Дизайн вітальні в чорно-білому стилі

Якщо ви хочете з головою поринути у творчий процес, де немає місця шаблонам, а заразом до невпізнанності перетворити вітальню, то знайте: актуальними завжди будуть чорно-білі відтінки, бо вона, класика, ─ вічна, вишукана та строга одночасно.

Вміле поєднання цих 2-х контрастних відтінків не видасть як результат ваших метаморфоз несмачну вітальню. Навпаки, буде знайдена та сама золота середина, «родзинка», яка підкреслить не лише стиль та оригінальність дизайну, а й чудовий смак господаря будинку – ваш смак. Чорно-біла вітальня – це чудовий вибір!

Поради від дизайнерів

Стиль суворий і виразний, м’який та заспокійливий… Хіба може таке бути? Таке поєднання непоєднуваного полягає в правильно розподіляються відтінках.

Правило 3-х єдностей діє і в дизайні, а саме:

  • правильний вибір місця, де буде проведено експеримент;
  • кольори (розподіл відтінків: у нашому випадку це чорний та білий);
  • дії, тобто. досягнення певного результату.

Який колір у дизайні чорно-білої вітальні буде взятий за основу, а який відіграватиме роль додаткового?

Пам’ятайте, що співвідношення 1:1 у цьому випадку програшний варіант. Візуально розширюють приміщення світлі тони, а не магічний чорний. Тільки тоді ви отримаєте багато світла та повітря (на відміну від вибору основним кольором чорного). Стіни та стеля маленького, компактного приміщення тиснуть на підсвідомість та самопочуття.

чорно-біла вітальня

Дизайн вітальні в чорно-білому стилі

Дизайн вітальні в чорно-білому стилі, фішка якого полягає в гармонійному поєднанні двох протилежних відтінків, заспокоїть нерви, створить відчуття захисту від зовнішнього світу та одночасно зробить затишним місцем для дружніх посиденьок.

Як поєднувати протилежне в дизайні чорно-білої вітальні

Якщо ви думаєте, що в інтер’єрі вітальні повинні бути тільки білий і чорний колір, то ви помиляєтеся: строгу атмосферу легко розбавити відтінками яскравішими, наприклад:

  • Ультрасучасним червоним.

Він підвищить настрій та подарує заряд енергії, налаштовуючи на активність. Колір припадає до душі творчим натурам та молоді.

чорно-біла вітальня

Чорно-біла вітальня з акцентами червоного кольору

  • Зелений привносить до інтер’єру вітальні в чорно-білих тонах вітальні гармонію. Подобається тим, хто любить кімнатні рослини, захоплюється квітництвом.
чорно-біла вітальня

Зелений колір принесе в чорно-білу гамму вітальні гармонію

  • Жовтим, карамельним.

Дарує тепло, згладжує лаконічність ліній. Психологи стверджують, що такий колір підходить як акцентний варіант для приміщення, господарями якого є сімейні пари з усталеними стосунками. Чорно-білі тони додадуть ще більше затишку, якщо вітальня поєднує функції столової зони.

чорно-біла вітальня

Жовтий колір згладить лаконічність ліній

  • Сірий.

Завдання цього універсального відтінку – пом’якшити «боротьбу» білого та чорного кольорів у дизайні вітальні. Варіант «чорний ─ сірий ─ білий» стриманий та елегантний.

чорно-біла вітальня

Чорно-сіро-біла держстандартінша

  • Синім, що надає інтер’єру витонченості та елегантності.
  • Бежовий + акцент «золотих» відтінків, а також доповнення з хрому внесуть в інтер’єр біло-чорної вітальні нотки тепла та затишку.
чорно-біла вітальня

Синій колір надасть інтер’єру елегантності

Якщо ви використовуєте один або кілька вищезазначених відтінків, то тут головним принципом був, є і буде такий: не переборщити ─ інакше інтер’єр вітальні в чорно-білому стилі виглядатиме неохайно, без будь-яких ознак стилю.

