Блакитний колір в інтер’єрі: 70+ фото ідей для спальні, вітальні та кухні

💡 Вступ від експерта: Кому з нас не до душі небесна блакить або незвичайна синява безкрайніх просторів морської гладі? Напевно, таких людей просто не знайдеться, тому що при погляді на ці речі в душі відбуваються справжні дива. Такого спокою й умиротворення ми не відчуваємо ні за яких інших обставин.

Подібний же ефект створює блакитний колір в інтер’єрі наших будинків. Перебування в кімнаті з таким декором породжує бажання зануритися в приємні спогади або філософські роздуми. Тут все розслабляє і дозволяє налаштуватися на мажорний лад. Давайте розберемося, як правильно використовувати цей колір, щоб створити вдома оазис гармонії.

Блакитний колір в інтер'єрі вітальні

Елегантний та свіжий блакитний колір в інтер’єрі вітальні

У психології блакитний колір характеризується як символ спокою і безтурботності, благополуччя і чистоти.

Однак ці прекрасні якості спектру повинні подаватися в обстановці дозовано, інакше пересичення блакитним спровокує затяжну депресію. Дизайнери прекрасно знають про цю особливість відтінку, тому щоб не допустити небажаних проявів завжди розбавляють блакитний кольорами-компаньйонами. Настав час підняти завісу таємничості над тонкощами створення інтер’єрів в блакитних тонах.

Блакитні розсипи в інтер’єрі 💎

Дует з білим

Як і з чим компонувати блакитний – питання непросте. Наприклад, союз білого з блакитним – частий гість в інтер’єрах ванних кімнат. І це закономірно, тому що такий дует асоціюється з чистотою і водою.

Але це зовсім не означає, що в декорах інших кімнат цій парі місця не буде. Навпаки, біло-блакитна комбінація насичує обстановку благородством і такими незвичайними нотками, яких немає ні в яких інших поєднань.

Ніжно-блакитний колір в комбінації з білим в спальні

Ніжно-блакитний колір в комбінації з білим приносить в інтер’єр спокій і умиротворення

🧐 Важливо знати: Тандем блакитного кольору з білим створює в інтер’єрі просто повітряну атмосферу, що дозволяє добре і повноцінно відпочивати, тому такий варіант оздоблення настійно рекомендується для таких специфічних кімнат як спальня і вітальня.

Ідеальним рішенням цей дует стане для декору недостатньо освітлених приміщень в силу присутності в них маленьких вікон. Блакитний з білим реально додадуть світла, але тільки в тому випадку, якщо в інтер’єрі не з’явиться зайвих яскравих акцентів.

Максимум, що Ви можете дозволити – це аксесуари в пастельних тонах, таких як:

  1. Бежевий;
  2. Світло-карамельний;
  3. Блідо-рожевий;
  4. Ванільний.

Поєднання блідо-блакитного відтінку стін з карамельним кольором аксесуарів

Поєднання блідо-блакитного відтінку стін з карамельним кольором аксесуарів

Проблема біло-блакитних інтер’єрів ще й у тому, що ефект світла і легкості моментально випаровується не тільки в присутності яскравих фарб на стінах або меблевих фасадах, але і від насичених забарвлень підлогового покриття.

Запам’ятайте, від світло-блакитних мотивів ніщо не повинно відволікати, інакше сприйняття простору буде спотворено, а бажаний ефект освітлення кімнати і розширення меж так і не з’явиться.

Фахівці висловилися і щодо деяких варіантів оздоблення підлог. На їхню думку, блакитний колір, присутній в інтер’єрі, погано поєднується з ламінатом темних відтінків. У цьому випадку від обстановки залишається важке враження. Дерев’яні підлоги з рудим відтінком наділять декор грубістю, а зеленуватий відлив дубових дощок взагалі порушить загальну гармонію.

А чим же тоді обробляти підлоги в біло-блакитних інтер’єрах?

Світла підлога в блакитних інтер'єрах візуально збільшує площу

Світла підлога в блакитних інтер’єрах візуально збільшує площу приміщення

Чудовим рішенням стануть медово-золотисті, що нагадують пісок, сяючий в променях сонця, дерев’яні покриття. Білий колір нейтральний, блакитний – холодний, тому із завданням наповнення атмосфери теплом жоден відтінок крім медово-золотистого тону не впорається, причому біло-блакитний інтер’єр не втратить своєї свіжості. Така колірна палітра підлогового покриття практично універсальна, оскільки однаково виграшно виглядає і в класичному декорі, і в сучасному.

