Кольорові поєднання та схеми в інтер’єрі

Про важливість колірного рішення інтер’єру говорити не доводиться. Не цікавити, який вигляд матиме диван у вишневій оббивці на тлі бузкових стін, може тільки дальтонік.

Решта ж із завидною старанністю вимотують себе підбором поєднання кольорів, і мучаться питанням, чи не будуть вони пітекантропами, використавши в декорі інтер’єру комбінацію лише двох кольорів, а не трьох і більше, як диктує інтер’єрна мода. І виною тому – велика кількість відтінків. Сьогодні і кораловий, і бірюзовий, і лососевий – повноправні представники кольорової палітри.

Кольорові поєднання та схеми в інтер'єрі
Кольорові поєднання та схеми в інтер’єрі

💯 Не гайте час – поспішайте купити безпружинні матраци 180х200 см з швидкою доставкою та мега знижкою на протектор! 🎁

Правильність поєднання кольорів в інтер’єрі – не просто питання естетичності. Це запорука здорового психоемоційного макроклімату в будинку. За допомогою вдало підібраних колірних схем можна домогтися найрізноманітніших ефектів, зокрема й відкоригувати простір.

Нюансів у розробці колірного дизайну оздоблення приміщень досить багато. Спробуємо з ними розібратися.

Основні характеристики кольору

Головними параметрами, що характеризують колір, є:

  • тон
  • насиченість
  • світлота

Колір – що це таке?

Колірний тон

Цей показник відповідає за розташування хроматичного відтінку в колірному спектрі. Якщо подивитися на тон з боку фізики, то його сприйняття людським оком повністю залежатиме від довжини випромінюваної світлової хвилі. Для червоної частини палітри характерні довгі хвилі. Для жовто-зеленого сегмента – середні. Для синьо-фіолетового – лагідні. Оптимальними кольорами в інтер’єрі для зору вважаються представники середньохвильового класу.

Кольорові тони

Кольорові тони

Існують ахроматичні відтінки, що не мають тону. Мова про чорний, білий і всіх представників сірої шкали.

Білий вважається породженням змішування всіх кольорів, чорний – безбарвний апріорі. Для отримання сірого потрібно змішувати мінімум два відтінки.

Насиченість кольору

Показник, що визначає рівень хроматичності тону. По суті, це його ступінь віддаленості від сірого, в тій самій світлоті.

Максимальну насиченість мають чисті спектральні тони. Що більше ми змішуємо кольорів для отримання необхідних відтінків, то менш яскравими вони стають.

Насиченість кольору

Насиченість кольору

Розглянемо на прикладі природи. Усі пам’ятають свіжість зелені молодої трави. А тепер уявіть, як змінюватиметься її колір, якщо її шар за шаром покрити сірим пилом. Чистота кольору розчиниться на очах, тобто його насиченість різко знизиться.

та кольору

Світлота говорить про розташування кольору в біло-чорній шкалі. Показник характеризують терміни “світлий” і “темний”. Виняткова світлота – прерогатива білого тону. Якщо подивитися на колірну схему, то можна помітити, що тони, які перебувають у ній, від самого початку відрізняються світлістю відносно один одного. Жовтий завжди світліший за синій.

Світлота кольору

Світлота кольору

Що відбувається під час зміни колірних характеристик тонів

“Зміна однієї насиченості в поєднанні кольорів призведе до створення монотонної, млявої палітри”

Як часто ми змішуємо кольори і не отримуємо необхідного результату! А чому? Можливо, тому, що не розуміємо технологію процесу. Неможливо отримати виразну багатобарвну гаму, просто змінивши відтінковий тон. З’явився при цьому колір в інтер’єрі буде швидше строкатим, ніж контрастним. Проблема в тому, що за такого підходу кольори збережуть свою насиченість і світлоту на одному рівні.

