Стиль бароко по праву читається одним з найпомпезніших і незрівнянних стилів не тільки в архітектурі, але і в дизайні інтер’єрів. Цей стиль зародився наприкінці XVII століття у Римі, потім завоював популярність серед жителів Венеції, Флоренції та поступово отримав визнання у всій Європі. Незважаючи на те, що пік популярності даного напрямку в інтер’єрі припадав на XVIII століття і в наші дні існує велика кількість прихильників.
Інтер’єри в стилі бароко – це насамперед особлива пишність, масштабність та королівська велич. Приміщення, оформлені у такому стилі, нагадують зразки палацового мистецтва. Вони рясніють дивовижними рослинними орнаментами, обов’язково прикрашаються скульптурними елементами, витонченими рамками, карнизами та крученими колонами. Не тільки стіни, а й меблі, вікна, і навіть посуд виконані у витіювато-вигнутих лініях, що нагадують гірлянди, вінки, стебла або морські черепашки.
Головною відмінністю стилю бароко є його загальна впізнаваність. Цей напрямок практично неможливо переплутати з іншими. Його особлива патетика досягається рясним та дорогим декором. У рішенні інтер’єрів використовуються цінні породи дерева, мармур, кістка, дорогоцінні метали.
Предмети меблів часто оббиваються ексклюзивною тканиною з м’якою бахромою. Основні кольори приміщень, створених у стилі бароко – білий та золотий.
Стеля прикрашається вишуканою ліпниною або масштабними художніми полотнами, стіни часто покриваються гобеленами ручної роботи.
Описаний стиль використовується тільки для просторих та світлих кімнат, так щоб масивність меблів не позначалася на загальному обсязі приміщень та візуально не зменшувала масштабність та велич. Окрема увага приділяється розмежуванню інтер’єрів на верхній та нижній рівні. Колірна гама підбирається з особливою ретельністю, а для оббивки меблів та обробки стін може застосовуватися та сама тканина.
Найчастіше віддається перевага дорогій парчі, атласу та оксамиту. Останній у минулі часи застосовувався не тільки як меблева оббивка. З нього шили щільні штори, якими оформляли вікна та двері, а також виготовляли балдахіни для величезних ліжок. Невід’ємною частиною такого інтер’єру є численні атласні подушки, об’ємні покривала з оригінальним окантуванням, оригінальні ламбрекени, витончені пензлі та різноманітні підвіси.
Такі елементи меблів, як кушетки, крісла, табурети для ніг нагадують плавні вигнуті форми. Дивани обов’язково мають хвилясту поверхню та сильно відігнуту спинку. Звичні скрині в епоху бароко замінили елегантними книжковими шафами чи бюро.
Ідеально вписуються в такий інтер’єр різноманітні комоди з висувними ящиками, прозорі вітрини та круглі столи з масивною мармуровою стільницею. Основними характеристиками спальних місць є найбагатший декор та масивність. Вони за своїм зовнішнім виглядом навіть більше нагадують царські намети, ніж звичайні ліжка.
В епоху бароко стали застосовуватися нові оздоблювальні матеріали – кам’яна мозаїка, слонова кістка, порцеляна, перламутр. Для того, щоб освітлення в денний час було більш яскравим, встановлювалися великі вікна.
Численні дзеркала дозволяли візуально збільшувати приміщення та змінювати простір. Штучне освітлення в темний час доби організовувалося за допомогою свічок різної величини, обрамлених срібними або дерев’яними різьбленими свічниками. Сьогодні їх успішно замінюють електричними світильниками чи масивними кришталевими люстрами.
Особлива увага у процесі створення інтер’єрів у стилі бароко приділяється оформленню спальні. Під час розквіту цього напряму вона була основним місцем у будь-якому будинку. Почесні вельможі приймали своїх гостей прямо на розкішному ложі.
Саме тому в спальній кімнаті створюється пишне та вишукане оздоблення. Сьогодні для обробки такого приміщення застосовують декоративну штукатурку, м’які шпалери в смужку, оригінальні прикраси з ліпнини, різні фрески та бордюри.
Окремо слід згадати і постільну білизну. Воно обов’язково має бути виготовлене з дорогих високоякісних матеріалів та прикрашене дизайнерськими принтами. Відмінною рисою спальні може стати розкішний балдахін, що надійно прикриває спальне місце від сторонніх очей. Не обійтися і без акуратних тумбочок, з встановленими біля них торшерами.
Обов’язковим атрибутом вважається вишуканий туалетний столик і м’який пуф, на якому поважно сидітиме володар всього цього пишноти.
Жоден інший інтер’єр не підкреслить багатство та шик будинку так, як це робить бароко.
Однак, незважаючи на показну пишність, він обов’язково зберігає в собі таку особливість класичного стилю як абсолютна симетрія. Сьогодні в моду входять легші та універсальні рішення стилю бароко, втіленого в інтер’єрі. Вони гармонійно переносять риси урочистості та аристократизму в сучасні приміщення та дозволяють відчути себе статним вельможею, чиє життя сповнене виключно приємних подій та світських урочистостей.
Які основні характеристики розкішного стилю Бароко в інтер’єрі ви можете назвати?
“Не на одному вбранні краса.”
Як читач, мені цей текст викликає цікавість і захоплення. Бароко – це стиль, який відрізняється своєю розкішністю, витонченістю і пишністю. Він витриманий в грандіозних формах, з великою кількістю декоративних елементів. Я уявляю собі витончені меблі, розкішні текстилі, великі картини і золоті світильники. Все це створює атмосферу аристократизму, розкоші і витонченості. Я вважаю, що стиль Бароко в інтер’єрі – це вибір сміливих і незалежних особистостей, які не бояться виразної розкіші і прагнуть підкреслити свій високий статус.
Абсолютно захоплююче! Бароко в інтер’єрі – це справжнє втілення розкоші та вишуканості. Кожен елемент дизайну вражає своєю деталізацією та виразністю. Це справжнє мистецтво!
О, так, Бароко в інтер’єрі – це точно те, що потрібно для тих, хто вважає, що кількість золота та кручені колони замість простих стін – це вершина естетики. Що може бути кращим, ніж відчуття, ніби ти живеш у Версалі, незалежно від того, що ти насправді в двокімнатній квартирі в спальному районі?