Ф’юзинг скла в інтер’єрному дизайні

Модною хвилею у сучасному дизайні стало застосування ф’юзингу. Декоративні елементи, виготовлені за цією технікою, вражають своєю красою. Вам не обійтися без фьюзингу скла, якщо Ви хочете бачити інтер’єр свого будинку неординарним, розкішним та надзвичайно затишним.

Напевно, це хороший стимул дізнатися про декоративне нововведення докладніше. Почнемо знайомство з показниками самого поняття «фьюзинг». У дослівному контексті – це плавлення, нагрівання, спікання, оплавлення. Прийшовши до нас з англійської, термін чудово прижився в нашій дійсності і почав використовуватися для позначення широкого ряду високотемпературних технологій обробки скла (формування ф’юзингових елементів відбувається у температурному коридорі 600 – 900 градусів).

При спіканні скла відбувається термічне з’єднання розрізнених скляних елементів в єдине ціле, при цьому їх форма та взаємне розташування практично не змінюються.

фьюзинг скла

дерев’яні ворота з ф’юзингом

Технологічно це так. На цільному листі скла викладають малюнок з різнокаліберних шматочків різнокольорового скла, скляних гранул та інших інгредієнтів. Після цього композицію відправляють у піч і витримують за високої температури до утворення цілісного пласта. На перший погляд, ф’юзинг скла може здатися не надто складним процесом, але насправді виробництво досить трудомістке.

Однак це саме той випадок, у якому «овчинка коштуватиме вичинки», бо в такий спосіб отримують вітражі різної товщини, форми та фактури, з яких можна виготовляти:

 1. Віконні вставки.
 2. Дверні вставки.
 3. Ширми.
 4. Перегородки.
 5. Стінові вставки.
 6. Стільниці.
 7. Дзеркала.
 8. Декоративні панно.

Причому виглядає все це естетично і дуже сучасно, за що і користується величезною популярністю. Особливо потрібні такі елементи в інтер’єрах хай-теку та постмодернізму.

фьюзинг скла

завдяки ф’юзингу настінний годинник перетворюється на елемент декору

Залежно від того, що потрібно отримати в результаті, шари скла, що запікаються, можуть залишатися в незмінному вигляді або плавно розтікатися. Палітра кольорів початкової композиції може бути змішаною або чітко зберегти свої конфігурації. Сам малюнок може виходити рельєфним, опуклим і об’ємним або залишатися нарівні з основою.

Щоб отримати вироби чудового вигляду та високої міцності, слід правильно сортувати скло та чітко витримувати температурні режими спікання.

Ф’юзинг скла: в чому привабливість?

Застосування фьюзингу в ході виготовлення вітражів стало набирати популярності зовсім недавно. Бажання працювати за цією складною технологією пояснюється тим, що вона відкриває нові недоступні раніше можливості обробляти скло. Складні багатошарові вітражі, що виходять, зберігають всі колірні і міцнісні характеристики вихідного матеріалу.

фьюзинг скла

панно з ф’юзнгу в інтер’єрі

Для створення продукції у техніці фьюзингу використовують такі матеріали як:

 1. Фрітта. Це подрібнене або подрібнене скло може бути вихідною сировиною для виливки або прикраси виробу.
 2. Галька. Різнокаліберні скляні крапельки розміром до 30 мм. Вони надійно спаюють при ф’юзингу з основною поверхнею скла завдяки наявності плоскої сторони.
 3. Блоки чи чіпси. Найтонші скляні платівки.
 4. Стингери та стрижні. Ці нитки та прути зі скла можуть бути як порожніми, так і повними і мати однотонне або різнобарвне забарвлення.
 5. Локшина. Так називають скляні смужки, що мають ширину до 5 мм, які клеяться до декоративного полотна клейовими складами на органічній основі.
 6. Фольга. Цей металевий «папір» вплавляється всередині скла.

У ході плавки скла для зв’язування елементів не використовують металевих профілів, тому вітражі та інші предмети декору отримують надзвичайно естетичний інтер’єр.

фьюзинг скла

за допомогою техніки ф’юзингу звичайнісінький торшер стане головним декоративним елементом

Це і є основною технологічною відмінністю ф’юзингу від інших методик виготовлення подібних виробів.

Оскільки новомодна технологія дає можливість виробляти не тільки цілісні великомасштабні картини, а й окремі дрібні вітражні елементи, то його можна зустріти не лише у великих вітражних вставках та панно, а й на циферблатах годинників, абажурах, а також у вигляді декоративного посуду та архітектурних елементів.

Фьюзинг: покрокове виготовлення

При фьюзингу скло проходить п’ять етапів обробки. Недооцінювати важливість кожного з них просто не можна, тому що недотримання правил виконання та порушення послідовності не дозволять отримати оригінальний якісний продукт на виході.

фьюзинг скла

фьюзинг скла вхідних дверей

Перший етап – підготовчий. Це момент нагрівання скла, у процесі якого воно змінює не лише свою консистенцію, а й колір. У певний момент матеріал набуває червоно-жовтого відтінку і стає готовим до процесу звисання, при якому відбувається злиття країв заготовок.

