Піддони в талановитих руках

Піддони для транспортування вантажів… ну що у них може бути чудове? Куди їх можна використовувати, окрім як за прямим призначенням?

Хіба що на розведення багаття. Тара справді громіздка, об’ємна, що займає багато місця, тому її прагнуть скоріше позбутися. Проте, такими бачать піддони далеко не всі. Є умільці, в руках яких ці нетесані дошки отримують друге, зовсім іншого роду життя.

Меблі з піддонів – явище унікальне у всіх сенсах. Вона проста у виробництві, міцна і, звичайно ж, неповторна у своїй оригінальності. У новому амплуа підставка для навантаження будівельних матеріалів просто невпізнанна.

Хочете дізнатися про таємниці її дивовижного перетворення?

меблі з піддонів

Оригінальне ліжко з підсвічуванням з піддонів

Не секрет, що речі, сконструйовані своїми руками, не просто несуть частинку життєвої енергії і душевного тепла майстра, вони здатні зробити середовище, в яке потрапили, по-справжньому унікальною, нетривіальною і своєю нестандартністю, що запам’ятовується.

Зовсім небагато часу та грошей – і ось вже перед вами стоять розкішні предмети меблювання, здатні прикрасити не лише будинки, а й прибудинковий ландшафт.

Що таке піддон

Інша назва піддонів – палети. Їх роблять із грубих, зовсім не оброблених, проте надзвичайно міцних, здатних витримувати велику вагу, дощок, зібраних у специфічну двоярусну конструкцію.
меблі з піддонів

Піддон стандартної конструкції

Спробуйте свої сили у роботі над меблями з піддонів. Роздобудьте кілька використаних, відправлених на звалище палет і створіть з них щось оригінальне, що допоможе зробити обстановку, що запам’ятовується, вашого будинку або присадибної ділянки.

меблі з піддонів

Зона відпочинку з диванами з піддонів

Звичайно, вам доведеться виділити час на підготовчі роботи, зачистити і ошкурити грубі поверхні, провести необхідні виміри, прикупити фурнітуру, лак і фарбу, але навіть при такому розкладі спочатку очевидно, що грошові витрати на дріб’язок не піду в жодне порівняння з тими сумами, які просять нині за нові меблі аналогічного типу.

Витрачений час і витрачені сили з лишком відшкодуються появою нового предмета меблів, який зберігає тепло ваших рук.

меблі з піддонів

Диван та крісла з піддонів прикрасять будь-яку ділянку

Не поспішайте говорити немає ідеї. Адже що вас зупиняє? Навіть якщо ви зіпсуєте кілька дешевих палет, то нічого катастрофічного не трапиться, у разі ж удачі, ви отримаєте предмет обстановки, який неодмінно стане інтер’єрною родзинкою, а заради цього варто постаратися.

меблі з піддонів

Диванчик із піддонів стане родзинкою вашого саду

Меблі з піддонів: переваги

З основних переваг цих меблів варто виділити:

1. Модний напрямок. В облаштуванні інтер’єрів все частіше з’являються нестандартні елементи, виготовлені з палетів, і ця стилістична гілка продовжує активно розвиватися.

меблі з піддонів

Крісло з піддонів відмінно впишеться в сучасний інтер’єр

2. Практичність та доступність. Все зроблене з піддонів буде набагато практичніше в експлуатації та дешевше, ніж вироблене у заводських умовах.

ДСПшні моделі програють і в оригінальності дизайну, і в якісних характеристиках.

меблі з піддонів

Вуличні меблі з піддонів набагато економічніші

3. 100% екологічність. Дошки, що йдуть на піддони, гарантовано не обробляються ніякими хімікатами, стабілізаторами, просоченнями та антисептиками, тому не несуть у собі ніякої прихованої загрози. Дерево, і нічого, крім нього.

меблі з піддонів

Піддони виготовлені з натуральної деревини, тому підійдуть для виготовлення кухонних меблів

4. Кладезь ідей для творчих починань.

5. Заняття для всіх домочадців. У процесі обробки та відтворення меблів з піддонів кожен бажаючий може знайти точку застосування своїх старань.

Де взяти піддони?

Палети хоч і мають незвичну для тари форму, проте вважаються пакувальним матеріалом, а значить, і шукати їх потрібно за складами та торговими точками.

А взагалі, запастися конструкціями можна, знайшовши оголошення про продаж упаковок, що були у використанні. Така інформація не рідкість для тематичних порталів. Вартість виробів найчастіше суто символічна.

меблі з піддонів

Диван для великої компанії з піддонів

Можна безпосередньо зв’язатися з виробниками піддонів та компаніями, що займаються вантажними перевезеннями.

Багато хто із задоволенням віддасть вам відпрацьовані матеріали абсолютно безкоштовно. Утилізувати її самостійно їм накладніше.

меблі з піддонів

Обідній стіл зі скляною стільницею з піддонів

Іноді палети збираються самостійно. У цьому випадку купувати доведеться дошки 15-20 мм перерізу та сімдесятимиліметровим брусом.

