Дизайн білої ванної кімнати

Існують абсолютно протилежні думки щодо білих ванних кімнат – одним ця ідея дуже подобається, а в інших викликає лише негативні емоції.
Негативне ставлення зазвичай пояснюють тим, що дизайн білої ванної кімнати виглядає холодним, а сама кімната схожа на приміщення лікарні.

дизайн білої ванної кімнати

монохромний дизайн білої ванної кімнати

Частка правди, можливо, в цьому і є, але значення має не тільки колір сантехніки та обробки, але також і освітлення, фактура, декор. Залежно від дизайну, біла ванна може здивувати своєю пишністю або, навпаки, підкорити простотою та затишком.

Плюси оформлення дизайну ванної в білому кольорі

  1. Приміщення стає дуже світлим.
  2. Якщо ванна кімната маленька, то в такому вигляді вона здаватиметься просторішою.
  3. Білий є ідеальним тлом для декору будь-якого кольору. Ванна кардинально перетворюватиметься при зміні кольору аксесуарів, наприклад, з синього на помаранчевий. Така кімната дуже довго не набридне і завжди здаватиметься повністю оновленою.
дизайн білої ванної кімнати

зелена підлога в інтер’єрі білої ванної кімнати

Оздоблення та оформлення

«Для того, щоб дизайн білої ванної кімнати не виглядав занадто нудним, можна використовувати яскраві аксесуари червоних, синіх або бірюзових тонів»

Що стосується обробки стін, то найкраще використовувати білу кахельну плитку з глянсовою поверхнею або дерев’яні панелі, стійкі до дії вологи. Це додасть ванній кімнаті максимальний затишок та комфорт. Для того, щоб простір виглядав більш живим і динамічним, можна поєднувати матеріали з різними фактурами. Дуже сучасно виглядають комбінації керамічної плитки різних розмірів. Наприклад, плитку великого формату можна поєднувати з елементами дрібної мозаїки, щоб дизайн виглядав оригінальніше. Для підлоги ідеально підійде керамограніт кольору світлого каменю. Або, навпаки, підлогу можна зробити темною, а зверху на неї постелити кремовий або молочний килимок.

Для того, щоб дизайн білої ванної кімнати не виглядав надто нудним, можна використовувати яскраві аксесуари червоних, синіх або бірюзових тонів. Це можуть бути шторки, рушники, килимки, полички або стелажі, які привнесуть в інтер’єр контрастні нотки і дозволять уникнути монотонності.

дизайн білої ванної кімнати

дерев’яний комод надає білій ванній більш теплу та затишну атмосферу

На загальному світлому тлі дуже ефектно виглядатимуть предмети меблів в аналогічному колірному рішенні і біла сантехніка. Такий колір душової кабіни, ванни або раковини дає можливість вписатися в будь-який стиль інтер’єру та втілити найсміливіші дизайнерські ідеї. Якщо у ванну кімнату встановити білий санфаянс із золотистими елементами обробки, то приміщення відразу стане більш розкішним та вишуканим. У разі бажання зіграти на контрасті, можна встановити сантехніку темного кольору, що також виглядатиме дуже ефектно.

Цінителі великої кількості світла у ванній кімнаті можуть використовувати різні види підсвічування, велика кількість скляних елементів та дзеркал, які додадуть відчуття легкості та життєрадісності простору. Для тих, хто хоче бути оригінальним, чудовим рішенням буде застосування кольорового світла. Так, при використанні рожевого освітлення біла плитка на стінах набуде аналогічного відтінку, а синє світло перетворить її на блакитну.

дизайн білої ванної кімнати

місцеві світильники біля дзеркала в інтер’єрі білої ванної

Біла ванна кімната може навіть виступити в ролі справжнього спа-салону, де можна з комфортом відпочити та розслабитись. З цією метою інтер’єр потрібно наситити дерев’яними та плетеними елементами, живими рослинами, черепашками та морською галькою, а також свічками, щоб отримати можливість влаштовувати сеанси ароматерапії.

Вибір плитки

Потрібно враховувати, що дизайн білої ванної кімнати насправді може містити різні відтінки, які зроблять його холодним або теплим, навіть якщо вони не помітні з першого погляду. Тим більше що всі люди сприймають білий колір по-різному. Тому вибирати білу оздоблювальну плитку потрібно дуже відповідально і завжди звертати увагу на відчуття, що виникають при її огляді. Біла плитка з практично непомітним блакитним відтінком виглядатиме холодною, а теплою її зроблять жовті або кремові відтінки. Така особливість білого кольору дозволяє поєднувати різні відтінки для отримання оригінального інтер’єру. Якщо ще при цьому використовувати матеріал та сантехніку різних фактур, то приміщення стане ще цікавішим.