Другий етап – томлення. У цей період скло, розігріте до максимальних показників, залишають нудитися при постійній температурі. Від того, наскільки точно будуть дотримані всі стадії цього етапу, залежить гладкість і об’ємність фрагмента, що обробляється.

Третій етап – загартування. Скло охолоджують різко. Це необхідно, щоб зберегти його червоний колір. Якщо температуру знижувати повільно, скло спочатку відновить свій прозорий тон, а потім почорніє.

фьюзинг скла

помаранчеві міжкімнатні двері з ф’юзингом

Четвертий етап ф’юзингу скла – відпал. Без цього процесу з виробу не вдасться зняти напругу, а значить, воно не зможе зберегти надану йому форму і втратить міцність.

П’ятий етап – охолодження. Воно проводиться природним шляхом при звичайній кімнатній температурі.

Стилі фьюзингу

Найбільшого поширення набули три стилістичні фьюзинги скла. Для виготовлення складних і цікавих композицій користуються фьюзинг-формінгом. Це найкращі способи отримати цінну та нереально якісну продукцію.

Формування або, як його ще називають професіонали, «молірування», відноситься до однієї з оригінальних методик ф’юзингу, що дозволяють надавати форму вже розплавленому склу. У цьому випадку сплавлену заготовку повторно нагрівають, а потім формують її контури.

фьюзинг скла

скляна стільниця, виготовлення за технікою фьюзинг

Якщо виробу треба надати додаткових блисків і гладкості, то застосовують метод полірування вогнем. Процес відбувається безпосередньо у печі.

Спосіб “комбінованого прочісування” – це пропорційне формування виробу професійними інструментами. В цьому випадку заготівля обробляється виключно вручну.

Фьюзинг у декорі

Виробів, які можна прикрасити ф’юзингом склом, досить багато. У нього можна обрамити дзеркало чи картину. З його допомогою обробляють двері, причому не тільки міжкімнатні, а й вхідні: скляні вставки роблять їх неймовірно привабливими. Ф’юзингом можна прикрасити дверцята шаф-купе, душові кабіни, вікна. Але найбільш популярним є ф’юзинг скла у вітражах – із застосуванням цієї техніки вони виходять неповторними.

Таке скло може бути присутнє в інтер’єрі будь-якого типу і бути введене в найрізноманітніших деталях. Вітражі у вікнах, дверних отворах, нішах, кольорове скло на меблів та в оздобленні інших предметів декору – фьюзинг скрізь виглядає чудово.

фьюзинг скла

підвісний світильник з фьюзингом у передпокої

Яскраве і сяюче у світлових променях специфічне скло здатне перетворити на унікальну деталь інтер’єру навіть саму непоказну поверхню і, повірте, повз цю деталь пройти без захоплення буде просто неможливо!

Неймовірно гармонійна та красива картина вийде при поєднанні технологій піскоструминної обробки скла та фьюзингу.

Цінують ф’юзинг і за простоту догляду. Таке скло не потребує особливих способів очищення та експлуатації. За його чистотою стежать тими самими способами, що й за простим прозорим склом.

фьюзинг скла

картина з ф’юзингом чудово поєднується з кольором м’яких меблів

Не можна замовчати і той факт, що технологія фьюзингу робить скло не просто естетичним. Крім надання непоказному матеріалу благородного вигляду, цей спосіб його обробки робить його дуже практичним у використанні. Вітражі, зроблені новим способом, не бояться температурних коливань, вологи та довгі роки зберігають пишноту первозданного вигляду.

Такі якості неординарного оздоблювального матеріалу також додали фьюзінгу популярності. Сьогодні на такі вироби попит став неймовірно високим.

Висновок

Ф’юзинг скла дав можливість дизайнерам навіть найпростішим інтер’єрам надавати незвичайного акценту. Декори з такими елементами завжди виглядають дорого і елітно, при тому, що вартість незвичайних скляних виробів, незважаючи на ажіотажний попит, залишається цілком лояльною. Не втрачайте шансу прикрасити свій будинок справжніми творами скляного мистецтва!

Відео

Оцініть цю публікацію

2 думки про “Ф’юзинг скла в інтер’єрному дизайні

 1. Avatar of Аввакум
  Аввакум :

  – Ти знаєш, що таке ф’юзинг скло в інтер’єрному дизайні?
  – Ні, що це?
  – Це коли твоя дружина вирішує замінити всі вікна в будинку, а ти потім весь місяць спиш на дивані, бо не можеш знайти, куди вона встановила нові двері!

 2. Avatar of Laalmakfa
  Laalmakfa :

  О, так, звичайно, ще один “оригінальний” тренд. Ф’юзинг скла – це точно те, що нам потрібно. Адже хто з нас не мріє жити в домі, що виглядає як величезне вітражне вікно? Чудова ідея!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.