Їх потрібно буде порізати відповідно до розмірів майбутньої конструкції, після чого скріпити стандартним способом.

Як вибрати «правильний» піддон

Якими повинні бути розхідники, щоб меблі з піддонів виявилися справді міцними?

Це одне з первинних питань, що виникає в процесі пошуку палетів. І він не випадковий. Різновидів упаковок справді кілька. Вони вирізняються і габаритами, і станом.

Придбати варто варіанти, які відповідають стандартам EUR або EPAL. Їх не складно дізнатися, завдяки присутності тавра.

меблі з піддонів

Піддони стандарту EUR легко відрізнити за спеціальним тавром

Хороші піддони канадського та американського виробництва. Якість матеріалу тут набагато вища, ніж у вітчизняних зразках, та ще й присутні товарні штампи, які цілком можна перетворити на оригінальні прикраси.

меблі з піддонів

Штампи на піддонах цілком можуть стати родзинкою меблів

Якщо нічого подібного дістати не вдається, не варто сумувати, наші піддони, після перетворення, теж виглядатимуть чудово.

Як підготувати піддони до роботи

Варіантів меблів з піддонів можна зробити безліч. Для цього використовуються як цілісні, нерозбірні конструкції, так і їх частини. Щоб ви не задумали зробити з розхідника, його перш за все потрібно правильно обробити.

Для цього дошки очищають і шліфують до гладкості, щоб не залишався скалка. Найзручніше робити це шліфувальною машинкою. На дерев’яній поверхні вона працює бездоганно.

меблі з піддонів

Піддони потрібно ретельно відшліфувати

Процес шліфування повинен проходити в приміщенні, що провітрюється. Не забудьте одягнути захисну маску та окуляри. Це захистить вас від можливих травм та вдихання деревного пилу.

Піддавати шліфування можна лише частину, з якою можливий безпосередній тілесний контакт.

Створюючи заготовки нестандартних пропорцій, піддони правильніше розібрати. Запропонує роботу сортування очищених дощок за шириною та станом.

меблі з піддонів

Для нестандартних конструкцій піддони потрібно розібрати

Якщо майбутні меблі, зібрані з піддонів, будуть експлуатуватися в умовах вулиці, то заготовки слід попередньо обробити захисними складами, що виключають її негативну реакцію на вологу.

Що можна зробити з піддонів

З палетів можна спорудити меблі різної конструкції.

Для саду

Відпрацьовані піддони – чудове джерело отримання садових меблів. З них виходять чудові лавки та лавки, крісла та столи, лежаки та багато іншого. Ви навіть зможете спорудити щось на зразок бару в тіні розлогого дерева. Збирати такі предмети дуже легко.

Цілі піддони йдуть на стільниці, сидіння та підстави конструкцій, а поламані – розбираються та витрачаються на підлокітники, спинки, ніжки. Забезпечити складання безпеки і зробити конструкцію міцною допоможуть довгі цвяхи, шурупи і клей.

меблі з піддонів

З піддонів вийдуть ідеальні меблі для саду

Зробити вуличні меблі з піддонів довговічними можна, покривши їх після ґрунтування шаром лаку або пофарбувавши спеціальною фарбою.

Для будинку

З палет виходить не тільки відмінні меблі для ландшафту, але і для домашньої обстановки. З них збираються чудові ліжкові каркаси. Просто складіть кілька піддонів і покрийте зверху товстим матрацом.

Якщо спальне місце істотно вже ширини піддонів, то їх можна обіграти як подіум або перетворити на лавку для ніг. Якщо бажаєте, можете зробити такому ліжку узголів’я. Для цього також підійдуть частини палет.

меблі з піддонів

З піддонів можна зібрати чудовий каркас для ліжка

Ті, хто товаришує з руками, може зібрати з товарних упаковок чудовий диван, який стане окрасою куточка відпочинку. Бічні перила та спинку роблять з обрізків та залишків, а місце сидіння покривають м’якими подушками.

Для простоти переміщення диван можна забезпечити коліщатками.

меблі з піддонів

Диван на коліщатках для куточка відпочинку з піддонів

Дерев’яні палети – це майже готовий кавовий столик. Просто ошкурьте цілий піддон і приробіть до нього ніжки. Стільницю можна приховати під загартованим склом. Це надасть конструкції оригінальності та зробить її вигляд завершеним.

Якщо цей варіант вас не влаштовує, використовуйте морилку або технологію патинування. У будь-якому випадку результат буде чудовим.

меблі з піддонів

Кавовий столик із піддонів

У дитячу

Меблі з піддонів для облаштування дитячих – також чудове рішення. Найпростіше зібрати з них ліжечко малюка.

До цілого піддону просто прилаштовуються бічні частини і укладають всередину конструкції, що вийшла, зручний матрацик. Не менш хороші дитячі комоди, шафки, крісла із цього матеріалу.

