Гарні штори для залу: дизайн, з ламбрекенами та без

Ламбрекен – це декоративний елемент, що додає шторам остаточного та завершеного зовнішнього вигляду. Розміщуються вони у верхній частині завіси і не виконують за великим рахунком ніякого корисного навантаження – зате дозволяють маскувати непоправні недоліки прорізів, що драпіруються, надавати затишку приміщенню і служать прикрасою.

Як видно на фото, ламбрекени на штори в зал використовуються як індивідуальні деталі, так і в ролі складової частини портьєри, і можуть застосовуватися для декорування будь-яких отворів.

Ламбрекени на штори в зал з фото

Головна перевага ламбрекенів – простота приховування при їх використанні непропорційності прорізів та архітектурних недоліків приміщення. Їхня оригінальність дозволяє надати приміщенню стильності, причому з елементами розкоші. Використовуватися вони можуть в інтер’єрах практично будь-якого стилю – існує велика кількість моделей на будь-який смак – від строгих класичних форм до ажурних, не забороняється застосування комбінованих «конструкцій».

штори в зал з ламбрекенами

Ламбрикен дозволяє надати приміщенню стильності

Однак як видно на фото, у ламбрекенів на штори в зал існують і недоліки, основний з яких – не найдоступніша вартість, яка визначається ціною використовуваних тканин, зазвичай найдорожчих. Самостійне пошиття цих прикрас вимагає великої майстерності та відповідних навичок, а пошиття на замовлення коштує недешево. Інший мінус ламбрекенів – як і будь-які елементи з тканини вони відмінні пилозбірники і, відповідно, потребують систематичного та ретельного догляду.

Види ламбрекенів

Існує велика кількість різновидів ламбрекенів, найбільш поширені з них:

  • класичні;
  • бандо;
  • буфи;
  • м’які;
  • ажурні.

Класичні ламбрекени на штори в зал з фото

Класичний ламбрекен – це простий шматок матерії, за допомогою тасьми зібраний у своїй верхній частині тим чи іншим чином. Найчастіше, через простоту виготовлення, робляться складки, прості або у формі «краваток» і «дзвіночків», а також перекиди.

штори в зал з ламбрекенами

Штори з класичним ламбрекеном

Бандо

Ламбрекен-бандо є зафіксованою на щільному і жорсткому підставі тканинну стрічку. Форма країв може бути будь-якою, зі строгою геометрією або плавними контурами.

Подібні елементи декорування отворів зазвичай виглядають злегка екстравагантно і незвично, проте при правильному підході до оформлення інтер’єру вони дуже красиві.

штори в зал з ламбрекенами

Ламбрекен-бандо

Буфи

Буфи є прошнурованою тканиною, малюнок готового ламбрекену визначається способом шнурівки. Як видно на фото, такі ламбрекени на штори в зал кріпляться до карниза за допомогою шнура і мають чудову властивість – вони практично не закривають віконний отвір і, як наслідок, не знижують рівень природного освітлення в приміщенні. Невеликий мінус такої частини декору – найгармонійніше вони виглядають разом із фіранками, тому як індивідуальний елемент практично не застосовуються.

штори в зал з ламбрекенами

Ламбрекени-буфи не знижують рівень природного освітлення

М’які ламбрекени

Термін «м’які» ламбрекени має на увазі не стільки форму, скільки матеріал виготовлення цього декоративного елемента – негрубі, «струмові» тканини. Не мають жодних обмежень за забарвленням, проте найефектніше виглядають при використанні спільно з гардинами.

штори в зал з ламбрекенами

Ефектні м’які ламбрекени

Ажурні ламбрекени

Ажурні ламбрекени – відносно новий тип елементів декорування прорізів, що стає все більш популярним. Створюються вони у виробничих умовах, із застосуванням лазерних технологій та можуть мати наскрізні прорізи у формі різноманітних малюнків чи орнаментів. Дешевші ажурні ламбрекени робляться жорсткими, специфічними на дотик, більш «просунуті» моделі зазвичай робляться комбінованими.