Зовсім інший результат буде, якщо зміняться відразу два показники. Одномоментне коригування ще й насиченості помітно облагородить гаму. У колірній схемі з’явиться складність. Вона стане яскравішою, набуде контрастності.

Зміна однієї насиченості в поєднанні кольорів призведе до створення монотонної, млявої палітри. Відсутність переходів не дозволить її прочитати. Усе буде змазано і розпливчасто. Звідси випливає необхідність додатково змінювати світлоту. Це дасть відчуття колірного розмаїття, додасть композиції контрастності.

Насичені кольори в інтер'єрі

Насичені кольори в інтер’єрі

Зміна лише рівня світлоти породить монохромне поєднання кольорів в інтер’єрі. Воно може бути цілком виразним за рахунок присутності світлового контрасту, але її безликість швидко набридне. Виправляти ситуацію доведеться ще й зміною тону. При збереженні контрастності композиція набуде колірної виразності.

Простір фантазії відкриває одночасна зміна всіх основних колірних характеристик. Ось тут є чудовий шанс отримати приголомшливої краси відтінки і скласти чудові композиції з них.

Температура кольору

Ще один важливий показник підбору кольору в інтер’єр. Для простих обивателів теплота кольору асоціюється з порами року. Фарби літа автоматично відносять до теплих тонів, відтінки зими – до холодних.

Тепер подивимося на колірну схему спектра. На ній чітко видно, що всі хроматичні відтінки отримують із трьох основних тонів: жовтого, червоного, синього. Перші два кольори асоціюються з вогнем і сонцем, відповідно і всі відтінки, де вони переважатимуть, автоматично потрапляють до теплого спектра. Синій же – колір льоду, морських глибин, тому і його присутність у відтінках зробить їх холодними.

Інтер'єр у теплій колірній гамі

Інтер’єр у теплій колірній гамі

З хроматичною палітрою, яку складають породження комбінації тонів і півтонів, усе зрозуміло, а от як розцінювати ахроматичний спектр кольорів в інтер’єрі? Білий колір вважається найбільш збалансованим. Оскільки він – похідна всіх відтінків стразу, то має нейтральну температуру. До таких самих параметрів прагне чистий зелений.

Безбарвний чорний також віднесений до касти нейтральних, але вже через повну відсутність випромінювання світлових хвиль.

Монохромний інтер'єр

Монохромний інтер’єр

Що відбувається, коли ми змішуємо кольори з чорним або білим? Вони втрачають свої початкові характеристики. Яскраво червоний тон супер теплий, однак, його відтінки похвалитися цим уже не можуть. Для отримання більш темних або світлих тонів червоного в нього доведеться додати відповідно чорних або білих фарб. Вони розбавлять насиченість кольору і як наслідок “остудять” його. Скільки втратить тепла червоний колір, залежить від дози добавки розріджувача. Це зовсім не означає, що температура новоутворених кольорів стане холодною, просто вони зсунуться ближче до нейтрального спектру.

Вплив температури кольору на інтер’єрний дизайн

Комбінування всередині основних теплих і холодних кольорів дає масу додаткових відтінків, які дуже допомагають у створенні стильного інтер’єрного дизайну. Змішуючи кольори теплого спектра в різних пропорціях, можна отримати чудовий малиновий, теракотовий багатий коричневий. Від комбінування холодного синього і зелені, яка прагне до нейтральності, народжуються такі відтінки як: бірюзовий, індиго, блакитний, ультрамариновий, фіолетовий. І це лише мізерний перелік можливих варіантів. Незалежно від того, до якого за температурою кольору належать похідні тони, їх можна поєднувати в будь-яких комбінаціях. Наприклад, зелене тло стін відмінно доповнять коричневі фіранки із золотим тисненням або жовтим принтом.

Комбінування холодного синього кольору в інтер'єрі

Комбінування холодного синього кольору в інтер’єрі

Кольори декору кімнати допоможуть зробити її світлішою і просторішою. Для цього в занадто затінених приміщеннях, потрібно використовувати їхній світлий спектр.

Від кольору в інтер’єрі залежить і сприйняття об’ємів предметів. Вони можуть виглядати віддаленими або наближеними. Кольори, що віддаляють, зазвичай холодні. Їм під силу не тільки відсунути на візуальному рівні той чи інший предмет, а й зробити просторішою всю кімнату загалом.

Наближення предметів у владі теплого спектра. Природно, що вищим буде “градус” температури кольору, то меншим здаватиметься об’єм приміщення. Такі здібності фарб дуже знадобляться під час оформлення нестандартних приміщень, зі складним плануванням, кімнат і занадто високими стелями.

Теплі кольори стануть у пригоді при оформленні нестандартних приміщень

Теплі кольори стануть у пригоді при оформленні нестандартних приміщень

Як сприймається колір в інтер’єрі

Помаранчевий

Цей яскравий, повний енергії колір в оформленні кімнат використовується з обережністю.

Хоч він і має широку палітру відтінків: від кричущо насичених до ніжних абрикосових – помаранчевий, все ж, залишають на акцентних ролях. Його вкрай рідко використовують як фон, а частіше вводять з аксесуарами, текстилем. Навіть мізерних помаранчевих вкраплень у поєднанні кольорів в інтер’єрі буває достатньо, щоб зробити обстановку життєрадісною і наповнити кімнату теплом. Треба враховувати схильність спектра до витіснення інших відтінків і намагатися не переборщувати з його додаванням. До того ж і температура кольору зашкалює у своїй теплоті, тож у сонячних приміщеннях від його великої кількості стане зовсім некомфортно.

Помаранчевий колір наповнить кімнату теплом

Помаранчевий колір наповнить кімнату теплом

Фіолетовий

Повна протилежність помаранчевого. Температура кольору холодна, тому інтер’єр зустрічає свіжістю і прохолодою. Фіолетовий спектр може похвалитися величезним дизайнерським потенціалом. До нього увійшли такі відтінки як:

  • сливовий
  • смородиновий
  • чорничний
  • ожиновий
  • фіалковий
Фіолетовий спектр може похвалитися величезним дизайнерським потенціалом

Фіолетовий спектр може похвалитися величезним дизайнерським потенціалом

Поєднання з цими кольорами в інтер’єрі обирають шляхетні та владні натури, люди, що тяжіють до містики і творчості.

Сірий

Цей колір багатьма переведений в аутсайдери, але його негативна оцінка абсолютно незаслужена. Він уже давно перестав бути відтінком бідності та старості. У сучасних колірних схемах інтер’єрного декору він виглядає більш ніж елегантно.

Сірий колір в інтер'єрі виглядає більш ніж елегантно

Сірий колір в інтер’єрі виглядає більш ніж елегантно

Хоч сірий спектр і належить до нейтральних тонів, його простота підступна. На тлі неправильно підібраних компаньйонів він померкне сам і зробить житло убогим. Щоб змусити відтінок проявити свою багатоликість і багатство, доведеться постаратися, тобто ретельно попрацювати над поєднаннями кольорів в інтер’єрі.

Рожевий

Мрія романтиків. Спектр ніжних і чуттєвих тонів. Не варто думати, що рожевий колір – це суцільний гламур. Він дуже різноплановий. Тут можна знайти мотиви, що захоплюють шанувальниць будуарів принцес, та інтерпретації, які цілком підходять дорослим дамам.

Рожевий колір підійде до інтер'єру в будь-якому стилі

Рожевий колір підійде до інтер’єру в будь-якому стилі

Що стосується популярності кольору в інтер’єрі, то вона буквально зашкалює. Ним можна оформити як всі поверхні, включно з підлогою і стелею, так і розставити приголомшливої чуттєвості акценти. Рожевий готовий вписатися в інтер’єр практично будь-якої стилістичної спрямованості і зробити кімнату будь-якого функціоналу справжньою “цукеркою”.

