Велика кімната, як часто ми називаємо вітальню, приміщення в будинку особливе. З одного боку це місце проведення урочистостей та прийомів, з іншого – оазис релаксу для всієї родини. У цьому аспекті дизайн вітальні має бути виконаний так, щоб і гостей здивувати та не позбавити комфорту домочадців.
Сьогодні є тисячі варіацій ідей оформлення вітальні. Її простір можна стилізувати в конкретному напрямку або виявити фантазію і зібрати в ній цілий мікс із різних стилістичних елементів.
Всі способи будуть хороші, головне знайти оптимальне співвідношення. Інтер’єр вітальні повинен виглядати елегантно, можливо навіть трохи помпезно, але не смакує. На великих площах реалізувати подібні вимоги не складе. Там дозволено все, аж до химерного, багатого на ліпнину, настінні барельєфи та розписи бароко.
Складність викличе дизайн вітальні в квартирі малих габаритів, де всій цій пишності місця явно не знайдеться. Це не означає, що кімнату не можна зробити чудовою. Навіть при мінімумі декору і предметів меблів вона зможе викликати захоплення, якщо відчути її настрій і додати в атмосферу ноток, що відсутні. Про те, як це зробити, і має бути розмова.
Дизайн вітальні
Основна мета оформлення вітальні, крім естетичного зовнішнього вигляду, – розширення простору
Більше незручних планувань квартир, ніж у хрущовках, знайти складно. Зал тут також має свої особливості. Насамперед, це кімната прохідна. Потім – малогабаритна. Це змушує використовувати кожен корисний сантиметр простору.
Зробити дизайн вітальні у квартирі привабливим допоможе:
1. Корпусні меблі.
2. Декоративні елементи.
3. Адекватне освітлення.
4. Різноманітні перегородки.
5. Арки.
Основна мета оформлення вітальні, окрім естетичного зовнішнього вигляду, – розширення простору. Найпростіше вирішити питання переплануванням, тобто об’єднавши кімнату з кухнею або коридором.
Молодій родині взагалі можна подумати про квартиру-студію. Якщо ж ці варіанти неможливі до реалізації, доведеться працювати у тому просторі, який «подарували» архітектори радянських часів. Перший етап – вибір стилістики інтер’єру вітальні у квартирі.
У класиці краще використовувати пастель та бежеві відтінки, доповнивши загальне тло яскравими аксесуарами. Для провансу рекомендується добірка старих предметів меблів та відповідного духу стилю текстилю.
Відмінно виглядатиме інтер’єр вітальні в мінімалістичних рішеннях. А ось ампір і шебі-шик потрапили до опального списку, тому що люблять безліч аксесуарів та меблеві нагромадження.
Позитивним моментом у плануванні прохідної кімнати є віконно-балконний блок, що займає практично всю стіну. І це при дизайні вітальні необхідно обов’язково обіграти. Декоруйте її повітряними шторами. Вони м’яко розсіють світло і ненав’язливо наголошують на цій інтер’єрній родзинці.
Не менш проблематичною частиною завдання буде питання меблювання вітальні в квартирі.
Масивні дивани та об’ємні крісла – це надто для інтер’єру вітальні у хрущовці. Обставляти її простір краще мініатюрними предметами, причому шукати для їх розміщення нестандартні рішення. Так в одній із цікавих ідей дизайну вітальні диван пропонується поставити не до стіни, а під вікно, а куточок відпочинку згрупувати біля фальшкаміна.
Особлива увага висвітлення. Ярусним люстрам з потужними плафонами і конструкціями тут теж не місце. Правильніше повісити люстру-таблетку і доповнити верхнє освітлення вбудованими світильниками. У комплект до них підбираються бра та торшери, що підходять до дизайну вітальні в загально стилістичному рішенні простору.
Важливо розташувати освітлювальні прилади так, щоб світлові потоки, що виходять від них, були розсіяними і не дратували очі. Спрямоване світло може стати способом зонування простору.
Дизайн вітальні
Спільне тло
Оформлення вітальні починається з обробки стін. Саме загальне тло задасть настрій у приміщенні та впливатиме на сімейний мікроклімат. Хоча кімната і призначається для відпочинку, обстановку в ній не варто робити надто розслаблюючою. Немає потреби у спокійних фарбах.
Навпаки, у дизайні сучасної вітальні варто дати волю фантазії та активно використовувати гру відтінків. Тони оформлення стін можуть перегукуватися як між собою, так і бути доповненням обстановки.
Пол
Його покриттю мало відповідати загальному стилю оздоблення. Воно має бути витривалим та практичним. Для інтер’єру вітальні рекомендується:
1. Ламінат.
2. Паркетна дошка.
3. Класичний паркет.
Можлива реалізація альтернативних варіантів.
Стеля
У його оформленні може використовуватися будь-яка з відомих технологій. Стеля може ховатися за натяжними та підвісними конструкціями. Його роблять у сучасному дизайні вітальні рівним та багатоярусним.
В останньому випадку перепади на його поверхні допоможуть зонувати площу кімнати. Не обмежене оздоблення стелі і в кольорі.
Поверхню його можна зробити:
- білий;
- дзеркальної;
- різнокольоровий;
- розписний.
Підкреслити нестандартність оформлення вітальні у квартирі допоможе одіозне підсвічування.
Мебліювання
Оскільки площа кімнати не відрізняється розмахом меблі в інтер’єр вітальні теж доведеться вибирати за принципом функціональності та практичності. З невід’ємних атрибутів повинен бути м’який куточок у комплектації журнального столика.
Решта – питання переваги проживаючих. Замість громіздкої стінки можна поставити компактну скляну гірку або взагалі обмежитися комодом, оригінальними етажерками, старовинним сервантом.
Аксесуари
Дизайн вітальні ніколи не вийде красивим, якщо в ньому не буде хоча б одиничних, але справді грамотно підібраних елементів декору. Можливо, це буде єдиний предмет, наприклад:
- камін;
- чудова картина;
- панно з фотошпалер.
Основне правило вибору: річ має стати композиційним центром.
Приклади оформлення вітальні площею
Хай-тек
Цей представник мінімалістичного напрямку шануємо дизайнерами за функціональність та особливий шарм. За всієї скромності та лаконічності стилю, оформити дешево в такому варіанті кімнату не вийде. Справа в тому, що для дійсно стильного дизайну вітальні знадобляться найсучасніші матеріали, відповідні меблі та характерні атрибути.
В оформленні фону ставку слід зробити на комбінацію біло-сірих фарб.
На підлогу при такому дизайні інтер’єру вітальні в цьому випадку кладуть темно-сіру з глянцевим блиском плитку, а стелю роблять у контрастному білому кольорі фактурною штукатуркою.
Декоративно-функціональну місію пропонується покласти на сіру полицю нестандартної S-подібної форми.
З елементів обстановки в інтер’єрі вітальні кімнати пріоритет залишається за присадкуватими м’якими меблями в білій оббивці, які відмінно доповнить журнальний столик, що утримує на сірих ніжках сніжно-білу стільницю. У вигині використаної полиці достатньо місця для розміщення масштабної плазмової панелі.
При організації освітлення використовуються вбудовані смугами стельові світильники, торшери та підсвічування полиці.
Для пожвавлення обстановки достатньо додати розлогу суху гілку, поміщену в вазу бежева підлогового типу. У сучасному дизайні вітальні гілка може бути замінена двома кулями перекати-поля, симетрично виставленими з обох боків від плазмової панелі.
Східний стиль
Це більш яскраве рішення для дизайну вітальні при збереженні мінімалістичної обстановки. Провідними кольорами в японському інтер’єрі є представники червоного та білого спектру. Вітаються в атмосфері та квіткові мотиви.
Оригінальне оформлення стін у сучасному дизайні вітальні у квартирі виконується білими фарбами, фоном яких пущений червоний орнамент, що символізує квітучу сакуру.
Підлога покривається червоним ковроліном, поверх якого, для виділення куточка відпочинку, може бути покладений невеликий килимок або циновка в характерному загальному стилі оформлення вітальні дизайну.
У зоні вікна повинні з’явитися завіси з легких тканин, можливо з дрібним малюнком, наприклад, з ліан, що переплітаються, у кольорі.
В інтер’єр вітальні японської стилістики ставляться меблі нейтральних тонів. В ідеалі слід дотримуватися симетричності. Питання можуть вирішити два темно-сірих диванчики, перед кожним з яких стоятиме персональний столик.
З додаткових аксесуарів для дизайну вітальні підійдуть живі квіти.
Сучасний дизайн вітальні
Гостина – приміщення улюблене всіма. І як же хочеться бачити його сучасним, комфортним та затишним одночасно. Отримати цей ефект можна, використавши нові напрацювання дизайнерів. Отже, що сьогодні у тренді.
Отримати кімнату в ідеальному дизайні допоможуть не супермодні шпалери або дорогі меблі, а правильний вибір стилю, що імпонує всім, хто живе в будинку. У міру необхідності і при народженні цікавих ідей дизайну вітальні кімнату буде просто оновити, додавши цікаві аксесуари або ввівши новомодні деталі в інтер’єр.
Пам’ятаючи про те, що оформлення вітальні проводиться з розрахунком її тривалої експлуатації, немає сенсу зациклюватися на складних та помпезних композиціях. Вони швидко набридають, втрачають актуальність. Із завидною постійністю на піку популярності вдалося втриматися зовсім не ампіру та готиці, а:
- етнику;
- екостилю;
- еклектиці.
Цьому значною мірою сприяє відсутність у них надмірностей у декорі та показного багатства в обстановці.
Актуальні ідеї дизайну вітальні
Еклектика
Сутність стилю: все в один інтер’єр. Фактично це каша з різноманітних стилістик, але каша – естетично смачна. Гармонійне з’єднання подекуди найрізноманітніших напрямків в єдину композицію складно, але не неможливо, якщо дотримуватися, при оформленні вітальні в еклектичному варіанті, наступних правил.
Інтер’єрні деталі повинні сприяти правильній організації ситуації. За основу треба брати тезу: раціоналізм у всьому.
Хоч у дизайні вітальні і буде проглядатись стилістичне поєднання, колірна палітра має бути єдиною та чітко продуманою. Становленню гармонійної атмосфери в інтер’єрі вітальні посприяє використання ідентичних текстур.
Уникайте кричучих елементів. Акцентні зони у вітальні у квартирі повинні бути присутніми в дуже обмеженій кількості.
Для еклектики важливо правильно задрапувати вікно. Використовується гарний тюль, гардини із підхватом. Оскільки для цієї частини інтер’єру допустиме багатство декору, то можна доповнити композицію пензликами, бахромою та іншими елементами.
За умови, що використані гардини мало поєднуються із загальною обстановкою інтер’єру вітальні, доповніть їх ламбрекеном. Ця деталь стане чудовим об’єднуючим аксесуаром.
Еклектика – вибір сильних незалежних особистостей, готових приймати неординарні рішення та яскраво презентувати власну індивідуальність.
Екостиль
Оформлення вітальні в даному напрямку асоціативно з диханням природи, оскільки в інтер’єрі будуть присутні виключно натуральні матеріали, що не несуть екологічної небезпеки. Текстиль – це:
- джут;
- бязь;
- льон;
- поплін;
- байка.
З цих тканин шитимуться штори, покривала, виконуватиметься меблева оббивка.
Припустимий в екостилі килим також буде похідною: вовни, бамбука, сизалі, кропиви, шовку. Фаворитами в дизайні вітальні є вироби з мінімально обробленої, незабарвленої вовни. До характерних рис, характерних напрямків, відносять:
1. Натуральність матеріалів, що у сукупності створюють унікальний стилістичний мікроклімат.
2. Відносний аскетизм обстановки. Ніщо в інтер’єрі вітальні не повинно кидатися в очі. Чистий вільний простір і нічого більше.
3. М’яке освітлення. Його інтенсивність та спектр мають бути максимально наближені до природного.
4. Дерев’яні меблі. Мається на увазі натуральний масив, а не інсталяція під нього.
Оформлення у вітальні вікна краще робити фотошторами. На них може бути пасторальний малюнок або щось із тематичних пейзажів. В інтер’єрі вітальні великі зображення на шторах замінюються картинами, що ведуть вдалину. Цей один з нехитрих дизайнерських трюків зі збільшенням простору в даному випадку дуже актуальний.
Для вітальні у квартирі з низькими стелями оптимальним рішенням стануть фотоштори з вертикально спрямованим принтом. Зробити ширший вузький простір готові горизонтально розмальовані фіранки.
Рада. Присутність на шторах зображень тварин вітається не тільки в екостилі. Це чудовий спосіб оформлення вітальні у дусі етно. Тут головним моментом стане вибір відповідного ареалу, інтерпретованого етносу, тварини. Фотоштори з носорогами, левами, бегемотами характерні для африканських саван.
Страуси, лемури, кенгуру – представники австралійських прерій. Слони символізують Індію тощо. При яскраво принтованих шторах, в сучасному дизайні стіни вітальні варто зробити однотонними. Це врятує інтер’єр кімнати від навантаження.
Мінімалізм
Дизайн вітальні в такому рішенні вражає витонченістю простоти. Стиль – знахідка для оформлення вітальні 18 – 20 кв. Та й у просторіших кімнатах він виглядає дуже вражаюче.
Простота геометрії форм та глибина колірного рішення, лаконічна в шкіряній оббивці м’які меблі та суворі фасади корпусної – ось провідні ознаки мінімалістичної стилістики. Наголос у сучасному інтер’єрі вітальні робиться на адекватність освітлення.
Наприклад, хай-теку та техно, його потрібно багато, тому замість портьєр, ламбрекенів та тюлю на вікнах з’являються римські штори. Прекрасним доповненням мінімалістичного інтер’єру вітальні будуть фотоштори. Їх можна зробити як акцентною частиною, так і фоновою. На тканині актуальним є принт міських пейзажів, замальовки популярних у туристів місць.
Переглянувши ідеї дизайну вітальні можна побачити, що віддавши пріоритет кольоровому рішенню в декорі вікна, решту поверхні доведеться обробляти одноколірними, без рельєфів та орнаментів матеріалами. З елементів декору в оформленні вітальні в квартирі може з’явитися м’який килим та дивані подушки різної текстурності.
З обстановки затребувані міні стінки, зібрані з модульних секцій, що приводяться в дію механічним натисканням. Основою таких гарнітурів є перероблене дерево або пластик, оброблені глянсовою плівкою.
Сяюче покриття не обов’язково має бути в монохромних чорних та білих рішеннях. У мінімалізмі цілком допустимі яскраві фарби. Фасади можуть бути вогненно-червоними, соковито-вишневими, сапфірно-синіми, смарагдово-зеленими, сонячно-жовтими. Саме вони несуть із собою в інтер’єр вітальні динамічні нотки.
Рада. Мінімалістичні меблі – оптимальний варіант оформлення вітальні. Її складові найчастіше кріпляться до стін, трансформуються, що дозволяє звільнити додаткову корисну площу на підлозі.
Знову зосередимося на мінімалістичних особливостях. Інтер’єр сучасної вітальні має наповнювати:
- ультрамодні та лаконічні форми;
- суворі, але насичені кольори;
- створені за найбільш інноваційними технологіями меблі та освітлювальні прилади (наприклад, із хромованого металу).
Відданість чистим кольорам та гладким поверхням гарантує гармонійну присутність у дизайні вітальні дзеркальних, скляних, кам’яних поверхонь.
До відносних недоліків мінімалізму слід віднести велику кількість світла, оскільки він здатний оголити навіть наймізерніші недоліки і виставити їх у найбільш непривабливому світлі.
Чудова класика
Дороге оформлення вітальні натуральними матеріалами справить незабутнє враження
Розмаїтість ідей оформлення інтер’єрів віталень не заважає класичному стилю залишатися на висоті ось уже понад п’ять століть. Класика не набридає, тому що в ній найбільш вдало поєднані елегантність та зручність.
Розкіш і добротність не позбавляють інтер’єр вітальні якоїсь дуже домашньої комфортності. Обстановка не сприймається химерною. Надлишки помпезності згладжуються правильністю геометрії предметів та стриманістю колірних рішень.
Класичний стиль любить високі стелі. Вітальню великого обсягу не позбавить ефекту вільного простору. Дороге оформлення вітальні натуральними матеріалами справить незабутнє враження.
Надзвичайно гарні на тлі пастельних стін: ліпнина, шкіра, камінь. Підлоговим покриттям для вітальні у квартирі найчастіше служить темний паркет.
Доповнюють обстановку розкішні штори, облямовані бахромою, декоровані оригінальними підхватами, шнурівкою, пензликами. Щільні, важкі, вони несуть із собою монументальний спокій і дарують почуття захищеності. У сучасній інтерпретації оформлення вікна виконується багатошаровими композиціями, де крім штор є тюль або кисея.
У дизайні вітальні світильники з кришталю. Вони забезпечують обстановці урочистість. Антикварні предмети привносять шарм та наліт аристократизму в інтер’єр вітальні.
Актуальні кольори
Одним із фаворитів сезону є «марсала». Це комбінація приглушеного бордового та коричневого півтону. Відтінок благородний і багатий. Ідеї дизайну сучасної вітальні підказують, що у такому кольорі можна вибрати штори, меблі, килими.
Буде попит і на шикарний сірий відтінок, що інтерпретується дизайнерами як «штормова погода». Колір холодний, але ця холодність добре впишеться в хай-тек та інші мінімалістичні дизайни віталень. Вдалим доповненням штормової екзотики стане «аметистова орхідея» та «кашемірова троянда», яким також дісталася пальма першості.
Коханці теплих тонів у дизайні вітальні, можуть насолоджуватися оранжево-кораловими рішеннями.
Викликають інтерес синьо-зелені спектри. Шанувальникам екостилів каталоги пропонують оливкові та інші різновиди зеленого спектру. Як і раніше, в моді біло-чорний контраст.
Висновок
Як бачите, сьогодні інтер’єр вітальні може бути оформлений без обмеження будь-якими рамками та межами, що дозволяє реалізовувати будь-які творчі його бачення. Поєднавши кілька стилів, є шанс отримати справді унікальні дизайни, в оточенні яких не буде нічого зайвого.
Кожна присутня деталь нестиме підвищене навантаження і крім функціональних цілей зможе послужити ще й неординарною прикрасою вітальні в квартирі.
– Прийшов чоловік додому після роботи, дивиться – жінка переробила дизайн вітальні.
– Що це у тебе тут таке? – питає він.
– Мінімалізм, дорогий, – говорить вона.
– Так де ж тут мінімалізм? Всюди ж стільки всього!
– Та ні, дорогий, це ти просто не замітив, що я викинула твої речі.
Цей дизайн інтер’єру вітальні просто зачаровує! Фантастичне поєднання кольорів, меблів і аксесуарів створює неповторний комфортний простір. Він не просто виглядає гарно, але й відчувається як домашній. Чудова робота!