Шанувальники класичного стилю добре знають ціну блакитного кольору в декорі. Цей колір століттями використовувався для створення розкішних палацових інтер’єрів та оформлення графських маєтків. Особливою пишнотою в будинках відрізнялася блакитна вітальня.
На її небесному тлі була рясно розкидана позолота. Вона додавалася в інтер’єр не лише з аксесуарами, а й була частою гостею на стінах та навіть на підлозі. Тепло позолоти благородно підкреслювало холодну красу блакитної палітри, а доповнював елегантною вишуканістю обстановку дорогого паркету з темного дерева.
Дизайнери та психологи про особливості блакитних віталень
З погляду фахівців, інтер’єр вітальні в блакитних фарбах завжди сповнений умиротворення. У ньому все здається первозданно чистим, а атмосфера сповнена безтурботності. Це пояснюється особливою природністю кольору, що асоціюється з небом, повітрям, прозорою водою та очима.
Загалом цей спектр викликає лише позитивні емоції і створює позитивний настрій, причому блакитний несе з собою перелічені якості в будь-яке приміщення, а не тільки у вітальню. У цьому і полягає розгадка секрету, чому психологи радять обов’язково оформляти одну з кімнат будинку саме у блакитній палітрі.
Блакитна вітальня: кольорові замальовки
«Бажаючи створити яскравий та динамічний інтер’єр блакитної вітальні, вам потрібно звернутися до синього, помаранчевого та рожевого спектру»
Блакитний спектр сповнений відтінкових варіацій, що дозволяє інтер’єру вітальні з’являтися перед очима гостей не тільки в поширеному кольорі морської хвилі або пихатого палацового блакиту, але і більш витончених іпостасях.
Сучасний декор вітальні – це:
- Блакіт.
- Аквамарин.
- Небесно-блакитний, практично розчинений у білизні хмар відтінок.
Як і будь-які інші інтер’єрні кольори, блакитний має низку напарників, присутність яких ніколи не зіпсує загального враження від ситуації. Наприклад, бажаючи створити яскравий та динамічний інтер’єр блакитної вітальні, вам потрібно звернутися до синього, помаранчевого та рожевого спектру.
Ці кольори створять «теплу» противагу основному блакитному тлі. Відмінно «підбадьорить» обстановку при наявності фіолетового, фісташкового, світло-фіалкового та бірюзи.
Якщо поєднувати блакитний із коричневим, теракотовим, китово-синім відтінком, то ми отримаємо справжню класику інтер’єрного жанру. Щоб додати в таку вітальню трохи теплоти, потрібно злегка розбавити палітру яскравістю жовтого, який може бути введений за допомогою аксесуарів.
Інтер’єр вітальні, в якому блакитний поєднується з пастельними пісочно-жовтими, світло-фісташковими тонами, світлим відтінком хакі і яскравішим помаранчевим, огорне вас дуже спокійною, врівноваженою та ніжною атмосферою.
Втілюючи дизайн своєю вітальнею, неодмінно дотримуйтесь двох основних правил декору:
- Визначте, куди виходять вікна кімнати.
- Вірно поєднуйте тони.
Якщо кімната не має недоліку в сонячному світлі, то в її інтер’єрі повинні бути більш холодні кольори, а ось в мало освітлених приміщеннях, що спочатку не тішать теплом, перевага повинна залишатися за теплим спектром.
Що стосується поєднань кольорів, то тут теж не потрібно винаходити велосипед. Поєднуйте холодні відтінки з холодними, а теплу палітру з теплою. Ці поради допоможуть створити оригінальну блакитну вітальню навіть не навченим досвідом новачкам у дизайні.
Техніка оформлення поверхонь у блакитних фарбах
«Стеля блакитної вітальні краще залишити в класичному білому рішенні»
Вирішивши оформити стіни вітальні блакитними шпалерами, постарайтеся підшукати щось світле. Це стане універсальним варіантом. У темній кімнаті інші відтінки цього спектру можуть виглядати просто «брудно», через що інтер’єр здаватиметься незатишним та похмурим. Той, хто грає під променями сонця, блакитний порадує своєю красою і підніме настрій.
Непоганим рішенням для вітальні стане акцентна стіна. На ній можна повісити телевізор або облаштувати на фоні камін.
Популярним рішенням залишається фарбування стін вітальні у біло-блакитні смуги. Це освіжає обстановку та робить інтер’єр привабливішим, проте не варто забувати, що працює такий прийом тільки якщо вибирати бляклі фарби блакитного. Яскраві блакитні смуги різатимуть очей і замилування явно не викличуть.
Стеля блакитною вітальнею краще залишити в класичному білому рішенні. Це відтінить фон стін та зробить кімнату візуально просторішою. Для підлоги в ідеалі підбирають покриття у вигляді паркету або ламінату кольору натурального дерева. Іноді зупиняються на білій керамічній плитці.
Меблюємо вітальню в блакитному рішенні
Кімнату, оформлену в світлих тонах, потрібно обставляти м’якими меблями з блакитною або бірюзовою оббивкою. Якщо ж основне тло більш насичене і глибоке, то в приміщенні ставлять дивани і крісла приглушених відтінків. Прекрасно впишеться в обстановку такої вітальні сірі та білі меблі.
Яскравими акцентами на нейтральних предметах стану стануть дивані півки, які підбирають відповідно до загальної концепції в білих або пісочних чохлах. Багато хто вважає білі меблі абсолютно непрактичними і намагаються їх уникати. І даремно!
Сьогодні цілком можливо компенсувати цей недолік правильно підібраним матеріалом оздоблення. Їм може стати, наприклад, шкіра, яку легко доглядати.
Вечірнє освітлення вітальні
Інтер’єр блакитної вітальні у вечірній час потребує особливого освітлення. Оскільки сам блакитний є безпосереднім уособленням холоду, то не варто посилювати цей ефект таким же неживим свіченням нічних світильників.
Не порушити і достатньо висвітлити колірну красу кімнати допоможе підсвічування у поєднанні з лампами основного освітлення. Останнє може бути забезпечене потужною стельовою люстрою з лампами, що випромінюють світло теплого спектру.
Щодо точкового підсвічування особливих вишукувань не передбачено. Вона може бути стандартно вбудована в стелю на периметрі стін. У цьому випадку лампи добре висвітлюватимуть фонові поверхні. Замість галогенок можна скористатися блакитними світлодіодними стрічками та блоками.
Текстиль та інші елементи декору
Блакитна вітальня набуде особливої елегантності, якщо її вікна прикрашатимуть бірюзові штори простого строгого крою. Тканина для штор повинна бути щільною текстури і вигідно виділятися на тлі стін, що оточують. Альтернативою бірюзі можуть стати шоколадні, золотисті та коричневі штори.
Як варіант можуть бути розглянуті і японські двокольорові гардини, а також класичні тканини, прикрашені великим візерунком.
У підборі аксесуарів варто озиратися на стиль інтер’єру. У морській вітальні може з’явитися ваза, наповнена морськими раковинами чи камінням. На стіні в такому декорі буде доречний корабельний штурвал або марина з вітрильником. Наголосити на сільському стилі найпростіше високими підлоговими вазами і статуетками.
Висновок
Проектуючи дизайн, потрібно постаратися розрахувати все так, щоб блакитна вітальня не виглядала неживою крижаною пустелею. Безумовно, спочатку легкий і світлий інтер’єр буде цілком вас влаштовувати своєю свіжістю, проте незабаром холодність тонів буде відверто дратувати, втомлювати і позбавляти бажання працювати.
Ці аспекти – прерогатива всіх холодних кольорів, тому не залишайте вітальню в чисто блакитному рішенні, розбавляйте її обстановку яскравими теплими акцентами і пам’ятайте, що їх у подібному інтер’єрі може бути до 20%, так що не прагнете занадто обмежувати свої пориви.
Трохи смаку та фантазії перетворять вашу вітальню на справді розкішне приміщення для прийому гостей, яким ви зможете заслужено пишатися!
“Мій дім – моя фортеця.”
“Затишок у блакитній вітальні? Це що, вірші? Чи може це намагання замаскувати те, що в цій вітальні нічого особливого немає, окрім того, що вона блакитна?”
– Мамо, чому наша вітальня така блакитна?
– Та бо, синку, це затишок у блакитній вітальні.
– А чому вона затишна?
– Бо твій батько тут весь день спить, не галасує.