До шторного карниза вони зазвичай кріпляться за допомогою липкої стрічки, але може використовуватися і широко поширена текстильна застібка.

штори в зал з ламбрекенами

Ажурні ламбрекени стають все більш популярними

Типи складок

Як видно на фото, у ламбрекенів на штори в зал основна деталь оформлення – складки, яких існує цілий список:

  • жабо – найпростіший у виконанні пошиття з нескладним кроєм, виглядає як складки, зібрані з одного боку і хвилеподібно спадають з іншого;
  • сваг – дугоподібні складки, що вільно висять, зазвичай горизонтальні, значно рідше – вертикальні; нерідко доповнюються декоративним обрамленням;
  • краватка (дзвіночок) – зібрана вертикальними складками вузька смуга тканинна;
  • перекид – по суті звичайний сваг, але з великими проміжками між дугами;
  • кокільє – подвійне жабо із зустрічними складками.
штори в зал з ламбрекенами

Типи складок ламбрекену

Штори з ламбрекенами до зали з фото

Як видно на фото, оформлене шторами вікно цілком може бути основним елементом інтер’єру в залі, але за умови використання разом з ламбрекенами. При цьому слід враховувати, що текстура тканини ламбрекену повинна відповідати тканинній текстурі самих штор, а кольорова гама правильної – в дизайні є несумісні кольори. Крім того, не слід забувати про пропорційність і симетричність ламбрекенів по відношенню до самих штор.

штори в зал з ламбрекенами

Ламбрекен може бути головним елементом інтер’єру в залі

Те, що оформлення вікна має поєднуватися з колірним рішенням меблів та стелі, а також покриття для підлоги – цілком очевидно. Але геометричні розміри ламбрекена, і в першу чергу – довжина, підбираються відповідно до конструктивних особливостей декорованого отвору.

Досить традиційний варіант співвідношення висот ламбрекена і штор – 1:6, проте свою роль при виборі пропорцій грають і розміри приміщення, що декорується. Чим більше зал – тим «масивніше» повинні виглядати ламбрекени, для маленьких кімнат ламбрекен грає, по суті, роль широкого віконного карниза. Малюнок складок теж має значення – чим він «пишніший», тим для більшого приміщення буде гармонійним.

штори в зал з ламбрекенами

Штори в зал з ламбрекенами повинні гармоніювати з розмірами приміщення

Популярні поєднання

На фото видно, що для зали цікавим рішенням буде поєднання штори з матового тюлю з двоколірним ламбрекеном – з умовою, що один із квітів дублюватиме колір основи

Завішані звичайними фіранками або портьєрами вікна виглядають дуже просто. Повітряність і стильність їм легко надати за допомогою ламбрекенів і тюлю відповідного відтінку кольору – зараз цей матеріал випускається будь-яким, від молочно-білого до яскравих, кислотних і найнесподіваніших кольорів. Світлі тони зазвичай використовуються як фон.

штори в зал з ламбрекенами

Легкі повітряні штори в зал з ламбрекенами

Комбінації гардин та ламбрекенів можуть бути найрізноманітнішими. Наприклад – ламбрекен з оксамиту та повітряна гардина до самої підлоги. Для створення романтичності можна використовувати пошиті в кілька шарів плетені мережива. Можна поєднувати кольоровий тюль та ламбрекени зі схожим візерунком.

На фото видно, що для зали цікавим рішенням буде поєднання штори з матового тюлю з двоколірним ламбрекеном – з умовою, що один із квітів дублюватиме колір основи. Малюнок складок – жабо із свагами. Дуже непогано виглядатиме короткий тюль, довгі завіси та ламбрекен. Цілком можна використовувати фіранки з бамбука.

штори в зал з ламбрекенами

Штори з матового тюлю з двоколірним ламбрекеном

Декорування прорізів красивими шторами для залу з фото

«На фото до статті ви можете побачити, що більшість способів оформлення віконних отворів у залі гарними шторами базуються на досить універсальних прийомах, добре відомих дизайнерам»

Мода – явище універсальне, не обходить стороною і такі елементи дизайну, як штори. Щороку з’являються нові, часом дуже нетривіальні, але дуже цікаві моделі завіс та ідеї оформлення віконних отворів – причому далеко не завжди вони вимагають радикальної зміни старих штор та карнизів. До речі, у багатьох популярних сьогодні ідей можна знайти коріння в інтер’єрних рішеннях минулих сезонів – адже все нове, як відомо, це добре забуте старе!

На фото до статті ви можете побачити, що більшість способів оформлення віконних отворів у залі гарними шторами базуються на досить універсальних прийомах, добре відомих дизайнерам:

  • багатошаровий «бутерброд» з тканин різного ступеня прозорості; при цьому в нижньому шарі знаходяться найщільніші матеріали, з кожним наступним шаром прозорість тканини збільшується одночасно з насиченістю кольору;
штори в зал з ламбрекенами

Декор вікна багатошаровими шторами

  • одночасно навішування на вікно кількох штор, що відрізняються кольором, фактурою матеріалу та навіть стилем;
  • однотонність темних портьєрів у поєднанні з аналогічними відтінками в текстилі інших елементів обстановки;
штори в зал з ламбрекенами

Колір декору та текстилю перегукується з кольором штор

  • використання штор світлих кольорів як фон для деталей інтер’єру, що мають більш яскраве забарвлення;
  • використання тканин з малюнком з глянсових і матових смуг, що чергуються.

Серед інших модних тенденцій такі прийоми, як драпірування одного віконного отвору шторами контрастних кольорів, використання для штор тканин-«хамелеонів», що змінюють своє забарвлення в залежності від інтенсивності освітлення, фотоштори з пейзажами та іншими великомасштабними зображеннями.

Дуже цікавий ефект дає малюнок на тюлі, що збігається за кольором із основними шторами; у деяких інтер’єрах вдало вписуються штучно зістарені карнизи круглого перерізу, декоровані рослинним орнаментом. Майже в будь-якому інтер’єрі можна використовувати штори з люверсами.

штори в зал з ламбрекенами

Декор вікна шторами в зал контрастного кольору

Як видно на фото штор у зал, новинки моди прагнуть спрощеності та доступності для всіх і кожного, головне при виборі штор – їх гармонійне поєднання із загальним дизайном приміщення. Простота максимально можлива – наприклад, пішла різниця між підкладковими та чисто декоративними типами тканин; більше того – підкладочні лляні та шовкові тканини перейшли у розряд вишуканих матеріалів для портьєрів та штор.

Нівелюється і поняття гостромодності – при розробці дизайну основна увага приділяється комбінуванню класичних перевірених часом рішень, а не екстравагантним новинкам.

штори в зал з ламбрекенами

Гармонійне поєднання штор з інтер’єром вітальні

Дизайн штор для залу: портьєри

Порт’єри – це та частина штор, яка створює максимальний затишок у приміщенні. Спочатку призначалися для відсікання вітру, що дме в дверний проріз, вони давно вже стали звичним і практично основним предметом драпірування вікон великих залів і віталень кімнат.

Використання портьєр, що виглядають досить масивно, в невеликих приміщеннях поширене менше, але ненабагато. Зумовлено це такими функціональними перевагами таких штор для залу без ламбрекену, фото яких ви знайдете наприкінці статті:

  • відмінний захист внутрішнього простору приміщення від зовнішнього світу – як від погодних капризів, так і надміру цікавих поглядів з вулиці;
  • зручність та простота регулювання ступеня інтенсивності природного освітлення у приміщенні;
  • порт’єри чудово справляються з роллю теплового екрану, зберігаючи в кімнаті комфортну температуру – прохолоду в спеку та тепло в холодну;
  • високі декоративні якості портьєр, що дають можливість використовувати їх в інтер’єрах будь-якого стилю і роблять штори універсальними не на словах, а на ділі.
штори в зал з ламбрекенами

Портьєри регулюють ступінь природного освітлення

Зазвичай портьєри використовувалися разом із ламбрекенами – це створювало оптичну ілюзію розширення віконного отвору. Але при цьому одночасно, хоч як це парадоксально, «ускладнювало» загальний дизайн, візуально надаючи приміщенню палацову пишність.

