Про зручний особистий кабінет мріє більшість ділових людей. Для реалізації цього задуму потрібно не так багато місця. Балконно-лоджійного простору буде цілком достатньо. Дизайн кабінету на балконі, або мрії збуваються.
Кожен квадратний метр у квартирі можна використовувати для власних дизайнерських ідей, щоб приміщення було стильним та затишним.
Зазвичай лоджія – місце для перекур або зберігання непотрібних речей. Однак мікроскопічні, але дорогоцінні балконні метри можна використовувати більш раціонально. Як організувати робоче місце на балконі?
Організація особистого кабінету
Усім хочеться, щоб сімейне гніздечко було затишним, тому одним із найважливіших є питання територіального поділу простору квартири. Будь-якому члену сім’ї час від часу потрібно усамітнитися, щоб плідно попрацювати.
Єдиний недолік полягає в тому, якщо сімейне гніздо надто тісне, а спільний бюджет не дає змоги придбати житло просторіше.
Розширити простір квартири можна за рахунок прилеглої території. Наприклад, лоджії.
Робоче місце на балконі
Дизайн кабінету на балконі можна зробити самостійно.
Професійні фахівці дають наступні корисні поради щодо облаштування особистого кабінету на балконі:
важливу роль організації робочого місця на балконі грає якість вікон. Найкращий варіант – шумоізоляційні та герметичні склопакети з металопластику;
зазвичай, на лоджіях не передбачається утеплювальний матеріал. Забезпечити затишне перебування у робочій зоні допоможе утеплення стін, стелі та підлоги.
Важливу роль для робочого місця відіграє якість вікон
Для тепло- та шумоізоляції найчастіше використовують пінополістирол, на який укладають мінеральну вату. Стіни обшивають гіпсокартоном, а підлога – фанерою.
Утеплення балкона краще довірити професіоналам;
професійні дизайнери рекомендують утеплювати підлогу, щоб особистий кабінет на балконі був доступний для вирішення робочих справ у будь-яку пору року.
Однак утеплення підлоги вимагає чималих фінансових вкладень, тому оптимальним варіантом може стати сучасний кондиціонер, наділений режимом зима-літо.
Щоб робоче місце на балконі було доступне цілий рік, проведіть роботи з утеплення
Таке інноваційне обладнання здатне за незначний проміжок часу прогріти невеликий простір;
багато балконів прикрашають бетонні плити. Переобладнаючи лоджію в робоче місце, бетонні прикраси необхідно прибрати, тоді площа на балконі збільшиться на кілька сантиметрів;
особливою популярністю у внутрішній обробці приміщень користується вагонка. Цей будівельний матеріал дуже легкий у догляді.
Оздоблення балкона вагонкою
Дане покриття має велику різноманітність відтінків, характеризується міцністю, зносостійкістю та помірною вартістю.
Купуючи вагонку для лоджії, господарі суттєво заощадять кошти, а простота обробки дозволить оформити робоче місце на балконі власними силами, не вдаючись до допомоги кваліфікованих спеціалістів.
Особистий кабінет на балконі – це зручне та практичне місце, де за роботою можна провести час на самоті.
</
Робочий кабінет на балконі – це зручне та практичне місце
У дизайні кабінету на балконі бажано мінімізувати використання елементів декору. З меблів достатньо встановити комп’ютерний стіл та крісло, а також книжкові полиці. Горщики з квітами краще розмістити позаду робочого місця.
Як зробити робоче місце на балконі
Приступити до організації власного кабінету на балконі потрібно з утеплення стінок. Незважаючи на те, що балкон засклений, цього буде недостатньо, особливо для зимової пори року.
Стіни утеплюють різними матеріалами. Один із практичних та бюджетних варіантів утеплення лоджії – пінофол. Він має теплоізоляційні властивості, які за своєю якістю анітрохи не поступаються пінопласту.
Утеплення балкона пінофолом
Цей матеріал не усихає і не руйнується. Його товщина не більше 4 мм порівняно з пінопластовими плитами (вони набагато товщі).
Перед утепленням балкона потрібно загрунтувати стіни. Щілини та порожнечі під плитами можуть призвести до виникнення цвілі або грибка.
Герметичний матеріал призначений для обробки важкодоступних місць.
Перед утепленням стіни балкона ґрунтують
Після монтажних робіт тонким шаром наносять обробку. Шпалери найкраще вибирати вологостійкі. Це дуже важлива умова. Інакше повторного ремонту не вдасться уникнути.
Закінчивши основну підготовку стін до утеплення, можна переходити до підлоги. Прекрасно, коли фінансові можливості дозволяють зробити на лоджії теплу підлогу. Альтернативним варіантом є ковролін.
Ковролін – альтернатива теплій підлозі
Головне, щоб підлога була рівною, без щілин і отворів. Якщо такі є, їх потрібно усунути та закласти.
Застелити підлогу на балконі лінолеумом недоцільно, оскільки під покриттям може утворитися грибок.
Недоліки ламінату в тому, що він сприйнятливий до перепадів температури та вологості. До того ж пересуватися ламінатом без шуму не вийде, він стукає і гримить.
Слід пам’ятати, що невелике приміщення потребує щоденного провітрювання, щоб уникнути застою повітря. У зимовий час після подібних процедур в особистому кабінеті на балконі буде занадто свіжо.
Робоче місце на балконі необхідно щодня провітрювати
Зробити робочу зону теплою допоможе електричний обігрівач. Але якщо дозволяють матеріальні можливості, можна провести на лоджі центральне опалення.
Дизайн кабінету на балконі
Основна мета при створенні кабінету на балконі – візуальне збільшення приміщення та стильне оформлення робочої зони. Грамотне дизайнерське рішення зробить робоче місце на балконі комфортним, дозволить сконцентруватися лише на головному, не відволікаючись на різні дрібниці.
Краще вибирати шпалери теплих відтінків: рожевий, бежевий, пісочний, лимонний, сірий зі світлими вкрапленнями. Палітра стінок не повинна тиснути на психіку.
Світле оздоблення візуально збільшить розмір балкона
Для покриття для підлоги відмінно підійде темна кольорова гама.
Для підлоги підійде темна кольорова гама
На вікна краще повісити жалюзі. Вони добре пропускають світло, а за потреби нададуть можливість приховати кабінет на балконі від сторонніх очей.
Жалюзі на вікнах приховують простір від сторонніх очей
Дизайн кабінету на балконі не є особливо складним, оскільки існує безліч сучасних варіантів.
Фахівці рекомендують підбирати меблі класичного стилю, які б гармоніювали з іншими деталями інтер’єру особистого кабінету на балконі.
Дизайн робочого місця на балконі
Як оформити балкон
При плануванні дизайнерського проекту робочого місця на балконі необхідно враховувати кожну дрібницю: як встановити освітлення, провести опалення, чи розетки, чи дотягнеться проводка. Тому функціональність кабінету на балконі є першорядним завданням. Тільки після цього слід думати про те, в якому стилі буде приміщення.
Дизайн кабінету на балконі не становить особливих труднощів, але є низка нюансів, які не варто залишати без уваги.
Насамперед, це колір стін. Вони не повинні бути надто яскравими. Адже особистий кабінет на балконі передбачає усамітнення та спокій, а стіни життєрадісних тонів лише втомлюватимуть.
Дизайн робочого місця на балконі у спокійних пастельних тонах
Ідеальним рішенням стане вибір шпалер світлих відтінків з непомітними деталями.
Необхідно наголосити на елементах декору: додаткової атрибутики не повинно бути багато, оскільки простір мікроскопічний, а будь-яка декоративна прикраса візуально зменшуватиме площу, і створюватиме відчуття безладдя.
Не перевантажуйте простір балкона декоративними деталями
Як лоджію переконструювати в кабінет
Надати кабінету на балконі робочу обстановку допоможе полиця з безліччю книг та папок із документами, необхідними у трудовому процесі.
На комп’ютер можна завантажити та встановити різні програми, які знадобляться у процесі роботи.
Досвідчені дизайнери дають наступні рекомендації щодо стильового оформлення особистого кабінету на балконі:
можна зробити відразу кілька робочих місць, з’єднавши кімнату та балкон кутовим столом.
Таке грамотне рішення дизайну кабінету на балконі дозволить проводити час з користю дорослим та дітям, не заважаючи один одному;
робоче місце на балконі – чудовий спосіб усамітнитися та попрацювати за комп’ютером або ноутбуком, не відволікаючись на інших членів сім’ї та повсякденні турботи;
Робоче місце на балконі дозволить працювати в тиші
відділити кабінет на балконі можна за допомогою акваріума з екзотичними рибками, декоративних панелей або м’яких меблів.
Перед тим, як переробляти лоджію в особистий кабінет, слід утеплити приміщення та провести освітлювальне обладнання.
За порадами фахівців бажано купувати малогабаритний комп’ютерний стіл, що має багато відділів під ділову документацію.
При можливості помістіть комп’ютерний стіл
Якщо ж площа на балконі настільки мала, що не вміщує комп’ютерний стіл стандартних розмірів, то можна зробити стільницю відповідних параметрів на замовлення. Вона дуже практична у використанні. Забезпечує комфорт та зручність робочої зони.
При необхідності робочу поверхню можна зробити на замовлення
Куди на балконі поставити комп’ютер
У деяких випадках підвіконня служить чудовою заміною комп’ютерного столу. Він займає зайвого простору. Комп’ютер може легко на ньому поміститися.
А найважливіше, що його висота дозволяє поставити поруч офісне крісло.
Робочою поверхнею може бути підвіконня балкона
Якщо здійснити подібну ідею неможливо, а робота передбачає велику наявність папок і паперів, можна придбати вузький комп’ютерний стіл з безліччю поличок.
Такий малогабаритний офісний стіл якнайкраще впишеться в інтер’єр!
Малогабаритний офісний стіл ідеально впишеться в інтер’єр балкона
Дуже рідко формою можна зустріти квадратні лоджії. Найчастіше балкони витягнуті. Але навіть у приміщенні невеликих розмірів полички просто потрібні. Існує велика кількість творчих ідей та варіантів, як спорудити полички на балконі.
Полички в інтер’єрі балкона
Полиці можуть бути дерев’яними, так і пластиковими. Слід лише виявити трохи уяви та фантазії.
Освітлювальні прилади
Грамотна установка освітлювального обладнання перетворить кабінет на балконі на функціональне та стильне приміщення.
Важливо, щоб на столі була лампа. Вона дасть можливість коригувати яскравість освітлення, прибрати сонячні відблиски та тіні, що падають на робочу зону.
Ідеальне рішення – встановлення вбудованих приладів освітлення вздовж кімнати, спрямованих у різні боки. Цей спосіб дозволить візуально збільшити площу та чудово доповнить інтер’єр.
При грамотно обладнаному освітленні в кабінеті на балконе, можна отримати стильне та затишне робоче місце.
Але надлишок світла теж не можна вважати чудовою перевагою. У погожі дні від робочого процесу відволікатимуть сонячні кролики. Виправити ситуацію допоможуть жалюзі або штори на лаштунках, але вони не мають бути об’ємними.
Жалюзі позбавлять приміщення від надмірного світла
Кабінет на балконі повинен добре освітлюватись. Найкраще використовувати вбудоване освітлення. Це можуть бути і люмінесцентні лампи.
Як економ-варіант відмінно впишеться в інтер’єр настільний світильник.
Стельове освітлення освітить балкон у темний час доби
Організувати робочу зону, оформити дизайн кабінету на балконі – справа дрібниця, що вимагає мінімальних бюджетних вкладень і навичок з ремонту квартири.