Кімната для сну та відпочинку має бути настільки комфортною, щоб людина, яка увійшла до неї, змогла швидко і повністю розслабитися, набратися позитиву і перейнятися атмосферою спокою. Це Ваш особистий оазис, Ваша фортеця. Зробити інтер’єр саме таким допомагають багато аспектів, серед яких і гармонійно підібрана палітра фарб. Кольорова гама для спальні має підбиратися виключно за вашим бажанням та відчуттями. Тут не варто озиратися на віяння моди чи слухати чиюсь думку. Спальня повинна зустрічати вас інтимним затишком, відповідним вашим уподобанням.
У декорі цієї кімнати бежеві відтінки з’являються настільки часто, що вже увійшли до розряду традиційних, проте вважати їх єдиним правильним еталоном – недоцільно. Вони доречні не в кожному випадку, і світ кольору набагато багатший і цікавіший!
🌊 Холодні фарби в декорі спальні: свіжість та спокій
Що може більш сприятливо впливати на психіку людини, ніж плескіт хвиль і розмірений гуркіт моря? Напевно, це незвичайне умиротворення, що з’являється у присутності блакитного відтінку, і зробило його таким бажаним у декорі спальні. Заходячи в таку кімнату, ви потрапляєте в чисту, свіжу атмосферу комфорту. Розслаблююча прохолода створює саме той ефект повного релаксу, який і потрібний від приміщення такого виду.

Але знову ж таки, поява холодного спектру сіро-блакитних і світло-синіх фарб виправдана в спальнях з вікнами на південь, де багато сонячного світла. А ось у випадку виходу їх на північ від цих відтінків потрібно відмовлятися, інакше ви отримаєте досить похмуру, з атмосферою склепу, кімнату. Ідеальна кольорова гама для спальні в цьому випадку:
- Смарагдовий.
- Бірюзовий.
- Ніжно-зелений.
Ці відтінки, хоч і належать до прохолодної палітри, мають у собі теплі нотки, які дозволять вдихнути в інтер’єр кімнати життя і допоможуть його мешканцям збагачуватися позитивними емоціями.

Бежевий спектр у спальні: універсальна гармонія
Бежеві відтінки привносять у будь-який інтер’єр спокій та наповнюють його всеосяжною гармонією. Природа наділила цей колір універсальністю, тому його заспокійлива енергетика підходить як для декору спальні молодого подружжя, так і пари з солідним сімейним стажем. У першому варіанті бежевий повинен з’являтися у вигляді фрагментних вкраплень, щоб не робити інтер’єр занадто спокійним. Такими фрагментами можуть стати подушки, килимок біля ліжка, плед, штори. У другому варіанті бежевому може бути відведена роль базового кольору, однак за умови, що в декорі кімнати неодмінно з’являться яскраві аксесуари.
Бежевий сприймається позитивно, тому що в ньому немає стерильності білого і він готовий сусідити з практично будь-якими відтінками, що для спальні дуже актуально. Більше того, бежевий стане гармонійним фоном для всіх складових спального інтер’єру, від меблів до текстилю.

Зелений спектр у спальні: ліки від природи
«Зелений спектр сповнений відтінків, проте основою кольорової гами для спальні повинні стати його приглушені, природні тони»
Зелений – яскравий представник природних кольорів, тому він просто не може не мати відмінного терапевтичного впливу на людський організм. А що може бути краще за спальню, в якій не просто чудова розслаблююча атмосфера, а й стіни лікують? Всього одна ніч – і ваш, виснажений від насиченого життєвого ритму організм, стане як новенький! Зелений спектр сповнений відтінків, проте основою кольорової гами для спальні повинні стати його приглушені тони. Вибирайте між:
- Болотним.
- Оливковим.
- Гірчичним.
- Сіро-зеленим.
Такий інтер’єр і кімнату освіжить, і тих, хто в ній знаходиться, приведе в добродушний настрій.

Зелений колір у декорі спальні ніколи не виглядатиме нав’язливим. Запорукою успішного використання зелені в декорі стане її грамотне поєднання з іншими відтінками. Монохромні інтер’єри в чисто зелених тонах – не найкраще рішення. Так замість ніжності та умиротворення ви отримаєте дискомфортне відчуття. У зеленій спальні обов’язково мають бути пастельні тони. А ще зелень розбавляють яскравістю контрастів, додаючи помаранчеві, червоні або жовті аксесуари.
Фіолетовий спектр у спальні: розкіш та таємниця
У природі знайти фіолетові відтінки непросто, тому вони асоціюються з розкішшю, магією та ексклюзивністю. Кольорова гама для спальні теж не рясніє ними, адже фіолетовий в інтер’єрі – рідкісний і вимогливий гість. Сам фіолетовий колір – похідна від симбіозу енергійного червоного та спокійного синього. Якщо виникне необхідність у його присутності, використовувати фіолетові акценти потрібно дуже помірно. Перевантаження фіолетовим одразу ж обтяжить інтер’єр, наповнить кімнату похмурістю. А ось світла частина фіолетового спектру (лавандовий, бузковий), при грамотному введенні, здатна перетворити спальню на романтичне та дуже інтимне місце.

Дизайнери при введенні фіолетового кольору в інтер’єр роблять хитрий хід – комбінують його з білими, сірими або бежевими фарбами. Останні дуже вдало гасять психологічний тиск фіолетового, розширюють простір та забезпечують збалансованість. Кольорова гама для спальні, в якій фіолетовий сусідить зі спокоєм бежевого, кремового або світло-коричневого, сприймається набагато позитивніше.

Білий спектр у спальні: чистота та простір
Що підкуповує у білому кольорі? Звісно, його чистота та легкість. А ще білий колір чудово виконує роботу з візуального збільшення простору, що для звичайної спальні невеликого розміру дуже важливо. У білої спальні не відняти легкості та повітряності. Білий може з’явитися в кольоровій гамі для спальні базово або локально, причому інтер’єр кімнати може бути витриманий абсолютно в будь-якому стилістичному рішенні.

Серед переваг кольору – багатий вибір відтінків, простота комбінування та естетичність. Вирішивши облаштувати білу спальню, подбайте про те, щоб не створити відчуття лікарняної палати. Для цього дозвольте переважати спектральним відтінкам білого:
- Бежевому.
- Молочному.
- Кремовому.
- Слонової кістки.
Що стосується акцентів, то на білому тлі завжди привабливо виглядатимуть бордовий та чорний, червоний та синій, смарагдовий та фіолетовий.

Синій спектр у спальні: глибина та безтурботність
Кольорова гама синього спектру для інтер’єру спальні є найбільш оптимальною. Ці відтінки пробуджують у нас спогади про безтурботні морські пейзажі, що дуже доречно для кімнати, де планується нічний відпочинок. Перебування в оточенні синіх фарб дуже потрібне людям, які заробляють на життя розумовою працею. Але гармонійність цього кольору теж має свої підводні камені.
Поява синього кольору вимагатиме специфічного освітлення. Також потрібно буде врахувати розташування кімнати. Не буде проблем із синім фоном, якщо спальня знаходиться із сонячної сторони будинку. У протилежній ситуації знадобляться інтенсивніші фарби, начебто синьо-зеленої. Якщо кімната в західному або східному секторі, синій декор може справляти гнітюче враження. Позбутися похмурості можна, розбавивши синій фон білими, сірими або бежевими акцентами.

💡 Кольорова гама для спальні: поради від дизайнерів
Щоб спальня стала єдиною та неповторною, і в ній справді хотілося б відпочивати, послухайте, що рекомендують імениті дизайнери.
Рекомендація № 1: не бійтеся яскравих деталей
Лякатися появи яскравих елементів в інтер’єрі спальні зовсім не варто. Вони можуть бути глобальних розмірів, наприклад, велика поверхня стіни може прикрашатися фотошпалерами, панно або фресками, а можуть мати вигляд зовсім незначних вкраплень у текстилі чи аксесуарах. Акценти в кольорову гаму для спальні, що не виходить за рамки 12-ти квадратів, краще вводити дозованими порціями. Зупиніться на одній-двох картинах із яскравим сюжетом. Їх буде достатньо для створення потрібного настрою.

Рекомендація № 2: темні фарби – це стильно
Глухі та темні кольори в інтер’єрі спальні аж ніяк не табу. Сміливо використовуйте темно-коричневий спектр і навіть вугільні тони. Бажано, щоб оздоблювальні матеріали не мали глянсового блиску, а були матовими. Це дозволить обіграти темну сторону спального інтер’єру спрямованим світлом. Таким чином, у кімнаті з’явиться інтимно приглушене освітлення.

Рекомендація № 3: слухайте себе
«Свої стилістичні побажання щодо кольорової гами для спальні співвіднесіть із площею приміщення та орієнтуйте з її сектором розташування кімнати щодо сторін світу»
Тут підбір кольорової гами для спальні знову залежатиме від того, хто живе в цій кімнаті, специфіки його характеру. Невгамовний холостяк, напевно, побажає побачити свої стіни оформленими автентичними матеріалами типу шкіри або цегляної кладки. Жінка похилого віку більше вподобає світлі шовкові шпалери. Спальня стане граціозно помпезною.

Щоб визначитися з пріоритетним поєднанням кольорів, варто вивчити себе. Проаналізуйте, який ви сьогодні та спробуйте усвідомити, що вас може привабити у перспективі. Свої стилістичні побажання співвіднесіть із площею приміщення та розташуванням кімнати.
Рекомендація № 4: враховуйте сторони світу
Розпишіть, як ви бачите стилістику кімнати. Потім спробуйте поекспериментувати з кольорами. Видаліть з переліку комбінації бордових, сірих та зеленувато-жовтих тонів, якщо ваша спальня дивиться вікнами на північ чи захід. Блакить, рожеві відтінки та коричневі фарби прибираються при вікнах, що виходять, на схід і південь.

Чому так треба позбавлятися цих відтінків? Тому що промені сонця, що сходить або заходить, зроблять таку кольорову гамму для спальні зовсім непривабливою! Отримані колірні комбінації можуть настільки пригнічувати вас, що вам просто не захочеться заходити до кімнати.
Рекомендація № 5: коригуємо недоліки
Якщо в спальні вже є мікс непривабливих кольорів, спробуйте відкоригувати ситуацію декоративним підсвічуванням. Додатково висвітліть ті зони, які грішать ефектом брудних відтінків. Цим ви переб’єте негатив природного освітлення. Ще один непоганий маневр – яскраві акценти. Фарби, що привертають увагу, можуть бути присутніми на шторах, подушках, покривалі, загалом, на будь-якому текстилі.

Заключення
Кольорова гама для спальні повинна збиратися за всіма правилами дизайну та з комплексним підходом. Пам’ятайте, що підсумковий вигляд спального інтер’єру залежить не стільки від краси обраних відтінків, скільки від уміння вписати їх у загальну обстановку кімнати.