Однак помпезність давно вже вийшла з моди, і сучасний спосіб візуального збільшення розміру віконного отвору має на увазі використання в оформленні вікна подовженого карнизу разом із великою кількістю тканини. Ламбрекен при виборі такого рішення просто не потрібен, він тільки погіршує результат.

штори в зал з ламбрекенами

Ламбрекен створює оптичну ілюзію розширення вікна

Портьєри та гардини: штори в зал без ламбрекену з фото

Як видно на фото, такі штори в зал без ламбрекену – невід’ємна частина класичного оформлення приміщення, що має на увазі спокій та затишок

Найвідоміший і популярніший прийом оформлення віконного отвору, відомий і застосовується вже багато століть, – це зшиті із щільної і відносно важкої тканини портьєри довжиною практично до підлоги в поєднанні з легкими повітряними фіранками-гардинами трохи меншої довжини.

Пов’язано це, швидше за все, з тим, що характерна особливість такого драпірування, вертикальні рельєфні складки по всій висоті, при правильному підході дозволяє візуально збільшувати розміри приміщення, стаючи при цьому практично архітектурною деталлю інтер’єру.

Як видно на фото, такі штори в зал без ламбрекена – невід’ємна частина класичного оформлення приміщення, що має на увазі спокій та затишок. Однак модні тенденції дісталися і цієї класики, пропонуючи злегка повеселити: замість традиційної послідовності «світлі гардини – темні портьєри» від вікна до приміщення передові дизайнери пропонують оживити класику, змінивши колірну тональність на протилежну.

Найсміливіші з них рекомендують піти у пожвавленні ще далі і вішати портьєри перед вікном, а гардини – після них.

штори в зал з ламбрекенами

Ламбрекен як частина класичного оформлення вітальні

Після таких рішень рекомендації для створення оригінального інтер’єрного дизайну «пограти» з гамою кольорів портьєр і гардин, віддаючи перевагу шторам світлих і м’яких пастельних тонів, а гардинам яскравих кислотних кольорів, виглядають дещо наївними.

Тим не менш, всі ці поради справді можуть допомогти створити стильно оформлене та затишне приміщення. Причому без особливих матеріальних витрат просто міняючи місцями і комбінуючи вже наявні штори та їх складові.

Красиві штори для залу з люверсами

Останнім часом велику популярність набрали штори на люверсах – вшитих в полотно портьєри спеціальних кільцях, крізь які пропускається круглий карниз або струна. Ці кільця несуть не тільки чисто утилітарне навантаження – вони зазвичай відіграють декоративну роль, а в деяких випадках навіть виступають центром композиції.

Завдяки тому, що люверсам нескладно надати «техногенного» вигляду, такі штори широко застосовують у сучасних інтер’єрних стилях.

штори в зал з ламбрекенами

Портьєри з люверсами широко застосовують у сучасних інтер’єрах

Як видно на фото, штори для залу без ламбрекенів на люверсах своєрідні і мають яскраво виражену індивідуальність, їх зазвичай виконують однотонними, не перевантажуючи декоративними елементами, що відволікають увагу. При потребі мальовничими деталями можна прикрасити карниз.

Якщо монотонність забарвлення таких штор не тішить очей – цілком прийнятно робити їх смугастими або з великим геометричним малюнком.

Відмінна риса гарних штор для залу на люверсах, яку добре видно на фото, – складність їх фіксації на карнизі у разі неповного розсування. У розкритому положенні такі завіси закріплюються звичайними підхватами, які традиційно виготовляються з тієї ж тканини, що й самі штори.

