Ванна кімната коли смарт-технології на порозі

Як зробити щоби ванна кімната була не тільки оазою релаксу, а й зразком технічної досконалості – розумні технології та обладнання для ванних кімнат від зарубіжних брендів.

Технології в дизайні не стоять на місці, торкаючись і ванних кімнат – інтер’єрів з канонами, що склалися, і традиційним підходом до планування, вибору сантехніки і аксесуарів.

Розумний умивальник

Хоча смарт-раковина, продемонстрована в рамках Eurocucina на Міланському салоні 2017, була задумана для кухні, вона може бути успішно інтегрована в меблі для ванної кімнати. Конструктивно такий рукомийник є вбудованою в стільницю чашею з рухомим дном. За допомогою поршневого механізму дно може опускатися вниз, коли ви хочете скористатися раковиною, або підніматися врівень зі стільницею, утворюючи єдину площину з нею.

Тож тумба під умивальник легким рухом руки – достатньо натиснути кнопку на сенсорній панелі – перетвориться на туалетний столик. Тим, хто не розлучається ні на секунду зі смартфоном, також сподобається можливість зарядити гаджет на бездротовій зарядній станції, вбудованій у стільницю.

Прототипи смарт-раковини: Tulèr, Tipic Розумний змішувач

Прототипи смарт-раковини: Tulèr, Tipic Розумний змішувач

Нове покоління змішувачів – це сенсорні та термостатичні смарт-пристрої, у яких традиційні вентилі чи важіль не передбачені. Подачу, витрату та температуру води у таких кранів можна регулювати за допомогою сенсорів або дистанційно зі смартфона.

Уявіть, наскільки це зручно – повертаючись у роботи, запустити наповнення ванни та задати комфортну для вас температуру води, а потім, без довгого очікування, одразу насолодитися купанням.

Електронний термостатичний кран Multiplex E,Viva Lusso

Електронний термостатичний кран Multiplex E, Viva Lusso

Електронний термостатичний кран Multiplex E,Viva Lusso

Електронний термостатичний кран Multiplex E, Viva Lusso

Смарт-душ

Якщо мультипрограмним душем із хромотерапією та вбудованою аудіосистемою вже нікого не здивувати, то енергозберігаюча душова система Dynamo – знахідка для любителів технічних новинок. Класичний і тропічний душ з аерацією, багатобарвне підсвічування, вбудований сенсор для автоматичного включення/вимкнення системи – функціонал цього душу чималий.

Тут можна взятися за калькулятор і прорахувати можливі енерговитрати. Але не варто турбуватися про перевитрату електроенергії, з Dynamo цього не станеться. Розумна мікротурбіна вловлює енергію спадаючих струменів води і перетворює на електроенергію. Вона і підживлює систему LED-підсвічування душу. Це як мініатюрна електростанція, що виробляє електрику буквально з нічого.

Енергозберігаючий СПА-душ: Dynamo, Viva Lusso

Енергозберігаючий СПА-душ: Dynamo, Viva Lusso

Енергозберігаючий СПА-душ: Dynamo, Viva Lusso

Енергозберігаючий СПА-душ: Dynamo, Viva Lusso

Інтерактивний екран

Компанія Sony запустила у виробництво нову модифікацію проектора Xperia. Пристрій здатний перетворити будь-яку горизонтальну або вертикальну площину на 23-дюймовий інтерактивний екран, зручний для ігор, навчання, перегляду виглядео та онлайн-спілкування.

Достатньо синхронізувати проектор із будь-яким вашим гаджетом і зорієнтувати промінь на стіну, скляну перегородку, дзеркало або стільницю у ванній. Так ви зможете приймати душ, купатися у ванні, виконувати будь-які інші водні процедури без відриву від глобальної мережі. При цьому жодному з ваших девайсів не загрожуватиме незаплановане миття.

Інтерактивні поверхні: Xperia, Sony

Інтерактивні поверхні: Xperia, Sony

Генеративний дизайн

У недалекому майбутньому дизайн сантехнічних приладів стане генеративним та автоматично створюватиметься спеціальною програмою. Для цього лише потрібно ввести кращі параметри виробу, задати конструктивний матеріал та обмеження за собівартістю кінцевого продукту, а потім вибрати оптимальне рішення серед варіантів, згенерованих програмою. Так ванни та умивальники стануть більш ергономічними, міцними та легкими, а витрата дорогих сировинних компонентів знизиться.

В основі генеративного дизайну лежать ідеї копіювання природних форм, що ідеально адаптовані до умов зовнішнього середовища. Реалізувати їх допоможуть адитивні технології, наприклад, 3d-друк, що дозволяють роздрукувати об’єкти складної геометрії з криволінійними площинами, пустотами та пористою структурою.

4 thoughts on “Ванна кімната коли смарт-технології на порозі

  1. Avatar of Нюэш
    Нюэш says:

    – Це вже щось! Моя нова ванна кімната настільки “розумна”, що я вчора захотів покурити, а вона мені автоматично відкрила вікно. І знову ж таки, коли я зайшов туди без телефона, вона відразу вимкнула світло.

  2. Avatar of Nagedanok
    Nagedanok says:

    Автор статті висловлює ентузіазм щодо впровадження смарт-технологій в ванні кімнати, вважаючи це прогресивним і корисним нововведенням.

  3. Avatar of Laand
    Laand says:

    “Коли смарт-технології ступають у ванну, релаксація стає не просто банальним купанням, а цілковитим відпочинком в руках інновацій.”

  4. Avatar of Sazhepage
    Sazhepage says:

    Цікава стаття! Я завжди за застосування сучасних технологій для покращення нашого повсякденного життя. Впевнений, що смарт-технології можуть значно змінити наш підхід до використання ванної кімнати, від енергозбереження до підвищення комфорту та безпеки. Однак, важливо також пам’ятати про приватність та захист даних. Не можна забувати, що все це вимагає певних вкладень, тому важливо розуміти, які з цих інновацій дійсно варті ваших коштів. З нетерпінням чекаю більше інформації про це!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.