меблі з піддонів

Будиночок у дитячу кімнату з палет

Зрештою, палети – найбільш підходяща сировина для спорудження справжнього ігрового центру. Використовуючи піддони для цих цілей, намагайтеся обробити їх з особливою ретельністю, адже діти – народ непосидючий і примудряються забиратися в найважчі місця.

меблі з піддонів

Дитячі ліжечка з піддонів

Паркани та огородження

І це теж можна сконструювати з тих самих палет, так що меблі – не єдине, що можна зробити з піддонів. Тут мудрувати не доведеться зовсім. Просто переверніть конструкції вертикально і огородіть щільно приставленими один до одного елементами весь периметр заданої ділянки.

На поперечних брусах, що оголилися, ви зможете виставити горщики з квітами. Вийде вельми мальовнича огорожа.

меблі з піддонів

Загорожі з піддонів

Стелажі та постачання для квітів

З некондиційних піддонів просто спорудити основи клумб, сколотити ящики для висадки рослин та зробити ємності для розсади.

Збирається це за лічені хвилини, але в експлуатації надзвичайно зручно. До того ж, подібні речі просто вписати в ландшафтний дизайн.

меблі з піддонів

Стильна полиця для взуття з піддонів

Гамаки та гойдалки

Половина палету стане гарною заготівлею для садової гойдалки. А з цілісного піддону і зовсім можна зробити ціле гамак-ліжко, що розгойдується на товстих ланцюгах і приховане балдахіном.

Відпочинок у такому ложі, що коливається, буде воістину царським.

меблі з піддонів

Підвісні гойдалки з піддонів

Майстер клас для початківців

Якщо ви готуєтеся вперше спробувати себе на терені створення меблів з піддонів, то не починайте з винаходу велосипеда.

Нехай вашим первістком стане щось простіше, наприклад, вішалка для передпокою у заміському будинку.

меблі з піддонів

Вішалка до передпокою з піддонів

Обробіть цільну чи половинну конструкцію, як описано вище. До речі, заміський будинок відрізняється підвищеною вогкістю, особливо, якщо він залишається нежитловим у зимовий період, так що не зайвим буде пройтися піддоном захисною протигрибковою ґрунтовкою, для надійності.

Тепер беріть до рук пилку і починаєте творити, обрізаючи довгі зовнішні дошки у довільному порядку. Пофарбуйте отриману заготовку або декоруйте будь-яким іншим способом, прикріпіть до гачки і сміливо вішайте готовий виріб на стіну. Домочадці будуть у захваті!

меблі з піддонів

Яскрава вішалка з піддонів

Сподобалося дивувати? Ускладнюйте завдання! Зробіть лаву на веранду, де проходить вечірнє чаювання. Тепер вам потрібно буде розпиляти великий піддон на дві частини, одна з яких повинна вийти трохи ширше. Вона й піде на сидіння. Вужчий залишок, відповідно, піде на спинку. Кріпити спинку до основи потрібно куточками. Так буде надійніше.

Під сидіння підберіть однакові бруски, які виконають роль стійких ніжок. Пройдіться по виробу лаком. Для комфорту на сидіння можна укласти м’які подушки або пошити матрац.

меблі з піддонів

Зручна лава на вулицю з піддонів

А як щодо меблів із піддонів у сауну? Ризикнете зробити оригінальний м’який куточок? Відмовлятися гріх, адже ціна питання 7 палетів, фанерний лист десятка, поролон та оббивна тканина.

Далі все відбувається просто до банальності. Три піддони виставляються літерою Р. На кожен встановлюється ще по одному, і все це нагромадження скріплюється куточками, шурупами та цвяхами.

Сидіння і спинки, що вийшло, зашиваються фанерою, поверх якої кріпиться розкроєний поролон. Тепер затягніть всю заготовку тканиною, фіксуючи її степлером.

Залишилося нарізати та прикріпити до основи конструкції ніжки-бруски і можна переходити до виготовлення столика, хоча ні, до виготовлення – це дуже голосно сказано.

Ваш стіл практично готовий. Йому лише не вистачає ніжок, і можливо коліс, якщо ви хочете зробити його мобільним.

меблі з піддонів

Затишні диванчики з піддонів з яскравими подушками

Висновок

Створювати меблі з піддонів – заняття не тільки цікаве, але і вигідне. Набийте руку, облаштувавши таким чином свій будинок, дачу, присадибну ділянку, а потім спробуйте виставити свої роботи на суд користувачів мережі інтернет.

Напевно, ви отримаєте не одне замовлення на створення чогось подібного. Таким чином, улюблене хобі поступово переросте в прибутковий бізнес і це здається цілком логічним завершенням безневинного захоплення, чи не так?

5/5 - (19 голосів)

Одна думка про “Піддони в талановитих руках

  1. Avatar of Каекда
    Каекда :

    О, так, звичайно, піддони в талановитих руках перетворюються на шедеври. І наступного разу, коли я буду в шопінгу, замість картини я куплю піддон. Хто потім скаже, що я не цінитель мистецтва?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.