Також доречні орнаменти та візерунки, які розводять ці тони. Запитайте, як це можна зробити? Виберіть малюнок на білому тлі. І навпаки, білі шпалери з темним декором (або декоративну тканину з аналогічним малюнком, абажури).

Занадто велика кількість візерунків теж погано. Загальний візуальний ефект приміщення значно покращиться, якщо застосувати принцип «60-30-10»: основного принта має бути 60%, будь-якого іншого (на вашу думку) – 30%, решта 10% простору – третій вид.

Як акцент цілком достатньо буде залишити кілька рамок для фотографій і дві-три подушки. Чорно-білий «дует» дизайну вітальні можна пожвавити таким чином. Хочете більше гламуру – впустіть у дизайн вертикальні смуги, а динамічності інтер’єру можна досягти, зробивши стіни смугастими. Правильно розподіляємо кольори.

чорно-біла вітальня

Смугасті шпалери внесуть динамічність в інтер’єр

Стилі та біло-чорний декор інтер’єру вітальні

Професіонали-дизайнери вважають, що у вітальні чорні та білі тони вдало вписуються в будь-який стильовий напрямок, а саме:

  • мінімалізм (біла натяжна стеля, чорні меблі, шпалери або фотошпалери в двоколірній гамі);
чорно-біла вітальня

Інтер’єр чорно-білої вітальні у стилі мінімалізм

  • хай-тек (допоможуть доповнити двоколірну гаму сірий або срібний);
чорно-біла вітальня

Стиль хай-тек у чорно-білій вітальні

  • модерн (надає перевагу бордовим і синім акцентам);
чорно-біла вітальня

Чорно-біла вітальня в стилі модерн

  • прованський стиль любить шоколад;
чорно-біла вітальня

Монохромна вітальня в стилі прованс

  • на кантрі натякає «плетене дерево»;
чорно-біла вітальня

Монохромний інтер’єр у стилі кантрі

  • скандинавський стиль з акцентом на геометрії.

чорно-біла вітальня

Вітальні в скандинавському стилі

У трохи специфічному, але презентабельному стилі бохо, стриманому скандинавському, а також у стилях «арт-деко» та «готика» чорний та білий кольори – «часті гості».

Зустрічаються такі варіанти віталень у чорно-білому стилі (з урахуванням 2-х відтінків):

  • з фрагментами цегляної стіни;
  • вітальня, де стилізований інтер’єр виконаний у ф’южн-манері;
  • з елементами ретро.
чорно-біла вітальня

Цегляна стіна в інтер’єрі чорно-білої вітальні

Зовсім не терплять чорне та біле у дизайні вітальні стилі бароко, рококо, вінтажний.

Чорне та біле в ТОПі?

«Щоб вітальня у чорно-білому кольорі набула якості аристократичного салону, достатньо скласти дизайнерську композицію з натяжної білої стелі, шпалер та темних меблів у чорно-білих тонах»

Декоруючи вітальню, слід пам’ятати, якими є переваги чорно-білої гами. Їх відзначили ті, хто вибрав ці 2 повністю протилежних відтінка, застосувавши тільки їх або розбавивши іншими на свій розсуд (так можна домогтися елегантного та стильного вигляду приміщення):

1. Якщо ви хочете, щоб вітальня в чорно-білому кольорі набула якості аристократичного салону, достатньо скласти дизайнерську композицію з натяжної білої стелі, шпалер і темних меблів у чорно-білих тонах. Залишилося «вкрапити» кілька строкатих деталей – і «костюм аристократа» для вітальні готовий.

чорно-біла вітальня

Класичний стиль у чорно-білій вітальні

2. Акценти з джерел освітлення, білий декор + натяжна стеля створять те саме зворушливе почуття невагомості, яке не тільки не напружує – навпаки, допомагає розслабитися і дарує умиротворення.

