Ненав’язливому світлому відтінку зеленого кольору знайдеться місце у декорі будь-якої кімнати, але сьогодні темою нашої розмови стане принцип оформлення найважливішого приміщення будинку, а саме дитячої.
Дитяча кімната в зелених тонах – універсальне рішення. Такий дизайн є прийнятним і для обробки стін у кімнаті новонародженого, і підлітка.
Зелений спектр заспокоює, не втомлює очі, і створює особливу атмосферу, що дозволяє зосередитись на пізнанні нового та знайомстві з незвіданим, що для дитини будь-якого віку дуже важливо.
Адже ви не заперечуватимете, що діти практично кожен день, кожну годину і кожну хвилину роблять для себе нові відкриття?
Зелений колір комунікабельний, тому його легко поєднувати з іншими відтінками. При виборі відтінку кольору для оформлення зеленою дитиною треба враховувати специфіку приміщення, рівень його освітленості, габарити.
Як це зробити, які матеріали використовувати, якими тонами розбавляти – про це та багато іншого ми розповімо вам далі.
Дитяча кімната у зелених тонах – особливості дуетних поєднань
Зелений колір, при всій своїй природності, досить підступний і дуже залежить від обстановки, в яку потрапляє, тому при його використанні завжди потрібно чітко зважувати всі за і проти.
Неправильний вибір відтінку загрожує перетворити креативний проект на гучний провал. Проблема в тому, що колористичні комбінації із зеленим будуються не лише на рівні зорового сприйняття, а й на його температурно-колірних якостях.
Якщо взяти, наприклад, у компаньйони до зеленого рожевого, то «холодний» зелений у цій комбінації сприйматиметься зовсім не так, як «теплий», причому не лише в естетичному плані, а й у психологічному.
Зелений та білий
З білим можна поєднувати будь-який колір, проте цю аксіому дизайнерської справи потрібно вміти правильно використовувати.
Колористичний ансамбль дитячої кімнати в зелених тонах рідко будується на поєднанні лише двох цих відтінків.
У подібних інтер’єрах неодмінно застосовуються сполучні тони, з допомогою яких розставляють акценти і формують закінчений образ обстановки.
Обидва кольори, і білий, і зелений, є повними та чистими. Вони здатні перетворювати навколишній простір. Розширивши межі кімнати, вони наповнять її світлом та свіжістю.
Дуже цікаво експериментувати в декорі різними відтінками зеленого, граючи насиченістю фарб даного колористичного поєднання і намагаючись надати йому якесь незвичайне звучання.
Єдине чого не варто робити, так це перетворювати дитячу на стерильну та холодну лікарняну палату.
Рожевий та зелений
Рожево-зелене поєднання дуже позитивне. Воно спокійне та миле, тому ідеально підходить для дівочих апартаментів.
У цьому дуеті обидва кольори можуть виглядати спокійно чи яскраво, насичено чи блякло. Завдяки цьому у приміщенні з’являється відповідний настрій:
- Умиротворене;
- Розслаблююча;
- Динамічний;
- Творче.
Дитяча кімната у рожево-зелених тонах задовольнить попит дівчаток будь-якого віку. Головне правильно дозувати кількість партнера.
У декорі кімнати для більш маленьких рожевий принцес можна використовувати в абсолютно рівних пропорціях із зеленим, а ось в підлітковій дитячій його краще залишити тільки в акцентах і аксесуарах.
Жовтий та зелений
Жовто-зелене поєднання неймовірно літнє та дуже яскраве. Якщо воно присутнє в інтер’єрі, то в кімнаті ніколи не буде незатишної та вогкої обстановки. Цей колористичний дует є універсальним.
У таких фарбах можна оформити і простору дитячу заміську хату, і скромну кімнатку міської квартири. Близька спорідненість на панелі допомагає цим кольорам створювати видимість плавного переходу і дуже м’яко наповнювати простір.
Відсутність різких перепадів кольорів і яскраво виражених чітких ліній зробить кімнату дуже затишною.
Радісний настрій, який обов’язково прийде в дитячу з жовто-зеленою палітрою, буде як не можна, до речі, у нашому специфічному кліматі, тому що дозволить вашому чаду почуватися комфортно навіть у затяжний зимовий період, яким славиться наша країна.
Зелений з бірюзою
Дитяча кімната з інтер’єром у зелено-бірюзових тонах зустрічається в наших будинках досить рідко, тому що ці цукерково-яскраві кольори найчастіше просто відлякують дорослих властивою їм насиченістю.
А ось малюки, побачивши такого дуету, приходять у справжнє захоплення. То може варто спробувати? Зрештою, що ви втрачаєте? Нічого і навіть навпаки.
Крім того, що дитині в такій обстановці ніколи не буде нудно, то ще ці яскраві тони простимулюють роботу його головного мозку і активізують пізнавальну діяльність.
Якщо ви не готові повністю віддати у владу цих кольорів інтер’єр дитячої, використовуйте їх для виділення ігрової зони, в куточку відпочинку можна обійтися напівпрозорими спокійними відтінками.
Коричнева та зелена
Дитяча кімната в коричневих та зелених тонах відрізняє природність та природність інтер’єру.
На емоційне забарвлення атмосфери впливає рівень насиченості використаних відтінків.
Найчастіше увагу батьків привертають поєднання світлішого зелено-коричневого спектру, тому що вони діють на дітей заспокійливо, розслаблююче і при цьому все-таки дозволяють зосередитися.
Контрастна пара з темно-коричневого та світло-зеленого кольорів сприяє концентрації уваги, що добре відбивається на процесі навчання, а також будить у дитині творчі струни.
Погано поєднуються вважаються темні коричневі та зелені тони, тому їх як основні кольори при оформленні дитячої використовують вкрай рідко.
Висновок
На думку іменитих психологів, дитяча кімната в зелених тонах – найбільш підходящий інтер’єр для дітей різного віку.
У ньому чітко простежується антистресовий та заспокійливий ефект, що вкрай необхідно для сучасних гіперактивних малюків.
Розслаблююча обстановка зеленого декору, попри всі канони, підвищує працездатність. І взагалі із зеленим кольором пов’язані лише позитивні асоціації.
Побачивши його нам згадується ліс, яскрава зелень весни, смарагдова шовковиста трава під ногами. Зелений – колір юності та природи, тому й підростаюче покоління почувається в ньому комфортно.
Хоча назва тексту “Зелена дитяча – симулюючий спокій” викликає інтригу, вона може збивати з толку, оскільки не дає чіткого розуміння про те, що буде обговорюватися в тексті. Для читача може бути важко зрозуміти, як зелена дитяча та симулювання спокою пов’язані між собою. Можливо, варто переформулювати назву таким чином, щоб вона була більш зрозумілою та конкретною.
Також, якщо це можливо, буде корисно додати більше контексту або пояснень до вашого тексту. Наприклад, якщо “Зелена дитяча” – це метафора або символ, було б непогано пояснити, що ви маєте на увазі. Це допоможе читачам краще зрозуміти вашу точку зору та ідеї, які ви намагаєтеся передати.