Іноді облаштування квартири перетворюється на покарання, особливо, коли площа її мала, а речей у ній хочеться розмістити побільше. Як вийти з цієї ситуації, щоб і не захаращувати простір, і задовольнити свої запити?
А що якщо спробувати відмовитися від звичних меблів та зібрати для комфортного облаштування інтер’єру полиці своїми руками?
Такі елементи обстановки цілком здатні перетворити кімнату та зберегти її функціональність. Більш того, цим оригінальним ходом, ви зможете підкоригувати об’єми кімнати на візуальному рівні і піднести її як просторі апартаменти. Заставлені книгами, антикваріатом, фото і просто дрібнички – воістину у неповторному виконанні, поличні галереї стануть акцентною зоною в будь-якому інтер’єрі.
Залишилося діло за малим – розібратися, як зробити полку своїми руками.
Класифікація полиць
Щодо матеріалів, то, в принципі, за певних навичок полиці можна зібрати своїми руками практично з усього, аж до гумової стрічки
Перш ніж братися за створення дизайнерських полиць своїми руками, потрібно вирішити, якими їх можна зробити і що на них поставити. Отже, якими можуть бути ці найпростіші, начебто, меблеві предмети?
Їх поділяють за конструкційними особливостями:
- відкриті,
- закриті.
Відкриті полиці
Також їх класифікують за типом установки:
- на настінні,
- підвісні,
- підлогові.
Підвісні полиці
Класичні настінні види полиць фіксуються на одній стіновій поверхні та часто нависають над великими предметами обстановки типу: столів, диванів, крісел.
Це можуть бути поодинокі екземпляри або симбіоз кількох елементів, об’єднаних у єдину композицію. Комплекти двох і більше настінних полиць називають поличковими модулями.
Приклад полочного модуля
Кутові варіанти кріпляться одномоментно до двох суміжних стін. Вони можуть бути доповненням меблевого гарнітура або окремим об’єктом, причому оформляти полицями можна не тільки внутрішні кути, а й зовнішні, якщо такі є в плануванні кімнати.
Кутовий вид полиць
Підвісні полиці, у тому числі й зібрані своїми руками, мають вертикальну фіксацію до стелі. Їх можуть підтримувати троси, ланцюги, ремені, стійки та інші пристрої. За своєю конструкцією – зазвичай це одинарні, полегшені, що не мають стінок варіанти.
Також зустрічаються підвісні полиці доладного типу.
Підвісні полиці в інтер’єрі кухні
Полкова полиця, що збирається своїми руками, для зручності переміщення може бути поставлена на колеса. Повозившись з конструкцією, її можна зробити ще й трансформується, тобто предмет можна використовувати як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні.
Це зручно. Такий мобільний стелаж можна буде поставити хоч серед кімнати, зробивши його предметом зонування простору, хоч засунути в тісний кут, куди нізащо не стане книжкова шафа. А взагалі підлогові полиці затребувані у передпокоях та тих кімнатах, де немає потреби в економії площ.
За допомогою підлогової полиці можна зонувати простір
Щодо матеріалів, то, в принципі, за певних навичок полиці можна зібрати своїми руками практично з усього, аж до гумової стрічки. Традиційно їх виготовляють:
- з дерева,
- пластика,
- металу,
- скла.
Дерево та його похідні
З фанерою, МДФ, ДСП та іншими матеріалами порівняно нескладно працювати. Виглядають вироби з них красиво, адже натуральність завжди ефектна. Полиці з дерева, сконструйовані своїми руками, довговічні в експлуатації, особливо якщо пройшли специфічну обробку.
Настінні полиці з натурального дерева
Пластик
Універсальний матеріал, який може імітувати будь-яку фактуру. Такі види полиці будуть актуальні в будь-яких інтер’єрах.
Полиці із пластику
Металл
З нього вдається зібрати практично вічні високоміцні конструкції, проте у звичні класичні інтер’єри металеві полиці важко вписуються.
Крім того, їх не слід використовувати в приміщеннях зі специфічним кліматом, що відрізняється підвищеною вологістю, оскільки метал схильний до корозії.
Оригінальні полиці з металу
Скло
Прозоре скло щедро дарує атмосфері ефект легкість, робить кімнату затишною. Однак зібрати полицю зі скла своїми руками під силу не кожному, особливо, якщо конструкція передбачає всілякі вирізи та виїмки.