чорно-біла вітальня

Акценти з джерел освітлення

3. Дехто вважає, що використання монохромного дизайну у чорно-білій вітальні з використанням заявлених полярних відтінків накладе відбиток консервативності. Зовсім ні: спробуйте додати білий (багато білого; меншою мірою ─ чорного) до відтінків домінуючого кольору, і ви побачите, як одразу знайдеться той самий баланс, який подарує «довговічну» обстановку, яку не доведеться змінювати на користь її Високості Моді, що швидко змінюється. .

чорно-біла вітальня

Переважання білого кольору в інтер’єрі

4. Якщо стіни вітальні обробити в сніжно-білі тони, то меблі краще одягнути в антрацитову гаму. Або так: 2 стіни залишити графітовими (без різниці, які), а 2 інших – оформити під «слонову кістку».

чорно-біла вітальня

Контрастна стіна в інтер’єрі чорно-білої вітальні

«Полярна» вітальня: правила дизайну

Якщо брати до уваги фізику, то чорний і кольором не назвеш, чого не скажеш про призначення цього виду.в дизайні. Тут це зовсім не відсутність кольору – це один з найголовніших, найсильніших елементів палітри. Відштовхуючись від цього твердження, дизайнери в один голос радять додавати до інтер’єру ноту гламуру.

ТОП-6 правил інтер’єру у біло-чорній вітальні:

  • Головна умова – вибір соліюючого кольору. Яким саме він буде вирішувати тільки вам. Чорно-біла палітра стін стане ключовим елементом здійснення такого рішення.
  • Покриття для підлоги (білий паркет або чорна плитка) ─ екстрамодне рішення, а «темне дерево» привнесе у вітальню затишок і трохи пом’якшить солідність.
чорно-біла вітальня

Темна підлога в чорно-білій вітальні

  • Великих розмірів телевізор, високі колонки, ігрова приставка та інші досягнення цивілізації – ось ті елементи, без якої немислима «полярна» вітальня у чорно-білому стилі.
  • Ні ─ чорній стелі! Інакше він не тільки візуально зменшить висоту приміщення, а й, як ніч, тисне на свідомість людини (хоча є варіант із чорними стелями, які несуть у собі інше призначення).
чорно-біла вітальня

Білі стеля візуально збільшить простір

  • Поділ на простори вітальні функціональні зони, локальний розподіл чорного та білого тонів у них.
чорно-біла вітальня

Зонування простору вітальні

  • Усьому свій захід (мова йде про гру з лініями, формами та обсягами). Контрастність має бути м’якою, стриманою, відчуття спокою та затишку у будь-який час доби та року.

Акценти, які вірою та правдою «дружитимуть» із чорно-білим дизайном вітальні, не применшуючи переваг один одного, такі:

  • акцентна стіна кольору смарагдової морської хвилі;
    темно-синій колір освіжить кімнату;
  • статус «кольору розкоші», а також впевнені лідерські позиції утримує фіолетовий (фіолетове крісло у вітальні, наприклад);
чорно-біла вітальня

Яскраві фіолетові крісла у вітальні

  • поєднання чорного з кольором зеленого яблука символізує природну м’якість (як і свіжість м’яти в інтер’єрі);
чорно-біла вітальня

М’ятний колір аксесуарів внесе свіжість у вітальню

  • запашною та брутальною буде виглядати стіна в клітку з використанням «дня» та «ночі»;
  • за допомогою об’ємного 3D-зображення ви отримаєте ефект «живої» стіни.
чорно-біла вітальня

3D-шпалери додадуть об’ємності інтер’єру

І це не останній акорд у цій сучасній дизайнерській композиції.

Білий колір не завжди виключно білий (основних відтінків 2: молочно-білий і кристально-блакитний). Всі перелічені відтінки по-різному виглядають на різних поверхнях, в інтер’єрі: зернистої і гладкої, оксамитової і велюрової; кристалічної, подібної до антрациту, дзеркальної та матової.