Якщо бажання і необхідності «утеплювати» блакитний колір в такому інтер’єрі немає, то підлоги можна оформити **біленим дубом**. Він ідеально впишеться в загальну картину і не стане порушувати царство прохолоди.

Бежева підлога робить інтер'єр блакитної спальні теплішим

Бежева підлога робить інтер’єр блакитної спальні теплішим

Дует з сірим

Тим, хто хоче отримати в інтер’єрі ефект приємної прохолоди, а не створити царство вічної мерзлоти, слід подивитися на комбінацію блакитного з сірим. Він також належить до нейтрального спектру, але при цьому сірий не настільки контрастний, як білий, тому його присутність пом’якшує, а не підкреслює холодність блакитного кольору.

Навіть якщо додати в сіро-блакитний інтер’єр білих акцентів, то створиться враження присутності снігових пластівців, але пронизливого холоду це не принесе, навпаки, в такому декорі буде легко і невимушено спілкуватися.

Поєднання м'яких меблів блакитного і сірого кольору у вітальні

Поєднання м’яких меблів блакитного і сірого кольору в інтер’єрі вітальні

Дует з червоним

Це справжня конфронтація. Поєднувати лід і полум’я, тобто блакитний колір з червоним в інтер’єрі, часом, не беруться найіменитіші дизайнери. Їм не подобається явний антагонізм тонів, тому що найменший дисбаланс в пропорціях порушить всю концепцію дизайну. Але при всіх складнощах, поєднання блакитного з червоним породжує декори неймовірної краси.

Перша проблема, з якою стикаються в цьому інтер’єрі – **температурне протистояння**. Примиряти жар червоного і холодність блакитного складно, але можна. Для цього хороший прийом акценту і лідера. Один з кольорів робиться основним фоном, а другому залишається тільки доповнювати фаворита.

Хто буде правити балом, залежить виключно від температурної потреби приміщення. Тобто при необхідності додати в кімнату прохолоди, фоновим стане блакитний. Присутність червоного в цьому випадку обмежиться смужками на меблях або шпалерах.

Червоні стільці в інтер'єрі блакитної їдальні

З червоними стільцями інтер’єр блакитної їдальні стане теплішим і затишнішим

Можна підійти до акцентування блакитного кольору в інтер’єрі з іншого боку і зробити червоними скатертини, постільну білизну, оббивку на стільцях і т.п. Є ще один варіант ввести в декор червоний колір, при якому береться один або пара предметів меблів цього насиченого «палаючого» кольору і ставиться в певному місці.

Виходить своєрідний куточок-оазис на просторах блакитного фону. В результаті будь-якої із запропонованих комбінацій ми неодмінно отримаємо розслаблюючу м’яку прохолоду. У червоно-блакитному інтер’єрі виправдана гра з відтінками, за допомогою яких усувається колірна дисгармонія. Пріоритет за:

  1. Теракотовим;
  2. Яскраво-червоним;
  3. Малиновим;
  4. Кораловим.

Червоний журнальний столик як яскравий предмет декору в біло-блакитній вітальні

Червоний журнальний столик, як яскравий предмет декору в біло-блакитній вітальні

Дует з зеленим

Найбільш близький в колірній палітрі до блакитного зелений колір, тому таке поєднання в оформленні інтер’єрів не рідкість. Зелено-блакитні декори гарні для дитячих, просторих віталень і спалень.

Що ж стало справжньою причиною такої популярності тандему блакитного і зеленого кольору в інтер’єрі? Відмінне сприйняття обох спектрів обумовлено природністю відтінків. Поєднання зелені листя на тлі небесної блакиті не може не надихати до життя. Це, перш за все, палітра юності, розквіту і енергії, що б’є ключем.

Якщо в декорі планується присутність насичено-блакитного фону, то доповнювати його потрібно фісташковим. відтінки блакитного прекрасно поєднуються з нейтральним ківі. Акценти в цьому кольорі не зроблять обстановку ні занадто холодною, ні надто теплою. Універсальність комбінацій блакитного з зеленими фруктовими відтінками дозволяє залучати їх в оздоблення приміщень будь-якого призначення.

Дует з помаранчевим

Якщо до блакитного кольору в інтер’єрі додати помаранчевих ноток, то в кімнаті запанує весняний настрій. Ця пара розповість про таїнства пробудження природи і точно передасть ніжність весняних мотивів. Перебуваючи в такій кімнаті складно позбутися відчуття, ніби перебуваєш не в замкнутому просторі, а на лоні квітучої природи.