Скляні полиці не перевантажують інтер’єр
Якщо говорити про допустиме навантаження, то тут також все просто. Широкі та глибокі полиці готові зберігати об’ємні речі, які потрібні в побуті, тому завжди мають бути в зоні доступу.
Звичайно, їх роблять з більш грубих матеріалів. Скляні конструкції – більш декоративні рішення. На них нічого громіздкого не поставиш і не тому, що не витримають навантаження, а тому, що виглядатиме на цих ніжних і блискучих поличках вантаж буде просто безглуздо.
Як розмістити різні види полиць в інтер’єрі
Знати, як зробити підвісну полицю з дерева або скла своїми руками, може не кожен, а як надійно її прикріпити – цим бажано поцікавитися.
У будь-якій підвісній моделі на задній стінці завжди є металеві планки з прорізом під кріплення. Ваше завдання правильно розмітити точки вкручування елементів кріплення.
Рівень допоможе повісити полицю рівно
Рівне повісити полицю на стіну своїми руками допоможе рівень. Перш ніж заганяти дюбеля, пригадайте, з чого саме зроблена кімнатна стіна.
Якщо це моноліт, у якому саморіз сяде намертво, – це одна справа, а от у випадку, коли перед вами дранка доведеться йти на хитрощі. Тут навішування, незалежно від виду полиці, потрібно буде робити на дерев’яні рейки.
Адекватне використання простору
Колекціонери, а також просто любителі вінтажу та рукотворних дрібниць, постійно мучать питання: куди розставити свої дорогоцінні, вихожі на блошиних ринках світу, трофеї?
При цьому бажання поділитися красою у багатьох бореться з острахом захаращувати простір. Вирішити дилему зможе підвісна полиця, прикріплена своїми руками над віконним отвором чи столом.
Таким кроком ви вирішите не лише виставу експозиції, але й раціонально облаштуєте простір.
Та частина стін, яка розташовується на рівні очей, залишиться без змін, а ось стеля підніметься, і кімната здаватиметься візуально вищою і просторішою.
Взагалі, полиці можуть з’явитися в узголів’ї ліжка, міжвіконному просторі як додаток до низьких шаф, над диваном, кріслами, навколо дверного отвору, над робочим столом.
Функціональна полиця над ліжком
Здивуючись питанням виготовлення полиці на стіну своїми руками, потрібно продумати її дизайн, щоб вона стала логічним доповненням інших інтер’єрних компонентів.
Якщо поличку не планується зробити акцентною зоною, то нехай вона буде у нейтральних спокійних тонах.
Яскраві полиці, як акцентна зона в інтер’єрі
Як правильно зробити полицю своїми руками? Яскраві соковиті фарби допустимі лише за наявності подібного дизайну рам, дверей або штор.
Оскільки акцентні елементи завжди привабливі для погляду, то і якість їх має породжувати захоплення і захоплювати дух, а це під силу лише незвичайним дизайнерським видам полиць.
Найчастіше перевага надається білим моделям, які чудово поєднуються з металопластиковим профілем європейських вікон.
Білі полиці підійдуть до будь-якого стилю інтер’єру
Не менш ефектними будуть полиці, колір яких підібраний у тон шпалерного малюнка або співвіднесений до кольору стін. Кухонні полиці часто поєднують із фарбами фасаду гарнітура, хоча експерименти ніхто не скасовував.
Ви можете випилити полицю з дерева своїми руками і пофарбувати її на власний смак. Можливо ваші уявлення про красу зможуть зробити фурор.
Полиці пофарбовані в колір стін
Важливо не перевантажити обстановку, тому фахівці рекомендують орієнтуватися на наступний показник: кількість полиць у кімнаті до 12 квадратів не може бути більшою за 8.
Полиці та стилі
Як меблевий елемент, полиця може інтерпретуватися у будь-якому стилі. Бажаєте додати в кімнату трохи романтики – використовуйте в її кріпленні металеві контейнери витонченого кування, прикрашені вензелями. Для кантрі стилю варто зробити прості полиці із дерева своїми руками.
Їх збирають із струганих дощок без полірування і будь-якої іншої облагороджувальної обробки. Невигадлива конструкція неймовірно хороша в кухонному інтер’єрі. З її появою приміщення наповниться особливою чарівністю.
