Глянцева стеля в інтер’єрі кімнат
Сучасні підходи до оздоблення приміщень вражають своїми можливостями. Часи однотипних інтер’єрів явно йдуть у минуле. І це не може не тішити. Інновації торкнулися буквально всього, зокрема й оформлення стельової зони. Штукатурку та побілку змінили новомодні глянсові безшовні натяжні стелі. Що це таке і чи дійсно технології слід дати зелене світло?
Глянцева стеля, що це?
По суті – це тонке, але дуже щільне полівінілхлоридне плівкове полотно, наділене специфічними характеристиками. Даний вид обробки часто називають лаковою, тому що гладка поверхня матеріалу має приголомшливий блиск і високі відбивні можливості. Коефіцієнт відбиття може становити 90%, породжуючи вражаючий дзеркальний ефект. Все це дозволяє коригувати простір кімнати на візуальному рівні і представляти її не маленьким приміщенням з стелями, що давлять на голову, а практично царськими палатами.
Натяжна глянсова стеля: за і проти
«ПВХ не абсорбує запахи, що дозволяє використовувати глянцеву стелю в кухні»
Перш, ніж віддати перевагу цьому виду обробки стельової поверхні, не зайвим буде переконатися, що вона задовольняє вашим запитам. Крім ефекту зорового коригування простору, у натяжної стелі в активі:
- Міцність та практичність. Використовуваний у роботі матеріал еластичний та водостійкий. З такою стелею не страшні потопи. У разі аварії вода не потрапить у кімнату, а збереться у плівці і її можна буде без проблем звідти видалити. Поверхня повернеться у вихідний стан і ніщо не нагадає про те, що сталося.
- ПВХ не абсорбує запахи, що дозволяє використовувати глянцеву стелю на кухні.
- Довговічність. Плівкове полотно не вицвітає та не деформується від часу.
- Вологостійкість. Він парний і водонепроникний, завдяки чому його можна використовувати у ванній кімнаті та інших приміщеннях зі специфічним мікрокліматом. Конденсат і вогкість не потраплять під плівку, а отже, можна не боятися утворення плісняви та грибка.
- Відсутність електростатичності.
- Низька теплопровідність.
- Відмінні звукоізоляційні властивості.
- Простота догляду.
Натяжна конструкція – гарний варіант приховати комунікації, що йдуть по стельовій поверхні. Наскільки разючі перетворення здатна зробити глянцеву стелю в інтер’єрі, дивіться на фото.
На відміну від інших підвісних конструкцій, натяжні стелі практично не «крадуть» висоту, так що їх можна використовувати для декору малогабаритних приміщень.
Глянсова стеля завжди високо декоративна, незалежно від того, чи є вона самостійним елементом дизайну або частиною багаторівневої конструкції.
Щодо недоліків, то їх у натяжних стель зовсім небагато. Відзначити варто складності з вбудованимосвітлення та високу вартість монтажу. Це не означає, що від стельового підсвічування доведеться відмовитись. Потрібно буде просто запастись лампами з тепловідведенням.
Конструкційна різноманітність
Судячи з фото, глянцеві стелі в інтер’єрі можуть бути однорівневими і багаторівневими.
Однорівневі конструкції найвигідніші в економічному плані. Тут мінімальна витрата матеріалів, а їх монтаж не потребує значних тимчасових та фізичних зусиль. Такі стелі можуть мати різне колірне рішення. Для них актуальний фотодрук. Може бути використана гра кольорів, якщо є завдання поділити приміщення на функціональні зони.
Як виглядає однорівнева натяжна стеля кольорова глянсова, дивіться на фото.
З облаштуванням багаторівневих конструкцій все набагато складніше. Для їхньої фіксації доведеться робити гіпсокартонний каркас. Але в цьому випадку добре вирішується питання освітлення, тому що лампи можуть бути не в полотні, а в каркасних планках. Другому рівню частіше надаються прості геометричні форми. Це може бути імітація:
- кола;
- прямокутника;
- еліпса;
- півкола;
- літери п.
Підсвічений прямокутник або еліпс – ідеальне рішення для вузьких кімнат. Коло в центрі «підніме» стелю. Півколо та П-подібне рішення вирішать питання зонування.
Багаторівневі натяжні конструкції завжди поєднання кольорів і форм. Кількість рівнів у принципі нічим не обмежена, однак у квартирах їхнє нагромадження виглядає недоречним. Тут дизайнери рекомендують обмежуватися двома, максимум трьома ступенями.
Вибір кольору натяжної глянсової безшовної стелі
«Натяжна бежева глянсова стеля є на фото кожного другого інтер’єру»
Які кольорові рішення є найактуальнішими для домашніх інтер’єрів? Можливо, когось це здивує, але все: і пастельна класика, і представники яскравих спектрів.
Розглянемо основну відтінкову гаму.
Традиційний білий
Це буде звичним рішенням, що підходить до будь-якого інтер’єрного стилю. Цей колір слід вибирати, якщо потрібно створити повітряні та легкі інтер’єри, акцентовані на чистоті та порядку. Біла стеля нейтральна у всіх відносинах, добре ладнає з іншими представниками палітри кольорів і не набридає з часом. Добре виглядає білий глянець як вставка в гіпсокартонний короб. Загалом матеріали не створять зливної картинки, а навпаки, чудово підкреслять свою приналежність до різних фактур.
Бежевий спектр
Натяжна бежева глянцева стеля є на фото кожного другого інтер’єру. Зашкалюючу популярність рішення пояснюється бажанням відійти від традицій, але не надто радикально. Білий колір стелі готові змінити на:
- молочний;
- кремовий;
- колір слонової кістки.
Будь-який з цих відтінків не є таким офіційним і таким, що зобов’язує, як білий, але при цьому дозволяє уявити приміщення просторим і зберегти в ньому атмосферу легкості.
Універсальний сірий
Ідеальне, у своїй нейтральності, рішення. У хід можна сміливо пускати всі відтінки, головне правильно їх обіграти. Полотно у світло-сірому рішенні може закрити всю стелю повністю, а ось темно-сіре буде правильніше використовувати в комбінації з білим коробом гіпсокартонним, встановленим по периметру стельової поверхні. Якщо ви подивитеся на фото натяжних стель глянсових сірого кольору в інтер’єрі, то напевно помітите, що вони є своєрідними арбітрами. Вони чудово врівноважують інші кольори та згладжують їх контрастне протистояння.
Жовтий колір
З’явившись на стелі, жовтий колір зберігає свою променистість і несе в обстановку свято, тепло сонячних променів, оптимізм. Однак вибирати кислотний жовтий не варто. Він може дати діаметрально протилежний ефект. Краще використовувати спокійніші відтінки. Для більшої гармонізації в інтер’єр кімнати варто додати будь-який аксесуар в аналогічному рішенні відтінків. Жовті стелі глянсові доречні на кухні, у ванній, дитячій кімнаті.
Помаранчеві мотиви
Їхню динамічність оцінять любителі ризикувати і ті, хто жадає змін. Помаранчевий спектр багатий на відтінки. У колекції апельсиновий, насичений рудий, морквяний, абрикосовий відтінки. Також як і жовта стеля, помаранчевий повинен перегукуватися з елементами інтер’єру. Відмінним доповненням до помаранчевого глянцю стане такий самий яскравий диван чи меблеві фасади кухонного гарнітуру. Занадто яскравим полотном обробляти всю стелю не варто. Глянець практичніше додавати вставками.
Червона стеля
Складно уявити стельовий простір у такому кольорі? Просто погляньте, як виглядає червона глянсова стеля у спальні. У подібній атмосфері не може не вирувати пристрасть. І неважливо, який відтінок червоного задіяний: червоний, гранатовий, кораловий. Інтер’єр завжди буде динамічним, ризиковим, сміливим, стимулюючим до дії.
Бордовий глянець
Приглушений, шляхетний, інтимний відтінок віднесений до квітів королів. Він асоціюється з розкішшю, старовиною, душевністю, фортецею уз. Бордовий глянець затребуваний у класичних інтер’єрах, де багато позолоти та помпезності. Хороший він і в сучасних напрямках, де його доповнює білий колір. Ось тут він є акцентним елементом, навколо якого формуватиметься решта обстановки.
Рожеві тони
Оскільки даний представник палітри кольору є похідною червоного і білого, то і свої властивості він переймає від них. Залежно від того, яка складова переважає, рожевий може бути динамічним, емоційним чи м’яким та ніжним. Як виглядають натяжні кольорові глянцеві стелі, демонструють добре фото.
Рожевий спектр вважається несучим жіночий початок, тому він частіше зустрінеться у дівочій спальні, ніж у вітальні чи кухні.
Синій
Глибокий сапфіровий – відтінок складний у сприйнятті, але має одну чудову властивість. Істинно синій колір вселяє довіру, заспокоює і не набридає. Його не часто можна зустріти у великих обсягах. Спектр рідко використовується в обробці санвузлів і ніколи на кухні. Єдине, де синій, ультрамариновий колір індиго можуть міцно влаштуватися – це спальня. Як виглядає глянсова стеля із синіми вставками в спальні, дивіться на фото.
Фіолетовий
Цей спектр люблять творчі та серйозні люди. Фіолетовий – колір мудрості, багатства, занурення у себе. Така стеля буде актуальною в класичних і ретро інтер’єрах. А ось фіолетовий і фіолетовий відтінки, що входять до категорії, краще будуть виглядати в сучасній обстановці.
Бузковий міраж
Асоціація кольору з казкою робить його появу бажаним у кімнатах маленьких принцес. Зможе сподобатися таке інтер’єрне рішення і дорослішим дітям, які тяжіють до фентезі. Бузкова глянсова стеля дозволить створити унікальну атмосферу, що динамічно змінюється в залежності від освітлення.
Зелена палітра
З появою зеленої стелі у кімнаті оселиться гарний настрій. Тут все битиме ключем, і налаштовуватиме на позитивний лад. Дизайнери рекомендують оформляти в подібному аспекті приміщення, де планується приймати гостей або влаштовувати посиденьки по-домашньому. Ви тільки погляньте, як дивно виглядає на фото салатова глянсова стеля на кухні!
Однак не варто думати, що зелений спектр це завжди нестримні веселощі і відмінний апетит. Темні відтінки зеленого більш ніж самодостатні, щоб зробити обстановку розкішною та солідною. Мова про смарагдовий і малахітовий відтінки.
Коричневий у глянці
Колір має потужний дзеркальний ефект, тому йому нічого не варто створити ілюзію великогабаритності приміщення. В іншому ж відтінки спектру досить затишні, тому що навівають думки про тепло каміна, гарячий шоколад, плед і крісло-гойдалку. Коричневі натяжні стелі універсальні і можуть прикрасити інтер’єр будь-якої кімнати. Єдине, де його використовують обмежено, – це дитячі.
Чорний колір у дизайні стелі
Уявити важко, але темні стелі в домашніх інтер’єрах вже не нонсенс. Правда використовується чорний глянець виключно дозовано, щоб не рвати свідомість, але все ж таки. Чорна стеля зобов’язує до організованості простору та раціонального використання площ. У такій кімнаті має панувати ідеальний порядок
Натяжні стелі з глянцевим ефектом у кімнатах різного функціоналу
Глянцева стеля на кухні
Не варто лякатися такого рішення. Воно більш ніж практичне, адже доглядати за конструкцією зовсім не складно. При необхідності її можна мити, а полівінілхлоридна поверхня не збирає бруд.
Натяжна стеля у вітальні
Вітальня, мабуть, єдина кімната в будинку готова прийняти оздоблення стелі в будь-якому кольорі. Цьому сприяє її функціональне призначення. Обстановка в кімнаті має вражати, тому жодних обмежень у фантазії. Комбінуйте кольори, фактури, надбудовуйте рівні, використовуйте плівку із фотодрукованим малюнком.
Глянцева натяжна стеля у спальні
Ця кімната також сприяє фантазіям, і реалізувати їх можна сміливо. Але на відміну від вітальні, де результати буйства вашої уяви будуть з пристрастю розглянуті та оцінені, спальний інтер’єр залишиться інтимною зоною, куди доступ стороннім закритий. З цього випливає, що можете вибирати колір без огляду на чиюсь думку та канони. Головне, щоб постійно, що постійно перед очима, влаштовувало вас.
Дитяча з глянцевою стелею
У кімнаті цього функціоналу однотонні поверхні з’являються рідко. Дітям потрібен простір для фантазії. Забезпечити нестримність її польоту здатні стелі з фотодрукарськими картинками. Великою популярністю користується «Нічне небо», райдужно-різнобарвні рішення. Інші популярні кольори стель натяжних глянцевих дивіться на фото.
Оскільки дитяча – приміщення особливе, то при виборі колірного рішення стельового оздоблення треба враховувати, що зі зростанням дитини вишукування їй можуть набриднути і інтер’єр доведеться міняти.
Варіанти для передпокою
У передпокої стане затишніше і світліше з однорівневим, глянцем, що відливає, натяжною стелею і облаштованим у ньому точковим освітленням. У вузьких коридорах раціонально зупинятися на традиційній білій стелі, яка чудово доповнить і отеніє бежеві стіни. У більш просторих передпокоях може мати місце і дворівнева конструкція, з куполоподібно увігнутим центром, оформленим контрастною глянсовою вставкою.
Укладання
Кольорові глянцеві натяжні стелі практично відвоювали своє місце під сонцем і рвуться в лідери продажів. Асортимент полівінілхлоридних плівок залишив далеко позаду інші оздоблювальні матеріали аналогічної категорії. Розвіяні міфи про їх неекологічність. Загалом, перешкоди для того, щоб таке диво з’явилося у вашому будинку, усунуті повністю, так що сміливо вибирайте варіант, що сподобався, і вперед, до мрії!
“Не все золото, що блищить”.
“Глянцева стеля – це дзеркало, що відображає вишуканість твого інтер’єру.”