Шпалери в інтер’єрі біло-чорної вітальні

Потрібно не просто знайти компроміс, а ідеально поєднувати заявлені кольори. Тільки тоді буде створено розкішний дизайн. Ось ще одне «золоте» правило»: не варто обклеювати білими або чорними шпалерами всі стіни вітальні – віддайте перевагу виділенню однієї функціональної зони (наприклад, там, де розташований диван).

чорно-біла вітальня

Виділення функціональної зони шпалерами

Ви та члени вашої родини прихильники гламурного стилю Вихід є! Є одне дизайнерське рішення: так звана «діамантова» стіна. Зауважте: “стіна”, а не “стіни”. Такий блискучий інтер’єр допоможуть створити кристали Swarovski (вірніше, шпалери, обсипані «зоряним пилом»)

Є ще такий варіант: рідкі шпалери чорного кольору, що підвищують шумоізоляцію, не залишають швів.

Закінчити чорно-білу композицію допоможе чорна глянсова стеля з «ефектом подвійної луни»: і стеля, і покриття для підлоги чорні (прикрасою будуть шпалери з вензелями). Ламінат накривається жовтим або пурпурним килимом (або кольором лайма).

чорно-біла вітальня

«Ефект подвійної луни» в інтер’єрі

Фахівці радять не робити чорними більше 2-х стін у кімнаті, щоб не «обтяжувати» її, але це вже до смаку конкретної людини.

Вибираємо меблі

Яким меблям віддати перевагу для вітальні в чорно-білому стилі:

  • Шкіряний диван чорного кольору з підлокітниками.

Підсилить відчуття висоти та великого об’єму кімнати. “Відведіть” диван до світлої стіни, щоб він не “загубився”, або розташуйте його посередині кімнати (якщо дозволяють “простори” вітальні). Дивани та крісла в тон стін не повинні зливатися з фоном.

чорно-біла вітальня

Дивани та крісла не повинні зливатися з фоном

  • Шафи, стелажі та полиці певної висоти та об’єму.

Низька софа стане ще нижчою у сусідстві з «колонадою» вузьких кутових шаф, і навпаки. Важливо визначитися з кольором шаф та полиць. Запам’ятайте “золоте” правило: предмети меблів повинні контрастувати з відтінком підлоги та стін.

чорно-біла вітальня

Стелажі контрастують з відтінком підлоги та стін.

Щоправда, меблі у біло-чорну вітальню потрібно обирати обережно, щоб інтер’єр не виглядав надто похмуро.

Освітлювальні прилади

«Все освітлення для вітальні в чорно-білих тонах має гармонувати, має бути витриманим в єдиному з інтер’єром стилі»

Світильники – це не лише прилади, що «виривають» кімнату з темряви, це ще й декоративна прикраса. Ось чому навіть вдень, коли світло, і освітлення не потрібне, вони повинні нести естетичне задоволення. Їх може бути кілька: по 1-2 у кожній зоні. Підійдуть такі варіанти:

  • велика біла лампа для вітальні «в чорному»;
  • так звані «острівці світла» над певними предметами обстановки;
  • настільні лампи, металеві бра та торшери з чорними підвісними абажурами;
  • як варіант ─ захований один колір в іншому (лампа з дуже яскравим світлом «ховається» всередині темної).

чорно-біла вітальня

Велика біла лампа для вітальні «в чорному»

Чорний колір підкорює собі будь-який матеріал (тканина, пластик, метал, скло, кришталь) та будь-яку фактуру. Все освітлення для вітальні в чорно-білих тонах повинне гармонувати, повинне бути витриманим в єдиному стилі з інтер’єром.

чорно-біла вітальня

Всі деталі чорно-білого інтер’єру повинні бути витримані в єдиному стилі

Вибір будь-якого типу освітлення – особливий. Потрібно знати, яка люстра буде доречною (орієнтація на висоту, форму стель, площу вітальні). Якщо вітальня велика, простора, підійде одна центральна стельова люстра, вузьке приміщення передбачає установку 2-х стельових світильників, які розташувати потрібно симетрично один до одного. Знадобиться і підлоговий світильник, він освітлюватиме зону сходів, які ведуть на другий поверх.

чорно-біла вітальня

Для просторої вітальні підійде одна центральна стельова люстра

«Вдягаємо» вітальню в чорно-білий колір

Найкращий варіант – жалюзі. А ще є тканини з ефектом поліетилену, із поєднанням тканого та нетканого ресурсів, тканини з тефлоновим покриттям.

Чи не вражає? А може, штори? Можна і штори, але з вузькими геометричними формами і різкими, прямими стрімкими лініями.

Оскільки стеля світла, і на її тлі штори можуть зливатися, віддайте перевагу темному варіанту. Можна поєднувати одразу два кольори. Біло-чорні штори в інтер’єрі вітальні при оформленні їх у вигляді портьєра виглядають як «французькі вікна».

чорно-біла вітальня

Біло-чорні штори в інтер’єрі вітальні

Чи не завадило б додати металеві елементи (люстру, карниз, світильники з металу вбудовані і «на ніжці»). А ще різні кріплення, заклепки, сталеві та скляні деталі… Кабелі не ховають, як завжди, а спеціально виставляють напоказ.

чорно-біла вітальня

Деталі з металу додадуть інтер’єру унікальності

Сьогодні як ніколи в моді стиль Країни сонця, що сходить. Наповнення вітальні його елементами (наприклад, чорно-білими шторами) буде доречним.

“Одяг” підбирається в тон килимовим покриттям вітальні. Наприклад:

  • Килим темно-сірого кольору, штори можуть бути з чорно-білою абстракцією (сіре килимове покриття та вище назване фіолетове крісло – як акценти).
  • Килим неправильної форми імітує зебру. Такими ж мають бути і штори. Малюнок на шторах великий.
чорно-біла вітальня

Поєднання темних штор та килима з геометричним малюнком

Подібні варіанти прийнятні лише тоді, коли килими матимуть місце у вітальні (просто багато хто сьогодні відмовляється від килимових покриттів).

Висновок

Потрібно врахувати, скільки сонця «вміщує» ваша вітальня. Якщо багато, то геть криза ідей! Дорогу до експериментів! Чорно-біла вітальня – лакмус душі того, хто обирає контраст.

Який би варіант ви не віддали перевагу, пам’ятайте, що будь-хто може привнести у ваш дизайн новизну і надати пікантності. Полюбіть поєднання чорного та білого, оскільки це класика та модерн одночасно. Грамотно використовуйте ці відтінки, різного роду вкраплення, з особливою відповідальністю підходьте до вибору шпалер, штор, меблів. І скоро ви зрозумієте, наскільки мали рацію дизайнери, порадивши у вік нанотехнологій вітальню «День і ніч», «Інь-янь», ─ одним словом, шалене безумство, варіації на тему білого та чорного.

Фотогалерея – чорно-біла вітальня

Відео

5 thoughts on “Дизайн вітальні в чорно-білому стилі

  1. Avatar of Marekdari
    Marekdari says:

    “О, і знову чорно-білий дизайн вітальні. Дуже оригінально. Це ж так новаторсько і неочікувано. Певно, наступним трендом буде повернення до стилю “ретро”. Ну а що, все одно ж вже всі кольори перепробували.”

  2. Avatar of Савел
    Савел says:

    “Життя може бути яскравим, навіть коли світ бачиш у чорно-білому кольорі.”

  3. Avatar of Faavyush
    Faavyush says:

    “Чорно-білий дизайн вітальні – гра контрастів, де кожен відтінок – головний актор.”

  4. Avatar of Моелзай
    Моелзай says:

    “У світі чорного і білого, дизайн вітальні стає полотном, на якому ми малюємо власні відтінки життя.”

  5. Avatar of Мирон
    Мирон says:

    Хоча чорно-білий дизайн може виглядати елегантно і стильно, він також може створити відчуття стерильності та відсутності тепла. Важливо знайти баланс, щоб не перетворити вітальню на вигляд суворого офісного простору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.