Самобутність обстановки, що супроводжується відповідною атмосферою, дасть можливість хоч ненадовго забути про міську суєту та відчути себе справжнім сільським мешканцем.
Дерев’яні полиці для кухні в стилі кантрі
В інтер’єр шебі-шик треба додавати металеві полиці, пофарбовані у білий колір. Аматорам класики на допомогу прийдуть широкі молдинги. Зроблений із накладної опуклої планки, покритої оригінальними візерунками, цей вид полиць стане гідною окрасою вітальні.
Витончена поличка в стилі шебі-шик
Полиці як елемент дизайну
Серед безлічі варіантів поличкових моделей обов’язково знайдеться проект, що задовольняє стилістичну ідею оформлення вашого інтер’єру.
Продумуючи дизайн полиці для збирання своїми руками в мінімалістичний інтер’єр, пам’ятайте, що вона має бути неодмінно відкритого типу та виглядати невагомою. Такий ефект конструкції зможуть надати лише приховані кріплення. З матеріалів підійдуть скло, пластик, метал.
Лаконічні полиці для інтер’єру в стилі мінімалізм
Настінні полиці своїми руками рекомендується робити і до дитячої. Ви матимете чудовий шанс прикрасити кімнату яскравими аксесуарами незвичайного дизайну з малюнками або без них.
Для кухні більше підходять полиці з нержавіючої сталі та дерева. Декоративне навантаження в основному несуть дерев’яні конструкції, металеві використовують у практичних цілях.
Родзинкою ванних стануть полиці зі скла, а класичною вітальнею додають краси виробами з деревного масиву.
Скляні полиці у ванну
Не має значення, якого типу полиці планується використовувати в інтер’єрі: стандартної форми або екзотичної – вони однаково добре можуть.
Перетворити навколишній простір Тут головне не перестаратися. Чим незвичайніша конструкція і колір полиці зібраної своїми руками, тим спокійнішим і нейтральнішим повинен бути навколишній фон і виставлені на ній предмети.
І навпаки. Просту конструкцію треба наповнити нетривіальним вмістом і повісити на найефектнішу стіну в кімнаті.
Оригінальна полиця перетворить навколишній простір
Креслення
Функціональна полиця, повішена на стіну своїми руками, повинна витримувати певне навантаження та не деформуватися під вагою виставлених предметів
Як зробити полку своїми руками? З чого почати? Запорука успіху – правильне креслення. Навіть найпростішу модель варто спершу прикинути на папері.
Це допоможе прорахувати розміри та зібрати необхідні для роботи матеріали та інструменти.
Потрібно пам’ятати, що функціональна полиця, повішена на стіну своїми руками, має витримувати певне навантаження та не деформуватися під вагою виставлених предметів.
Це буде можливим, тільки якщо крокова відстань між опорними деталями становитиме не більше 90 см. Чим м’якша та еластичніша фактура полиці, тим частіше повинні ставитися опорні кронштейни.
Приклад креслення полиці
Підвісна полиця своїми руками
Якщо в будинку потрібна легка конструкція для розміщення дрібниць, можна спорудити найпростіше пристосування з підручних матеріалів, яке через індивідуальний підхід до виготовлення може стати вельми оригінальною деталлю обстановки.
Найпростіше зібрати дизайнерську полицю своїми руками з ременів та дощок.
Полиця з ременів та дощок
Що потрібно?
- пара обрізних тридцятиміліметрових дощок з пропорціями 750х300 мм;
- 4 заготовки зі шкіряних ременів, довжиною 75 см;
- 4 пластикові дюбелі;
- 4 довгі шурупи;
- 4 невеликі за довжиною шурупи;
- дриль;
- добре заточений ніж;
- лінійка;
- рівень;
Приготуйте всі необхідні інструменти
Етап I
Готуємо ремені. Торцеві зрізи шкіряних стрічок повинні мати ідеальну рівність. При необхідності коригування кінці підрізають гострим ножем
Кожен ремінь складається вдвічі, кінці кладуть на робочий стіл і дрилем акуратно просвердлюють у них наскрізний отвір, відступивши від краю не менше 2 см.
Бажано намітити місце майбутніх проходів для кріпильних елементів під лінійку. Це позбавить проблем із перекосом готових виробів.
Просвердліть отвори на кінцях ременів
Етап II
Фіксація ременів. Використовуючи рівень, розмічаємо місце майбутнього кріплення полиці на стіну своїми руками. Крокова відстань між кріпленнями має бути 60 см.
У просвердлені отвори вганяються дюбелі. Тепер можна прикласти до них по ременю та закріпити їх довгим шурупом. У результаті має вийти дві великі петлі.
Дві великі петлі з ременів
Етап III
Монтаж полички. У просвіт петель вставляється шліфована дошка. Її поверхня вирівнюється горизонталлю.
Для того, щоб настінна полиця, підвішена своїми руками, не перетворилася на гойдалку, стінову частину ременя біля краю дошки додатково фіксують коротким шурупом.
Під готовим елементом за тим самим алгоритмом кріплять ще одну ідентичну конструкцію. Таким чином можна зібрати акуратний двох, трьох і навіть чотириярусний поличний модуль.
Замість обрізної дошки можна використовувати заготовку з ДСП або фанери. При необхідності ввести аксесуар у специфічний інтер’єр, полицю на стіну можна зробити скляною.
Прикріпіть дошку до ременів
Як виготовити полицю зі скла своїми руками
Працювати зі склом непросто, але надзвичайно цікаво. Якщо немає бажання йти до спеціалізованої майстерні, де по малюнку швидко виріжуть конструкційні елементи і нададуть їм прийнятного вигляду, то за всю цю роботу доведеться братися самостійно.
У вас все вийде, якщо в розпорядженні, окрім гарного склоріза, виявиться шліфувальна машинка стрічкового типу та абразивна шкірка 120 одиниць зернистості.
Різання скла для полиці склорізом
З використанням склоріза у роботі над полицями своїми руками зазвичай питань не виникає. Все, що тут потрібно – це достатньої довжини лінійка та впевнена рука.
Попередня практика потрібна буде лише при різанні скла олійним інструментом. Ось тут треба переконатися, що все вийде нарізати, як необхідно.
Важливо, щоб при підготовці складових для різних видів скляних полиць на них не з’являлося повторних зрізів. Проблем не виникне, якщо ви навчитеся з першого разу прорізати товщу скла і акуратно його обламувати, а не азартно дряпати поверхню чи не вщент.
Акуратно обламайте скло
Другим важливим моментом у роботі над полицями зі скла своїми руками буде необхідність обробки їх кромок. Погодьтеся, такий предмет побуту не повинен бути травмонебезпечним. Щоб не різатися об гострі краї, край полиці треба добре відшліфувати.
За відсутності спеціальної машинки питання шліфування вирішується вручну.
Види обробки краю скла
Дизайнери знають секрет, як зробити полицю зі скла своїми руками справді якісно. Процес має один аспект. Шліфоване скло повинне постійно змочуватися водою. Навіщо це потрібно?
Насамперед, з метою особистої безпеки. Волога не дає підніматися в повітря скляному пилу, відповідно його не доведеться вдихати. Потрібно зауважити, що потрапляючи в легені, скло осідає в них мертвим шаром, видалити який немає жодної можливості. На додаток до регулярного змочування поверхні слід не забувати одягати респіратор.
Вода також сприятиме прозорості кромки. Шліфування ж на суху полиці своїми руками дасть матову поверхню зрізу.
Скло, що шліфується, ретельно фіксується на рівній і жорсткій поверхні. Робоча ділянка не повинна надто виходити за її межі.
Процес шліфування краю скла
Як закріпити скляну полицю на стіну своїми руками
Питання вирішується двома способами. Скляну полицю можна покласти на тримачі або використати алюмінієвий профіль.
Обидва способи хороші і надійно зафіксують скляну конструкцію в заданому місці, проте тримачі в цьому випадку більш універсальні. Вони готові утримувати скло будь-якої товщини.
Профіль розрахований на елементи конкретного розміру, але у цього кріплення теж є своя фішка. У нього можна монтувати світлодіодну стрічку, світло якої додасть шедевру, що вийшов з ваших рук, чарівності. Їм також можна обрамляти підвісні полиці своїми руками.
Підсвічування полиці світлодіодною стрічкою
Встановити кріплення не складно. Після попередньої примірки на стіну конструкція тримача розбирається шляхом вилучення основи верхнього упору.
Далі береться рівень та розмічується настановна площина. За цією розміткою і забиватимуться дюбелі для підтримки фіксатора.
На одну полицю потрібно щонайменше два таких власники. В принципі їх кількість визначається довжиною полиці та передбачуваним навантаженням.
Варіант кріплення скляної полиці
Полкова полиця своїми руками
Конструкція, особливо популярна у передпокоях. У тісних приміщеннях не завжди є місце для встановлення тумб під взуття та інших меблів для зберігання різноманітних аксесуарів, тому їх часто замінюють дерев’яними полицями, зібраними своїми руками.
Виріб одержують із кількох довгих дощок, зафіксованих у бічних стійках. Саморобні полиці вигідніші від покупних.
По-перше, їх можна зробити у цікавих формах.
По-друге, точно підігнати за розмірами.
Витратним матеріалом може стати не лише натуральна деревина, а й листи ЛДСП, фанери.
Щоб конструкція не виглядала незграбно, її потрібно декорувати, обробивши лаком або морилкою. Фанеру перед лакуванням рекомендують відпалювати паяльною лампою. Це надасть їй більш дорогого вигляду.
Підлогова полиця для коридору
У полиць, зібраних своїми руками з ЛДСП, обов’язково оформляються торці. Їх окантовують пластиковою або ламінованою стрічкою, які пропонуються сьогодні у різноманітних кольорах. Декоративний елемент прогладжується праскою та у розігрітому вигляді приклеюється на потрібну ділянку.
Якщо сховище для взуття з рівних дощок для вас надто примітивне, можна ускладнити собі завдання та спробувати зробити у передпокій фігурну полицю з дерева своїми руками. Її елементи доведеться випиляти лобзиком із листового матеріалу.
Фігурна полиця для взуття
Складання конструкції проводиться саморізами, болтами, куточками. Можна додати клей для надійності. В якості обробки може бути використаний не тільки лак, а й водостійка фарба або матеріали, що обклеюють.
Полицю підлогу своїми руками можна спробувати зробити з дроту. У її складі також буде кілька, але вже ґратчастих ярусів. Дріт допускається закріплювати будь-якими доступними способами, наприклад, варити або переплітати.
Полиці як арт-об’єкт
Як зробити полицю своїми руками оригінальної форми, щоб вона могла виконувати декоративну функцію в інтер’єрному дизайні? Одного незвичайного зовнішнього вигляду полиць досить не завжди. Підкреслити рельєфність їх елементів, красу кольору та інші принади – допоможе підсвічування. Спробуйте пограти з нею і полички з’являться в несподіваному ракурсі.
Полиці з підсвічуванням, як арт-об’єкт
Помічниками у реалізації ідей можуть стати абсолютно всі типи освітлювальних приладів. Використовуйте бра, настільні лампи, світлодіодні стрічки. Особливо виграшно світлові промені подають настінні полиці зі скла та металу, зроблені своїми руками.
Як саме розставити світильники: знизу, зверху чи прикріпити з боків – визначають експериментальним шляхом. Дуже часто підсвічування пускають по контурі полиці. Тут головне не переступити межу допустимого: композиція має бути гармонійною у своїй естетичності і не втрачати при цьому функціональності.
Функціональне підсвічування кухонних полиць
Кілька оригінальних ідей
Полиці для квітів
Квіти відіграють не останню роль у стильовому інтер’єрному рішенні. Їхня присутність дозволяє підтримувати в будинку здоровий мікроклімат.
Щоб рослини не захаращували підвіконня і могли бути поставлені в найнепередбачуваніші місця, знадобляться специфічні поставки. Щоб порадувати свою половинку, багато чоловіків беруться за створення квіткових полиць своїми руками.
Це не просто шанс зручно розставити квіти, це унікальна можливість додати до інтер’єру креативних і справді ексклюзивних аксесуарів.
Причому зовсім не обов’язково занурюватися в трудомісткі процеси і мучитися над виробництвом полиць зі скла, які своїми руками і створити зможуть не всі.
Набагато простіше звернути свій погляд на те, що виявилося на межі виносу на смітник. Дати друге народження багатьом із цих речей набагато простіше. Як вам ідея квіткової полиці зі старої валізи, наприклад?
Полиці зі старих валіз
Такі конструкції дуже актуальні у ретро-стилі. Старі валізи відрізняються чудовою якістю. Їхня непромокальна поверхня зі шкіри (або частіше її замінників), зробить полицю невразливою до впливу вологи. Краплі води, що пролилися, не принесуть конструкції шкоди.
Що робити з валізою? Спочатку розділити на дві частини. Усередині встановити каркас, краще з дерева, і на цю основу прикріпити одну-дві поперечинки-підставки.
За цим алгоритмом збирається як навісна, і підлогова полиця своїми руками. У першому випадку виріб фіксується до стіни шурупами, у другому – йому оформляють стійку основу.
Валізу можна поставити на ніжки або просто прифіксувати до широкої стійкої дошки, що пройшла декоративну обробку.
Полиці для книг своїми руками
Книжковим полицям з дерева, що виготовляється своїми руками, не обов’язково надавати стандартного прямокутного вигляду
Наступний, не менш затребуваний в інтер’єр різновид полиць – книжковий. Велика кількість найсучасніших інформаційних джерел не зробили фоліанти ізгоями.
Книги, як і раніше, читаються і є в кожному будинку, без перебільшення, інше питання в якій кількості.
Для великих бібліотек, звичайно ж, зручніше будуть книжкові шафи. Невеликий запас літератури цілком комфортно може зберігатися і на підвісних або підлогових полицях, зроблених своїми руками.
Незвичайні книжкові полиці
Найпростіший варіант збирається з фанери. Декілька заготовок однакових по ширині і рівних по висоті вирівнюються і формуються в єдину конструкцію куточками, клеєм та шурупами.
Готовий виріб фарбується або обробляється морилкою. Можна збирати з полиць модульні конструкції або комбінувати їх у різних варіантах.
Декілька полиць можна розвісити в одну лінію, виставити каскадом, повісити ялинкою. Книжковим полицям з дерева, що виготовляється своїми руками, не обов’язково надавати стандартного прямокутного вигляду. Їх можна робити трикутними, круглими, еліпсоподібними, у формі букв, будь-яких цифр, тощо.
Тут важливо лише, щоб їхній дизайн не суперечив концепції оформлення навколишнього простору.
Просту книжкову полицю легко зробити самостійно
Полиці з книг
Креативне рішення. Воно може з’явитися в кімнаті учня, причому зробити таку полицю на стіні своїми руками зможе навіть школяр. Дуже нехитрий спосіб і змінити інтер’єр, і містити навчальну літературу в порядку. Витрати на втілення ідеї практично дорівнюють нулю.
Потрібні будуть книги, обов’язково у твердій обкладинці, олівець, дриль, лінійка, кілька дюбелів, кронштейнів та гвинтів. Всі! Жодних дощок, скла, металу.
Не дивуйтеся. Опорна функція в даному аксесуарі у всіх видів полиць буде покладена на книги. Найбільш ефектними є групові композиції, де на кожній із підставок виставлено від трьох до п’яти книжкових фоліантів.
Добре сприймаються томи з одного зборів, розставлені відповідно до всієї геометричної суворості. Інтригуюче виглядають і хаотично розкидані полички, основою яких стали книги різних розмірів та товщини.
Монтаж кріплення до книги
Як зробити такі полиці своїми руками? Монтажу кріплень передує горезвісна розмітка. Відстань між кронштейнами визначається шириною та довжиною книги. Вона має надійно лягти на опори.
Для фіксації імпровізованої основи використовують малий кронштейн, завдання якого притиснути томик до нижніх опор. Книгу правильно укладати корінцем назовні.
Навісні полиці своїми руками не складно розташувати у сходовому чи шаховому порядку, а також розкидати по стіні у повному хаосі.
Готова полиця з книги
Полиця в дитячу
Де-де, а в дитячій додаткова система зберігання зайвої не буде. Тут завжди знайдеться, що розмістити на її складових.
Задумавши зібрати полицю на стіну своїми руками, немає потреби зациклюватись на похідних деревини. Крім класики жанру, полиці можна зібрати з обрізків ПВХ або якихось залишків легких труб. У роботу можна брати елементи діаметром від 100 мм. Їх ріжуть на рівні частини. Універсальні заготовки виходять із відрізків 300 міліметрової довжини.
Заготовки обробляють і збирають у конструкцію, скріпивши клеєм, обв’язавши чи стягнувши.
Елементи при цьому розташовуються у шаховому порядку. У результаті вийде щось, що нагадує стільники. Декоративна обробка таких видів полиць обмежується шліфуванням торців і обклеюванням кожного осередку самоклеєм, можна різнобарвним.
Рішення цікаве, що додає обстановці креативності та настрою, до того ж безпечне, як і вимагають правила оформлення дитячої.
Полиця, зроблена своїми руками з труб, не матиме гострих кутів. Вона гарантовано легка, тому не обірветься із кріплень під власним тягарем. Навіть якщо дитині і вдасться зірвати конструкцію зі стіни, сильно від її падіння вона не постраждає.
Полиця-стільники з обрізків труб
Полиці-стільники – це не тільки варіант організації дитячого простору.
Вони – чудовий шанс привчити дітей до порядку. Секрет у тому, що такі види полиць дуже подобаються малюкам і діти із задоволенням втискують туди іграшки.
Залишиться лише підкоригувати процес, щоб виглядало все естетично.
Полиці-стільники сподобаються дітям
Полиця у ванну
Ванна кімната – просто притулок дрібних предметів. Тут треба знайти місце для мильниць, зубних, щіток, гребінців, кремів, паст та інших потрібних предметів.
Всі вони зазвичай туляться в однотипних шафках, що нависають один над одним. Дещо урізноманітнити інтер’єр і розвантажити атмосферу в кімнаті можна таким прийомом, як зробити у ванну полицю своїми руками. Можливо, її основою стане скло чи пластик, стилізований під камінь.
Початківцям у роботі можна використовувати пластикове підвіконня. Просто виріжте з нього прямокутник заданого розміру, обклейте самоклеєм і оформіть заглушками боковушки. Отримана поличка може бути прикріплена подвійно:
1. Виступом верх. Це не дозволить виставленим предметам скочуватися з поверхні.
2. Бортиком вниз.
Як би не вирішилося це питання, у будь-якому випадку композиція виглядатиме цікаво.
Полиця для ванної з частини підвіконня
Полиці в лофт
Оформлення таких інтер’єрів потребує нестандартного підходу. І просто повісити легку полицю на стіну, навіть зібрану власноруч у них буде мало.
Тут знадобиться щось монументальне, наприклад, конструкція з цегли та дерева. Вона стане гідною окрасою кабінету, бібліотеки, вітальні.
З матеріалів потрібно буде заготовити: дошки, куточки кріплення, облицювальну цеглу (можна декоративний камінь), саморізи, лакофарбові склади, клей для плитки.
Полиці з цегли та дерева
Працюватимемо пилкою, дрилем, шпателем та будівельним рівнем.
Алгоритм дій:
1. Складання ескізу. Найпростішого виду полиця має дві цегляні стійки, між якими укріплено кілька дощок-перемичок.
2. Вибір місця. Розмічаємо площу під установку опор.
3. Кладка стійок. Цегла викладається в стовпчики. Для полегшення процесу замість стандартного розчину при вигонці опор підлогової полиці своїми руками дозволяється використання плиткового клею. Потрібно контролювати якість кладки, регулярно вимірюючи вертикальність та горизонтальність за допомогою рівня.
Кладка полиць
4. У зонах, де заплановано ставити полиці, розміщують кріпильні куточки.
5. Дошки розпилюють за заданими розмірами, обробляють лаком або фарбують, після чого укладають на підготовлені опори.
Такої якості полицю своїми руками можна зібрати також для кантрі ретро та еко інтер’єрів.
Висновок
Створюючи дизайнерські полиці своїми руками, ви не тільки вирішите питання меблювання обмежених просторів, ви додасте до них оживляючих акцентів.
Креативні родзинки представлять розташовані на них милі дрібниці в абсолютно новому світлі.
Використовуйте будь-яку можливість збагатити інтер’єр незвичайними конструкціями. Шукайте ідеї на просторах інтернету або дайте волю своїй фантазії, і нехай ваш будинок робить фурор!
“Ага, і звісно, всі у нас в руках золоті руки, щоб скласти дизайнерську полицю. Краще б її купити готову, ніж потім дивитися на криво зібрану конструкцію.”