Інтер’єр маленької спальні: поради, секрети та несподівані ідеї 💡

Напевно, люди, яких цікавить інтер’єр маленької спальні, відзначили для себе деякі особливості створення затишку в невеликому приміщенні. Ці поради кочують з однієї статті в іншу, створюючи певний набір непорушних правил. Основне завдання — це економія простору та зорове його розширення за допомогою різних дизайнерських хитрощів. Ми не будемо сперечатися з основами, адже вони дійсно працюють. Отже, можна виділити основні моменти, які можна зустріти в оформленні більшості невеликих спалень:

  • По-перше, в кімнаті повинні переважати світлі та нейтральні тони, причому стосується це не тільки оздоблення стін та стелі, а й меблів.
  • Візуально розширити об’єм приміщення допоможуть глянцеві або сатинові стелі білого кольору, які добре відбивають світло.
  • Малюнок шпалер має бути не яскравим, а ідеальним варіантом стануть однотонні стіни або покриття з дрібним, ледь помітним візерунком.
  • У маленькій спальні має бути якомога менше меблів і якнайбільше дзеркал, які створюють ілюзію додаткового простору.
Маленька спальня з високим ліжком та світлими стінами
Високе ліжко з місцем для зберігання – практичне рішення для маленької спальні.

Але що ж ми отримаємо, якщо будемо гранично точно слідувати цим, здавалося б, правильним рекомендаціям? На виході на нас чекатиме досить сумний біленький інтер’єр, якому явно не вистачатиме виразності та характеру. Навіть якщо розбавити його парочкою яскравих аксесуарів та текстилем, все одно це буде виглядати спокійно та затишно, але надзвичайно нудно. Давайте спробуємо посперечатися з цими непорушними стереотипами та розглянемо незвичайні, сміливі інтер’єри маленьких спалень, які доводять, що розмір не має значення.

Креативне узголів'я ліжка зі старих дверей
Узголів’я ліжка, зроблене зі зістарених дверей, може стати унікальною деталлю інтер’єру.

🎨 Яскраві стіни в інтер’єрі маленької спальні: ламаємо стереотипи

Одним з найбільш затребуваних дизайнерських прийомів є фрагментарне оздоблення стін у спальні. Незважаючи на те, що більшість психологів настійно рекомендують не застосовувати соковиті кольори в оформленні спальної кімнати, ми дозволимо собі посперечатися з цим твердженням. Адже правильно підібраний яскравий колір може не зменшити, а навпаки, поглибити простір.

Зрозуміло, перевтомлена за день психіка буде додатково втомлюватися і вдома від яскравих кольорів, причому людина втомлюватиметься там, де, здавалося б, вона повинна розслаблятися — у спальні. Однак, якщо зробити акцентною поверхню біля узголів’я ліжка, то можна досягти дуже цікавого ефекту. Коли людина лягатиме відпочивати, вона просто не бачитиме цієї стіни, тому яскравий колір абсолютно ніяк не вплине на процес засинання, але внесе в нотки грайливості та індивідуальності. А крім того, завдяки акцентній стіні кімната стане візуально більш об’ємною та цікавою.

Яскрава блакитна стіна за ліжком у спальні
Яскрава блакитна стіна за ліжком створює глибину та стає фокусною точкою інтер’єру.

При цьому не варто забувати, що однотонний яскравий колір у невеликій кімнаті виглядатиме надзвичайно насичено, тому ви можете досить швидко втомитися від нього згодом. Чудовим рішенням для акцентної стіни стануть фактурні велюрові або шовкові шпалери, причому ідеально було б досягти оптимального поєднання кольорів з оздобленням інших стін або елементами декору. Фактура “пом’якшить” яскравість кольору і додасть йому шляхетності.

Щоб візуально розширити об’єм невеликої спальні, можна оформити лише зону біля узголів’я (можливий варіант із переходом на стелю) або виділити цілу стіну. Це створить ефект ніші та візуально “відсуне” стіну.

stripes Створення смугастого інтер’єру

Не секрет, що завдяки вертикальним смугам невелика кімната візуально витягується вгору, роблячи стелю вищою. Причому ці смуги можуть бути як невеликими та малопомітними, так і навпаки — широкими та контрастними, що впадають у вічі.

Стандартним рішенням є комбінування яскравого відтінку з білим, але легкі шляхи не для нас, тому розглянемо ще кілька оригінальних варіантів. Придивіться до союзу яскраво-рожевого з ніжно-лимонним, бузкового та золотисто-жовтого, темного шоколаду та сріблястого металіка, смарагдово-зеленого та крижано-блакитного. При бажанні можна відшукати безліч гармонійних поєднань, які зроблять вашу спальню унікальною.

Яскрава смугаста стіна за тумбою в спальні
Яскрава смугаста стіна може стати динамічним акцентом в інтер’єрі.

Якщо ви вирішили зупинитися на створенні смугастого інтер’єру маленької спальні, тоді не зайвим буде нагадати основні правила комбінування шпалер:

  1. Чередування через смугу (1:1). Цей варіант у невеликій спальні не зовсім доречний, адже від такого “мерехтіння” очі швидко втомлюватимуться. Але якщо зупинитися на дуже широкій смужці, можна досягти бажаного ефекту.
  2. Найбільш оптимальним рішенням стане комбінація “1 через 2” або “1 через 3” смужки, де одна смуга яскрава, а дві-три – нейтральні. За допомогою цього варіанта можна гармонійно привнести в інтер’єр маленької спальні соковиті кольори, не перевантажуючи його.

✨ Оформлення стелі: п’ятий фасад кімнати

Дуже цікавим рішенням для оформлення стелі стане встановлення великого дзеркала в металевій оправі. Це створить ілюзію нескінченної висоти, але підійде для сміливих натур. У випадку, якщо вам не до душі такий варіант, можна просто встановити натяжні стелі, причому чудово виглядатиме, коли вони будуть оформлені фактурним розписом або будь-якою картиною. Неперевершеною родзинкою в інтер’єрі маленької спальні здатне стати фальш-вікно на стелі, на якому було б зображено цікавий пейзаж або зоряне небо з ефектом мерехтіння.

Спальня в дерев'яній кімнаті з мансардною стелею
Дерев’яна стеля в мансардній спальні створює неймовірно затишну атмосферу.

🛋️ Меблі в невеликій спальні: функціональність та легкість

Зрозуміло, спальна кімната має бути не тільки красивою, а й зручною, тому обійтися одним ліжком тут не вийде. Вам може знадобитися набагато більше меблів, ніж полиці та ніші, адже без шафи та туалетного столика неможливо уявити собі затишну спальню. Головне, в жодному разі заради мінімалізму не жертвувати практичністю.

Вам слід приготуватися до того, щоб позбутися зайвих речей в обстановці. Хоча, враховуючи розвиток сучасної дизайнерської думки, можна просто ретельно все продумати та зробити більш функціональними ті меблі, без яких обійтися аж ніяк не можна. Так, комод можна замінити викатними ящиками, які розташовуватимуться під ліжком з підйомним механізмом і абсолютно не займуть корисний простір.

Шафа-купе з дзеркальними дверима в інтер'єрі маленької спальні
-купе з дзеркальними дверима – класичне рішення для маленької спальні.

Логічно, що основну увагу в спальні приковуватиме на себе ліжко, тому в жодному разі не економте на ньому та на і. Ідеальним варіантом для маленької кімнати стане ліжко без ніжок, яке візуально займає дещо менше місця. Намагайтеся виділити узголів’я, тоді всі погляди будуть прикуті тільки до ліжка. Розмістити його найкраще так, щоб не займати багато місця, але й щоб підійти до нього було легко. Дуже часто єдиним можливим місцем для розміщення ліжка є кут біля вікна. Але в цьому є свої плюси: спальне місце завжди буде чудово освітлене природним світлом.