Присутність подібного поєднання подарує всім, хто знаходиться в кімнаті, життєрадісний настрій і наділить неабияким зарядом бадьорості. Союз кольорів настільки хороший і невибагливий, що доречний не тільки для оформлення житлових кімнат, а й для оздоблення , комор, лоджій. Тут все залежить виключно від правильності підбору пропорцій і грамотності розстановки акцентів.

Поєднання блакитного і помаранчевого створюють життєрадісну атмосферу

Поєднання блакитного і помаранчевого створює життєрадісну атмосферу в інтер’єрі вітальні

Загальна картина від, часом, нерозсудливої міксовки абсолютно не постраждає, навпаки, вона заблищить, засяє, заіскриться, загалом, буде виглядати неймовірно цікаво. Подивіться на світло-блакитний колір в інтер’єрі, з додаванням білих розводів. Декор красивий, но дещо монотонний. Тепер додайте в кімнату всього парочку помаранчевих акцентів. Різницю сприйняття неможливо не помітити. В інтер’єрі з’явилася абсолютно нова динамічність.

Блакитний колір несе з собою холод. Знаючи про це, багато хто намагається пом’якшити зайву прохолодність обстановки і вводять помаранчеві фарби. Наповнюючи кімнату сонячним теплом, вони не віднімають у неї свіжості і не стискають простір, тому помаранчеві або жовті кольори можуть бути присутніми в полі блакитного в найяскравіших своїх фарбах.

Блакитний колір в інтер’єрі: де і як застосовувати?

Блакитний колір відносно універсальний, тому може бути використаний в багатьох кімнатах. Дуже цінується його благотворний м’який вплив на людську психіку. Легкий позитив в настрої не зашкодить нікому з нас, тому блакитний колір без побоювання можна застосовувати на великих площах, роблячи його основним фоном інтер’єру.

Блакитні стіни

Якщо Ви бажаєте використовувати в оформленні кімнати блакитний колір, то можете діяти рішуче, і сміливо фарбувати в нього стіни приміщення. Скромність в блакитному інтер’єрі просто недоречна. Тут не можна, як у випадку з художнім розписом або помітними шпалерами, відводити під блакитний тільки одну з чотирьох поверхонь, інакше блакитний відтінок просто не зможе проявити свою красу і позитивізм.

Блакитний колір фону стін в інтер’єрі стане відмінним напарником іншим фактурним матеріалам, використовуваним в оздобленні інтер’єру, тому що ніколи не буде з ними змагатися, навпаки, в його владі підкреслити всі кращі якості виставлених на його тлі аксесуарів і меблів.

Блакитні меблі

Іноді виникає необхідність змінити вигляд кімнати лише частково, не затіваючи грандіозного ремонту. Це цілком можливо. Досить просто змінити на незвичайний небесний відтінок колір деяких окремо розташованих предметів меблів, наприклад, блакитним може стати стіл, що стоїть в центрі кімнати або крісло в кутку.

Єдиним «але», в цьому випадку, стане необхідність використовувати не бляклу палітру, а активний блакитний тон, на зразок волошкового або лазурного. Це рекомендація, але ні в якому разі не аксіома. При виборі відтінку блакитного кольору у вже наявний інтер’єр, треба орієнтуватися безпосередньо на використані кольори в оздобленні.

Якщо загальний фон нейтральний, в приглушених тонах, отже, блакитні вкраплення можуть бути яскравими, коли ж основні кольори оздоблення самі активні і насичені, то в оббивці меблів повинна проявитися блакитна ніжність. Тільки при такому підході Ви зміните обстановку без порушення візуального балансу декору.

Блакитна стеля і підлога

Ви напевно вже чули про те, як правильно слід оформляти низькі і високі стелі, тому напевно знаєте, що більшість схиляється до найбільш простого і універсального способу їх оздоблення з використанням білого кольору. Однак блакитний колір в даному контексті аж ніяк не є вигнанцем, тому що в його владі дещо «підростити» кімнату, а значить зробити її просторішою.

Найкраще з цим завданням сьогодні справляються ультрасучасні і суперпопулярні кесонні стелі. Для вбудованих перекриттів потрібно брати білий колір, а ось простори між балками потрібно оформити в красивий небесно-блакитний тон.

Що стосується підлоги, то можливо її світло-блакитний колір в кімнатному інтер’єрі комусь здасться зовсім непрактичним. Але ж зовсім не обов’язково робити в цьому кольорі підлогове покриття. Цілком можна використовувати невеликий килим лазурної краси. Його чистка проблем не викличе, а ось в кімнаті від його кольору додасться свіжості і простору.