 

дизайн білої ванної кімнати

біла ванна на фоні червоної акцентної стіни

Дуже яскраве та оригінальне поєднання виходить при встановленні сантехніки з глянсовою поверхнею та облицювання стін при цьому білою матовою плиткою. Для надання ванній кімнаті святкового настрою можна додати яскраві плями у вигляді рушників та килимка.

Змішування квітів у дизайні білої ванної кімнати

«Створений дизайн в інтер’єрі білої ванної кімнати буде виглядати по-різному в залежності від обраного освітлення»

Ванна кімната стане дуже ошатною і виглядатиме багато, якщо світильники, змішувачі та деякі інші аксесуари покрити золотим кольором (але відтінок не повинен бути зухвалим). Дуже добре, наприклад, виглядатимуть скляні полички, якщо в їх оформленні використовувати золоту окантовку. Створений дизайн в інтер’єрі білої ванної кімнати виглядатиме по-різному залежно від вибраного освітлення. Для надання затишку добре підійдуть світильники з жовтим розсіяним світлом, а для того, щоб підкреслити білизну, краще використовувати світло блакитних тонів.

дизайн білої ванної кімнати

гра контрастів: чорні аксесуари у білій ванні

Білий колір оздоблення приміщення візуально допоможе зробити маленьку ванну кімнату просторішою, причому плитка для цього може бути використана не обов’язково гладкою: добре підійде і не надто виражений рельєфний малюнок. Така плитка створить ще більш комфортну атмосферу. Не потрібно ігнорувати покриття на підлозі. Зазвичай дизайнери для вибору його кольору використовують два варіанти: плитковий матеріал може бути світлих відтінків або колір покриття вибирається темний, але для контрасту на підлогу міститься світлий килимок.

Як уникнути асоціації білої ванної кімнати з операційною

Ванна, швидше за все, матиме не дуже приємний вигляд, якщо всі меблі, ванна, умивальник та плитка будуть однакового білого кольору. Це нагадуватиме медичне чи промислове приміщення. Але такої небезпеки можна уникнути, якщо використовувати деякі дизайнерські прийоми, щоб отримати результат, що тішить око. Усі перелічені прийоми застосовувати необов’язково, можна скористатися однією чи кількома рекомендаціями.

дизайн білої ванної кімнати

оздоблювальні матеріали білого кольору різних фактур створять домашній затишок у ванній кімнаті

Створення затишної та красивої білої ванної

  1. Перевага слід віддавати не чисто білому кольору, а використовувати плитку з близькими до білого відтінками. Тоді приміщення не буде виглядати неживим і порожнім. Для цих цілей добрепідійдуть світлі відтінки бежевого чи блакитного кольорів. Перший варіант додасть кімнаті більше тепла, а другий, навпаки, зробить її трохи прохолоднішою. Іноді ці тони називають теплими та холодними відтінками білого, але таке трактування не зовсім правильне. Якщо для обробки був обраний біло-кремовий тон, то декор може бути практично будь-якого кольору (помаранчевого, коричневого, червоного, фіолетового тощо). При біло-блакитних відтінках елементи декору мають бути синіми чи блакитними. Плитка буде виглядати майже білою, якщо на ній буде малюнок світлого каменю, а ванна при цьому зовсім не нагадуватиме лікарню і виглядатиме дорого.
  2. Потрібно урізноманітнити ритм, фактуру та текстуру матеріалів, що використовуються для оформлення дизайну білої ванної кімнати. Якщо перевага віддається тільки білій плитці або панелям для стін, без комбінації з кольоровими елементами, тоді потрібно приділити особливу увагу поверхні оздоблювальних матеріалів. Зараз можна знайти різноманітні глазуровані плитки для підлоги та стін з різними однотонними фактурами, візерунками та імітаціями, щоб інтер’єр не був одноманітним та «порожнім», і тоді ванна не буде схожа на операційну.
 width=

блакитна мозаїка в інтер’єрі білою ванною

Візерунки можна поєднувати як між собою, так і комбінувати їх з гладкими поверхнями. Так, деяку поверхню стін можна пофарбувати, а решту покрити глазурованою або дрібноформатною візерунковою плиткою. Інший прийом для внесення різноманітності в білий інтер’єр – гра з ритмами. Для надання жвавості та динаміки в оформленні ванної кімнати можна використовувати комбінації плитки різних розмірів, наприклад, крупноформатні плитки поєднати з мозаїкою або плитки звичайного розміру з плиткою «кабанчик». Тоді інтер’єр не вийде нудним, навіть якщо скрізь буде лише білий колір. Пожвавити інтер’єр невеликого приміщення можна, навіть використовуючи дрібну плитку та мозаїку без комбінацій.