При декоруванні вікна дуже великого розміру рекомендується використовувати не два, а чотири полотна – але обов’язково забарвлені контрастно.

штори в зал з ламбрекенами

Яскраві штори з геометричним малюнком на люверсах

Кріплення до карнизу на люверсах застосовується не тільки для щільних і досить важких портьєрів – люверси нерідко використовуються для навішування легких завіс на кшталт органзи або традиційного тюлю. Тільки в цих випадках, щоб верхній край матерії не морщився, його підсилюють прошивкою вузької смуги тканинної або спеціальної люверсної стрічки.

Римські штори

Завдяки своїй практичності, компактності та простоті експлуатації, які можна оцінити по фото наприкінці статті, гарні римські штори для залу користуються заслуженою популярністю. Це досить універсальний тип завіс, оскільки вони можуть використовуватися для драпірування віконних отворів як самостійного рішення, так і в поєднанні з портьєрами. Якихось обов’язкових дизайнерських норм для таких поєднань, по суті, не існує.

Основна рекомендація – не варто використовувати кольори, що не гармоніюють один з одним, найвідомішою парою з яких вважаються фіолетовий і червоний. Заснована вона на тому, що такі пари квітів «тиснуть» на людську психіку, викликаючи при тривалому перебуванні серед них сильний головний біль у кращому разі.

Не рекомендується також використання абсолютно однакових кольорів для римської штори та портьєри – у цьому випадку вони будуть зливатись у візуальному сприйнятті та їх декоративність різко знизиться.

штори в зал з ламбрекенами

Римські штори у поєднанні з портьєрами

Найуспішнішою фактурою тканини для римських штор вважається легка напівпрозорість, що дає можливість використовувати їх як гардини. При виготовленні комплекту штор і портьєр з матеріалу з однаковою фактурою елементом, що їх об’єднує, може служити фурнітура з схожою текстурною поверхнею або елементами з такого ж матеріалу.

Австрійські штори

Як видно на фото, інша новинка – гарні австрійські штори для залу – візуально та конструктивно не надто відрізняються від римських штор – відповідно, і рекомендації до їхнього поєднання з портьєрами аналогічні. Слід лише враховувати головну відмінність австрійських штор – плавність форм і м’якість складок на полотні, що дуже гармонійно поєднуються з різними бантиками-мережами.

штори в зал з ламбрекенами

Австрійські штори в зал

З портьєрами зазвичай використовується одна австрійська штора великої ширини, зшита із повністю або напівпрозорої тканини.

Кисея

Кисея чудово поєднується з портьєрами класичного типу, і до неї чудово підходить шторна фурнітура практично будь-якого виду. Найкращий інтер’єр для застосування таких пар – пишна «класика», найкращі приміщення – великі урочисті зали. Це одна з найкращих новинок серед штор у зал, що добре видно на фото наприкінці статті.

штори в зал з ламбрекенами

Ефектна кисея в інтер’єрі вітальні

Довжина кисей традиційно вибирається в підлогу, оскільки в цьому випадку кисейні нитки виглядають найбільш пропорційно і ефектно по відношенню до інших елементів драпірування. Сама кисея може розвішуватися як імітації ламбрекена, перехрещуватися, збиратися в пучки і зав’язуватися у вузли – все визначається лише фантазією декоратора.

Висновок

Як видно на фото, правильно підібрані в зал красиві штори з ламбрекенами або без них – це основний елемент кімнатного інтер’єру, що задає потрібний тон атмосфері всього приміщення. А їх оновлення або повна зміна – найпростіший і доступний спосіб перетворення побутової обстановки, що набридла.

Відео

One thought on “Гарні штори для залу: дизайн, з ламбрекенами та без

  1. Сабх says:

    “Краса не в деталях, а в їх гармонії, незалежно від наявності ламбрекенів чи їх відсутності.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.