Багато людей думають, що сірий колір в інтер’єрі похмурий і невиразний. Це не зовсім так. Використовуючи сірий, можна створити в будинку фантастично вишукану, тонку, елегантну атмосферу, але можна отримати і справді жахливий результат.
💎 Мрієте про королівський відпочинок? Купити матраци 140х200 см преміум-класу – лише зараз протектор у подарунок! 👑✨
У чому таємниця привабливості сірого кольору, в яких випадках можна сміливо його використовувати в дизайні інтер’єру, та чи існують певні секрети, які допоможуть досягти приголомшливого ефекту?
Сіра кімната в дерев’яному будинку на мансарді
Унікальні властивості сірого кольору
Сірий колір здатний наповнити інтер’єр духом спокою, стабільності. Це свого роду антистрес-терапія для тих, хто живе в шаленому темпі, в умовах цейтноту і конкуренції. Подібний психологічний вплив посилюється при поєднанні його з білим та іншими нейтральними кольорами.
Крім того, домінуючий сірий може виявитися чудовим фоном для інтенсивного кольору, наприклад, червоного. У цьому разі важливо вибрати “правильний” відтінок сірого (докладніше про це нижче!), щоб в інтер’єрі виграшно зазвучали інші кольори.

Сірий інтер’єр у заміському будинку
Ще один психологічний аспект, що має важливе практичне значення. Сірий може приглушити кричущу “синтетичність”, ненатуральність кольору. Можна підмішати трохи сірого в обрану фарбу – це зробить її більш спокійною, комфортною для сприйняття, що особливо цінно в інтер’єрі будинку.
Інтер’єр у сірому кольорі – психологічні аспекти
Сприйняття кольору диктується сформованими стереотипами, особистим досвідом і миттєвим емоційним станом.
Суб’єктивне і загадкове “подобається”-“не подобається” досить точно відображає наше ставлення до кольору. Якщо у своїх дизайн-проєктах ви повертаєтеся до сірого знову і знову, значить, для цього є причини.

Сірий кутовий диван у вітальні кімнаті
Сірий колір привабливий для натур витончених, далеких від консерватизму. Він здатний створити атмосферу спокою, довірливості, стабільності.
Некваплива монотонність сірого діє гнітюче на тих, хто схильний до депресії. Водночас будинок, інтер’єр якого оформлений у сірому кольорі, може стати справжнім раєм, тихим притулком для тих, хто живе у високому темпі, “на знос”. Ймовірно, саме високим рівнем стресу можна пояснити підвищення інтересу до сірого кольору.

Їдальня в сірих тонах
Відтінки сірого кольору
Ідеальний нейтральний сірий колір – суміш білого та чорного. Він залишає відчуття чистоти і свіжості та бездоганно поєднується з іншими кольорами.
Якщо ви візьмете класичний сірий колір за основу, у вашому розпорядженні з’явиться маса варіантів створення легкого, елегантного дизайну інтер’єру.
Однак сірий колір може містити інші кольори. Широка гама відтінків – від жовтувато-коричневого, до блакитного або з домішкою зеленого – дає змогу складати тонкі колірні поєднання, але вимагає грамотного підходу. Наприклад, жовтуватий сірий, у поєднанні з коричневими відтінками, може мати доволі гнітючий вигляд, особливо якщо він вкриває більше однієї стіни.
Щоб не помилитися з відтінком сірого, потрібно побачити його в інтер’єрі поруч з іншими кольорами, які ви збираєтеся використовувати. Художній смак, інтуїція підкажуть правильне рішення.

Сіра стіна у світлій вітальні
Колір у дорогій оправі сірого
Інтер’єр, у якому використовуються тільки відтінки сірого кольору – велика рідкість. Мало хто наважується на подібний експеримент. Як правило, дизайн включає один або кілька кольорів, які на домінуючому сірому тлі розкриваються надзвичайно яскраво, навіть якщо вони приглушені. Навпаки, насичені, жорсткі кольори, наприклад, фіолетовий або зелений-“електрик”, у сусідстві з сірим втрачають свою дратівливу яскравість.
У цьому разі саме додатковими кольорами визначається емоційний вплив на людину, який буде пом’якшено присутністю сірого:
- Насичені жовтий, помаранчевий, червоний підживлюють енергією, допомагають боротися з депресією.
- Синій розслабляє і розкріпачує фантазію.
- Зелений заспокоює – фізично та емоційно.
- Фіолетовий приносить натхнення.
- Золотий відновлює нерви.
- Чорний перетворює хаос на порядок.
- Лимонно-зелений загострює сприйняття, прояснює свідомість.
- Рожевий дарує відкритість і любов, лікує депресію.

Коридор у сірому кольорі
Розглянемо докладніше деякі класичні поєднання.
Сірий і фіолетовий, сірий і рожевий
Це одне з найефектніших, найчуттєвіших поєднань. Фіолетовий більш стриманий, це колір зрілої пристрасті, рожевий – скоріше легковажний і романтичний. Підходить для ванної, спальні, з обережністю – для вітальні та кухні.

Фіолетові подушки на сірому дивані
Сірий і синій
Холодне, елегантне поєднання сірого кольору з блакитним або синім чудово підходить для інтер’єру спільної спальні або вітальні. Ці кольори позбавлені яскраво вираженого чоловічого або жіночого начала – кімната буде однаково приваблива і для чоловіка, і для жінки. Щоб пом’якшити прохолодність синього і сірого, можна підібрати шпалери з малюнком або витонченим орнаментом.

Синій декор у сірій кімнаті
Сірий і жовтий
Це просто свято якесь! Жовтий колір привносить у сірий інтер’єр нотку життєрадісності, сонячного тепла. Він нестримно сяє на тлі сірого – за умови, що жовтого не надто багато. Такий радісний контраст особливо гарний у вітальні або на кухні.

Яскраво жовтий диван у сірій кімнаті

Сірий і червоний, сірий і помаранчевий
Досить різке, збудливе поєднання. Для його пом’якшення рекомендується використовувати більше сірого, а також розбавляти його кремовими відтінками.
Червоний використовується тільки як акцентний колір аксесуарів і декору. Помаранчевий може бути представлений у більшому обсязі, навіть як акцентна стіна. Використовується в зухвалій вітальні, гламурній спальні або сміливому інтер’єрі кухні в стилі хай-тек.

Яскраві червоні плями в сірій спальні
Сірий і зелений
Зелений не “запалюється” на сірому тлі, якщо тільки це не колір-“електрик”. Це дуже спокійне, розслаблююче поєднання, доречне в еко-стилі. У такий інтер’єр органічно вписуються дерев’яні меблі. Так можна оформити кухню, спальню, вітальню. Рішення затишне, але простувате, виключно на любителя.

Інтер’єр кімнати в сіро-зелених тонах
Сірий і бежевий
Якщо на монохромний сірий інтер’єр не вистачає сміливості, а строкатості не хочеться, сіро-бежевий варіант стає чудовим рішенням. Бежевий можна назвати теплим аналогом сірого. У такому інтер’єрі затишно, комфортно, він нікого нічим не дратує. Чудовий, елегантний дизайн як для вітальні, так і для будь-якої іншої кімнати. Прекрасна оправа для дорогих меблів і елегантних аксесуарів.

Бежеві меблі в сірій кімнаті

Сірий і коричневий
Поєднання сірого з темно-коричневим вельми проблемне, важкувате. Може бути використане в чоловічому робочому кабінеті, в інших кімнатах звучатиме занадто похмуро. Більш універсальний варіант – дерев’яні меблі золотистого відтінку на тлі сірих стін. Затишно, але дуже стримано.

Інтер’єр кімнати в сіро-коричневих тонах
Сірий колір в інтер’єрі та стиль
Вибір кольору, який буде використовуватися в поєднанні з сірим, залежить від призначення приміщення. Але ще важливіше на самому початку роботи визначитися зі стилем інтер’єру.
Сірий колір традиційно сприймається, як індустріальний. Це колір металу, бетонних конструкцій. Однак і в дизайні житлових приміщень існують напрямки, в яких інтер’єр немислимий без сірого кольору:
- Лофт;
- Хай-тек;
- Урбаністичний.
Стиль лофт, що втілює зухвалу концепцію адаптації промислових площ під житло, робить акцент саме на грубо обробленій, фактурній поверхні сірих стін, підлоги і стелі.
Саме в цьому холодному оточенні особливо привабливий і затишний вигляд мають м’які меблі, пухнастий килим. Оксамитова фактура і теплий колір на сірому тлі сприймаються особливо гостро, як острівець захищеності та комфорту.

Лофт у сірих тонах
Інтер’єр у стилі хай-тек, що втілює наші уявлення про високотехнологічну естетику майбутнього, може бути повністю виконаний у відтінках сірого кольору.
Велика кількість полірованих або матованих металевих поверхонь, гра світла в блискучих пластикових покриттях розіб’є монотонність сірого. Водночас включення одного-двох кольорів пожвавить холоднувату гаму, додасть оптимізму, дасть змогу акцентувати увагу на цікавих аксесуарах. Додаткові фарби на сірому тлі зазвучать особливо виразно.
Урбаністичний стиль, що оспівує раціоналізм великого міста, також немислимий без використання в інтер’єрі сірого кольору.

Сучасний інтер’єр у сірому кольорі
Дизайн інтер’єрів лофт, хай-тек або “урбан”, незважаючи на переважання в них сірого, тільки виграють від присутності в інтер’єрі інших фарб. Яскравим або приглушеним кольором можуть бути виділені:
- акцентна стіна;
- килим на підлозі;
- двері;
- предмети меблів;
- текстиль;
- світильники;
- декоративні елементи.
Правомірне використання сірого кольору і в інтер’єрах, оформлених у розкішному “старовинному” стилі. Чистота і приглушеність відтінків світло-сірого пом’якшить парадність класики, бароко і модерну. Його елегантність затребувана в ар-деко, мінімалізмі, а м’якість, нейтральність – у стилі сафарі.

Сірий колір в інтер’єрі
Дизайн інтер’єру в сірому
Розглянемо докладніше найбільш поширений і практично безпрограшний варіант використання сірого в інтер’єрі – його поєднання з одним-двома кольорами. Які фарби рекомендується використовувати на додаток до сірого, залежно від призначення кімнати?
Стильна сіра кухня
Сірий колір на кухні – чистота, повітря і прохолода. Максимально лаконічне рішення для концептуального дизайну.
Сірий колір на кухні свіжий, але не дуже затишний. Можна пом’якшити його домішкою теплого відтінку – жовтуватого, помаранчевого, оливкового. Або додати акценти іншого кольору. Не рекомендуються для кухні фіолетовий і синій – вони не сприяють травленню. Утім, для тих, хто бореться із зайвою вагою – це цікавий варіант.

Інтер’єр кухні в сірому кольорі
Коричневий із сірим – грубувате сусідство, але натуральна дерев’яна підлога не обтяжить дизайн. А ось до дерев’яних меблів у монохромній сірій кухні дуже високі вимоги: вони мають бути якісними і або нарочито масивними, або світлими, повітряними.
Треба мати на увазі, що саме в кухні та їдальні не вдасться уникнути присутності інших кольорів – їжа в оточенні нейтрального сірого здасться особливо апетитною. Крім того, за бажанням, завжди можна “розбавити” сіру гаму новими фарбами за допомогою яскравого посуду або скатертини.
Концептуальна вітальня у сірому кольорі
При оформленні вітальні в монохромному сірому кольорі слід порадитися з дизайнером. З одного боку, це візитна картка вашого будинку, з іншого – місце, де збирається вся родина і де всім має бути комфортно. Сірий колір сприяє розслабленню, відпочинку, але важливо, щоб вітальня не виглядала похмурою.
Можна обіграти різні відтінки сірого. Спокійний і святковий сіро-блакитний, теплий сіро-бежевий, сонячний сіро-жовтий дадуть змогу відійти від безпристрасної холодної гами, створити інтер’єр не тільки стильний, а й затишний. Ефектне поєднання різних малюнків і фактур – на шпалерах, штукатурці, камені – урізноманітнить і додасть цікавих акцентів у вишукану сіру палітру.

Інтер’єр вітальні в сірому кольорі
Додатковими фарбами виділяються нечисленні, великі об’єкти – стіна або частина стіни, диван або крісло, великі подушки, велике панно – постарайтеся не створювати у вітальні дрібну строкатість. Немає кольору, який був би протипоказаний для інтер’єру вітальні в поєднанні з сірим. Ефектний червоний, помаранчевий, лимонно-жовтий, фіолетовий. Томно-романтичний рожевий, кораловий. Елегантний сіро-блакитний, бірюзовий, бежевий. Теплий зелений, оливковий, жовтий. Додаткового кольору у вітальні має бути небагато: один великий об’єкт, один-два середніх, компактна група дрібних.
Атмосфера свіжості та спокою в сірій спальні
Абсолютно нейтральний, спокійний сірий колір – природний вибір для спальні. Щоб додати легкості, повітряності, використовуйте світлі відтінки. Темно-сірий підсилює чуттєвість, сексуальність спальні. Комбінація різномасштабних малюнків, включення білого не порушать атмосферу спокою і додадуть ніжності.
Додатковий колір у сірій спальні часто присутній завдяки кольоровому текстилю. До речі, це дає змогу невпізнанно змінювати її вигляд, залежно від пори року або примх настрою.

Інтер’єр спальні в сірому кольорі
Кімната справжнього чоловіка
Дизайн робочого кабінету або спальні чоловіка, виконаний у сірій гамі – суворій та елегантній – сподобається тим, хто далекий від консерватизму. Можна використовувати кілька відтінків сірого, включно з досить темним, а також чорний колір. З додаткових кольорів рекомендуємо великоваговий темно-коричневий. Важко уявити собі більш суворий, брутальний інтер’єр, що допомагає відволіктися від метушні та зосередитися на вирішенні дійсно серйозних проблем.
Акценти синього кольору сприятимуть відновленню сил і розкриттю творчого потенціалу. Зелений колір у поєднанні з сірим підвищує працездатність. Спальня чоловіка, оформлена в темно-сірому кольорі з акцентами червоного, розпалює пристрасть.

Офіс у сірому кольорі
Сірий колір у дитячій
Вважається, що сірий колір не підходить для дитячої кімнати. Чи так це? Повітря, свіжість, простір, чистота, спокій – все це притаманне сірому і все це необхідно дитині.
Світлий сірий колір в інтер’єрі дитячої кімнати – прекрасна альтернатива білому, занадто стерильному, щоб бути затишним і практичним.
При домінуванні світло-сірого кольору дуже легко підібрати кольорові аксесуари, які будуть “рости” разом з дитиною. У міру дорослішання доньки, на зміну рожевим прийдуть оливкові або бірюзові акценти, а загальне оформлення інтер’єру в сірому кольорі не втратить своєї актуальності.

Інтер’єр дитячої в сірому кольорі
Незвичайні меблі
Сірі меблі мають доволі незвичний вигляд. Але саме вони здатні “врятувати” занадто яскравий інтер’єр. Якщо в гонитві за креативом ви переборщили з кислотними кольорами, темно-сірий стелаж і диван із сірою шкіряною оббивкою приглушать буйство фарб.

Сірі меблі у світлій вітальні
Аксесуари-невидимки?
Здавалося б, вишукані аксесуари – світильники, рами, скульптури – мають звертати на себе увагу, бути яскравими, контрастними фону. Чому ж спокійний сірий так виграшно звучить в оформленні елементів декору? Не забуваймо, що цей благородний колір асоціюється зі сріблом, розумною розкішшю. Чорно-білі фото завжди виразніші за кольорові. Сріблясто-сірі торшери або вази матимуть виграшний вигляд на будь-якому тлі, приглушуючи загальну палітру інтер’єру і “піднімаючи” його статусність.
Освітлення
Якщо інтер’єр виконаний у сірій гамі, освітлення здатне зробити приміщення на кілька тонів темнішим або світлішим. Вважається, що сірий колір полюбляє достатнє природне освітлення – тоді ми бачимо найчистіші, найпрозоріші відтінки сірого, що піднімають настрій. Штучне освітлення має бути достатнім, навіть надлишковим. Сірий сам по собі – колір тіні, не слід посилювати цю його особливість. Встановіть багато джерел світла – люстри, бра, торшери, – щоб гра світла створювала святковий настрій.

Величезні вікна в заміському будинку
Дерзайте, створюйте дизайн інтер’єру на основі домінуючого сірого кольору. Не бійтеся темно-сірого – він елегантний і створює камерну, чуттєву атмосферу. Сміливо використовуйте світло-сірий – прохолодний, свіжий, що створює відчуття простору. Для дизайнера-любителя ризиковано зупинятися виключно на монохромному варіанті, це складне завдання навіть для професіоналів. Щоб дизайн не вийшов тужливим, додайте кілька соковитих акцентів – і сірий колір в інтер’єрі стане шикарним елегантним полотном для вашого життя.
Фото галерея – сірий колір в інтер’єрі:































