  1. Додавати в обробку кольору. Якщо є бажання мати ванну саме білого кольору, то додаткові відтінки у великих кількостях вводити необов’язково, достатньо до білої плитки додати трохи мозаїки або кольорового декору. Це може бути вузька кольорова смуга по периметру ванної або широка смуга, що йде вертикально по стіні, що переходить на підлогу. Бажаний ефект можна отримати за будь-якого кольорового вкраплення.

 

 width=

тріо: поєднання білого, жовтого та сірого у ванній кімнаті

Багато панелей або плитки покривають стіни тільки до середини або на дві третини висоти, а верхню частину обклеюють шпалерами або фарбують. Саме в цьому випадку білу обробку потрібно розбавити додатковим відтінком дуже легкого або майже білого кольору, але не білого. Кольори можна використовувати і для оздоблення підлоги. Так, при білих настінних плитках підлогу можна зробити кольоровою або нейтральною. Дивитися це буде природно, тому що підлога, як правило, завжди робить темнішою за стіни, але в цілому дизайн ванної кімнати буде сприйматися саме білим, тому що основна увага зазвичай приділяється кольору стін. При цьому відчуття «безмовної снігової пустелі» зникне.

  1. Використовувати контрасти. У білій ванній кімнаті можна встановити білу сантехніку та меблі, а можна, навпаки, зіграти на контрасті в інтер’єрі.

Більш традиційним буде встановлення контрастних меблів, а умивальник, ванна та унітаз залишаться звично білими, але для повного розмаїття найсміливіші можуть купити яскраве та темне обладнання. Підлоги теж можна виконати на контрасті, покривши їх темно-сірим, темно-коричневим або чорним матеріалом.

 

 width=

чорні тканинні жалюзі у дизайні інтер’єру білої ванної кімнати

  1. Важливо правильно розставляти колірні акценти. Білий колір сам по собі є універсальним фоном для застосування будь-яких інших кольорів, які допоможуть легко оживити білий інтер’єр. Ванна може бути абсолютно білого кольору, не мати складної комбінованої обробки, але якщо в неї привнести хоча б один яскравий колір, то вона більше не стане схожою на операційну або туалет у лікарні.

 

Для акцентування можна використовувати такі елементи, як килимки, рушники, шторку для ванної кімнати, табурети, вази, кашпо з живими рослинами, мильниці, кошики для гігієнічних засобів, тримачі для зубних щіток і т.д.

 width=

рослини “оживляють” холодний інтер’єр білої ванної кімнати

Деякі ідеї для білої ванної

Тим, кому важлива велика кількість світла, потрібно використовувати дзеркала, скляні поверхні та різноманітне підсвічування, тоді приміщення буде начебто залите світлом.

Шанувальники кольорового світла повинні пам’ятати про один цікавий момент: біла плитка виступає в ролі хамелеона, що переймає колір, присутній у приміщенні. Синє світло надасть їй блакитного відтінку, рожевого, відповідно, рожевого. Світлодіодне освітлення дозволить змінювати колір своєї ванної кімнати залежно від настрою.

Зазвичай ванну кімнату з дизайном білого кольору порівнюють з лікарнею, але її можна порівняти і з приміщенням для проведення SPA-процедур, що сприймається вже набагато оптимістичніше, оскільки передбачає приємний відпочинок і розслаблення. Для надання ванній кімнаті подібного стилю потрібно додати в інтер’єр живі рослини, дерев’яні або плетені елементи, морські камінці та мушлі, ароматні палички, свічки та рушники одного кольору, складені в чарки. Тоді ванна стане оазою задоволення та краси.

 width=

дизайн білої ванної кімнати у стилі мінімалізм

Висновок

Ванна кімната відіграє важливу роль у житті людини, ранкові процедури надають енергії на весь майбутній день, а вечірні дозволяють зняти напругу після напруженої роботи. Тому ванна має нести відчуття гармонії та виглядати ідеально. Особливу увагу потрібно приділити кольору, який використано у створенні інтер’єру. Звичайно, кожен має власну думку з цього питання, але найпопулярнішим вже довгий час залишається білий колір, який вже вважається класичним. Якщо під час ремонту виникають труднощі з вибором кольору для ванної кімнати, краще зупинитися на білому – це безпрограшний варіант!

Фотогалерея – дизайн білої ванної кімнати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.