Аксесуари для блакитного декору

Жоден житловий інтер’єр не буде виглядати завершеним, якщо в ньому не буде таких аксесуарів, як картини, посуд, подушки, килими, лампи з абажурами. Ці та багато інших елементів стали звичними в побуті предметами. З роками в інтер’єрах змінюється тільки їх стиль і забарвлення, благо нестачі в таких речах сьогодні немає.

Мода примхлива не тільки в одязі, свої умови вона диктує і в дизайнерській справі. Тому, коли настане черга блакитного кольору стати акцентом в інтер’єрі, Вам доведеться подумати, в яких тонах і в яких аксесуарах він постане у Вашій кімнаті. В класичних і аскетичних декорах непогано приживається блакитний текстиль (постільна білизна, покривала). Їх напарником в оздобленні приміщення стануть скляні декоративні вироби в прозоро-блакитних відтінках. А взагалі, про те як вводити блакитний в стильну обстановку варто поговорити окремо.

Блакитний колір в стильному декорі

Блакитні відтінки дуже люблять діти і жінки, тому дизайнери інтер’єрів працюють з цим спектром дуже активно. Напрацювань з оформлення блакитних спалень і віталень просто незліченна кількість. Інтер’єри зроблені в різних стилях, розрізняються способом меблювання, але в кожному з них простежується неймовірна елегантність і легкість.

Навіть класичний інтер’єр отримує в трактуванні деяку фривольність, таку «напівпосмішку», не те, що сучасні стилі. Про що це говорить? Та лише про те, що сміливо вводьте блакитний колір в неокласичний інтер’єр, в декор необарокко, хай-тека, мінімалізму, лофту, провансу, пляжного котеджу, кантрі.

Не можна уявити собі без блакитних тонів мавританський, середземноморський, гавайський, іспанський, стиль. І вже звичайно Вам ніколи не отримати без них морську тематику в обстановці. Сучасні декори вимагають більш спокійних, крижано-блакитних або сріблясто-блакитних відтінків.

У кімнаті блакитні відтінки допоможуть відтворити піратські інтер’єри, підводну або зоряно-небесну тематики. Тут у фаворі і глибокі, і ніжні блакитні фарби. У будь-яких декорах, де присутній блакитний колір, будуть доречні акваріуми, або натяжні стелі із зображенням води, неба або імітацією мансардних вікон.

Висновок

Як бачите, використовувати блакитний колір в інтер’єрі можна практично без обмежень. Єдине місце, де його намагаються уникати це, мабуть, обідня зона кухні, тому що цьому спектру властиво пригнічувати апетит, хоча, якщо тут правильно використовувати методи акцентування, то обстановка неодмінно вийде затишною і цікавою. Так що дерзайте!

Часті питання про блакитний колір в інтер’єрі 🤔

👉 З якими кольорами найкраще поєднувати блакитний?
Класичними та безпечними компаньйонами є білий, бежевий та сірий. Для створення свіжого, природного інтер’єру поєднуйте блакитний з відтінками зеленого (м’ятний, фісташковий). Для теплого та сонячного настрою – з жовтим або помаранчевим. Контрастне поєднання з червоним або кораловим виглядає дуже сміливо та динамічно.
Так, це один з найкращих кольорів для маленьких приміщень. Світло-блакитні відтінки візуально розширюють простір, роблять його світлішим та “повітрянішим”, створюючи ілюзію простору.
Щоб уникнути відчуття холоду, додайте в блакитний інтер’єр теплі акценти. Це можуть бути меблі з натурального дерева медових або золотистих відтінків, текстиль (подушки, пледи) пісочного, жовтого або карамельного кольору, а також аксесуари з латуні або міді.
Блакитний універсальний. Він є основою для середземноморського, морського та скандинавського стилів. Також він чудово виглядає в класичних інтер’єрах, стилі прованс, кантрі та навіть в сучасному мінімалізмі.
Так, але з обережністю. Вважається, що холодні відтінки блакитного можуть пригнічувати апетит. Тому в обідній зоні його краще використовувати дозовано або поєднувати з теплими, “апетитними” кольорами, такими як персиковий, жовтий або кремовий. Для кухонних фасадів блакитний – це стильне та сучасне рішення.
До блакитних стін ідеально пасують меблі білого кольору, а також меблі з натурального дерева світлих порід (ясен, вибілений дуб, сосна). Це створює класичне та свіже поєднання. Сірі або бежеві дивани також будуть виглядати дуже гармонійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *