Комбінування шпалер на кухні – чудова можливість внести в кімнату індивідуальність. На сьогоднішній день це досить поширений варіант дизайну інтер’єру, який з кожним роком набирає все більшої популярності. Комбінування шпалер допоможе розділити кухню на функціональні зони, приховати недоліки приміщення, візуально розширити простір у маленькому приміщенні.
Крім того, це чудовий елемент декору, який наголошує на індивідуальності кухні. Можна комбінувати не тільки кольори, а й фактуру, візерунок.
Плюси комбінування шпалер на кухні
- За допомогою комбінування шпалер різних кольорів можна легко розділити кухню на зони. Це особливо актуально для студій та кухонь, які поєднують у собі не тільки місце для приготування страв та сімейного обіду, але й місце для прийому гостей.
- Створення акцентної стіни (кута) допоможе привернути увагу господарів та гостей кухні до вдалих особливостей планування, добре підібраних елементів декору, красивих меблів або техніки.
- Використання різних відтінків одного кольору або контрастних кольорів допоможе зорово збільшити кімнату. Цього ефекту можна досягти також за допомогою вертикальних та горизонтальних смуг із контрастних шпалер.
- Комбінування шпалер робить кухню більш динамічною.
- За допомогою поєднання шпалер різних кольорів можна приховати окремі вади приміщення. Наприклад, невдале планування, непропорційність розмірів, низька стеля.
Правила комбінування шпалер на кухні
- При підборі шпалер, варто врахувати стильові особливості кухні, її переваги та недоліки. У маленькій кухні варто використовувати світлі кольори і відтінки, у великому приміщенні можна піти ближче до темних відтінків.
- Якщо в кімнаті низькі стелі, можна використовувати шпалери з вертикальними смужками або вертикально комбінувати шпалери один з одним (широкими та вузькими смужками).
- Дуже важливо підібрати шпалери, які будуть добре поєднуватися один з одним. Щоб досягти красивого та елегантного ефекту, можна підібрати шпалери з одним і тим самим орнаментом, вибрати якусь єдину тему. Наприклад, легкий квітковий візерунок на одних шпалерах, який перетворюється на візерунок з екзотичними птахами в яскравих кольорах на інших.
- Для створення плавного переходу між різними шпалерами, важливо, щоб візерунки були приблизно однакового розміру. Якщо планується різкий перехід, розміри візерунків можуть бути різними.
- Чудово виглядають на кухні шпалери різних відтінків одного кольору. При правильному підході можна навіть збільшити кімнату за допомогою такого оформлення. Зорово розширюють простір відтінки бежевого, білий, жовтий, холодні світлі відтінки блакитного та синьо-зеленого.
- Яскраві кольори та мотиви слід додавати в невеликій кількості. Популярний варіант, коли одна стіна кухні оформлена в яскравому кольорі (яскраві шпалери, великий малюнок, фотошпалери), а решта стін виконана в спокійних непомітних тонах.
- Вирізнятися шпалери можуть не лише кольором, а й текстурою. Це можуть бути гладкі шпалери у поєднанні з шорсткими, глянсові у поєднанні з матовими.
- Краще підбирати шпалери однієї цінової категорії та однакової якості. Це надаватиме кухні цілісність та єдність.
- Варто звернути увагу і на товщину шпалер. Щоб не виникло нерівних стиків, краще комбінувати шпалери однієї товщиниы. Тоді вони акуратно переходитимуть один в одного.
- Важливо враховувати стильові особливості комбінованих шпалер. Вони можуть дотримуватися одного дизайнерського спрямування. Такий варіант простіше їх легко комбінувати один з одним.
- Шпалери різних стильових напрямків потребують особливої уваги. Необхідно якось їх поєднати. Для цього підійдуть елементи декору, меблі, техніка, бордюри та інші елементи. Якщо за допомогою шпалер ділиться на функціональні зони, допускаються різні стилі в різних зонах.
Особливості вертикального комбінування шпалер
- Усім відомо, що вертикальні смуги візуально піднімають стелю. Їх часто використовують в оформленні кухонь із низькими, давящими, нависаючими стелями.
- Крім того, цей прийом популярний у непропорційних приміщеннях, коли довжина незрівнянно більша за ширину.
- Вертикальними смужками можна комбінувати шпалери. Найчастіше використовують контрастні поєднання кольорів: яскраві смуги на світлому тлі. Вертикальний поділ може бути симетричним, асиметричним, що поєднує. Кожен вид має свої плюси:
- Симетричний вертикальний поділ. Протилежні стіни кухні дзеркально обклеюються однаковими широкими смужками контрастних шпалер (по одній смузі на кожній стіні). Такий дизайн створює цікавий оптичний ефект, який виявиться корисним у випадку, якщо кухня має вигляд коридору (коли довжина незрівнянно більша за ширину). Симетричний вертикальний поділ сприяє рівнянню розмірів кухні.
- Асиметричний вертикальний поділ створює той самий оптичний ефект, що й симетричний, але ще й надає кухні динаміку. В цьому випадку одна стіна обклеюється широкою смужкою контрастних шпалер, а на протилежній стіні (ближче до кута) цими ж шпалерами викладають кілька тонких смуг.
- Об’єднувальне вертикальне комбінування шпалер. Цей прийом використовується у випадках, коли в оформленні кухні використовують контрастні кольори, які необхідно «з’єднати». Якщо протилежні стіни кухні обклеєні шпалерами різного кольору, стіну між ними оформляють смужками цих шпалер. Таке оформлення сприяє плавному переходу одного кольору до іншого.
Особливості горизонтального комбінування шпалер
- Якщо стелі в кімнаті досить високі, можна вдатися до поділу стін за допомогою горизонтального комбінування шпалер. Такий прийом популярний у маленьких приміщеннях з високими стелями. Достатньо всього двох-трьох смуг, що чергуються, і кімната здаватиметься ширше. Такий прийом наблизить ширину кімнати до її висоти. Тут буде доречним чергування шпалер, що мають різні кольори, візерунки або фактуру.
- Горизонтальний поділ стіни один до двох (нижня смуга дорівнює 1/3 висоти кімнати, верхня – 2/3) – вишуканий та гарний варіант, який часто використовується у сучасних квартирах. Для такого оформлення існує низка класичних поєднань:
- низ – однотонні шпалери або шпалери з дрібним візерунком; верх – шпалери в смужку, з великим квітковим малюнком чи вензелями;
- низ – смугасті шпалери; верх – однотонний шпалери або шпалери з дрібним візерунком;
- низ – шпалери з великим квітковим малюнком чи вензелями; верх – однотонний.
- На місці стику шпалер можна використовувати бордюр, молдинг або розділову планку.
- Для горизонтального комбінування особливо добре підійдуть шпалери з різною фактурою. Це додасть багатства інтер’єру кухні.
- При горизонтальному комбінуванні шпалер можна встановити горизонт на рівні підвіконня, продовживши його за допомогою бордюру, молдингу або розділової планки. Це створить ефект єдиного горизонту.
- Існує безліч способів горизонтального комбінування шпалер на кухні, але розподіл стіни один до двох все-таки найпоширеніший з них. Це пов’язано з бажанням власників квартири додати до свого життя трохи елегантності. Такі прийоми були популярними у оформленні інтер’єру розкішних особняків англійських аристократів. Нижню частину стіни вони оформляли дерев’яними панелями. Щоб наблизити інтер’єр кухні до такого аристократичного варіанту, можна підібрати шпалери нижньої лінії «під дерево». Для верхньої смуги можна вибрати екзотичні, квіткові чи геометричні орнаменти та візерунки. Така кухня нагадуватиме розкішну англійську вітальню.
- Зустрічається горизонтальне комбінування шпалер, коли нижня смуга не 1/3, а 2/3 висоти стіни. Але таке оформлення досить ризиковане, оскільки може візуально опустити стелю. Такий декор варто використовувати тільки на кухні з високими стелями.
Особливості комбінування контрастних шпалер
- Поєднання контрастних кольорів та відтінків потребує обережності та особливої уваги, особливо щодо комбінування шпалер. Необхідно підбирати відтінки, що поєднуються один з одним. Майже універсальними кольорами є білі, чорні, бежеві, сірі, золоті відтінки. Вони добре проявляють себе в різних кольорових поєднаннях: вони можуть пом’якшувати темні і яскраві кольори, або робити більш насиченими світлі і тьмяні. Але навіть у роботі з ними треба виявляти обережність.
- Комбінування чорного з білим – класичне та популярне рішення. Переважання у такому поєднанні білого кольору візуально розширює кімнату. Важливіше пам’ятати, що переважання чорного кольору поглинає простір. Останній варіант не рекомендується використовувати у невеликих приміщеннях.
- За допомогою контрастних шпалер можна зонувати кімнату, що особливо актуально на кухні. Робочу зону можна оформити у темніших та практичніших тонах.
Особливості створення акцентної зони
- За допомогою комбінування шпалер на кухні можна створити акцентну стіну. Це дуже поширений у сучасному дизайні інтер’єру прийом. Для фону зазвичай вибирають шпалери світлих, непомітних, спокійних кольорів. Найчастіше це відтінки білого або бежевого (бежево-жовтогарячий, бежево-фісташковий та інші), а зона акценту обклеєна яскравими шпалерами. Як така зона може виступати частина стіни, ціла стіна або суміжні частини стін (кут).
- Для підтримки балансу радять додати цей же акцентний колір у протилежну частину кухні. Для цього можна використовувати меблі, техніку чи елементи декору.
- Підбираючи яскравий колір для акцентної стіни, важливо не забувати про те, що люди тут проводять досить багато часу. Окремі кольори можуть не тільки стискати простір, але й тиснути на психіку. Кольорове рішення кухні безпосередньо впливатиме на настрій людини. Тому варто уважно поставитися до вибору кольору та його поєднання з фоновими шпалерами. Для акценту радять використовувати помаранчевий (додає енергію), жовтий (піднімає настрій), блакитний (колір спокою та умиротворення), бузковий (підійде не всім), морську хвилю (сприяє гарному відпочинку). В першу чергу вибір кольору залежить від переваг господарів квартири, адже сприйняття кольору досить суб’єктивно.
- Варто відзначити, що темні кольори (чорний, коричневий, темно-фіолетовий та інші темні відтінки) тут навряд чи будуть доречними, оскільки вони можуть стати не акцентом, а темною плямою. Якщо таки є величезне бажання використовувати темні кольори, їх потрібно розбавити великими світлими візерунками або орнаментами. Колір малюнка може перегукуватися із кольорами основних шпалер. Це створить особливий стиль для всієї кухні.
- Яскравою плямою можуть стати фотошпалери. Плюсом використання фотошпалер із далекою перспективою є те, що вони візуально збільшують простір. Найкраще підійдуть пейзажі: ліс, водоспад, морський берег. Популярні фотошпалери із зображенням замків та великих бальних залів, але вони більш доречні у вітальні.
- Акцентна стіна допоможе і при нестандартному кухонному плануванні. Ефект коридору можна зменшити, зробивши акцент на дальній стіні. Це візуально наблизить її.
- Акцентна стіна допоможе привернути увагу до переваг кухні. Наприклад, до гарного декору зони відпочинку, великого вікна. Крім того, це відмінний маневр, що відволікає. Дефекти приміщення будуть менш помітними.
Комбінування шпалер одного відтінку
- На кухні часто зустрічається комбінування шпалер одного відтінку, але з різними візерунками. Зазвичай одну стіну обклеюють шпалерами з візерунком, інші залишають гладкими. Залежно від вибраного кольору та малюнка, таке дизайнерське рішення може привести до різних результатів: від барокової розкоші до модерну.
- Зустрічаються варіанти оформлення, коли всі стіни обклеєні шпалерами без малюнків, але на них зустрічаються горизонтальні або вертикальні смуги з візерунком.
- Головне не перевантажувати інтер’єр. У разі комбінування однакових за кольором шпалер, візерунка не повинно бути багато, і він повинен бути однаковим. Відступ від цього правила можливий, але дуже ризикований.
Використання шпалер в оформленні кухні
- Досить новим способом оформлення інтер’єру кухні стали шпалерні вставки. Для цього можуть використовуватися шпалери контрастних або кольорів, що перегукуються з фоновими шпалерами. Візерунок і фактура також можуть відрізнятися або перегукуватися.
- Шпалери можна оформити зовсім по-різному. У деяких квартирах трапляються навіть шпалери, оформлені в багет.
- Найчастіше шпалерними вставками маскують дефекти кухні: ними заклеюють ніші та маскують нерівні кути.
- Популярний навіть дизайн, коли як вставки використовують кілька видів шпалер. Такий декор схожий на скибки разом.
- Комбінування шпалерклаптовою технікою – трудомістке заняття. Однак стіни стають схожими на старовинні візантійські мозаїки.
Декор кухні
- Комбінування шпалер на кухні вимагає особливого відношення до всіх деталей інтер’єру. Декор може сильно перевантажити таку кімнату. Він повинен перегукуватися із загальним дизайном кухні.
- Якщо кухня розділена на функціональні зони, варто більше уваги приділити колірному та стилістичному балансу всередині цих зон.
- Якщо кухня не зонована, можна привнести до неї єдність за допомогою декору. Якщо один кут оформлений в яскравих, яскравих кольорах, слід врівноважити його, розташувавши в протилежному кутку елементи такого ж кольору. Це може бути щось массивне (великі меблі, техніка) або щось невелике (картина, кілька статуеток, столик, торшер).
- Текстиль повинен виступати продовженням колірного оформлення. Якщо на кухні комбінуються шпалери схожих відтінків, текстиль може мати свій власний відтінок, але якщо в оформленні кухні використовувалися контрастні кольори, то в текстилі краще дотримуватися одного з цих кольорів. колір або найбільш яскравий.
Комбінування шпалер на кухнівимагає творчого підходу. Найголовніше – підібрати найбільш підходящий з усіх можливих варіантів. в даний витвір мистецтва.
Які ідеї ви маєте щодо комбінування шпалер на кухні?
Ще одна модна тенденція, яка завтра буде виглядати застарілою. Кухня – це місце для приготування їжі, а не для експериментів з дизайном.
Авторе, будь ласка, детальніше розкажіть про процес комбінування шпалер на кухні. Чи можна побачити приклади різних варіантів комбінації? Як вибрати правильну текстуру та колір для кожної зони? Які є особливості комбінування шпалер в залежності від розміру та форми кухні? Чи є певні тренди або рекомендації від дизайнерів щодо цього? Як правильно здійснити комбінацію шпалер, щоб створити гармонійний та затишний інтер’єр?