю.
Мова про декор узголів’я може вестися тільки в тому випадку, коли ліжко планується приставити їм до стіни, але для наших інтер’єрів таке розташування і сьогодні залишається найпоширенішим. Ну, не звикли ставити ми свої ліжка посеред кімнати! Можливо, іноді й хотіли б, але відверто стиснуті у площах. Деякі намагаються відтворити в спальні щось оригінальне і повертають ліжко узголів’ям до вікна. З декоруванням зони узголів’я в цьому випадку проблем не виникає, тому що досить гарно оформити віконний простір якісним текстилем.
Зовсім іншого підходу вимагатиме ситуація, коли ложе буде присунуто головним кінцем до голої стіни. Ось тут доведеться подбати про продумане оформлення ліжка.
Типи ліжкових узголів’їв
Узголів’я може йти в комплекті з ліжком або бути виготовленим окремо, відповідно, воно матиме і різний вигляд. Існує певна класифікація подібних виробів, у якій виділяють:
- Стаціонарні узголів’я. Вони є невід’ємною складовою конструкції ліжка. Їх не можна зняти чи замінити, не порушивши цілісності каркасу. А ось декоративне оформлення їм не протипоказане.
- Навісні узголів’я. Вони купуються окремо або робляться на замовлення. Їх можна кріпити як до каркаса ліжка, так і на стіну. Спосіб кріплення в даному випадку зовсім не впливає на їх декоративні якості та функціональність.
- Приставні узголів’я. Ці моделі є окремим елементом меблів. У ролі приставного узголів’я може виступити ширма або модульна шафа. Такі типи узголів не мають обмежень по функціональності, висоті, об’єму та конструкції.
Як і начіпні, приставні узголів’я відрізняються від стаціонарних своєю мобільністю. Це означає, що втративши вигляд або набридло своїм оформленням узголів’я ліжка може бути замінене в будь-який момент новим або взагалі прибраним. Об’єднуючим фактором для всіх типів узголів є неймовірне різноманіття форм, що приймаються конструкцією. Найбільший попит фіксується на фігурні, напівкруглі та прямокутні форми.
Декор узголів’я ліжка, що не має спинок
Популяризація мінімалістичного стилю сприяла входженню в ужиток високих та низьких ліжок без спинок. Якщо таке ложе просто присунути узголів’ям до стіни, оформлення останньої може сильно постраждати. У затишній спальні завжди хочеться проводити більше часу, тому в ліжку частенько сидять, заглибившись у читання книги або дивлячись телепередачу. При цьому дуже зручно спиратися на узголів’я, звичайно ж, якщо є.
Якщо спинки немає, то спиратися доводиться об стіну, а значить, зовсім скоро вона засолиться і ізотреться. Той самий ефект справлять на стіну прислонені до неї подушки. Що робити? Є два способи вирішення питання. Перший – не присовувати ліжко впритул до стінової поверхні, другий – зробити узголів’я.
Декоративне оформлення узголів’я ліжка
Навіть якщо у Вашого ложа є узголів’я у вигляді високої красивої спинки, це теж не означає, що його можна просто присунути до стіни і на цьому завершити декор спального інтер’єру.
Справа в тому, що в спальних кімнатах потрібно декорувати стіну, що знаходиться за узголів’ям, ефектно виділяючи її поверхню із загального простору.
Дуже непогано з цим завданням справляється метод комбінованого оформлення стін, при якому в роботі використовуються кольорові та фактурні композиції. Можна в оформленні стіни зіграти на контрасті кольорів, скомбінувати на ній візерунки зі шпалер, а можна піти радикальнішим шляхом і оформити її поверхню матеріалом, що в корені відрізняється від основного декору.
Стиль інтер’єру та узголів’я ліжка
Незалежно від того, якого виду ліжко буде поставлене у Вашій спальні, з узголів’ям або без такого, щодо вибору інших предметів меблів доведеться враховувати напрямок стилю дизайну. Потрібно наповнити кімнату аксесуарами, що поєднуються один з одним.
Оформлення самого узголів’я ліжка може проводитись у різних варіаціях.
Для кімнати у середземноморському стилі на стіні за узголів’ям добре нанести розпис. У японському стилі краще поставити в узголів’я ширму. Екостиль підтримується фотошпалери з морськими чи рослинними мотивами. Для кантрі стіну у голові можна прикрасити натуральними матеріалами, наприклад, зашити дерев’яними рейками або панелями. Стиль прованс чудово підкреслить тканинна оббивка стіни. Бажано для цього вибирати натуральні матерії з дрібноквітковими принтами.
Шеббі-шик – особливий напрямок. Тут у фаворі антикварні речі та відреставрований вінтаж. Колірні аспекти оформлення ліжка витримуються найчастіше в білих тонах, за допомогою яких простіше підкреслити присутність у спальні духу старовини. Покривала використовують кольорові, але не яскраві. Добре, якщо вони будуть пошиті з шовку.
Морський стиль відтворюється комбінуванням синього, білого і блакитного, також поверхня стіни над узголів’ям може бути галереєю з фотографій або картин морської тематики.
Узголів’я, оформлене в дусі класики та бароко – це дерев’яна або м’яка поверхня з буфами, наявність ліпнини, обшивка стін тканинами або обклеювання тематичними шпалерами.
Ні з чим не сплутаєш узголів’я, оброблене у стилі контемпорарі. Воно має системи складних ніш та виступів, а також приємну шкіряну обшивку.
Вибираючи стиль оформлення ліжка, Ви завжди повинні пам’ятати, що ця зона покликана стати родзинкою вашої спальні, тому все має бути зроблено не просто естетично, а ще й функціонально. При цьому краса узголів’я не повинна стати вирваним шматком із загального декору, навпаки, вона повинна точно вписатися.
Висновок
Оригінальне узголів’я прикрасить інтер’єр будь-якої спальні, тому не поспішайте з рішеннями та прораховуйте варіанти його оздоблення. «Прокручуючи» можливі естетичні моменти, не забувайте і про власний комфорт, адже не менш важливо, щоб оформлення ліжка було практичним. Ця сторона декору особливо актуальна для тих, хто любить посидіти у ліжку. Зробіть узголів’я теплим і м’яким, нехай воно буде приємним на дотик. Загалом, удачі у дизайнерських починаннях!