Життя дитини хочеться зробити максимально комфортним, а для цього йому перш за все потрібен добре обладнаний власний куточок.
В оформленні дитячої не буде другорядних речей. Тут головне все, починаючи від декору стін та закінчуючи найдрібнішими аксесуарами. Ліжко та комод, іграшки та стіл, спортивний куточок та полиці – безумовні атрибути дитячого побуту, а ось чи потрібний килим у дитячу кімнату? Відповідь однозначна – так. Про те, яким він має бути, у сучасному інтер’єрі та яким параметрам відповідати ми і поговоримо нижче.
Критерії вибору дитячого килима
Асортимент килимових виробів мізерним назвати складно. Тут є з чого вибирати, головне знати, що саме ви шукаєте. Придивляючись килим у кімнату дитини, особливу увагу приділяйте:
1. Екологічність виробу. Воно має бути виготовлене з натуральних матеріалів або безпечної для здоров’я синтетики.
2. Практичності. Килим повинен бути простим у догляді, легко чиститися і бути довговічним. Цим параметрам ідеально відповідають штучні килими чи комбіновані моделі. Сучасні вироби, виготовлені за новими технологіями, можна не тільки пропилососити, але й випрати. Звичайно, робиться це не в домашніх умовах, а на спеціальних мийках, проте, висока гігієнічність килимових виробів в наявності.
3. Безпеки. Якісна основа не дозволить килиму ковзати по підлозі, що суттєво знижує ризик травмування.
Не на останньому місці буде ціна виробу. Вона має бути адекватною якості. Найбільшою популярністю користуються покриття в яскравих фарбах з різнокольоровими візерунками, привабливими для малюків, а також однотонні килимові вироби, які шанують підлітки.
Яким має бути килим у дитячу кімнату
Розмір
Дитячі килими випускаються у трьох розмірних позиціях:
1. Маленькі.
2. Середні.
3. Великі.
Завдання маленьких килимків закрити певні зони дитячої. Вони знаходять своє застосування в ігровому куточку, в зоні перевдягання, біля ліжка, біля горщика.
Килими середнього розміру використовують як самостійний декоративний елемент. Їхнє завдання: прикрасити, утеплити та пом’якшити ігрову площу.
Великі килими, крім того, що виконують всі вищеописані функції, ще надають кімнаті закінченого образу, тому їх треба вибирати з особливою ретельністю. Якщо ви хочете, щоб килим вигідно виглядав в інтер’єрі і став акцентною плямою композиції, не застилайте їм підлогу по самі плінтуси. Залишіть по периметру не менше 20 см чистого покриття для підлоги.
У дитячій можна використовувати килимові комбінації. Правильний вибір елементів, у плані малюнка, форми і розмірів, додасть обстановці яскравості.
Ворс
Дитячі килими можуть бути:
1. Довговорсними.
2. Коротковорсні.
3. Комбінованими (3D моделі).
Довговорсні килимові покриття проДуже подобаються малюкам. Вони будуть незамінні в їхньому житті до трирічного віку.
Як тільки дитина підросте, з довгим ворсом доведеться попрощатися, і постелити в кімнату низьковорсний виріб. У такому килимі не губляться дрібні деталі на кшталт частин конструктора, мозаїчних елементів та інше. До того ж, його буде легше чистити.
Матеріал килима для дітей
«Використання великих дитячих вовняних килимів у кімнаті для хлопчиків та дівчаток виправдане, тільки якщо є необхідність утеплення підлоги»
Якими мають бути дитячі килими у кімнату для хлопчиків та дівчаток? З цього питання існує ціла низка вимог.
На першому місці гіпоалергенність. Дитина проводитиме на килимі масу часу, тому при виробництві останнього не повинна використовуватися токсична сировина, що провокує алергічні реакції.
На другому місці наявність протиковзної підкладки. Її може не бути тільки у важких килимів, які і так складно зрушити з місця.
На третьому місці простота догляду, про яку ми вже говорили.
Цим вимогам повною мірою відповідають такі види килимів:
Вовняні
Це найекологічніша, тепла, міцна категорія килимів. Вони є чудовим шумоізолятором. Єдиною проблемою для цього виду є їхня «любов» до пилу. Вони буквально акумулюють її на своєму ворсі. Через велику вагу килим із вовни складно зайвий раз винести на вулицю і гарненько вибити. Псує матеріал і дуже часто вологе прибирання, особливо із застосуванням щіток. Не можна не відзначити і високої вартості натурального покриття.
Все сказане вище наводить на думку, що використання великих дитячих вовняних килимів в кімнаті для хлопчиків і дівчаток виправдано, тільки якщо є необхідність утеплення підлоги. Зовсім інша справа маленький вовняний килимок. Він може бути покладений біля письмового столу чи ліжка. Дуже гарні в цій ролі міні-килими з вовни.
Штучні
У цю категорію включені килими змішаного типу та виготовлені зі штучних ниток. У акрилових, поліамідних, поліакрилових виробів набагато більше переваг, ніж у вовняних.
По-перше, вони не алергічні.
По-друге – не електризуються, тому що пройшли відповідну обробку антистатиками, а отже, не збирають пил.
По-третє, їх можна чистити всілякими порошками і засобами для виведення плям, причому робити це жорсткими щітками, влаштовувати їм вологі прибирання в необмеженій кількості і залишати сушитися на відкритому сонці. Вироби відрізняються невеликою вагою, тому праці, винести їх на балкон або у двір, не складе. Штучні дитячі килими – фаворити вибору кімнати для хлопчиків або дівчаток. Вони барвисті, неймовірно приємні на дотик, прийнятні за ціною.
З недоліків варто відзначити слабку теплоізоляцію. Незалежно від того, якою довжиною буде ворс на килимі, теплим він не буде.
Синтетіні
Найбільш сучасні варіанти килимів ідеально підходять для облаштування дитячої. Не варто лякатися назв матеріалів, прописаних у сертифікатах. Найчастіше на їх виробництво використовують нитки етиленового вінілового ацетату та спіненого поліпропілену. Вони абсолютно нешкідливі, більше того, килими мають масу переваг.
Синтетичні килими відмінні тепло- та шумоізолятори. Вони стійкі до забруднень і бояться вологи. Мають малу вагу. Їхнє середовище непридатне для розмноження мікробів та життєдіяльності бактерій. Дані килими є незамінними елементами спортивної та ігрової зони у дитячих кімнатах. Вони не ковзають, гасять звуки, тож сусіди не скаржатимуться на надто галасливих дітей.
По них приємно бігати босоніж. Особливою популярністю користується збірна модель синтетичного килима в дитячу кімнату, що складається в єдине полотно окремих деталей. Виріб мобільний. Його можна брати із собою виїжджаючи на природу, вирушаючи на дачу тощо.
Колір
Підтримці гарного настрою сприятиме правильне рішення кольору килима. Малюкам слід брати вироби з яскравими елементами декору. Це допоможе їм розпочати знайомство у навколишнім світом. Намагайтеся уникати однотонних килимів. Маленьким дітям нудно грати на них. Набагато активніше залучаються у справу покриття із зображеннями улюблених персонажів та казкових сюжетів.
У міру зростання дитячі інтереси змінюються, а отже, мають змінюватись і килими. Буйство фарб має поступитися місцем «солідним» кольорам, можливо навіть чорно-білій палітрі, а казкові сюжети – тінейджерським, спортивним, музичним темам, а також абстракції. В очах підлітків килим перестає бути місцем ігор, він перетворюється на повноцінний елемент декору, тому повинен гармоніювати зі стилістичним рішенням інтер’єру.
Форма
Килим у дитячу кімнату може бути куплений будь-якої форми. Крім традиційного прямокутника сьогодні інтер’єр пропонують доповнювати покриттям для підлоги, виготовленими у вигляді овалу, складних фігур або кола. Останні стануть вдалим рішенням для кімнат невеликих площ, оскільки здатні коригувати простір, і зробити їх просторішими на візуальному рівні.
Для дитячої актуальні вироби у формі іграшок. Наприклад, килими для хлопчиків мають форму автомобіля, футбольного м’яча, кораблика. Подобаються дітям фігурні килимки у формі тварин. Вони чудово виглядають біля ліжка.
Оригінальністю форм відрізняються килими для дівчаток. Для них пропонуються вироби у формі квітів, метеликів, грибів. Неординарний килим у вигляді веселої ромашки, пухнастої айстри, розкішної троянди або півонії порадують око своєю яскравістю і створять у дитячій приємну атмосферу.
Дитячі килими в кімнату для хлопчиків
У принципі за технічними та якісними характеристиками килими не мають підрозділи на хлопчачі та дівчачі. Такими їх робить дизайн. Психологи рекомендують не оформляти кімнати хлопчиків надто строкатими та барвистими покриттями для підлоги.
Для них більш прийнятні м’які, приглушені тони:
1. Ніжна зелень.
2. Біж.
3. Блакитний.
4. Пастель.
Килими та вік
До півроку про килим у дитячій можна взагалі не замислюватись. Він там буде зайвим. Дитина проводить час у ліжечку або на маминих руках. Килим знадобиться в «повзунковий» період, коли малюк почне освоювати свої перші, нехай ще й не зовсім скоєні кроки. Навчитися повзати на килимі буде набагато простіше, ніж на слизькій підлозі. На цей період буде потрібний м’який пухнастий килим великих розмірів, тактильно приємний на дотик.
З 3-х років, коли хлопчики починають бурхливо фізично розвиватися, довгого ворсу доведеться позбавлятися. На зміну набувають середньоворсні вироби, в надрах яких не губляться іграшки, і яких легше доглядатиме. Підбираючи малюнок і колір килима, орієнтуйтеся на психологію молодого господаря кімнати.
З семирічного віку хлопчаки починають активно відкривати собі цей світ і шукати у ньому своє місце. Дизайн килимового покриття має відповідати захопленням сина. Юному спортсмену сподобається міні-футбольне поле в кімнаті, мислителю сподобається килим з лабіринтом, ребусами або загадками, любитель фауни буде радий килиму із зображенням екзотичних птахів, улюблених тварин, барвистих риб.
У підлітковому віці хлопчаки дуже хочуть, щоб їх сприймали не як недосвідченого школяра, а дивилися на них, як на справжніх чоловіків, тому дитячі малюнки на покриттям підлоги різко втрачають свою актуальність. Змініть візерунок на яскраву та одночасно стриману абстракцію, строгу геометрію або зупиніться на однотонному варіанті.
Дитячі килими в кімнату для дівчаток
«Якими б не були якісними пропоновані дитячі килими в кімнату для дівчаток, треба розуміти, що в умовах дитячої вони все одно будуть досить швидко втрачати актуальність»
У кімнаті дівчаток завдання килимів зовсім в іншому. Вони повинні стати не амортизаторами падінь і глушниками тупоту ніжок, що бігають, а елементом, що несе у внутрішній простір тепло і затишок. Зовсім юним особам сподобаються килими із зображеннями улюблених мультяшок, казкових персонажів, кумедних та добрих картинок.
При цьому батьки можуть не акцентуватись на дорожнечі виробу. Якими б не були якісними пропоновані дитячі килими в кімнату для дівчаток, треба розуміти, що в умовах дитячої вони все одно досить швидко втрачатимуть актуальність. З віком вироби з наївною мотивацією змінюватимуться однотонними килимами або покриттями з розкішними візерунками та привабливими орнаментами. Дівчатка більше хлопчиків цінують естетичність навколишніх предметів і вважають за краще жити в максимально комфортних умовах.
Дівочими квітами називають рожево-фіолетовий спектр. Такі відтінки несуть із собою ілюзію загадковості і схильні до мрій. Рожевий килимок викликає непідробне захоплення юної леді. У дитячій школярці доречнішими будуть килими в кремових тонах і пастельних фарбах. Вони нейтральні, можуть бути вписані в будь-який інтер’єр, а отже, килим має шанс затриматися в дитячій кімнаті надовго. У цьому випадку є сенс придбати дорогий та високоякісний виріб. І природно, дитячі килими в кімнату для дівчаток повинні бути обов’язково пухнастими та захоплюючими дух своєю м’якістю.
3D килими для дитячих
Килим із об’ємним малюнком – це не просто декоративний елемент. Це новий світ, що вимагає вивчення. Високо естетичний виріб з навчальним та розважальним підґрунтям чудовий спосіб розширити творче мислення дитини. Дитячі килими в кімнату для дівчаток можуть інтерпретувати ляльковий будиночок і навколишній простір. Тут є все, що потрібно для найрізноманітніших і найцікавіших ігор: килимки в самому килимі, просторі холи будинку, купа кімнат. Для більшої привабливості у таких килимах-іграх превалюють рожево-зелені фарби.
Дитячі килими в кімнату для хлопчиків дуже відрізняються тематикою. Їм пропонують цілі міні-міста, з вистриженими доріжками для руху машинок, що проходять через школи, кемпінги, повз озер і галявин. Якщо ви додасте до такого килима кілька комплектуючих, типу світлофорів, пішохідних переходів, залізниці, то килим перетвориться на планету розваг. Килим у дитячу кімнату для хлопчиків може мати вигляд справжнісінького футбольного поля, що дозволяє активно проводити час одразу групі дітей.
3D килими виробляються з поліпропілену, тому міцні, зносостійкі, гіпоалергенні та зберігають яскравість фарб десятиліття. Вони не поглинають бруд, не покриваються плямами, не линяють, не електризуються. Тривимірний ефект створюється за рахунок чергування ворсових острівців та безворсної поверхні. Палісадники, меблі, різні будиночки та багато інших атрибутів створюються опуклими різнокольоровими ворсинками.
Об’ємний килимок стане комунікабельним помічником у навчанні спільних ігор. У його допомогою ви навчите дитину йти на поступки, співпереживати, розділяти успіхи та радість друзів.
Килими, що розвивають
Якщо вам потрібно оригінальне покриття для підлоги в дитячу кімнату, то зверніть увагу на килими, що розвивають. Вони є ігрове полотно, у якому зібрані аплікації, зроблені у різних геометричних формах. Розвиваючий килим у кімнату для хлопчика може мати форму автомобіля з рухомим кермом та іншими привабливими для хлопчика аксесуарами. Для дітей старшого віку інтерес представлять килими-пазли. Вони сприяють стимуляції логічного мислення.
За допомогою розвиваючих моделей підлогових покриттів дитина зможе вивчити кольори, алфавіт, познайомитися зцифрами, геометричними фігурами. Основна мета набуття килимів цієї серії – розвиток у дитини сенсорних навичок, тактильної чутливості, дрібної моторики рук. Дитячий килим, що розвиває, в кімнату для зовсім маленьких хлопчиків і дівчаток складається з ділянок з різними наповнювачами. На ньому можуть бути музичні клавіші, зображення тварин з вухами, що шарудять, спеціальні дзеркальця та іграшки. Всі ці предмети кріпляться липучками і можуть переміщатися поверхнею килима.
Цікаво, оптимістично, задерикувато сприймається дітьми килим, розмальований різнокольоровими квадратами. Таке покриття може стати чудовою базою для активних ігор.
Цікавий дизайн підлогового покриття із класиками. Звичайно, такий килим у кімнату для хлопчиків не дуже підійде, зате дівчата будуть у захваті. Вони зможуть влаштувати з подругами справжній турнір із вуличної гри в домашніх умовах. Особливо це буде актуальним у міжсезоння, коли асфальт захований під снігом чи постійно намочений дощем.
Висновок
Як ви вже встигли зрозуміти, килим у дитячу кімнату реально потрібний. Він надасть приміщенню затишку і наповнить його особливою атмосферою, замортизує падіння та приглушить звуки. Крім цього сучасним килимам відведена роль ігрових та розвиваючих елементів дитячого інтер’єру. Так що вирушайте в магазин і додайте фарб в життя своєї дитини, причому не тільки в прямому розумінні сприйняття кольору, а і в емоційному.
– Мамо, а чому на нашому дитячому килимі зображені всі букви алфавіту?
– Щоб ти, синку, і лежачи вчився!
Ці килими додадуть яскравих кольорів та унікального стилю до дитячої кімнати. Не тільки красиві, а й дуже практичні! Вони створюють безпечне та комфортне середовище для гри та відпочинку наших малюків. Чудова річ!
Хоча дитячі килими можуть бути цікавими та красивими, я вважаю, що вони не є практичними. Вони швидко забруднюються і потребують регулярного чищення, що є додатковим головним болем для батьків. Крім того, вони можуть бути джерелом алергії для дитини.
Як читач, мені цікаво знати більше про дитячі килими. Автор не надав жодних подробиць чи контексту. Чи це стаття про різні види дитячих килимів, їхнє призначення або можливо поради щодо вибору? Без додаткової інформації важко зрозуміти, що саме автор мав на увазі. Було б цікаво дізнатися більше, наприклад про безпеку дитячих килимів, як вибрати правильний матеріал, догляд за ними та інше.
Хоча дитячі килими можуть бути веселим та красивим доповненням до дитячої кімнати, вони часто стають джерелом бактерій та алергенів. Крім того, не всі виробники використовують безпечні матеріали для їх виготовлення, що може негативно вплинути на здоров’я дитини.