Чорна кухня – нетривіальне оформлення інтер’єру

Традиційно повелося так, що кухня вважається царством, у якому переважає білий колір.

Мало хто вирішує відійти від цього стереотипу, а якщо і вирішується, то вибирають переважно кольори зі світлої палітри.

При цьому кухня чорного кольору зовсім недавно була великою дивиною, але завдяки продуманому плануванню нових будинків і квартир ми все частіше зустрічаємо подібний варіант.

А все це через те, що площа кухні значно збільшилася, що відкрило неймовірні можливості для застосування чорного кольору в її оформленні.

Варто відзначити, що кухня чорного кольору є нетривіальним рішенням, яке під силу прийняти та втілити в життя лише сміливим та неординарним особистостям.

Однак, перед тим як зупинитися на такому варіанті, необхідно уважно вивчити всі нюанси, продумати колірні та стилістичні поєднання, зрозуміти який вплив цей не самий життєрадісний колір надає на людину і визначитися чи варто гра свічок.

кухня чорного кольори

класична кухня чорного кольору

Чорний колір здатний наповнити приміщення строгістю, на його тлі набагато простіше розкритися навколишнім кольорам, він створює неповторну атмосферу простоти та завершеності.

При цьому кухня чорного кольору може негативно позначитися на вашому психо-емоційному стані, адже цей колір здатний пригнічувати, пригнічувати і навіть призвести до депресії.

Переважно люди сприймають його як надзвичайно важкий та самотній колір.

Але незважаючи ні на що чорний, це вишукана сексуальність, колір, який надзвичайно імпонує діловим та культурним людям.

кухня чорного кольору

мінімалістичний дизайн чорно-білої кухні

Є у чорного і свої унікальні характеристики, про які ви маєте обов’язково знати.

Так, цей колір відрізняється тим, що здатний візуально зменшувати та віддаляти предмети, також він поглинає величезну кількість світла. Саме з цих причин краще відмовитися від кухня чорного кольору, якщо ця кухня у вас не великої площі.

Але навіть якщо ви є щасливим власником кухні великого розміру, все одно рекомендується щоб на неї проникало якнайбільше світла через вікна, причому бажано щоб їх було кілька, інакше приміщення може перетворитися на обитель мороку.

Недоліки кухні чорного кольору

Основним мінусом є те, що на тлі чорного кольору видно навіть найдрібнішу порошинку, невеликий підтік і будь-яку цятку. Саме тому слід приготуватися до того, що прибирання на кухні доведеться робити із завидною регулярністю.

Кухонний гарнітур чорного кольору недоречний на маленькій кухні. Зорово невелике приміщення буде виглядати ще менше.

кухня чорного кольори

чорні меблі чудово виглядають у просторих кухнях

Чорний колір не рекомендується використовувати на кухнях з маленькими вікнами, особливо якщо вони виходять на північний бік.

Надлишок чорного може негативно позначитися на вашому морально-психологічному самопочутті, адже велика кількість темних тонів в інтер’єрі здатна викликати у людини депресію.

Якщо всі перераховані вище невеликі мінуси не лякають вас, тоді бажаємо щоб ваша кухня чорного кольору приносила вам виключно позитивні емоції. Сподіваємось у нашій статті ви почерпнете для себе щось цікаве, те, що допоможе зробити вашу кухню острівцем затишного пишноти.

кухня чорного кольори

у кухнях з меблями чорного кольору пісочний колір стін робить інтер’єр більш затишним та теплим

Стилістичне оформлення кухні чорного кольору

  • Хай-тек. Цей стиль начебто спеціально створений для чорного. Зазвичай у стилі хай-тек цей колір використовують для декорування фасадів кухонних гарнітурів. Чудово на ультрасучасній чорній кухні будуть виглядати хромовані елементи, скло, а також глянсові поверхні.
  • Неоготика. У рамках цього стилю дизайнери спеціально намагаються створити похмуру атмосферу у приміщенні. І для цього чорний колір підійде дуже доречно, адже він здатний наповнити вашу кухню нотками драматичності, а з його допомогою чудово можна зіграти на контрастах. Наприклад, темні елементи декору будуть чудово поєднуватися з грубим оздобленням стін або оригінальними аксесуарами.
  • Необароко. Завдяки комбінації чорного зі срібним дизайнерам вдається створити в рамках цього стилю неперевершену розкішну строгість приміщення. Що ще потрібно для створення стильного інтер’єру на кухні.
  • Класика. Оскільки чорний колір відрізняється надзвичайною строгістю, він стане ідеальним рішенням для створення кухні у класичному стилі. А якщо це все доповнити гламурними дрібницями, то можна отримати дуже несподіваний ефект.

кухня чорного кольори

чорний колір кухні, оформленої в стилі hi-tech

Поради дизайнерів для кухні чорного кольору

Відразу скажемо, що чорний є надзвичайно примхливим кольором, тому він потребує делікатного підходу. А якщо ні, то інтер’єр вашої кухні не принесе вам належного задоволення. Щоб не помилитися, досить просто уважно ознайомитися з рекомендаціями дизайнерів щодо створення ідеального чорного інтер’єру.

Ідеальним доповненням для кухні чорного кольору стане срібляста побутова техніка. Завдяки подібній комбінації ваша кухня виглядатиме вишукано та суворо.

Обов’язково приділіть особливу увагу освітленню, адже чорний поглинає дуже багато світла. Крім природного світла варто приділити увагу також штучному підсвічуванню. Відмінним варіантом стануть вмонтовані в меблі світильники.

кухня чорного кольори

максимум світла в інтер’єрах кухні чорного кольору: поєднання підвісних та точкових світильників

Якщо для оформлення кухні ви використовували два контрастні кольори (припустимо чорний та білий), то необхідно, щоб колір столу був протилежний кольору підлоги.

Наприклад, верх кухні чорний, а низ – білий, у такому разі і стіл потрібно підбирати чорний. Подібне поєднання не лише підкреслить бездоганний смак господарів, а й додасть благородних ноток приміщенню.

Якщо ви бажаєте зробити свою кухню повністю в чорному кольорі, тоді дверцята в меблях найкраще зробити скляними, причому слід звести їхню кількість до мінімуму.

Подібний хід допоможе створити видимість відкритості, внаслідок чого ви зможете трохи згладити похмурість атмосфери.

На тлі світлих або нейтральних стін кухонний гарнітур чорного кольору заграє чарівною симфонією.

Подібне поєднання вважається найбільш оптимальним, адже якщо використовувати для оформлення кухні поєднання сильних кольорів, то в приміщенні запанує не найкраща атмосфера, яка пригнічуватиме і дратуватиме вас.

кухня чорного кольори

глянцеві фасади чорної кухні зорово збільшують простір

Для оформлення кухонних інтер’єрів рекомендується використовувати три кольори, оскільки два можуть набриднути і через деякий час навіватимуть лише нудьгу. Третій колір можна застосувати для створення акцентних ноток у різних елементах декору та аксесуарах.

Чорна кухня в обрамленні білих стін – досить суворий та холодний варіант інтер’єру. Дизайнери рекомендують пом’якшити цю строгість дерев’яною підлогою.

Причому не має ні найменшого значення це лінолеум, плитка або натуральне дерево, головне від надасть приміщенню теплоти і зробить його затишніше.

Для тих, хто хоче урізноманітнити інтер’єр своєї кухні, відмінним вибором стануть меблі комбінованих кольорів.

Так, частина фасадів кухонних гарнітурів може бути чорними, а частина іншого кольору. Варто відзначити, що на чорній кухні найчастіше можна зустріти комбінації з квітами із теплої гами: жовтим, помаранчевим, червоним, світло зеленим.

З їх допомогою нейтралізується холодність та похмурість інтер’єру, а приміщення наповнюється домашнім затишком.

кухня чорного кольори

насичений темно-рожевий колір вносить динамічність в інтер’єр чорної кухні

Текстиль та аксесуари яскравих кольорів також стануть неперевершеними акцентами на кухні чорного кольору.

Якщо мова йде про чорно-білий інтер’єр, то не варто зупинятися на одному лише варіанті, коли чорні меблі контрастують з білими стінами.

Не менш симпатично виглядає і зворотне поєднання, коли стіни чорні, а меблі світлі. На такому фоні стіни ніби відсуваються вглиб приміщення, надаючи йому більше об’єму, причому світлий гарнітур виходить на перший план.

кухня чорного кольори

кухня чорного кольору завжди виглядає ефектно та дорого

Невеликий секрет від професійних дизайнерів: чорні глянцеві фасади меблів візуально не зменшують, а навпаки збільшують простір. У цьому випадку вони виконують функції, подібні до дзеркала.

Ваша кухня стане надзвичайно стильною, якщо чорний застосувати на ній як контурний колір, на зразок обведення малюнка чорним фломастером. Зрозуміло, подібна кухня вже не зовсім і чорна, але виглядає це все страшенно чудово.


кухня чорного кольори

світлий ламінат в інтер’єрі чорної кухні

Меблі для чорної кухні

Чорні меблі переважно виготовляються у стилі хай-тек, сучасному чи індустріальному стилях. Однак це не є загальноприйнятим правилом.

Так, чорні фасади часто можна зустріти в гарнітурах традиційних моделей. Величезною популярністю цей колір користується у дизайнерів, які віддають перевагу роботі зі стилями ар-деко та авангард.

Багато власників квартир-студій все частіше віддають перевагу саме чорним меблям на кухню. Причому в такому разі немає необхідності приховувати кухонний гарнітур від зайвих поглядів, навпаки — він висувається на перший план, таким чином робиться акцент на його красі та функціональності.

кухня чорного кольори

жовті стільці згладжують строгий інтер’єр кухні чорного кольору

Підбираючи чорні меблі для кухні, придивіться до моделей лаконічної форми, в ній не повинно бути нічого зайвого, виключно прямі лінії. Що стосується стільниці, то бажано зупинитися на варіанті з нержавіючої сталі або штучного каменю. Такі меблі будуть виглядати з особливим блиском, якщо їх скомбінувати з каменем або деревом.

Стильним акцентом стане богемна кришталева люстра. Подібний аксесуар наповнить приміщення особливим шармом.

Чорний колір – універсальне рішення для кухні

Безперечно, чорний колір є універсальним рішенням для кухонних інтер’єрів. Однак багато хто швидше за звичкою побоюється використовувати його для декорування.

Незважаючи ні на що кухня чорного кольору має все більшу популярність, завойовуючи серця любителів стильних інтер’єрів.

Зрозуміло, є в подібному рішенні свої недоліки, які з лишком переважуються його плюсами. У будь-якому випадку необхідно все ретельно зважити і обміркувати, і потім вже приступати до дії.

При такому підході кухня в чорних тонах обов’язково стане справжньою прикрасою вашого будинку, стильна та затишна, вона стане тим місцем, де захочеться не тільки творити кулінарні шедеври, а й проводити повільні вечори серед близьких людей.

3 thoughts on “Чорна кухня – нетривіальне оформлення інтер’єру

  1. Avatar of Вячеслав
    Вячеслав says:

    Щойно я прочитала цю фразу, у мене виникло багато думок. Спочатку, термін “чорна кухня” звучить дуже інтригуюче. Я зразу уявила собі стильний, сучасний інтер’єр з чорними меблями, плиткою, можливо, навіть з чорними приладами. Втім, мені цікаво, як такий дизайн вплине на загальну атмосферу кухні. Зазвичай кухня – це місце, де люди проводять багато часу, готуючи їжу, їдять, спілкуються з родиною. Чи не буде чорний колір занадто важким і пригнічуючим для такого простору? Якщо виконано правильно, це може виглядати дуже шикарно і елегантно, але якщо ні – то може бути занадто мрачно. Це варто розглянути при плануванні оформлення інтер’єру.

  2. Avatar of Саипанинк
    Саипанинк says:

    Авторе, будь ласка, розширте інформацію про чорну кухню. Мені цікаво дізнатися, які матеріали використовують для її створення, які прийоми дизайну допомагають зробити чорний інтер’єр затишним і комфортним. Які кольори ідеально поєднуються з чорним в кухонному просторі? Які освітлювальні прилади краще використовувати, щоб чорна кухня не виглядала занадто мрачною? Що стосується меблів і техніки – чи краще вибирати їх також в чорному кольорі, або варто зробити контраст? Додайте, будь ласка, приклади успішних дизайнерських рішень з використанням чорної кухні.

  3. Avatar of Альфред
    Альфред says:

    Так, звичайно, “нетривіальне оформлення інтер’єру”. Ще й готувати в темряві цікаво. Крім того, на чорному все видно: відбитки пальців, пил, краплі води… Отже, вибирайте чорну кухню, якщо вам не вистачає в житті незручностей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.