Якщо місця зовсім мало, то замість шафи краще використовувати комод, а замість тумбочок — високі вузькі стелажі або навісні полиці. Чудово виглядатиме вбудована шафа-купе з дзеркальними дверцятами від підлоги до стелі.

Намагайтеся уникати суцільних глухих поверхонь або робіть їх глянцевими. Також на полицях слід залишати якнайбільше вільного місця, таким чином простір стане більш повітряним.

Функціональні меблі в інтер'єрі маленької спальні
Кожен предмет меблів в інтер’єрі маленької спальні має бути максимально функціональним.

💡 Порада експерта: Щоб меблі не виглядали чужорідним нагромадженням, дотримуйтесь таких правил:

  • бажано, щоб меблі відповідали дизайну приміщення та були з одного гарнітура;
  • краще, щоб гарнітур був у світлих тонах або в колір стін, так він “розчиниться” в просторі;
  • масивні деталі, наприклад, дверцята шафи-купе, бажано зробити дзеркальними або глянцевими.
Шафа-купе, розташована за ліжком
Шафа-купе, вбудована в нішу за ліжком – оригінальне та практичне рішення.

🔍 Як зорово збільшити простір невеликої спальні: 7 прийомів

Існує безліч перевірених способів “обдурити” наш зір і змусити маленьку кімнату здаватися більшою.

  1. Вільний прохід. У жодному разі не варто захаращувати прохід у кімнату. На шляху від дверей до протилежної стіни не повинно бути нічого, такий прийом дозволить зробити спальню візуально ширшою.
  2. стіни. Варто відмовитись від стін у темних тонах. Краще зупинити свій вибір на чистих світлих відтінках, які мають здатність візуально “розсувати” стіни. Стеля в обов’язковому порядку має бути яскраво-білою.
  3. Горизонтальні лінії на малюнку шпалер також допоможуть розширити простір, тоді як вертикальні – “піднімуть” стелю.
  4. . Рекомендується наявність дзеркал. Якщо велике дзеркало розташувати на стіні навпроти вікна, можна візуально суттєво збільшити розміри приміщення за рахунок відбитого світла.
  5. Діагональне укладання підлоги. Паркет та ламінат краще укладати діагонально, це створює ілюзію більшого простору.
Широке ліжко в маленькій спальні
Навіть у маленькій спальні можна розмістити широке двоспальне ліжко, якщо правильно спланувати простір.
  1. Мінімум зайвих предметів. Відмовтеся від розміщення книжкових полиць, столів та незрозумілих елементів декору. Картинні галереї та фотовиставки на стінах краще залишити для інших кімнат. Достатньо обмежитись однією картиною, розмістивши її біля узголів’я ліжка.
  2. Легкий текстиль. Текстиль та штори краще вибирати однотонні, без великих орнаментів. Крім того, в невеликій спальні не рекомендується розміщувати багато подушок та балдахіни, які “з’їдають” об’єм.
Два ліжка в маленькій спальні
При правильному плануванні в маленькій спальні можна розмістити навіть два односпальні ліжка.

Кольори та відтінки для оформлення інтер’єру маленької спальні

Якщо ваша спальня знаходиться в південній стороні будинку, то краще зупинитися на прохолодних тонах: свіжість блакитного, білого, м’ятно-зеленого та бузкового. А ось якщо вікна кімнати дивляться на північ, тоді бажано вибрати для її оформлення теплі кольори на кшталт бежевого, пісочного, лляного, молочного, рожевого чи жовтого.

Стіни найкраще оформити в ніжно-зелених відтінках. Вони надають розслаблюючу та заспокійливу дію на організм людини. Нейтральні відтінки, починаючи від молочно-білого і до бежевого, також стануть чудовою прикрасою для стін невеликої спальні.

Маленька спальня в сільському стилі
Маленька спальня в сільському стилі (кантрі) виглядає дуже затишно завдяки натуральним матеріалам.

Блакитний і всі відтінки синього наповнять вашу спальню відчуттям свіжості, простору та певної легкості. Жовтий та його відтінки додадуть приміщенню динамізму. Проте, надто яскраві відтінки лише обтяжать атмосферу спальні, тому слід дуже обережно підходити до їх вибору. Насичені яскраві кольори краще використовувати як додаткові, інакше рано чи пізно своєю інтенсивністю вони можуть вас перевтомити.

Фіолетового краще уникати, оскільки при тривалому спілкуванні з цим кольором вас може наздогнати депресія. Крім того, темні тони візуально звужують приміщення.

Інтер'єр маленької спальні з темними акцентами
Навіть в інтер’єрі маленької спальні можна використовувати темні акценти для створення глибини.

Не рекомендується також грати на класичному поєднанні чорного з білим, яке в спальні швидко втомлює та негативно позначається на енергетичному балансі людини.

Більшість дизайнерів радять зупинитися на парі основних кольорів, розбавивши їх яскравими акцентами інших відтінків. Але щоб уникнути перевантаження, основних кольорів має бути не більше двох-трьох.

Якщо ви плануєте зробити стіни в спальні однотонними, тоді можна з лишком компенсувати недостатню яскравість кімнати кількома способами. Так, на допомогу в цьому прийдуть яскраві килими та кольорова оббивка меблів. Не варто також упускати можливість поекспериментувати з кольором та фактурою оббивки та текстилю.

При виборі оздоблювальних матеріалів для спальні бажано зупинитися на матеріалах без блиску, оскільки це може сильно втомлювати.

Невелика спальня в східному стилі
Навіть невелика спальня може бути оформлена в екзотичному східному стилі.

Відмінним варіантом стануть матові шпалери, причому бажано, щоб фактурою вони були тканинними (велюровими або оксамитовими). Таким чином, ви зможете наповнити приміщення комфортом і домашнім затишком.

Намагайтеся уникати пафосного інтер’єру маленької спальні, набагато краще буде привнести в нього нотки гумору та тепла. Цікаві аксесуари, живі квіти та рослини — всі ці, здавалося б, дрібниці здатні наповнити приміщення теплом та людяністю.

Як бачимо, можна створити чудовий інтер’єр маленької спальні, достатньо лише ретельно все спланувати та слідувати рекомендаціям дизайнерів, не боячись додавати власну індивідуальність.

Часті питання про інтер’єр маленької спальні 🤔

👉 Яке ліжко найкраще підходить для маленької спальні?
Ідеальним вибором буде ліжко з підйомним механізмом. Воно надає величезну нішу для зберігання речей, що дозволяє відмовитися від громіздкого комода. Також зверніть увагу на моделі без масивного узніжжя, вони виглядають легше і займають менше місця.
Використовуйте вертикальний простір: високі вузькі стелажі або пенали. Навісні полиці над ліжком або столом також допоможуть. Розгляньте варіант ліжка-горища, під яким можна облаштувати робочу зону або поставити невеликий компактний диван.
Так, але дуже обережно. Можна пофарбувати в глибокий темний колір (синій, графітовий) стіну за узголів’ям ліжка. Це створить ефект “шкатулки”, додасть глибини та затишку, не зменшуючи при цьому візуально весь простір. Решту стін варто залишити світлими.
Обирайте легкі, напівпрозорі тканини, що пропускають максимум світла. Найкраще, якщо штори будуть в колір стін – це візуально “розчинить” вікно і не буде дробити простір. Карниз вішайте якомога вище, майже під стелю, а довжина штор має бути до самої підлоги.
Відмовтеся від однієї центральної люстри. Краще використовувати багаторівневе освітлення: точкові світильники по периметру стелі для загального світла, пара бра біля ліжка для читання та торшер або настільна лампа в кутку для створення затишної атмосфери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *