Англійський стиль користується великою популярністю в оформленні кабінетів, бібліотек та віталень. Він привносить у дім шляхетність, солідність та розкіш. Вітальня в англійському стилі підійде для консерваторів, бібліофілів, прихильників сімейних традицій та спокійного затишного відпочинку, а також для затятих мандрівників, які люблять привозити звідусіль (а особливо з екзотичних) країн) різні сувеніри.
У такій вітальні комфортно і приємно проводити час як на самоті за книгою, так і з близькими людьми за чашкою чаю. Однак людям, схильним до мінімалізму такий стиль точно не підійде через велику кількість меблів, які покликані перегороджувати шлях протягам.
Камін, дивани та крісла Chesterfield, масивний обідній або робочий стіл і безліч маленьких чайних столиків різної форми, великі книжкові шафи, тканини в дрібну квіточку, натуральне темне дерево – все це відразу нагадує про Англію XVIII – XIX століть. Саме в цей період сформувався той стиль, який ми зараз називаємо англійською.
Величезний вплив на англійський інтер’єр мали георгіанська та вікторіанська епохи, а також англійський дух завоювань, який змушував англійців прикрашати свої будинки милими екзотичними сувенірами.
Для оформлення вітальні в англійському стилі потрібно уявити природу та погоду Англії. Необхідно продумати всі аспекти дизайну, адже у всьому є свої нюанси.
Складові вітальні в англійському стилі
Приміщення та його оздоблення
- Для англійської вітальні підійде просторе приміщення з високими стелями. Якщо простір все-таки обмежений, можна і потрібно використовувати різні способи його візуального розширення. Такого ефекту можна досягти за допомогою вмілої гри з кольором та світлом.
- Двері тут повинні бути масивними, широкими та високими. Матеріалом має бути натуральне дерево.
- Англійський стиль дуже світлолюбний. Так як Англія – країна з переважаючою похмурою погодою, вікна роблять максимально великими, щоб впустити максимально можливу кількість світла. За формою вікна зазвичай прямокутні чи арочні. Вони оздоблюються важкими шторами.
- Стеля рекомендується обробляти під колір дерева або білим. Це може бути штукатурка, фарбування, оздоблення дерев’яними панелями. Вони мають бути не лише високими (або здаватися такими), а й елегантними. Тут часто використовують ліпнину та інші декоративні елементи.
- Стіни у вітальні в англійському стилі можна оббити текстилем, пофарбувати, обклеїти шпалерами або покрити дерев’яними панелями. Останній варіант не підійде для маленьких кімнат, дерев’яні панелі візуально зменшуватимуть кімнату. Використовувати тканину – дороге задоволення, але результат може перевершити очікування. Правильно підібраний текстиль зробить кімнату розкішною та англійською затишною. Тут підійде гобелен чи портьєрна тканина.
- Стіни рекомендується прикрасити рослинним дрібним візерунком, але, залежно від особистих переваг, можна використовувати квіти середнього або навіть великого розміру. У цих випадках англійці віддають перевагу троянд та геральдичним ліліям, а на квітучих гілках часто з’являються екзотичні птахи. Популярні також вертикальні лінії та клітина. Тут не повинно бути строкатості. Дуже цікаво виглядати чергування широких і вузьких вертикальних смуг.
- Для вітальні в англійському стилі поширений ще один цікавий варіант оздоблення стін: нижня частина стіни оформляється дерев’яними панелями, а верхня – шпалерами або тканиною з малюнком. Місцями може з’являтися кам’яна кладка, якщо в конкретному інтер’єрі це виглядатиме.
- Бажано використовувати дерев’яне покриття для підлоги, це повинні бути багаті і розкішні породи темного дерева. Світлі породи також використовують, але рідше. Покриття для підлоги покривають лаком або воском для надання особливого блиску.
- Можна використовувати і керамічне покриття, тоді бажано викласти цікавий геометричний або квітковий візерунок.
- По периметру гостиною закріплюють контрастний плінтус.
Світло
- Англійські вітальні, кабінети та бібліотека люблять розсіяне та м’яке світло.
- Рекомендується використовувати великі, елегантні, розкішні люстри, лампочки у вигляді свічок, торшери, бра, настільні лампи.
- Джерела світла має бути досить багато.
Колір
- Англійці люблять утеплювати свої вітальні. Для цього вони використовують теплі та насичені благородні відтінки. Великою популярністю тут користуються бежеві, коричневі, гірчичні, медові, кремові, бордові, теракотові, червоні, темно-зелені, смарагдові, золоті та бронзові відтінки.
- Колірне тло вітальні в англійському стилі не повинно кидатися в очі і ідеально гармонувати з обстановкою.
Меблі
- Меблі не обов’язково повинні бути темними, хоча така практика і має велику популярність. Вона також може бути світлою. Головне, щоб меблі добре поєднувалися з дизайном загалом. Особливо красиво виглядають меблі з темного дерева на тлі світлих стін, що гармонують з темним покриттям для підлоги.
- Головною складовою вітальні в англійському стилі є камін. Він не обов’язково має бути великим, підійде і маленький. Головне – декор. Сучасні дизайнери вигадують різні способи його прикраси. Це можуть бути як дерев’яні панелі, так і кам’яна кладка, керамічна плитка також підійде. Камін є центральною фігурою у вітальні. Якщо він є, всі меблі повинні бути повернуті до нього. Англійці люблять сидіти біля каміна, адже в Англії майже завжди холодно та сиро, тому саме тут уся родина збирається за чаюванням.
- Біля каміна має стояти вольтерівське крісло «з вушками», диван зі «спідницею» або Chesterfield. Крісла «з вушками» не випадково стали такими популярними в Англії. Вся справа знову у протягах.
- Біля крісла може стояти банкетка для ніг та чайний столик.
- Всі меблі повинні бути виконані з натуральних сортів дерева – натуральний масив або шпон. Її не фарбують, але для надання особливого блиску покривають лаком або воском. Всі елементи меблів мають бути з дорогих порід дерев: з мореного дуба, червоного дерева, горіха. Не допускається використання пластику.
- Меблі для вітальні в англійському стилі часто вибирають антикварні, або спеціально їх старіють.
- З Індії англійці привезли яскраву оббивку для меблів та геометричний орнамент, що стали традиційними в англійському інтер’єрі. Але це необов’язковий атрибут. Меблі обтягнуті шкірою тут також популярні.
- Книжкові шафи тут є обов’язковими. При цьому вони можуть бути як масивними, так і вбудованими. Високі книжкові шафи, що упираються в стелю, є ідеальним варіантом для англійського стилю.
- Меблів має бути багато. У такий спосіб англійці перегороджують шлях протягам. Вона має здаватися масивною та важкою.
- Незважаючи на переважно суворі лінії, відмінною рисою англійського стилю є меблі з гнутими ніжками у вигляді перевернутої коми.
- Тут використовують дуже елегантну меблеву фурнітуру. Іноді вона може здаватися навіть химерною.
Декор
- Англійська вітальня – це не тільки місце для усамітнення та читання, але більшою мірою це кімната для спілкування з рідними та близькими. Для її оформлення використовують сімейні фотографії, які вішають на стінах мул та розміщують на полицях. Особливо популярним місцем для фотографій вважається камінна полиця.
- Для декору вітальні у великій кількості використовують текстиль.
- Для штор підійдуть важкі тканини з рослинним або геометричним візерунком, такі як атлас, оксамит, парча. Популярні штори класичної форми або у стилі бароко. Вони можуть бути прикрашені важкими крученими шнурами та підвісками, ламбрекенами, вишуканими карнизами. Штори повинні обов’язково гармоніювати з диванними подушками. Ця гармонія може виявлятися в бахромі, пензликах, вишивці та інших нюансах.
- Англійці люблять килими з натуральних тканин з високим ворсом молочного або кремового відтінку. Вони не займають всієї площі кімнати, найчастіше позначають тільки зону відпочинку. Візерунок на килимі може бути або геометричний, або квітковий. Особливою популярністю користуються великі троянди.
- Східні культури привнесли в англійський стиль екзотичні нотки. Тут можна зустріти індійські трубки, східні статуетки, китайські вази та скриньки, порцелянові фігури, гіпсові скульптури та інші елементи у великій кількості.
- Стіни часто прикрашені картинами у вишуканих рамках. Особливо популярні пейзажі та портрети.
- Крім того, на стінах можуть висіти рушниці та інша зброя.
Зараз популярне змішання англійського стилю з класичним, скандинавським, бароко, провансом, зустрічаються змішання з навіть кантрі стилем. Це дуже допомагає у випадках, коли хочеться наділити кімнату більшою легкістю та яскравістю.
Вітальня в англійському стилі – показник вишуканого смаку господарів. Вона поєднує в собі стриману розкіш, консервативну класику та елементи екзотики. Вона створена для тихих, затишних сімейних вечорів.
Цей текст надихає на створення власного куточка затишку у англійському стилі! Детальний опис вітальні та поради щодо декору допомагають уявити, яким може бути ідеальне простір для відпочинку. Просто захоплює!
Автор статті надає поради та рекомендації щодо оформлення вітальні в традиційному англійському стилі, розглядаючи особливості цього стилю та його ключові елементи.