Килими та килимки в квартирі: від радянського релікту до модного тренду 🏡

За радянських часів килими були майже в кожній квартирі. Найчастіше килим висів на стіні, символізуючи достаток та статус родини. Це було дороге задоволення, хоча в наш час є безліч варіантів на будь-який сімейний бюджет. Вартість залежить від щільності килима, висоти ворсу, розмірів та матеріалу його виготовлення, будь то натуральна вовна чи сучасна синтетика.

Для виробництва килима використовуються спеціальні машини, і найчастіше нитки сьогодні є штучними, а не натуральними, що робить вироби більш доступними та гіпоалергенними. Деякі килими досі виконуються вручну, на виготовлення такого шедевру іноді йдуть багато років. Найчастіше їх тчуть жінки, передаючи майстерність з покоління в покоління.

🧐 Для чого потрібен килим у сучасній квартирі?

Чи потрібен він взагалі в квартирі 21 століття? Багато людей часто ставлять собі це питання, асоціюючи килим із пережитком минулого. Давайте для початку дамо визначення, що таке килим.

– це щільний текстильний виріб, зазвичай важкий, з ворсом та візерунком, який використовується для покриття підлоги, декору стін чи меблів. Але його функції набагато ширші, ніж здається на перший погляд.

Теплоізоляція

За допомогою килима можна значно зберегти тепло в приміщенні, особливо на перших поверхах або в приватних будинках. Цей метод активно використовується в селах, на закритих верандах або в альтанках. Килим створює додатковий ізоляційний шар, що перешкоджає проникненню холоду від підлоги.

Килим на підлозі для збереження тепла
Пухнастий килим на підлозі допоможе зберегти тепло в кімнаті.

Розумно мати килим, якщо стіна межує з вулицею, а не з сусідньою квартирою – така кімната завжди буде прохолодною, і настінний килим може стати не лише декором, а й утеплювачем.

Килим можна використовувати і для підстилки домашнім тваринам, створюючи для них теплий та затишний куточок.

Звукоізоляція

Килими є чудовими звукоізоляторами – вони допомагають трохи приглушити шум від сусідів знизу та зменшити луну у вашій власній кімнаті. Якщо зняти килим зі стіни чи підлоги, то одразу буде чутна різниця в акустиці приміщення.

Килим як звукоізолятор у квартирі
Килими – хороші звукоізолятори, що створюють акустичний комфорт.

Якщо у вашій квартирі є собака, то коли вона ходить по ламінату, чутно, як вона цокає кігтями по підлозі. Якщо постелити килим, то цих звуків не буде чутно, що додасть спокою.

Проти ковзання

Є взуття, яке ковзає чи скрипить на деяких покриттях підлоги, таких як плитка або глянцевий ламінат. Килимова доріжка в робить пересування безпечнішим. У торгових центрах та офісних приміщеннях їх використовують саме з цією метою.

Килимок на слизькій підлозі
Покладіть невеликий килимок на слизьку підлогу для безпеки.

Для краси та зонування

Згадайте червону килимову доріжку, якою ходять відомі люди. У цьому випадку це просто для краси та створення урочистої атмосфери. З цієї ж причини килим може бути на стінах і підлозі в приміщенні. Він служить для створення яскравості, акценту та надання розкоші в декорі, а також для візуального об’єднання меблів у єдину композицію (наприклад, ди групи).

Яскравий килим в інтер'єрі вітальні
Яскравий килим може повністю змінити настрій та освіжити інтер’єр.

Для очищення від бруду

Невеликі килимки можна побачити при вході до під’їзду чи квартири. В самій квартирі також є килимові вироби. З вулиці заноситься бруд, пил, дрібні частинки, і щоб вони не поширювалися в інші кімнати, кладуть придверний килимок, який збирає на себе основну частину бруду.

Придверний килимок для утримання бруду
Правильно підібраний придверний килимок утримає до 80% вуличного бруду.

Пізнавальні, розважальні та інформаційні функції

Діти тільки починають пізнавати світ. Існують цікаві килимки, за якими можна вивчати кольори, тварин, літери або навіть правила дорожнього руху. Килимки перед входом до будинку чи офісу часто мають напис: «ласкаво просимо» або «милий дім». На виробі можна зробити логотип компанії та використовувати в рекламних цілях.

Дитячий килимок з алфавітом
Розвиваючий килимок для дітей з алфавітом – навчання у формі гри.

В інтернет-магазинах можна побачити килимки для коридору зі слідами тварин та слідами від взуття. Такий килимок підніме настрій гостям та домочадцям.

Оригінальний придверний килимок з написом
Оригінальний придверний килимок може стати яскравою деталлю, що задає настрій.

Зберегти підлогове покриття

У багатьох приміщеннях можна побачити на підлозі ламінат. Якщо поставити меблі на ніжках, а потім пересунути їх, то на старому місці можна буде побачити сліди, що в’їлися в підлогу. Щоб уникнути цієї ситуації, можна постелити килим з товстим ворсом під меблеву групу.

Килим з ворсом для захисту підлогового покриття
Килим з ворсом не тільки додасть затишку, а й захистить підлогове покриття від подряпин.

Якщо покриття на підлозі втратило фарби, є сколи, зіпсувалося і поки немає можливості замінити на нове, то килимовим покриттям можна закрити цей дефект. На кухні, якщо відсувати стільці, буде чути звук. Рано-вранці це принесе дискомфорт членам сім’ї. Вихід – постелити невеликий килимок під обідню групу.

Насолода та масаж

Якщо ходити голими ногами по м’якому килиму, то людина отримує тактильне задоволення. Деякі види килимів, наприклад, з гальки або спеціальних ортопедичних елементів, масажують ступні. Зелений килим з довгим ворсом візуально нагадує траву, і від такого килима складається враження, що йдеш босими ногами по галявині.

Зелений килим з довгим ворсом
Зелений килим з довгим ворсом створить весняну та розслаблюючу атмосферу.

Ортопедичні килимки – це масаж для ніг для дітей та дорослих. Вони потрібні для того, щоб форма стопи формувалася правильно, для профілактики плоскостопості, формування правильної ходи та зміцнення м’язів.

Ортопедичний килимок для масажу ніг
Ортопедичний килимок – корисний аксесуар для здоров’я всієї родини.

Підлогові килими можуть використовуватися в різних кімнатах, тому вони діляться на килими для: кухні, зали, ванни, сходів, вітальні, дитячих та ігрових кімнат, для офісів та кабінетів. У ванній кімнаті килимок використовується, щоб людина не стояла на холодній підлозі або щоб не послизнутися.

Коли діти повзають – простіше це робити на килимі. Дитячі килимки повинні бути виконані з екологічно чистих та гіпоалергенних матеріалів.

Ігровий килимок для дитячої кімнати
Ігровий килим для дитячої може стати цілим світом для пригод.

Килими можна розділити за типом ворсу: коротковорсові, із середнім ворсом та довговорсові (шеггі). Дизайнери відзначають, що килими з довгим ворсом добре поєднуються з ом в інтер’єрі. Їх краще не класти в коридорі, тому що там вони швидко забруднюються.

Килим з довгим ворсом в інтер'єрі вітальні
Килим з довгим ворсом в інтер’єрі вітальні створює максимальний затишок.

Також килими можна розділити на матеріали: бавовняні, вовняні, поліестерові, хутряні, шовкові, нейлонові, віскозні. Вони можуть мати різну ширину та довжину.

🤔 Як підібрати килим до інтер’єру?

Перш за все, потрібно розглянути всі кольори. У людини є улюблені кольори та кольори, яких вона уникає. Не всім подобається червоний і жовтий колір, а чорний може здаватися занадто похмурим. До того ж, на темному пил помітніший.

Килим, що гармонує з інтер'єром квартири
Килим повинен гармоніювати з інтер’єром квартири за кольором та стилем.

Дуже рідко можна підібрати колірну гаму тон в тон до стін, але візуально буде здаватися, що колір один і той же. Яскравий колір, наприклад, помаранчевий, додасть темній кімнаті сонячного світла.

Помаранчевий килим в інтер'єрі
Яскравий помаранчевий килим додасть сонячного світла та тепла в інтер’єр.

Визначаємось із кольором, а далі з формою. Найчастіше використовуються килими прямокутної форми. Великі килими візуально зменшують кімнату. Якщо в квартирі кутасті меблі, то підійдуть килими прямокутної та квадратної форми. Килим у вигляді доріжки робить кімнату трохи довшою.

Килим-доріжка в коридорі
Килим-доріжка зробить кімнату візуально трохи довшою.

Якщо в квартирі круглі та овальної форми меблі, то краще використовувати такої ж форми килим. Доповнити кімнату можна дзеркалом, годинником, круглим журнальним столиком. Крім традиційних форм бувають і інші: зигзаг, ромб, у вигляді елементів пазлів, півколо.

Яскравий килим оригінальної форми
Яскравий килим оригінальної форми може стати центральним арт-об’єктом кімнати.

Є килими-картини, на які можна дивитися і весь час знаходити нові елементи. Якщо вмієте малювати або володієте знаннями спеціалізованих програм, можна зробити ескіз розташування кімнати, щоб візуально уявити, де краще виглядатиме килим.

Дивимося на кімнату і бачимо колір підлоги, стін, стелі, меблів та штор. Для однотонного забарвлення можна взяти яскравий килим і зробити акцент на ньому. Якщо кімната строката, тоді навпаки, необхідно підібрати однотонний килим.

Килим в нейтральних тонах для яскравої кімнати
Для яскравої кімнати з активними принтами підійде килим в нейтральних тонах.

У нашій статті можна побачити поєднання, види килимів в інтер’єрі – це допоможе визначитися з вибором. Якщо складно уявити, який килим необхідний, тоді необхідно скористатися допомогою консультанта в магазині.

Ескіз кімнати для підбору килима
За допомогою простого ескізу або планувальника інтер’єру не важко підібрати відповідний килим.

Покупку не обов’язково і не бажано робити одразу. Спочатку потрібно подивитися всі можливі варіанти, а потім зробити аналіз і приїхати в те місце, де найбільше сподобався килим.

Що ще необхідно знати, вибираючи килим?

  • Ні запаху! Виріб не повинен мати різкого, неприємного хімічного запаху.
  • Ручна робота. Перевертаємо його, колір та малюнок повинні повністю збігатися з лицьовою стороною, і має бути підпис автора.
  • Просочення від молі. Спеціальним складом має бути просочений килим з вовни.
  • Осипання ворсу. Коли килим привозять додому, можна побачити, що ворсинки осипаються – це природно після транспортування та обрізки.

🛒 Де купити і як розмістити?

Килим купити можна в різних місцях: у будівельному магазині, на ринку або навіть замовити в шоп-турі, наприклад, з Туреччини. Заздалегідь потрібно подумати про те, як його перевозити.

Відділ килимів у будівельному магазині
Відділ килимів у великому будівельному магазині пропонує широкий вибір.

Де розмістити?

Найпоширеніші варіанти – це повісити на стіну або покласти на підлогу, але є ще варіант, який застосовують не всі.

  • Стіна. Найчастіше килим вішають на стіну, коли великий простір стіни нічим не заповнений.
Настінний килим в сучасному інтер'єрі
Настінний килим в сучасному інтер’єрі може виглядати дуже стильно.
  • Підлога. Покупний килим просто кладуть на підлогу. У дитячій кімнаті діти можуть грати на підлозі, і їм не буде холодно.
Килим на підлозі в дитячій кімнаті
М’який килим у дитячій кімнаті – це комфорт та безпека для ігор на підлозі.
  • Накидка на диван, ліжко або пуф. Найчастіше для цих цілей використовуються хутряні вироби зі штучного або натурального хутра.

🧼 Як доглядати?

На килимове покриття краще не ставити великі кімнатні рослини. Якщо в будинку є тварини, після кожної прогулянки завжди мити лапи. Діти можуть розмальовувати та бруднити килими, тому на час дитячих ігор його можна згорнути.

Чистка килима пилососом
Килим потребує регулярного чищення пилососом.

Виріб потребує догляду, особливо світлі відтінки. Іноді можна щось пролити, і тоді необхідно чистити миючими засобами. Його необхідно пилососити. Не можна ходити по килимовому покриттю у вуличному взутті.

Спеціальні засоби для чищення килима
Використовуйте спеціальні засоби для чищення килима, щоб не пошкодити ворс.

Якщо немає можливості впоратися своїми силами, необхідно звернутися в хімчистку.

Килимове покриття робить інтер’єр у вітальні закінченим, вносить родзинку. У нашій статті ми розкрили всі секрети вибору килима та його розташування, розповіли як доглядати, показали багато фотографій.

Часті питання про килими в інтер’єрі 🤔

👉 Який розмір килима обрати для вітальні?
Існує три основних варіанти. 1) Великий килим, на якому стоять усі меблі (диван, крісла, столик) – це об’єднує простір. 2) Середній килим, на якому стоять лише передні ніжки дивана та крісел. 3) Маленький килимок, що лежить тільки під журнальним столиком. Найпопулярнішим є другий варіант.
Щоб поєднання виглядало гармонійно, килими повинні мати щось спільне: колірну гаму, стиль орнаменту або фактуру. Наприклад, можна поєднати один однотонний килим та один з візерунком, де присутній колір першого. Важливо, щоб вони не “сперечалися” між собою.
Для зон з високою прохідністю (коридор, вітальня) найкраще підходять килими з синтетичних матеріалів, таких як поліпропілен або нейлон. Вони зносостійкі, легко чистяться і не бояться вологи. Для можна обрати більш делікатні натуральні матеріали, як-от вовна або бавовна.
Так, мода на настінні килими повертається, але в новому вигляді. Сьогодні це не спосіб утеплити стіну, а стильний елемент декору. В тренді невеликі килими ручної роботи (макраме, гобелени, етнічні килими), які вішають над узголів’ям ліжка або диваном як арт-об’єкт.
Такі килими потребують ретельного догляду. Їх потрібно регулярно пилососити (бажано з обох сторін) за допомогою насадки без щітки, щоб не пошкодити ворс. Періодично килим варто вибивати на свіжому повітрі. Плями слід видаляти негайно за допомогою спеціальних засобів для чищення килимів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *