Кількість предметів одягу у будинку безпосередньо з добробутом людей. За старих часів одяг був розкішшю, тому його дбайливо носили і акуратно зберігали, щоб передати наступним поколінням.
У сучасному світі від старого одягу, якщо він звичайно не представляє якоїсь цінності, без жалю позбавляються. Але ось невдача, речей від цього в ужитку менше не стає, а отже, треба вирішити, де їх зберігати.
Оскільки антресолі та шафи з поставленим завданням вже не справляються, то в ідеалі потрібно виділити для цього спеціальне приміщення.
Дизайн вбиральні повинен бути максимально практичним. Тут все має бути продумано та передбачено. Давайте разом спробуємо уявити, як має виглядати вбиральня сучасної модниці.
Простір вбиральні
Зберігання речей на полицях закритих антресолей у складеному вигляді дуже негативно позначається на їхньому стані – вони мнуться, втрачають форму, жовтіють, тому облаштування в сучасному будинку вбиральні є нагальною необхідністю.
У новобудовах для цього обладнується невелика без вікон, але обов’язково ізольована кімната, оснащена міжкімнатними дверима.
У котеджах вбиральня також включена в проект, іноді таких приміщень тут може бути кілька. А ось що робити власникам квартир, де під таку розкіш місця не передбачено?
Насамперед, потрібно продумати дизайн майбутньої вбиральні, а потім визначитися, яким приміщенням Ви готові заради її облаштування пожертвувати.
Якщо Ви живете у приватному будинку, то «поселіть» свої речі в саму невелику і мало затребувану кімнату, відвівши їм одну з гостьових спалень або гостьового санвузла.
Таке рішення буде цілком раціональним, тому що поява вбиральні ознаменується позбавленням від масивних шаф, які «пожирали» простір, а значить, у приміщеннях стане більш просторою.
Знайдеться місце під таку кімнату і в більшості міських квартир, навіть скромних за площею, як «хрущовки».
Правда, може назріти необхідність зробити в них легке перепланування або залучити для цього частину кімнатного простору, але повірте, шкурка гарантовано коштуватиме вичинки.
Огляньтеся у своїй квартирі – може в ній знайдуться порожні кути або ніші. Для створення сховища речей цілком вистачить 3-4 м 2, проте за їх відсутності для дизайну вбиральні кімнати цілком може вистачити і двох.
У великих кімнатах створювати вбиральні відсіки можна шляхом відсікання перегородкою одного з кутів.
У просторій спальні такий відсік краще робити рівним, тому в даному випадку перегородку потрібно встановлювати по ширині кімнати, відступивши на метр від капітальної стіни, і присунути до неї ліжко.
Напевно, про цей факт знають усі, але не сказати про це ще раз просто неможливо: обладнання вбиральні в спальні або поруч із нею – найбільш затребувана комбінація в інтер’єрі.
Практичні американці облаштовують міні-гардеробні у всіх спальнях, що є в будинку, і це крім того, що у них завжди є одна велика, з чудовим дизайном, гардеробна кімната, що знаходиться біля основної спальні.
Для обладнання такого приміщення у дитячій краще замовити двоярусний спальний блок. Тоді під високо розташованим ліжком буде достатньо місця для облаштування одягу, в якому дитина не просто зможе безпроблемно вибирати, у що переодягнутися, а й навіть зробити це всередині неї.
Цей варіант просто ідеальний для кімнат з високими стелями, тому що дозволить наповнити меблевим декором її великий простір.
Як спланувати вбиральню
У стандартних ситуаціях облаштування вбиральні починається з її поділу на зони. Обов’язковими є:
- Верхня зона;
- Середня зона;
- Нижня зона;
- Зона зберігання головних уборів.
Речі сортуються за зонами залежно від частоти їх використання. Перша зона є заміною на антресолі, тому що розташовується не нижче 190 сантиметрів.
Сюди поміщають ті речі, які носять лише сезонно, тобто кілька разів на рік. Все, що зберігається в цій площині, дістати без сходів неможливо, тому при відборі речей будьте уважні.
У дизайні середньої зони гардеробної кімнати, призначеної для зберігання повсякденного одягу та білизни, є штанга для верхнього одягу, вішалки для штанів, краваток і ременів, місце для дошки для прасування і ще дещо з необхідних елементів.
Тут же обладнано полиці для зберігання білизни.
Нижня зона поділяється на дві частини. Під касетними лотками для взуття, які зазвичай мають розміри 35х35 см, обладнуються висувні ящики, куди також складають речі, що рідко використовуються.
Відділення для головних уборів розташовується трохи вище за штангу середнього рівня. Кожен осередок повинен займати простір не менше ніж 25х18см.
Дизайн вбиральні: оздоблювальні тонкощі
Перш ніж приступити до оформлення вбиральні, потрібно визначитися з її стильовим та колірним рішенням.
Обов’язково враховується особливість її розташування: чи залишиться кімната ізольованою, чи є вбудованою в інше приміщення.
У першому випадку можна зупинитися на будь-якому стилістичному рішенні, а ось в останньому вбиральня обов’язково оформлятиметься в єдиній гамі з основним приміщенням.
Тепер настав час вирішити, як обробити вхід до цієї специфічної кімнати. З ізольованою гардеробною все просто – там встановлюються такі ж міжкімнатні двері, що й у інших приміщеннях, а ось вхід у вбудовану може бути будь-яким. Тут Вам можна використовувати:
- Розсувні двері;
- Двері «гармошкою»;
- Двері, що обертаються;
- Двері-жалюзі;
- Прозорі двері.
Одну зі сторін дверей можна зробити дзеркальною. Найпрактичніше це робити з внутрішньої сторони, тому що в цьому випадку не доведеться в дизайні і без того маленької вбиральні кімнати викроювати місце під дзеркало на стіні.
Облаштувати вбиральню в спальні або якійсь іншій кімнаті простіше простого. Для цього не потрібно починати грандіозний ремонт.
Виділити місце для неї можна за допомогою легкої перегородки. Найпростіше для цього використовувати гіпсокартон, зовнішня поверхня якого повинна буде бути оформлена тими ж матеріалами, що і інші стіни кімнати. А ось якщо Ви прагнете оригінальності, то зведіть вітражну скляну перегородку або використовуйте її мобільну версію.
Популярністю користуються розсувні перегородки, які сьогодні замовляють у виробників шаф-купе.
Дуже дорого? За великим рахунком, дизайн гардеробної кімнати такого типу взагалі можна обходитися без дверей. Вхід у приміщення може ховатися за мальовничим текстильним драпіруванням.
Для внутрішньої обробки ізольованого приміщення для зберігання речей використовуються найрізноманітніші матеріали, єдина вимога до них – поверхня, що миється. Не вітається в декорі таке вбиральне тканинне оздоблення, тому що воно притягує пил і добре вбирає вологу. Краще зупинитися на
- Пластикових, дерев’яних або МДФ панелях;
- Склошпалери;
- Плівка ПВХ;
- Керамічна плитка;
- Миючій фарбі.
Враховуючи те, що вбиральня це не те приміщення, куди мають доступ всі, хто приходить в будинок, у Вас з’являється чудовий шанс поекспериментувати з її декором, не побоюючись невдач.
Спробуйте приховати стіни за ламінатом, затягніть їх у екошкіру, обробіть галькою на сітці – загалом, виявите фантазію.
Для дизайну підлог в гардеробній кімнаті можна використовувати будь-який матеріал, крім ковроліну, тому що він також як і всі інші тканини “любить” збирати пил.
Ще один важливий аспект в облаштуванні вбиральні – це її освітлення. Оскільки кімната позбавлена вікон, то лампочка, що самотньо висить під стелею, із завданням не впорається.
Світло в вбиральні потрібен для того, щоб можна було якісно гладити, розглянути плями на одязі, та й просто для того, щоб оглянути свій образ у дзеркалі. Хороше освітлення знижує можливість помилки в комбінуванні одягу.
Додаткове підсвічування може бути організоване світильниками-прищіпками, які можна розташувати на будь-яких елементах вбиральні системи, і вбудованими стельовими моделями.
«Начинка» гардеробних
Особлива роль у невеликих вбиральнях відведена меблям. Її завдання – допомогти розташувати та якісно зберегти безліч предметів одягу на більш ніж компактній площі, тому в обстановці повинні використовуватися лише максимально функціональні її елементи.
В ідеалі потрібно купити для дизайну гардеробної кімнати спеціальну систему, що складається з усіляких стелажів (відкритих, закритих, з контейнерами), міні-комодів, рейлінгів, стінових панелей з полицями, гачками, штангами для вішалок.
Такі системи виготовляються з різних матеріалів, тому Ви легко підберете відповідну Вашому інтер’єру варіацію.
Для класики, наприклад, краще вибирати системи, які містять дерев’яні елементи.
Дуже цікаві такі конструкції для стилю ганьби-тік. Система повністю складається із металу. Вона не має фасадів і цілісних перегородок, тому інтер’єр виходить легким, а приміщення набуває додаткової об’ємності.
Блискучі штанги буквально прошивають простір, йдучи в стелю та розсуваючи стіни. На цих штангах кріпиться решта начинки: кошики, контейнери, лотки. Ці елементи часто мають сітчасту структуру, що дозволяє складеним у них речам «дихати».
У дизайні повноцінної вбиральні можна використовувати стандартні меблі, призначені для зберігання речей: стелажі, шафи-купе, комоди. Щоб не обтяжити простір, достатньо збалансувати використання закритих та відкритих шафок та поличок.
Звісно, купувати спецмеблі зовсім не обов’язково. Можна обладнати кімнату тим, що вже є під рукою. Підійде пара шаф, що залишилися від старої стіни.
Зніміть з них фасади, зробіть дзеркальними задні панелі і це одразу розвантажить обстановку. Немає «вільних» шаф – можна оформити інтер’єр вбиральні та без них.
Просто закріпіть на протилежних стінах по металевій трубці і штанги для плічок будуть готові. Під ними залишиться місце для пластикових комодів із сітчастими скриньками.
Обов’язково повісьте у кімнаті дзеркало з підсвічуванням та поставте пуф. У Вас завжди буде можливість привести себе до ладу і комфортно перевзутися.
Гардеробні «дрібниці»
У приміщенні для зберігання одягу необхідно забезпечити циркуляцію повітря. Оскільки в ньому не передбачені вікна, то в дизайні вбиральні повинен з’явитися озонатор.
Краще, якщо це буде модель, яка передбачає ароматизацію повітря. Цей варіант вам не підходить? Тоді просто розкладіть на поличках і в контейнерах, наповнені ароматними травами тканинні мішечки.
Повинна бути в вбиральні і маленька симпатична скринька, що містить все необхідне для шиття. Її потрібно ставити на видному місці, і не тільки тому, що вона є прикрасою декору.
Швидкий доступ до ниток та голок дозволить Вам не нервувати, якщо на вибраному Вами костюмі раптом відірветься гудзик.
Висновок
Приміщення, де можна було б зберігати речі, сьогодні має бути у кожному будинку. Для його облаштування не потрібно спеціальних дозволів, та й дизайн вбиральні можна зробити з мінімальними витратами, тому не залишайте це інтер’єрне «рішення на потім» – зробіть своє життя комфортнішим вже зараз!
Гардеробна кімната – це не просто місце для одягу, це відображення стилю та особистості.
Які основні елементи ви б розглянули при дизайні гардеробної кімнати у вашому будинку?
Ваша стаття про дизайн гардеробної кімнати була надзвичайно інформативною та вкрай корисною, дякую за вашу ретельність та старанність.
Цей текст містить недостатньо інформації для оцінки. Він не вказує, які аспекти дизайну гардеробної кімнати обговорюються, чи є це опис проекту, поради з оформлення або аналіз існуючого дизайну. Було б добре, якби ви надали більше контексту або деталей. Також важливо враховувати читача – чи це рекомендації для загальної аудиторії, чи специфічні поради для окремої особи? У випадку останнього, важливо забезпечити персоналізовану інформацію, враховуючи особисті потреби і смаки особи.
Цей дизайн гардеробної кімнати просто захоплює! Він не тільки максимально функціональний, але і надзвичайно стильний. Це дійсно місце, де кожна річ знаходить своє місце. Відмінна робота!