Зелена кухня в інтер’єрі: 50+ фото, ідеї дизайну та поєднання кольорів

, оформлена в зеленому кольорі, надає інтер’єру весняного, життєрадісного настрою, наповнює позитивом та енергією. Відтінки зеленого виглядають природно, заспокоюють, розслаблюють і знімають напругу, що робить їх ідеальним вибором для серця Вашого дому.

У приміщенні кухні зелений чудово виглядає як основний колір інтер’єру. и світлих, рідше – темних тонів можна обклеїти як усі стіни, так і виділену зону. Дуже добре виглядає оформлення в зеленому кольорі тільки однієї стіни кухні, для чого підходять пластикові панелі, плитка, шпалери, при цьому на оздоблювальний матеріал може бути нанесений будь-який візерунок. Таке оформлення дозволяє зонувати приміщення та виділяти потрібні елементи обстановки, наприклад, обідню зону з гарним кухонним диваном. Якщо основним є інший колір, то за допомогою зелених акцентів можна освіжити інтер’єр, зробити його більш контрастним, яскравим. Для цього використовують штори, сервізи, скатертину та інші аксесуари зеленого відтінку, що вписується в загальну концепцію.

Кухня з зеленими фасадами та стільницею з грубого дерева

Поєднання зеленого з грубим деревом

Використання відтінків в оформленні кухні 🎨

Темні тони візуально зменшують навколишній простір, тому дизайнери радять не зловживати їх кількістю при оформленні кухні в зеленому кольорі, особливо якщо вона невеликого розміру. Найкращим рішенням є вибір відтінків кольору лайма, моху, весняної зелені, також дуже добре виглядають лимонні, оливкові, трав’янисті тони. Загалом, якщо зелений колір є основним, то оптимальні м’які, ніжні відтінки; якщо ж він використовується як додатковий колір або акцент, краще вибрати яскраві та соковиті тони. відтінки зеленого більше підходять для оздоблення стін, ніж темні: чим світліші тони, тим більше візуально збільшується об’єм приміщення, тому чим менша кімната, тим ніжнішими мають бути тони.

Зелений кухонний гарнітур в квартирі-студії

Зелена кухня в квартирі-студії

При оформленні кухні широко використовують фартух – простір стіни між нижніми та верхніми шафками. Якщо хочуть привнести в обстановку приміщення трохи зелених тонів, то для нього вибирають світло-зелену гаму. Якщо ж основний колір кухні світлий, то для фартуха можна використовувати насичений зелений колір. Доповнюють таке оформлення зеленими елементами відповідного відтінку: посудом, шторами, скатертиною. Підсилюють загальне враження пластикові поверхні з глянцевим, шовковистим, приємним на дотик покриттям.

🧐 Важливо знати: У декоруванні кухні зеленого кольору велику роль відіграє освітлення. Наприклад, грамотно розташовані світильники з хорошою яскравістю дозволять м’ятному відтінку показати себе у всій красі, тоді як у слабкому освітленні цей колір виглядатиме холодно і чужо.

Світла дерев'яна кухня з зеленими стінами

Поєднання світлої дерев’яної кухні з зеленими стінами

Як поєднуються різні кольори з кухнею зеленого кольору ⚖️

💡 Порада експерта: “Поєднання відтінків зеленого з коричневим або бежевим кольором використовується в найрізноманітніших стилях, від кантрі до модерну”. Це класичне, природне поєднання, яке завжди виглядає гармонійно.

Яскраві зелені плафони над кухонним островом

Яскраві зелені плафони в поєднанні з кольором кухні

З відтінками зеленого добре поєднуються практично всі кольори: єдине, вибирати їх треба так, щоб тони відповідали один одному за “температурою”. Наприклад, зелений колір теплих відтінків (оливковий, салатовий) гармонійно поєднується з палітрами відповідних тонів: бежевою, помаранчевою, жовтою. Відповідно, холодні кольори чудово доповнюють прохолодні відтінки зеленого – смарагдовий, хвойний, бірюзовий, блакитнуватий, м’ятний і т.д. Давайте подивимося, які основні поєднання використовують в дизайні кухні:

  1. Зелений і білий. Білий і зелений кольори чудово уживаються в інтер’єрі приміщення. Такий інтер’єр виходить живим, яскравим, ошатним. При цьому дизайнери рекомендують дотримуватися такого співвідношення: чим насиченіший і яскравіший зелений колір, тим більше білого кольору має бути в приміщенні. Білим може бути не тільки колір стін, але також фурнітури та аксесуарів. Біло-зелену палітру можна розбавити блакитними, коричневими, жовтими тонами. Кухня біло-зеленого кольору в цьому випадку буде виглядати злегка урочисто і благородно, оскільки білий пом’якшить додаткові тони. Якщо додати в біло-зелений інтер’єр яскраві, насичені кольори – наприклад, червоний або рожевий – то й інтер’єр кімнати стане більш яскравим і насиченим.
    Біла кухня з яскраво-зеленим фартухом

    Біло-зелене поєднання кольорів на кухні

  2. Зелений і чорний. Таке поєднання виглядає контрастним, протиставляючи веселі та життєрадісні відтінки зеленого похмурим і строгим чорним тонам. Кольори підкреслюють один одного, стаючи завдяки цьому більш виразними. Якщо розбавити їх поєднання золотими або сірими тонами, то контраст пом’якшиться і трохи згладиться, а інтер’єр кухні стане виглядати більш розкішно. Відтінки зеленого прийнято використовувати в оздобленні стін, оформленні штор і килимів, оббивці крісел чи стільців. Вітається прикраса кухні кімнатними рослинами – чим більше, тим краще – щоб розбавити чорний колір. Чорні тони, в свою чергу, будуть доречні в елементах підлоги, меблів, аксесуарах. При такому підході до оформлення інтер’єр виглядає респектабельно і солідно.
    Зелена кухня з чорною плиткою на підлозі

    Чорна плитка на підлозі добре гармонує з зеленою кухнею

  3. Зелений і жовтий. Жовтий тон додає кухні спокійного зеленого кольору нових сил, позитиву і відчуття повноти життя. Комбінація жовтих і зелених відтінків – це ніжність, чарівність, м’якість. Разом з тим, це поєднання дещо нав’язливе, оскільки кольори немов розчиняються, зливаючись один з одним. З цієї причини бажано розбавити інтер’єр малиновими та/або золотистими відтінками, використовуючи їх як акцент. Для цього чудово підходять предмети обстановки, наприклад, занавіски та штори, що підкреслюють легкість, якою буквально насичена атмосфера жовто-зеленої кухні.
    Кухня з жовтими та зеленими фасадами

    Поєднання жовтого і зеленого кольору на кухні

  4. Зелений і синій. Холодному синьому кольору підходять тільки прохолодні відтінки зеленого. Кухня з таким інтер’єром виглядає дещо незвично і навіть трохи похмуро, якщо за основу взяті темні тони синього. Однак використання світлих відтінків докорінно змінює картину: світло-блакитний і світло-зелений – літнє небо і літнє листя – що може бути природніше і звичніше!
    Незвичайне поєднання блакитного та салатового кольорів на кухні

    Блакитний і салатовий як незвичайне поєднання кольорів для кухні

  5. Зелений і червоний. Ці два контрастні кольори, практично антиподи, тим не менш, часто зустрічаються в природі (квіти, ягоди), і тому їх поєднання створює досить комфортний для нас інтер’єр. Водночас слід бути обережним з їх співвідношенням: найкраще, якщо в кухні зеленого кольору ви зробите червоні акценти. Взагалі, червоний – дуже цікавий колір, який люблять використовувати дизайнери: він надає приміщенню деяку креативність. Наприклад, червоно-чорна кухня, доповнена золотистим відтінком, виглядає дуже стильно і сучасно.
    Зелена кухня з яскраво-червоним фартухом

    Червоний фартух на зеленій кухні

  6. Зелений з бежевим або коричневим. Поєднання відтінків зеленого з коричневим або бежевим кольором використовується в найрізноманітніших стилях, від кантрі до модерну. Дизайн, створений на основі цього дуету, вважається класичним. Інтер’єр кухні в зеленому кольорі, доповнений коричневим (бежевим) тоном і розбавлений крапелькою білого, завжди знаходиться в тренді віянь моди. При цьому і бежеві, і коричневі елементи можуть бути прикрашені візерунком, що імітує малюнок світлого або темного дерева відповідно.
    Яскраві зелені стільці за коричневою барною стійкою

    Яскраві зелені стільці за барною стійкою коричневого кольору

  7. Зелений і сірий. Дуже благородне і строге поєднання, за умови, що для оформлення будуть обрані болотний відтінок зеленого і темний відтінок сірого. Такий інтер’єр бажано доповнити хромованими елементами і гладкими поверхнями меблевих фасадів.
    Кухня в дачному стилі з сірими стінами та зеленими меблями

    Дачний стиль кухні з сірими стінами та зеленою кухнею

Штори для кухні

Головне правило при виборі штор для кухні зеленого кольору звучить так: фактура і колір тканини повинні відповідати обраним кольорам оформлення та загальному стилю інтер’єру. Фактор, на який слід орієнтуватися при виборі – це колір поверхні стін або оббивки меблів. а може бути як однотонною, так і з малюнком. Підійде будь-яка конструкція: на кухні однаково доречні як римська, так і рулонна штора. Простий ламбрекен додасть інтер’єру кухні респектабельності, а прозора фіранка підкреслить його легкість і красу.

Білосніжна кухня з зеленими шторами та декором

Білосніжна кухня з зеленим декором

Меблі для кухні

Блідо-зелені тони в поєднанні з теплими відтінками інших кольорів надають інтер’єру вишуканості і здатні створити в кімнаті будь-яку бажану атмосферу.

Для кухні зеленого кольору з інтер’єром у скандинавському або класичному стилі чудово підходять меблі ніжно-зелених відтінків. Атмосферу романтизму підкреслить меблі з фасадами м’яких зелених тонів, прикрашена мерехтливими елементами з металу. Глибокий насичений зелений буде доречний в інтер’єрі, створеному в англійському стилі. Для стилю модерн краще вибрати меблі з гладкими лакованими поверхнями яскраво-зеленого кольору, при цьому основні кольори оформлення повинні бути світлішими – наприклад, хорошим доповненням стануть елементи білого кольору. Блідо-зелені тони в поєднанні з теплими відтінками інших кольорів надають інтер’єру вишуканості і здатні створити в кімнаті будь-яку бажану атмосферу.

Різні варіанти дизайну кухонь в зеленому кольорі

Кухні в зеленому кольорі

Кілька правил оформлення інтер’єру кухні:

  1. Для світлої кімнати використовують яскраві, соковиті, насичені тони зеленого, для темної, навпаки, краще вибирати світліші відтінки. Для кожної стіни можна підібрати її власну, відмінну від відтінків інших поверхонь, палітру. Наприклад, одну, найсвітлішу декорувати в темних тонах, решту три – в світлих. Можна розділити всі стіни на дві частини, по горизонталі або по вертикалі, за допомогою кольорових панелей. Можна використовувати кілька відтінків для оформлення однієї стіни – цей спосіб називається «градієнт». Якщо вам потрібна тепла і затишна кухня, обробіть стелю і стіни одним відтінком зеленого. Також красиво виглядають стіни, обклеєні фотошпалерами або покриті розписом чи візерунками в зеленій гамі.
  2. Якщо кухня обставлена меблями зеленого кольору, то стільниця та фартух повинні гармоніювати з ними – і навпаки. Вертикальні та горизонтальні поверхні можуть бути дерев’яними, пластиковими, ламінованими, глянцевими, з фотодруком, малюнком, візерунками і т.д. Це освіжить інтер’єр, зробить його оригінальним і сучасним.
  3. У тому випадку, якщо зелений колір використовується в акцентах, оформіть в цьому кольорі кухонний фартух. На щастя, зелена гама дуже широко представлена на ринку оздоблювальних матеріалів. Насичений колір оздоблення в поєднанні з яскравою поверхнею обіднього столу оновить і освіжить приміщення кухні. Доповнити інтер’єр можна текстилем і шторами соковитого кольору, сервізами та посудом, квітковими горщиками, вазами і різноманітною керамікою. Завершальним штрихом стане зелена люстра або світильник з рослинними візерунками.
  4. Якісна облицювальна плитка додасть кухні зеленого кольору розкоші і багатства. Якщо для оздоблення підлоги використовується плитка зеленої гами, то стіни бажано оформити в світлих тонах.

    Будьте уважні: одна з особливостей кольорів зеленого спектру полягає в тому, що їх надлишок в приміщенні призводить до дисгармонії і може викликати депресію.

Дерев'яна кухня з акцентною зеленою стіною

Зелена стіна в дерев’яній кухні

Висновок

Зелений колір легко поєднується з іншими кольорами, але лише за умови, що в оформленні кухні будуть використовуватися тільки холодні або тільки теплі тони. В інтер’єрі важливу роль відіграють освітлення, рельєф поверхні столової групи та меблевих фасадів, а також додаткові кольори. Крім того, при оформленні кухні в зеленому кольорі важливо дотримуватися кількох основних правил, щоб досягти гармонії та затишку.

Часті питання про зелену кухню 🌿

👉 Який відтінок зеленого краще обрати для маленької кухні?
Для маленьких кухонь ідеально підходять світлі та ніжні відтінки зеленого: м’ятний, фісташковий, світло-салатовий. Вони візуально розширюють простір і наповнюють його світлом. Уникайте темних та насичених тонів (смарагдовий, хвойний) на великих поверхнях, краще використовуйте їх в акцентах.
Це залежить від відтінку. Холодні тони (м’ятний, бірюзовий) дійсно можуть створювати прохолодну атмосферу. Щоб уникнути цього, поєднуйте їх з теплими матеріалами, такими як натуральне дерево (стільниця, підлога). Теплі відтінки зеленого (оливковий, трав’яний) завжди виглядають затишно.
Безпрограшний варіант – біла або світло-сіра стільниця. Також дуже гармонійно виглядають стільниці під світле дерево, особливо з теплими відтінками зеленого. Для сміливих інтер’єрів можна обрати чорну або темно-коричневу стільницю, щоб створити ефектний контраст.
Так, зелений колір, особливо його природні відтінки (шавлія, оливка, мох), є одним з головних трендів в дизайні інтер’єрів. Він асоціюється з екологічністю, спокоєм та природою, що робить його дуже популярним для створення затишного домашнього простору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *