Більшість власників приватних будинків використовують площу раціонально, забезпечують повноцінний комфорт.
Одним із популярних способів збільшення житлового простору є облаштування горищного приміщення, створення затишних кімнат.
Обладнана мансарда підвищує ступінь комфортності, робить привабливішим фасад. Оформлення цієї зони має свою специфіку.
Основні складнощі можуть виникати в обробці стелі. Є кілька варіантів устаткування цієї частини приміщень.
Якщо висота стелі на мансарді пристойна, варто придивитися до натяжних конструкцій. Їхнє використання в оформленні таких приміщень забезпечує кілька переваг.
Специфіка стель у мансарді
Складнощі в оформленні стель у горищному приміщенні обумовлені специфічною структурою. Вони мають нестандартну конфігурацію, включають:
- велика кількість кутів;
- балочні елементи;
- крокви;
- ніші;
- похилі поверхні.
Стелі у мансарді мають нестандартну конфігурацію
Зручного горизонтального покриття в таких приміщеннях немає, вікна можуть розташовуватися не тільки на вертикальних торцевих стінах, але і на схилах дахів.
Ця структура не дозволяє використовувати класичні методи оформлення.
Найчастіше власники після утеплення покрівлі використовують для обробки вагонку, пластикові панелі, гіпсокартонні листи.
Балки, крокви можуть декоруватися або залишаються у незмінному вигляді, стають елементами оригінального інтер’єру. Ці методи забезпечують гідний рівень комфортності.
Але якщо хочеться надати інтер’єру стильного, презентабельного вигляду, натяжна стеля на мансарді буде оптимальним варіантом.
Натяжна стеля на мансарді
Переваги натяжних систем
Складна ламана конфігурація стелі мансарди створює певні складнощі у кріпленні оздоблювальних матеріалів. Виникає необхідність якісного оформлення великої кількості кутових стиків, нерідко збирається багато відходів через необхідність оформляти багато невеликих нестандартних ділянок.
Натяжні стелі на мансарді усувають такі проблеми. Одним із суттєвих плюсів систем є можливість встановлення на будь-якій площині, незалежно від її розмірів, розташування.
Натяжна стеля встановлюється на будь-якій площині.
Є у цих конструкцій та інші важливі переваги. Натяжні системи:
- мають здатність утримувати великий об’єм води, захистять інтер’єр у разі пошкодження покрівлі;
- створюють додатковий захист від холоду, шуму;
- дозволяють розмістити у просторі між полотном та покрівлею всі необхідні комунікації;
- не створюють додаткового навантаження на несучі елементи будинку;
- надають необмежені можливості в дизайні.
Текстильні полотна у таких оформленнях зазвичай не використовуються. Натяжна стеля в мансарді створюється із застосуванням полівінілхлоридного полотна.
Однією з переваг матеріалу є водонепроникність. Найміцніша, якісна покрівля не застрахована від протікання. Полівінілхлорид забезпечить захист меблів, оздоблення, збереже їх цілісність.
Він здатний утримувати більшу масу води, зберігаючи структуру.
Комфортність кімнат у мансарді багато в чому залежить від надійності захисту від холоду, шуму, який утворюють опади, вітер. Натяжні системи допомагають зберігати тепло, знижують рівень звукопроникності.
Застосування натяжних стель в мансарді дає можливість якісно замаскувати всі комунікації, зробити непомітними системи вентиляції та кондиціювання, електропроводку.
Це підвищує привабливість інтер’єру. Конструкція натяжної системи має невелику вагу. Вона практично не надає навантаження на несучі конструкції будівлі.
Натяжні системи допомагають зберігати тепло
Основним чинником популярності натяжних стель є великі можливості реалізації оригінальних дизайнерських проектів.
З цими системами можна створювати ексклюзивні інтер’єри у різних стилях, надавати приміщенням максимальної привабливості, комфортності. Побачити такі варіанти можна на фото стель у мансарді.
До недоліків цього оформлення належить висока вартість. Але якщо стелі буде змонтовано професійними фахівцями з використанням якісних конструкцій, витратних матеріалів, вони можуть зберігати свої якості до 30 років. Це повністю окупить усі витрати. Мінусом систем є впливом геть параметри приміщення.
Полотна розташовуються приблизно 10 см від основи. Однак, якщо мансарда висока, цей фактор значення не має.
Натяжні стелі на мансарді допоможуть створити ексклюзивні інтер’єри
Основні види стельових конструкцій
Обмежень у виборі конструкції натяжних систем практично немає. Варіативність робить такі оформлення оптимальним варіантом для горищних приміщень.
Тип, особливості систем залежить від висоти стелі на мансарді, специфіки інтер’єру. Вони можуть бути:
- однорівневими;
- дворівневими;
- багаторівневими;
- арочними;
- купольними.
Однорівнева рівна стеля обладнується в мансарді невеликої висоти. І тут похилі поверхні оформляються як стіни.
Використання глянсового полотна, системи вбудованих точкових світильників дозволяє візуально збільшити простір, надати інтер’єру легкість.
Однорівнева стеля
Двохрівневі поверхні використовуються для залучення частини похилих поверхонь, розширення стелі. Цей варіант також використовується для зонування приміщення.
Дворівнева стеля на мансарді
Наявність кількох рівнів дозволяє створити складний цікавий дизайн, надати інтер’єру унікальності.
Такі стелі включають складні системи освітлення, що забезпечують максимальну комфортність у будь-якій частині приміщення, що забезпечує необхідну атмосферу.
Стеля арочного типу відмінно підходить для оформлення високих мансард. Ця конструкція візуально піднімає стелі, використовується у величних, респектабельних інтер’єрах.
Стеля аркового типу
Купальні системи застосовуються в оформленні мансард досить рідко. Але вони є оптимальним варіантом для відповідних дахів, обладнаних скляною покрівлею або прозорою вставкою.
Матеріали полотен у натяжних конструкціях
Сучасні системи натяжних стель на мансарді можуть створюватися з різними видами полотен. Красиво, благородно виглядають полотна із спеціального текстилю.
Матерія створюється з натуральних та синтетичних волокон, проходить спеціальну обробку, що забезпечує підвищену міцність, стійкість до вологи. Для простоти догляду полотна покриваються брудовідштовхуючими засобами.
Однак текстильні покриття навіть за умови їхньої якісної обробки для мансарди є не найкращим варіантом.
У разі пошкодження покрівельних матеріалів не виключено протікання води на стелю. Текстиль не зможе утримати воду, вона проникне на елементи інтер’єру, може проникнути у приміщення в будинку.
Полотна із ПВХ у натяжних стелях у мансарді дозволяють виключити таку проблему. Щільна, міцна плівка не тільки не пропустить воду, вона утримуватиме її у великих обсягах, зберігаючи цілісність.
У системах використовуються полівінілхлоридні покриття:
- глянцеві,
- матові,
- комбіновані.
Висока популярність глянсових полотен обумовлена їхньою здатністю візуально розширювати приміщення, що важливо для мансарди. Крім того, вони добре вписуються в сучасні стилі, в яких вітається блиск.
Глянсова стеля чудово вписується в сучасний стиль
Певні достоїнства є і у матових покриттів. Ці полотна забезпечують інтер’єру благородний, солідний вигляд. Забезпечується можливість не обмежувати себе у виборі меблів, декору.
Відсутність блиску дозволяє створити затишну атмосферу. Крім того, матові покриття гармонійно поєднуються з багатьма обробними настінними матеріалами.
Універсальна матова стеля органічно впишеться в будь-який стиль
Глянцеві та матові полотна можна комбінувати у багаторівневих, складних конструкціях. Цей прийом надає можливість реалізувати ексклюзивні дизайнерські ідеї, виконати вдале зонування, максимально відобразити переваги стель.
Грамотне комбінування покриттів дозволяє виконати ідеальну візуальну корекцію, зробити приміщення вищими, ширшими, забезпечити відчуття простору.
Профілі та багети в натяжних конструкціях
У монтажі каркасу для системи можуть використовуватися профілі:
- дерева,
- алюмінію,
- полімерів.
Але при облаштуванні натяжної стелі на мансарді потрібно враховувати особливості цих приміщень. Навіть за умови обладнання якісної вентиляційної системи, грамотного монтажу покрівлі між дахом та полотнами з’являтиметься конденсат, зберігається підвищена вологість повітря. Тому використати дерев’яний брус небажано.
Спеціальні просочення підвищують стійкість до вологи, гниття. Але й така обробка може забезпечити безпеку протягом кількох років. До того ж деревина має солідну масу, створюватиме навантаження на несучі елементи.
Алюмінієві профілі є відмінним варіантом для каркасу в цих умовах. Цей метал не іржавіє навіть за підвищеної вологості, відрізняється невеликою вагою.
Аналогічні властивості мають полімерні елементи. Вони мають достатню міцність, довговічні. Крім того, пластиковий профіль можна надати потрібну конфігурацію, що важливо для створення складних систем.
Алюмінієві профілі – відмінний варіант для каркасу
Крім профілів у натяжних конструкціях використовуються багети. Найбільшою популярністю користуються полімерні елементи, що відрізняються міцністю, надійністю, простотою монтажу.
Ці вироби легко згинаються, дозволяють оформляти конструкції зі складною конфігурацією.
У багаторівневих системах додатково використовуються розділові багети. Вони не лише з’єднують площини, а й забезпечують хороші умови для фіксації підсвічування.
Якщо у створенні натяжної стелі в мансарді не потрібно залишати між рівнями проміжок, у їх з’єднанні використовуються спеціальні безщілинні системи.
Багети роздільні для натяжної стелі
Вибір відтінків та декору
Палітра кольорів полівінілхлоридних і текстильних полотен для натяжних стель велика. Це дозволяє при виборі покриттів орієнтуватися на особливості інтер’єру, особистий смак.
Здебільшого для натяжних стель у мансарді використовуються світлі тони. У цих приміщеннях зазвичай недостатньо природного світла, їм потрібне зорове розширення простору.
Світлі стелі дозволяють вирішити ці проблеми.
Для стель у мансарді найчастіше використовуються тони:
- білі;
- кремові;
- молочні;
- бежеві;
- світло-блакитні;
- блідо-рожеві.
Якщо для стелі вибираються текстильні покриття, вони можуть мати дрібний малюнок на білому тлі пастельному, простий візерунок. Занадто яскраві, соковиті принти використовувати не варто. Вони можуть зменшити візуально приміщення.
Цей варіант може застосовуватися лише у разі великої висоти стелі на мансарді. Можна використовувати такі матеріали у комбінованій системі.
Одним із суттєвих плюсів полівінілхлоридної плівки є можливість нанесення зображень за допомогою фотодруку. Вибір теми не обмежений.
Стеля може перетворитися на небо з пухнастими хмарами, що пливуть, квітковий сад, казковий терем та ін.
Це відмінний прийом для створення унікального інтер’єру, забезпечення повної відповідності особистим уявленням про комфорт, затишок.
Білі натяжні стелі візуально збільшать простір
Натяжні системи дозволяють комбінувати в оформленні різні матеріали. Можна створити цікаві покриття, що включають глянцеві та матові, полівінілхлоридні та текстильні полотна.
На численних фото натяжних стель у мансарді є неординарні дизайнерські проекти, які можна використовувати як основу.
Ефектна натяжна стеля для створення унікального інтер’єру
Натяжні стелі в дизайні
Натяжні системи однаково гармонійно виглядають у класичних та сучасних стилях. Потрібно лише уважно вибирати вигляд та відтінок полотна, використовувати можливості комбінування матеріалів.
У класичних стилях бароко, ампір, французькій, англійській добре виглядають матові білі полотна. Їх можна доповнити витонченою пінополіуритановою ліпниною.
Цей декор має невелику вагу, відмінно фіксується на будь-яких поверхнях. У стилях кантрі, прованс можна використовувати світлі тони:
- кремовий,
- бежевий,
- блакитний,
- рожевий,
- світлий м’ятний.
Вони допоможуть створити затишок, забезпечити атмосферу легкість та ніжність. Вдало виглядають у таких інтер’єрах поєднання матового ПВХ полотна та текстилю. Цей прийом також добре підходить для арт-деко, модерну.
Натяжна стеля у мансарді в сучасному мінімалістичному стилі зазвичай оформляється з використанням глянцевих покриттів. Блиск відповідає канонам хай-теку, усуває зайву строгість мінімалізму, грубість лофта.
Глянцева натяжна стеля на мансарді в сучасному стилі
Декор із використанням технології фотодруку може застосовуватись для різних стилів інтер’єру. Тематика зображень вибирається відповідно до характеру оформлення, оздоблювальних матеріалів.
Нерідко цей декор використовується в оформленні дитячих, де необхідно створити настрій. Стелі можна прикрасити персонажами казок та мультиків, чарівними краєвидами.
Вибір світильників для стель
Сучасна світлотехнічна продукція дозволяє реалізувати будь-яку творчу ідею. Мансардним приміщенням потрібне якісне штучне освітлення, природне світло в них проникає в недостатньому обсязі. У натяжній стелі на мансарді можуть монтуватися:
- накладні, підвісні люстри;
- накладні точкові світильники;
- світлодіодні стрічки.
Кожен виробник в асортименті має стельові люстри, призначені для монтажу в натяжній системі. Їх конструкція розрахована на правильне розташування монтажного майданчика та розсіювачів. У цих моделях зазвичай використовуються світлодіодні джерела світла, що не становлять небезпеки для покриттів.
У люстрах з галогенними лампами встановлюються відбивачі, що спрямовують тепло до підлоги.
Для мансардного приміщення потрібна ефективна система освітлення
Стельового світильника зазвичай недостатньо для створення комфортного освітлення. Точкові пристрої використовуються як додаткового, так і для основного світла.
Завдяки відсутності обмежень у виборі розташування джерел світла можна вибирати оптимальну схему, створювати освітлення в окремих зонах.
Часто такі світильники використовуються для монтажу підсвічування на переходах у багаторівневих системах.
Точкові пристрої використовуються як додатковий світ
Асортименти світлодіодних точкових приладів великий. Є можливість вибрати світильники з холодним та теплим свіченням, кольорові елементи. Оснащення систем диммерами, дистанційним керуванням дозволяє за бажанням змінювати інтенсивність, відтінки світіння, створювати необхідну атмосферу.
Світлодіодні точкові світильники, встановлені над покриттями, створюють декоративне підсвічування, забезпечують обстановці романтичність, мрійливість.
Створіть освітлення кожної функціональної зони
Натяжні стелі на мансарді можна оснастити світлодіодними стрічками. Ці пристрої можуть монтуватись у будь-яких ділянках.
За допомогою інтер’єру забезпечується максимальна привабливість, оригінальність. Крім того, вони ефективно висвітлюють зони, в які не надходить світло від стельової люстри.
Етапи підготовки та монтажу
Встановлення натяжної стелі потребує відповідального підходу. Цей процес включає кілька підготовчих етапів:
- прокладання теплоізоляційного, пароізоляційного матеріалу;
- нанесення позначки в місцях розміщення профілів;
- закріплення базових рейок на кроквах;
- нанесення позначок у місцях розташування світильників;
- фіксація багетів.
Монтаж полотна здійснюється у розігрітому приміщенні. По черзі закріплюються у багеті кути покриття. Забезпечується оптимальне натяг плівки.
Монтаж натяжної стелі на мансарді
Роботи зі створення багаторівневих конструкцій мають високий рівень складності. Якісно впоратися з такою роботою можуть лише досвідчені майстри.
Не маючи навичок, спеціального обладнання за такі оформлення не варто братися. Велика ймовірність псування витратних матеріалів, відсутність належної якості результату.
Особливості догляду за натяжною стелею
Незважаючи на складність даних конструкцій, вони не відрізняються складністю у догляді. Підтримувати чистоту допоможуть прості маніпуляції:
- регулярне видалення пилу за допомогою пилососа;
- періодичні протирання поверхні вологим текстилем або губкою;
- видалення забруднень з використанням мила, миючих засобів (якщо це полівінілхлоридна плівка).
Натяжні конструкції є ремонтопридатними. Якщо у разі протікання покрівлі, на поверхні полотна накопичилася вода, це покриття після її усунення можна замінити. У складних стельових системах із великою кількістю частин можна оновлювати окремі елементи, якщо вони випадково пошкодилися.
Натяжна стеля не відрізняється складністю у догляді
Ці конструкції можуть стати гідним прикрасою приміщень, надати їм максимальної комфортності та затишку, якщо грамотно вибрати матеріали, кольори, конфігурації. Розгляньте уважно фото стель у мансарді. Напевно, серед них є і ваш варіант.
Автору вдалося детально та доступно описати процес облаштування натяжних стель у мансардах, що є корисним та цінним матеріалом для читачів.