Коричневий

На цей колір також поглядають з побоюванням. Його вважають похмурим, песимістичним. Але в колірних схемах, де ми змішуємо кілька кольорів, у коричневого розкривається величезний потенціал. Крім того, що його відтінки просто красиві, вони благотворно впливають на внутрішньокімнатну атмосферу.

В оточенні коричневих відтінків людина почувається захищено. Вони діють як легкий седативний засіб, допомагають вийти з депресії, впоратися зі стресовою ситуацією і навіть знижують інтенсивність фізичного болю.

Коричневий благотворно впливає на внутрішньокімнатну атмосферу

Коричневий благотворно впливає на внутрішньокімнатну атмосферу

Коричневий – колір, що пропагує стабільність, колір самої землі. Він у принципі не може бути негативним. До речі, коричневий колір в інтер’єрі ще й символізує сімейне вогнище, тож його присутність не просто виправдана, а бажана.

Жовтий

У колірному спектрі жовтий найлегший і найяскравіший. Підбадьорливий і тонізуючий, він стимулює розумову діяльність, змушує мозок ворушитися.

Жовтий асоціюється з літом, тому температура кольору тепла, а інтер’єри з ним виглядають святково і сповнені життя. Він легкий у комбінуванні, що дуже добре, оскільки як фон його сприймати важко. Скільки змішуємо кольорів – не так важливо, головне, щоб виглядала задумка гармонійно і налаштовувала на позитивний лад.

Інтер'єри з жовтим кольором мають святковий вигляд і сповнені життя

Інтер’єри з жовтим кольором мають святковий вигляд і сповнені життя

Цей колір в інтер’єр додають люди, яким складно розкрити весь свій потенціал, кому не вистачає свободи.

Його кольоротерапевтичні якості теж на висоті. Він полегшить долю ревматиків, людей, які страждають на діабет, ниркових хворих. А ось у колірних схемах інтер’єрів людей, схильних до тахікардії та невралгічних розладів, жовтого бути практично не повинно.

Бірюзовий

Є відтінки, доля яких незавидна. Наприклад, червоний і малиновий деякі вперто вважають червоними. Щось подібне відбувається і з бірюзовим. Це вже не блакитний, але ще й не зелений, тобто щось середнє між ними. Природний колір в інтер’єрі унікальний. Хоч свою назву він і отримав на честь напівдорогоцінного каменю, багатьом бірюза нагадує колір морських хвиль, які просто не в змозі нести негатив. Температура кольору холодна, але його м’якість сприймається на “ура!”. Він спонукає до релаксу, тому його часто можна бачити в декорі спалень, ванних кімнат.

Бірюзовий колір сприяє відпочинку

Бірюзовий колір сприяє відпочинку

Червоний

Колір, що не має рівних за інтенсивністю і психодії на свідомість людини. Яким саме буде останній, залежить від використовуваного поєднання кольорів в інтер’єрі.

Червоний асоціюється з вогнем і кров’ю. Цей символ агресії несе в собі потужний енергетичний потенціал. Спектр привабливий для сильних, владних особистостей.

Зазначено, що червоні відтінки допомагають вийти з депресивних станів, позитивно впливають на органи кровотворення, допомагають у лікуванні анемії. Але вогненний колір ні під яким приводом не повинен з’являтися в будинках психічно хворих, емоційно лабільних людей і гіпертоніків.

Червоний колір в інтер'єрі вітальні

Червоний колір в інтер’єрі

Головну роль червоним відтінкам довіряють рідко. Зробити атмосферу такої кімнати гармонійною буде архіскладно. Із завданням самостійно не впоратися однозначно. Навіть маститим дизайнерам доводиться місяцями ламати голову над колірними схемами, але результат того вартий.

Зелений

Найприємніший колір з усієї палітри, що викликає виключно позитивні емоції і породжує неймовірно приємні асоціації. Це дає змогу використовувати його в дизайні будь-якої кімнати, чи то дитяча, чи то кухня. Він скрізь буде доречним.

Цей колір в інтер’єрі просто необхідний тим, хто цінує спокій. Зелений налаштовує на відпочинок і несе із собою відчуття прохолоди. Чим більше в ньому буде проглядатися присутність синього, тим холоднішою буде температура кольору. Зробити тон приємнішим для ока здатне переважання в його складі жовтого. Відтінків зеленого не злічити, тому кожен зможе знайти щось приємне саме йому. А взагалі, цьому спектру дають чільну роль при поєднанні кольорів в інтер’єрі люди надійні, схильні до консерватизму.

Зелений можна використовувати в дизайні будь-якої кімнати

Зелений можна використовувати в дизайні будь-якої кімнати

Зелений – це ще й кольоротерапія. У його оточенні можна буде забути про безсоння, болі в серці, астматичну задишку. Він відновлює нервову систему, дає можливість “відпочити” очам.

Блакитний

Існує повір’я, що блакитні інтер’єри – це спадщина епохи ампіру, адже саме в ті часи було модним робити в будинках блідо-блакитне тло. Сьогодні відтінок можна зустріти не тільки на стінах. Легкий і приємний, він знаходить себе в різних іпостасях.

Блакитний колір створить легкий і безтурботний настрій

Блакитний колір створить легкий і безтурботний настрій

Кольоротерапевтичний ефект у блакитного виражений слабо. Насиченіші його відтінки діють розслабляюче, світлі ж тони сіють легкий і безтурботний настрій.

Правила поєднання кольорів в інтер’єрі

Щоб зробити домашній мікроклімат комфортним, потрібно знати, як скомбінувати оздоблювальні кольори під час облаштування житлового простору. Робити це можна по-різному.

Гра на контрастах вимагатиме поєднання в одному просторі різної температури кольорів. За фоновий у цьому разі рекомендується брати найяскравіший зі складових колірної схеми дизайну відтінок. Іншим кольорам буде відводитися другорядна, доповнювальна роль.

Використання контрастних кольорів в інтер'єрі

Використання контрастних кольорів в інтер’єрі

Контрастні рішення не використовуються в оздобленні кімнат відпочинку, куточків, призначених для емоційного розвантаження, приміщеннях, де люди проводять досить багато часу. Це рішення матиме гарний вигляд у холах і передпокоях. Іноді в такому стилі оформляють дитячі, але знову-таки, підбір палітри краще довірити фахівцеві, щоб не травмувати непродуманими поєднаннями дитячу психіку.

Відтінкові переливи в одній колірній гамі дуже приємні оку і від самого початку налаштовують на затишок, тому такі колірні комбінації використовують у декорі спалень, мансард, віталень. Добре буде таке поєднання кольорів в інтер’єрі , де господиням доводиться проводити довгі години. Комбінуючи односпектрові відтінки непогано їх адекватно розподілити. Світліші з них потрібно зробити фоновими, а насичені додавати з и та інтер’єрними аксесуарами.

Інтер'єр кухні в одній колірній гамі

Інтер’єр кухні в одній колірній гамі

Оформляючи кімнату поєднанням близьких кольорів, головне уникнути перенасиченості. Зупиніться на трьох відтінках, один з яких зробіть основним.

Є у кольору і ще одна хитрість. Він з часом втрачатиме інтенсивність забарвлення, можливо навіть вигорить повністю. Так відбувається, наприклад, із зеленим, червоним і помаранчевим. Відтінки синього спектра за надмірної освітленості стають темнішими, ніж були спочатку.

За великим рахунком колір в інтер’єрі з яскравим освітленням сприйматиметься по-іншому від самого початку. Яскравий фіолетовий набуде темно-червоного відливу і стане більше схожим на винний. Жовтий втратить у насиченості і посвітлішає, синій – втратить свою глибину.

Складаючи колірну схему дизайну приміщення, враховуйте, що на ступінь кольоровіддачі значно вплине фактура оздоблювального матеріалу. Кожен різновид представляє, здавалося б, аналогічні відтінки абсолютно в різних ракурсах.

Фактурність одних робить кольори глибшими і м’якшими, інших – холоднішими і жорсткішими. Загалом, нюансів більш ніж достатньо, тому перш ніж реалізувати проект дизайну приміщення, непогано було б подивитися на нього в комп’ютерній графіці.

Перед реалізацією проекту подивіться на нього в комп'ютерній графіці

Перед реалізацією проекту подивіться на нього в комп’ютерній графіці

Як підбирати колірну гаму інтер’єру

“Погоню за модними трендами можна залишити за бортом і всім зухвалим колірним схемам віддати перевагу в оздобленні інтер’єру пастельним тонам”

Почніть з пошуку основного, приємного особисто вам кольору, вже до нього підбирайте компаньйонів. Не слід робити райдужні поєднання кольорів. Цілком достатньо підібрати одного-двох, але ідеально підходящих компаньйонів. Основний колір потрібно робити фоновим, тобто фарбувати в нього всі глобальні поверхні в приміщенні.

Оптимально вирішеним вважається інтер’єр, де основному кольору віддано 75% оздоблення, додатковим відтінкам – 20%, а 5%, що залишилися, розподілені серед колірних акцентів.

Основному кольору віддається 75% оздоблення

Основному кольору віддається 75% оздоблення

Дім має бути місцем підвищеного комфорту, куди хотілося б повертатися, бо там усе облаштовано саме так, як ви про це мріяли. Це означає, що гонитву за модними трендами можна залишити за бортом і всім зухвалим колірним схемам віддати перевагу в оздобленні інтер’єру пастельним тонам. Зробити обстановку контрастною не складе труднощів. Досить буде додати барвистих аксесуарів і яскравих меблів.

Барвисті аксесуари зроблять обстановку контрастною

Барвисті аксесуари зроблять обстановку контрастною

Якщо колір задіяний в інтер’єрі в просторовому зонуванні, то потрібно подбати про плавність переходів відтінків з одного в інший, інакше гармонійної обстановки в кімнаті не буде ніколи. Її ні за що не вдасться уявити єдиним цілим. Інтер’єр буде, немов рубаний сокирою.

Приклади колірних схем

Зупинившись на одноколірному дизайні приміщення і вибравши для цього кілька відтінків, не забувайте розбавити підібраний спектр нейтральними фарбами. Їх введення допоможе зробити інтер’єр легким і згладити міжвідтінкові переходи. Якщо обрано зелений спектр, його рекомендується доповнити вставками білого, молочного, світло-сірого, бежевого.

Зелений колір доповнено білими вставками

Зелений колір доповнено білими вставками

Поєднання кольорів, обраних для оформлення кімнати, має бути гармонійним. Розглянемо, як слід комбінувати відтінки, що користуються найбільшою популярністю.

Білий колір – супер універсал. Він комбінується з будь-яким представником спектра відтінків, але особливо гарний у парі з червоним і чорним. Завжди цікавими виходять його дуети з коричневим і персиковим. Вдалу партію складе він ліловому і блакитному відтінку.

Білий колір комбінується з будь-яким відтінком

Білий колір комбінується з будь-яким відтінком

Натуральний беж, нейтрально сірі, чорний, молочні кольори – заспокоюють надто кричущі фарби, згладжують їхню агресивність. Якщо ж вони самі виходять на роль фонового кольору, то тут вже до них треба буде підбирати адекватних компаньйонів.

З бежевим добре поєднується весь коричневий спектр, особливо колір какао, темного шоколаду. Цікаві його дуети з фіолетовим і представниками приглушено-зеленої гами: хакі, оливковим, болотним.

З бежевим добре поєднується весь коричневий спектр

З бежевим добре поєднується весь коричневий спектр

Сірому кольору в інтер’єрі потрібен “веселий” напарник. Його варто пошукати серед рожевого, зеленого, жовтого спектра. Можна зробити цікаві композиції, доповнивши сірий білим і чорним. Монохромність обстановки пожвавлять контрастні аксесуари, на кшталт червоних диванних подушок або яскравих малинових абажурів.

Сірий колір доповнений веселим жовтим

Сірий колір доповнений “веселим” жовтим

Чорний колір просто зухвало суворий. Щоб зробити його більш елегантним, розбавляйте палітру кремовою, бежевою фарбою або шоколадними відтінками. З більш сучасних поєднань кольорів в інтер’єрі хочеться виділити комбінацію чорного з жовтим і насичено червоним.

Кричущий позитивізм жовтого також потребує корекції. Його можна розбавити вставками білого, зеленого, синього, мазками коричневого і вугільно-чорного.

Розбавляйте палітру чорного кольору жовтим

Розбавляйте палітру чорного кольору жовтим

Створити гармонійне поєднання кольорів в інтер’єрі, коли в головній ролі виступає червоний, складно, і це ще м’яко кажучи. Аж надто важкий він в енергетично-емоційному плані. Перебувати в його оточенні тривалий час можуть одиниці. Але за всіх його недоліків червоний все ж дуже улюблений, і роздобути неординарний колір в інтер’єр прагнуть багато хто.

Реалізувати бажане допоможе щедре введення в композицію золотистого, рожевого, білого, лілового, сріблястого, синього, чорного відтінків. Причому чим більше ми змішуємо кольорів, тим кращою вийде атмосфера в приміщенні.

Яскравий інтер'єр у червоно-білому кольорі

Яскравий інтер’єр у червоно-білому кольорі

Холодність синього розбавлять бірюза, золото, фіолетовий, червоний, білий і сірий відтінки, причому зроблять це так, що він стане символом домашнього затишку.

Помаранчевий охоче поділиться своєю енергійністю з рожевим, зеленим, коричневим, сірим, чорним. З обережністю, але все-таки можна комбінувати його з жовтим і червоним.

Дивно, але обережність потрібна і в складанні колірної схеми за участю зеленого. Він дружний далеко не з кожним відтінком. Наприклад, чорний, на його тлі може з’явитися лише в мізерних штрихах. Набагато краще зелений почувається в оточенні аквамарина, жовтих і помаранчевих фарб, у комбінації з кольором лайма, сірим або білим.

Помаранчевий охоче поділиться своєю енергійністю із зеленим

Помаранчевий охоче поділиться своєю енергійністю із зеленим

Фіолетовому спектру роль фонової заставки віддається рідко, оскільки йому властиво стискати простір і робити обстановку депресивною. Зовсім по-іншому він сприйматиметься в компанії із золотистим, лавандовим, абрикосовим. До переліку компаньйонів включено: салатний, білий, рожевий, помаранчевий, синій.

Фіолетовий у компанії із золотистим

Фіолетовий у компанії із золотистим

Сучасне стильне оформлення інтер’єрів вимагає неординарного підходу до поєднання кольорів. Дизайн часто будується на контрастуванні, причому досить різкому і не завжди прийнятному, на перший погляд. На піку популярності червоно-білі, синьо-зелені, дуети, а також помаранчево-аквамарино-чорні, жовто-синьо-чорні тріо. Дуже оригінальний вигляд мають композиції, де змішують чорний з кольором лайма.

Оригінальне поєднання чорного з кольором лайма

Оригінальне поєднання чорного з кольором лайма

Незвичайні стилі, що віддають перевагу буйству фарб

Прикладів нейтральних, монохромних, двох-трьох кольорових інтер’єрів хоч відбавляй. А багато і ви бачили мультиколірних стилістичних рішень, та ще й приголомшливо гармонійного вигляду? Давайте знайомитися, можливо, один з них і є втіленням вашої мрії.

Поєднання кольорів у бохо-шик

“Бохо виділяється не тільки оригінальним змішуванням кольорів, а й присутністю безлічі всіляких орнаментів в оздобленні”

Напрямок богемний, який багато почерпнув з культури хіпі. Бохо – відмінно відображає нестандартне бачення життя творчо обдарованими натурами. Це стиль неординарних людей. Тут не діють дизайнерські правила. Здається, що в обстановці панує цілковита какофонія, багато випадкового. Це стосується і поєднання кольорів. Будинок моторошно перевантажений аксесуарами, меблевими предметами, елементами декору. Складається враження, що сюди знесли все, що вдалося відкопати на блошиних ринках, у рідній домівці. Від строкатості навколишнього простору з’являється брижі в очах, але в цьому і є його цимус.

Буяння фарб в інтер'єрі бохо

Буяння фарб в інтер’єрі бохо

Якщо відкинути емоції і поглянути на колірні схеми бохо уважніше, то стане очевидним, що богемний інтер’єр аж ніяк не породження хаосу. Усе, що в нього увійшло, підібрано з особливою ретельністю. Хоч кольори й вирізняються розмаїттям палітр, проте вони в гармонії, бо чудово доповнюють один одного. Навіть витримані в різних стилях аксесуари і декоративні прикраси пов’язані між собою спільною ідеєю.

Бохо виділяється не тільки оригінальним змішуванням кольорів, а й присутністю безлічі всіляких орнаментів в оздобленні. Тут можна зустріти:

1.картату сітку і пейслі.

2.квіткову тематику і в’язь.

3.невигадливі зигзаги та смужку.

Бохо-стиль відрізняється оригінальним змішуванням кольорів

Бохо-стиль відрізняється оригінальним змішуванням кольорів

Райдужний поп-арт

Розкішний у своїй яскравості вінтажний стиль зустрічає мультикольоровістю. І це його головна визначна пам’ятка, без якої напрямок втратить всю свою пишність і привабливість. Тут часто зустрічаються акцентні .

Взагалі-то, буйство фарб у поп-арті проявляється в усьому, зокрема в меблевій оббивці та аксесуарах. Строкаті кольори в інтер’єрі перетинаються в геометричному малюнку. Дуже важливо, щоб вони були чистими, насиченими і радували око. Фаворитом стилю вважається рожевий, проте в поп-арті є місце і кислотним тонам.

Райдужний стиль поп-арт

Райдужний стиль поп-арт

Взагалі, такий підхід характерний для оформлення багатьох ретро-стилів, де також передбачено поєднання яскравих кольорів в інтер’єрах.

Сучасний інтер’єрний дизайн

Це більш європейський підхід до облаштування житла. Усі глобальні поверхні тут лаконічно білі, іноді кремові або у світло-сірому рішенні. Яскраві фарби додаються дрібними “бризками”. Це може бути побутова техніка або невелика меблева конструкція, килим, текстильні вироби.

Сучасний інтер'єр у світло-сірому рішенні

Сучасний інтер’єр у світло-сірому рішенні

Додаткові кольори вводяться дуже дозовано. Має реально виникнути відчуття, що колір в інтер’єрі розбризканий.

Висновок

Безумовно, досконально розібратися в такому складному питанні, як правильне поєднання кольорів в інтер’єрі, лише прочитавши статтю, не вдасться, проте отримати загальне уявлення про правила колірного оформлення будинку можна цілком. Так, і, до речі, диван у вишневій оббивці загубиться на тлі бузкових стін. Чи у вас із цього приводу інша думка?

Фотогалерея – колір в інтер’єрі

Відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *