Створити комфортні умови на дачі намагається кожен власник. Незалежно від того, чи використовується садовий будиночок для короткочасного відпочинку, чи експлуатується більша частина року, він повинен забезпечити затишок, приємні емоції. Це сприяє повноцінному відпочинку, що дозволяє отримати позитивний заряд енергії. Важливим елементом дачного інтер’єру є стеля. Його оформлення заслуговує на відповідальний підхід. Вирішуючи, чим обробити стелю на дачі, потрібно врахувати специфіку експлуатації цієї будівлі.
Особливості обробки стелі
Стандарти оформлення дачного будинку останніми роками кардинально змінилися. Їхнє підвищення пов’язане з кількома факторами. Насамперед позначається інше ставлення власників до цих будов. У минулому столітті заміська ділянка насамперед служила постачальником продуктів для сімейного раціону. Комфортність садового будиночка не мала особливого значення. Він мав укрити від негоди, забезпечити умови для короткочасного відпочинку. Зараз дачна ділянка в першу чергу є місцем, що дозволяє відключитися від міської суєти та смогу, насолодитися тишею, отримати гарні емоції. Затишок у дачі став важливою умовою. Його створенням щонайменше сил займається кожен господар.
Комфортний інтер’єр на дачі потрібен для приємного відпочинку. Однак ця будова експлуатується лише періодично, часто не опалюється, залишається без належного нагляду. Тому власникам доводиться думати, чим обшити стелю на дачі, щоб вона була привабливою, але не вимагала великих витрат.
Якщо садовий будиночок не є місцем постійного проживання, для обробки слід вибирати матеріали:
- які не втрачають властивостей під впливом вологого повітря та низьких температур;
- які мають високу міцність, тривалий термін служби;
- що входять до бюджетної, середньої цінової категорії;
- які відрізняються простотою монтажу.
Сучасний асортимент дозволяє вибрати обробку стелі на дачу з урахуванням усіх цих вимог та особистих уподобань.
Найпопулярніші види обробки
Зараз ринок пропонує безліч надійних, красивих покриттів для стель. При виборі можна враховувати як специфіку експлуатації садового будиночка, а й дизайнерський проект, фінансові можливості, особливості монтажу. Нові технології, способи обробки, обробки забезпечують необхідні властивості традиційної обробки. Є в асортименті та інноваційні матеріали.
Практичні господарі, вирішуючи, чим обшити стелю на дачі, насамперед звертають увагу на популярність оздоблення. Високий попит свідчить про гідну якість, надійність матеріалу. Рейтинг цієї продукції є у кожній ціновій категорії. До найпопулярніших видів обробки для дачної стелі відносяться:
- вагонка та імітація бруса;
- плити – ОСБ, ДСП, МДФ;
- гіпсокартон;
- пластикові панелі;
- рейка з металу.
Матеріалам з деревини віддають перевагу цінителі екологічно чистих інтер’єрів. Сучасні виробники забезпечують продукції якісне просочення, що захищає дерево від біологічних мікроорганізмів вологи. Це дозволяє використовувати матеріал навіть у будівлях, які не мають системи опалення.
Плити часто вибирають господарі, які бажають обшити стелю на дачі своїми руками. Матеріали легко вмонтовуються. Для фінішного оздоблення можна використовувати різні технології. Аналогічні властивості має гіпсокартон. У садовому будиночку можна використовувати надійні вологостійкі листи, що зберігають якість у складних умовах.
Все більшою популярністю в оформленні дачних інтер’єрів мають панелі з полівінілхлориду. Полімерний матеріал стійко витримає будь-які випробування, багато років виконує функціональне та естетичне призначення.
Допоможе реалізувати оригінальну творчу іднею стеля на дачі із металевої рейки. Цей матеріал добре підходить для поверхонь складної конфігурації, створення багаторівневих конструкцій. Він має відмінні естетичні показники, не боїться температурних перепадів та вологи.
Хорошим варіантом може стати натяжна стеля на дачі. Сучасні системи мають відмінні технічні характеристики. Полотна відповідають усім вимогам до дачних стель. До речі, тут можна купити матрац з вагомою знижкою!
Дерев’яне оздоблення для дачної стелі
Важливою умовою для приємного відпочинку та якісного розслаблення є затишна, тепла атмосфера. З її виробництвом чудово справляється деревина, що має унікальну текстуру, натуральний красивий відтінок. Фото дизайнів стель на дачах, створених з використанням дерев’яного оздоблення дозволяють переконатися в доцільності її застосування.
В обшивці можна використовувати:
- вагонку,
- євровагонку,
- вагонку штиль,
- імітацію бруса,
- блок хаус.
Деревина не лише прикрашає інтер’єр. Вона забезпечує якісну циркуляцію повітря, створює теплозахист, знижує рівень сторонніх шумів. Це забезпечить будову комфортність.
Монтаж цих матеріалів не відрізняється складністю. Є можливість обійтися без спеціалістів, обшити стелю на дачі своїми руками. Якщо поверхня є ідеально рівною, можна монтувати вагонку, імітацію бруса без попередньої підготовки. В іншому випадку необхідно спочатку створити решетування. Така конструкція може використовуватися для зручного прокладання електропроводів.
Потрібно враховувати, що навіть якісне просочення дерева не є 100% захистом від вологи, гниття, плісняви. Якщо садовий будиночок експлуатується рідко, не опалюється, краще вибрати для стель стійкіші матеріали.
Плити в обробці стелі дачі
Багато господарів, вибираючи, чим обробити стелю на дачі, в першу чергу звертають увагу на вартість та простоту монтажу. У цих випадках найчастіше перевага надається плитам. Матеріали ДСП, ОСБ, МДФ мають певні відмінності, але всі вони мають:
- міцністю;
- стійкістю до вологи та температурних перепадів;
- нейтральністю до біологічних мікроорганізмів.
Оформлення плитами не потребує спеціальної кваліфікації. Матеріал легко криється, гнеться, фіксується до різних видів основ. На ці поверхні можна наклеювати шпалери, панелі, плівку, що ламінує, фарбувати. Це дозволяє втілити у життя будь-яку дизайнерську ідею стелі на дачі.
Сучасні виробники дотримуються стандартів екологічної безпеки. Є можливість вибрати матеріали, призначені для обробки інтер’єрів, що не виділяють у повітря шкідливих речовин.
На рівні поверхні плити можуть фіксуватися без решетування. Якщо стеля має дефекти, перепади, створюється конструкція з рейок, брусків, до якої закріплюється матеріал. Наявність вільного простору забезпечує вентиляцію основі та оздоблення, надає можливість маскування комунікацій. Аналогічні правила монтажу застосовуються і для гіпсокартонних листів. Цей матеріал також часто вибирають бажаючі оббити стелю на дачі своїми руками.
Панелі із пластику в обшивці стелі на дачі
Бажаючим знати, чим обшити стелю на дачі, не витрачаючи зайвих сил та засобів, варто звернути увагу на панелі із пластику. Особливості цього матеріалу забезпечують повну відповідність специфіці будівель для періодичного користування. Оздоблення з полімерів відрізняється:
- мінімальною вагою;
- нейтральністю до зовнішніх впливів;
- простим доглядом;
- невисока вартість;
- довгим терміном служби.
Легкий пластик може монтуватися в будь-якій будові, він не створює навантажень на поверхні. Можна використовувати цю обробку стелі на дачі, що не опалюється, не побоюючись за її стан. Морози та спека, підвищена вологість не впливають на структуру полімеру.
Доступна ціна не заважає цим матеріалам надавати інтер’єру належної привабливості. Панелі пропонуються у великій кольоровій гамі, відрізняються текстурою. Є можливість створити привабливу, стильну атмосферу. Фото дизайнів стелі на дачі із пластиковими панелями допоможуть обрати цікаві, оригінальні варіанти.
Якщо потрібно створити надійне довговічне оформлення, знайти, чим обробити стелю на дачі, що не опалюється, можна розглянути в якості одного з варіантів металеву рейку. Виробники поставляють ринку ламелі з анодованого алюмінію, вироби, пофарбовані. Ця обробка стелі на дачі має кілька істотних плюсів. Матеріал:
- легко ріжеться, монтується;
- має підвищену міцність;
- має невелику вагу;
- стійкий до впливів ззовні;
- не горить.
Завдяки великій палітрі відтінків, можливості самостійно фарбувати рейку, за її допомогою можна реалізувати будь-яку ідею стелі на дачі. Цей матеріал застосовується для обробки основ зі складною конструкцією, з нього обладнуються легкі, красиві багаторівневі поверхні для зонування приміщення. Металеві ламелі не забезпечують теплозахисту, але якщо дача не експлуатується взимку, цей фактор не має значення.
Легкість матеріалу дозволяє закріплювати його будь-який основі. Можливість комбінувати ламелі різних відтінків, застосовувати фінішне фарбування дозволяє створити оригінальне оформлення. Фото дизайнів стелі на дачі підкажуть оптимальне рішення.
Натяжні стелі в садовому будиночку
У домашньому дизайні ці оформлення мають високу популярність. Сучасні технології дозволяють зробити натяжну стелю на дачі, забезпечити привабливість, комфортність. Асортимент полотен сьогодні пропонується широкий, нескладно знайти варіант для будь-якого інтер’єру.
У створенні комфортного, стильного інтер’єру часто використовують системи з текстильними покриттями. Матеріал проходить кілька обробок, має високу міцність, забезпечує якісну циркуляцію повітря. Якщо монтуються натяжні стелі на неопалюваній дачі, варто віддати перевагу полівінілхлоридної плівці. Ці полотна:
- прості в монтажі;
- не втрачають властивостей в умовах підвищеної вологості, низьких температур;
- не потребують складного догляду.
Заміська будівля, яка експлуатується періодично, довгий час залишається без нагляду. Завжди існує ризик протікання покрівлі, здатного завдати шкоди предметам інтер’єру. Полівінілхлоридні натяжні стелі на дачі, що не горять, забезпечать їм захист в аварійній ситуації. Міцність плівки дозволяє витримувати навантаження при скупченні великого об’єму води.
Установка цих систем дозволяє створити в будинку привабливий стильний інтер’єр з урахуванням особистих уподобань. Натяжна стеля на дачі може бути:
- шикарним глянцевим або благородним матовим;
- одно- або дворівневим;
- нейтральна або яскрава.
Вибір залежить від стилю інтер’єру, індивідуального уявлення про максимальний затишок. Натяжні стелі на дачі, що не опалюється, монтуються з використанням алюмінієвого каркаса. Це легкий матеріал, який не створює навантаження на несучі елементи. Він стійкий до корозії, багато років зберігає функціональні показники.
Вибір стельової люстри для садового будиночка
Важко уявити комфортну сучасну будову без освітлення. Головним джерелом світла для садового будиночка є стельова люстра. Умови експлуатації у ньому непрості. Але зараз можна знайти відповідні моделі і для таких будівель. Багато виробників включають до свого асортименту серії виробів, призначених для складних умов. За естетичними показниками ці світильники не поступаються домашнім варіантам. Але стоять стельові люстри для дачі недорого, великих витрат на покупку не потрібно.
Основним ворогом для світлотехнічної продукції за умов відсутності опалення є волога. Вона здатна заподіяти істотну шкоду деяким матеріалам. Ушкодження конструкції не тільки псують зовнішній вигляд, але й роблять безпечною експлуатацію. Виникає ризик коротких замикань, пожеж. Коштують стельові люстри для дачі недорого, але вибирати їх потрібно уважно, щоб забезпечити комфорт та безпеку. При покупці потрібно враховувати:
- площа приміщення;
- стиль інтер’єру;
- специфіку експлуатації.
Від розміру кімнати залежить потужність приладу. Люстра має забезпечувати комфортне освітлення. Якщо хочеться змінювати інтенсивність у разі потреби, потрібна конструкція з кількома джерелами світла, які включаються групами автономно.
Стельовий світильник є одним із найпомітніших елементів інтер’єру. Стиль дизайну люстри має відповідати загальним канонам оформлення. Сучасний асортимент пропонує багато варіантів сучасних та класичних люстр, традиційних та оригінальних варіантів, зробити грамотний вибір буде нескладно. Можна підібрати розкішну модель для класики, затишний світильник для кантрі, лаконічну конструкцію для хай-теку та ін.
Вогкість, що неминуче створюється в опалюваній будові, може передчасно зруйнувати дерево, призвести до утворення іржі на металі. При виборі конструкції необхідно звернути увагу на матеріали. Перевага надається моделям із пластиковими плафонами, абажурами, металевими каркасами, покритими захисним шаром, нікельованими, із нержавіючої сталі. Коштують такі стельові люстри для дачі недорого, непомірних витрат не потрібно. Світильник у садовому будиночку повинен мати необхідний ступінь захисту від пилу вологи. Робочі вузли повинні знаходитись у герметичному корпусі.
Світлодіодне освітлення в дачному будинку
Практичні власники воліють встановлювати стельові світильники світлодіодні на дачі. Такий вибір має кілька вагомих підстав. Такі системи освітлення:
- споживають мало електроенергії;
- забезпечують комфортне освітлення;
- мають тривалий термін експлуатації.
Витрати на експлуатацію такого освітлення будуть мінімальними. Особливо важлива економічність світлотехнічних приладів, якщо вони встановлюються в заміському будинку з автономною електромережею, живлення якої поставляє мобільний генератор.
Сучасний асортимент цих джерел світла досить великий, що надає чудовий вибір. Провідні виробники пропонують колекції оригінальних світлодіодних люстр підвісних та накладних. У них є моделі для класичних та сучасних стилів.
Точкові світлодіодні світильники на дачі монтуються в системах натяжних стель. Це оптимальний варіант для коротких сучасних інтер’єрів. Є в колекціях накладні пристрої, які можуть бути встановлені на різних поверхнях.
За допомогою світлодіодних конструкцій можна створити абсолютний комфорт. У продукції є моделі з теплим та холодним світлом. Ефектно виглядають системи з кольорових світлодіодів, що дозволяють створювати будь-яку необхідну атмосферу. Спеціальні прилади дають змогу вибирати інтенсивність свічення та його відтінок. Світлодіодне освітлення сприятливе для зору, не має негативного впливу.
Істотним плюсом цих світлотехнічних виробів є їхня стійкість до різних впливів. Усі світильники цього типу зберігають технічні показники у будь-яких екстремальних умовах. Можна монтувати без побоювань світлодіодні стельові світильники на дачі, яка не опалюється, експлуатується рідко. Морози, волога не завдадуть їм шкоди.
“Прагнення до краси та комфорту власного простору – це не просто оздоблення стелі на дачі, це прояв людської потреби в гармонії з оточуючим світом.”
“Хочеш гарно жити – не лінись, працюй.”
Ну що за бубніж, навіщо мені знати про стелі на дачі? Я ж не будівельник, мені більше подобається, коли все готове, а не коли треба щось ремонтувати або будувати.