У минулому столітті комфорт у невеликій кухні могла забезпечити одна розетка, для просторого приміщення достатньо було кількох джерел струму. Сьогоднішній кухонний інтер’єр є осередком побутової техніки, це приміщення стало основним споживачем електроенергії. Сучасній господині надає допомогу цілий ряд пристроїв, яким потрібна електрика. Правильне розташування розеток на кухні є обов’язковою умовою для зручного та безпечного користування електроприладами. Їх монтаж заслуговує на найвідповідальніший підхід. Ось деякі рекомендації щодо розміщення розеток на кухні
Споживачі електроенергії на кухні
Визначити, скільки розеток робити на кухні можна за кількістю приладів, яким потрібне джерело струму. Обстановка у приміщенні залежить від кількох чинників. Одні господарі встановлюють максимальну кількість побутової техніки, віддаючи перевагу всім турботам перекласти на цих помічників. Інші задовольняються основними приладами, без яких неможливо забезпечити комфорт. Популярними споживачами електрики у сучасних кухнях є:
плити;
чайники;
мікрохвильові печі;
холодильники;
посудомийки;
варочні поверхні;
духові шафи;
тостери;
мультиварки та ін.
Електроенергія може використовуватися у вентиляції, кондиціонуванні приміщення. Іноді на кухні встановлюються пральні машини.
Розміщення розеток на кухні залежить від кількості побутової техніки
Кожен електричний пристрій має певні потреби в електроенергії. Необхідно не тільки продумати розміщення розеток на кухні, але й визначити обсяг споживання, щоб створити безпечну надійну схему. Її розробку слід доручити кваліфікованому фахівцю.
Основні вимоги до встановлення розеток в кухні
Конкретне розподілення розеток на кухні залежить від місцезнаходження приладів. Грамотна схема забезпечує зручне користування, гарантує безпеку. Є кілька основних правил, які враховуються при виборі кількості, виду та місць монтажу розеток. У встановленні цих пристроїв забезпечується відповідність вимогам відповідних СНиП, ГОСТ. При виборі розташування розетки враховуються:
зручність користування побутовою технікою;
допустима відстань до плінтуса;
виключення попадання водяних бризок, пари.
У цьому приміщенні проходять кілька комунікацій. Схема електромережі має створювати перешкод для інших інженерних ліній.
Грамотна схема гарантує безпеку при користуванні розетками
Вибір моделей пристроїв здійснюється споживачем на власний розсуд. Якщо в приміщенні є техніка, яка потребує заземлення, цей фактор враховується при купівлі, розміщенні розеток на кухні.
Особливості монтажу розеток на кухні
Кухня є одним із найскладніших приміщень у будинку. Велика кількість технічних пристроїв, непрості умови експлуатації вимагають уважного підходу до монтажу елементів електромережі.
до розеток необхідно забезпечити зручний доступ;
не встановлюються ці пристрої над мийками, плитами;
якщо потрібно монтувати джерело струму під раковиною, у мийці вони розташовуються вище, ніж сифон;
у будинку, де є маленькі діти, розетки встановлюються вище за зростання дитини, оснащуються спеціальними захисними пристроями.
Забезпечте до розеток зручний доступ
Роботи з монтажу розеток варто довірити професійним електрикам. Кваліфікована установка гарантує безпеку користування. Звернеся до фахівця можна на підготовчому етапі. Досвідчений майстер точно визначить, скільки потрібно розеток на кухню, яким приладам надати перевагу, де краще їх встановити.
Довірте встановлення розеток кваліфікованим фахівцям
Розробка схеми розташування розеток
Розподіл розеток на кухні потрібно приступати після розробки дизайнерського проекту. Це дозволить грамотно визначити розташування пристроїв, забезпечити зручне користування. Розробка схеми майбутньої електропроводки з урахуванням особливостей меблевого гарнітура дозволяє створити оптимальні умови для підключення техніки, що вбудовується, уникнути незручностей при її установці.
У вимогах СНиП до монтажу розеток у кухні зазначено, що прилади, що підключаються, повинні знаходитися не більше ніж в метрі від джерела струму. Важливо заздалегідь визначити, де буде знаходитись головна техніка, така, як холодильник, посудомийна та пральна машина, плита, варильна поверхня. Ці агрегати потребують заземлення, до них повинен прокладатись відповідний кабель, розетки вибираються з урахуванням даного фактора.
Приклад схеми електропроводки на кухні
Можна переглянути фото розташування розеток на кухні в інтернеті, визначити оптимальне положення пристроїв. Але готові схеми доведеться коригувати з огляду на специфіку планування кімнати, її площі, інтер’єру, видів побутової техніки. У плані відображаються:
точні розміри основних параметрів приміщення із зазначенням розташування вікон, дверей;
Важливо правильно визначити, скільки розеток робити на кухні. Зайві джерела струму спричинять невиправдані витрати на купівлю та встановлення. Недостатня кількість створить незручності. В ідеальному варіанті кожен пристрій має своє гніздо для підключення. Але на кухні деякі прилади використовуються час від часу, для них встановлювати окрему розетку недоцільно.
Є певні правила, якими користуються фахівці розробки схем електропроводки. Вони допоможуть визначити, скільки потрібно розеток на кухню. При розрахунку кількості слід керуватися такими принципами:
окреме джерело струму монтується для кожного стаціонарного агрегату;
1 пристрій монтується поряд з обіднім столом;
з боків робочої стільниці встановлюється по блоку;
1 розетка знаходиться біля входу.
При розробці схеми визначається кількість розеток на кухні
Власне гніздо потрібно техніці, яка працює постійно, включається регулярно. До таких пристроїв належать холодильники, плити, витяжки, варильні панелі та духові шафи, посудомийки, мікрохвильові печі, телевізори. На обідньому столі може знадобитися підігрів чаю, кави, на ньому може встановлюватись тостер. Нерідко у цій зоні розташовується бра.
Розміщення розеток на кухні в робочій частині дозволяє користуватися комбайном, міксером, блендером, кавоваркою, іншими пристроями для приготування їжі. Здебільшого точки підключення електроприладів створюються на фартуху, у місцях, недоступних для пари, бризок води. Наявність вільного джерела струму на вході надає можливість підключення пилососа, зарядки для телефону, ноутбука та ін.
Розташування розеток на кухні над робочою поверхнею
Визначення точного розташування розеток
Необхідно точно розрахувати, скільки розеток робити на кухні, але й визначити найзручніше місце для цих важливих елементів електромережі. Від правильності вибору місця для монтажу залежить зручність у користуванні електричними агрегатами, відповідність вимогам ТВ.
Допомога в точному визначенні точок підключення приладів надасть схематичний малюнок стін, які встановлюють кухонний гарнітур. Потрібно відобразити на ньому:
всі предмети меблів;
вбудована та стаціонарна техніка, що окремо стоїть;
зразкове розташування робочого начиння, електричних пристроїв для періодичного використання.
Розміщення розеток біля кухонного гарнітуру
Знаходження розетки на відстані близько метра від агрегатів забезпечить зручну, безпечну експлуатацію. Розташування джерел струму слід розрахувати з точністю до сантиметра. Вони повинні знаходитись у зоні вільного доступу.
Рекомендації з розміщення розеток на кухні
В інтернеті можна переглянути фото розташування розеток на кухні. Вони допоможуть знайти найкращі варіанти. Варто врахувати та рекомендації фахівців, які мають практичний досвід монтажу цих пристроїв.
Одним із головних предметів сучасної кухні є холодильник. Сучасні агрегати мають солідні габарити, деякі моделі не вимагають регулярних відключень, розморожувань. Для цієї техніки потрібно монтувати окрему розетку. При виборі місця слід орієнтуватися на особливості кухні, моделі холодильника. Наприклад, для вбудованих агрегатів ІКЕА рекомендується монтаж розетки в нижній частині стіни, приблизно 5 см від плінтуса. Якщо експлуатація холодильника передбачає регулярні вимкнення для розморожування, розетку краще монтувати лише на рівні робочої зони.
Для холодильника необхідно монтувати окрему розетку
Особлива увага приділяється розташуванню розеток на кухні в робочій зоні, де часто підключаються різні електроприлади. У стандартних гарнітурах стільниці знаходяться на висоті 95 сантиметрів від підлоги, між нею та навісними шафами залишається простінок, висота якого становить 55-60 сантиметрів. Ця зона використовується для монтажу розеток, які розташовуються на висоті 5-10 сантиметрів. Вони повинні знаходитись на відстані від миття, плити або варильної поверхні.
Розташування розеток на кухні в робочій зоні
Розетку для витяжки слід розміщувати у верхній частині стіни, на відстані 50-70 сантиметрів від стелі. Варильні поверхні часто під’єднуються за допомогою кабелю, що веде до щитка. У духових шафах є власні вилки, розетка для них монтується в місці, зручному для доступу. Якщо техніка вбудовується в шафу, джерело струму встановлюється на стіні меблів.
Розетка для витяжки у верхній частині стіни
При монтажі розетки для посудомийної машини дотримуються таких правил:
джерело струму не розміщується над раковиною, мийкою;
відстань до сантехнічного обладнання має становити не менше 10-15 см;
розетку не можна монтувати за посудомийною, пральною машиною.
Типи розеток, їх особливості
Навіть правильне розташування розеток на кухні може не створити належної зручності, якщо вибрано неправильно пристрої. Не слід забувати, що ці елементи електричної мережі є елементами інтер’єру, повинні підтримувати загальну гармонію.
Сучасний ринок пропонує безліч моделей. Усі вони поділяються на чотири типи. Розетки бувають:
накладними,
прихованим,
висувними,
кутові.
Найпоширенішим варіантом є накладні пристрої, що монтуються на стіну. Це доступні, прості моделі, що відрізняються легкою установкою. Пристрої добре підходять для відкритих проводок. Але для кухні їх використовувати не рекомендується. Існує ризик проникнення вологи, яка може спричинити окислення контактів, появи іржі на металевих елементах, не виключені передчасні пошкодження.
Накладні пристрої монтуються на стіну
Головною перевагою вбудованої розетки є універсальність. Такі пристрої практично непомітні, на інтер’єр не впливають. Ці моделі використовуються при монтажі прихованої проводки. Вони розміщуються у нішах, які забезпечують захист від зовнішніх впливів, продовжують термін служби. При розподілі розеток на кухні для прихованого монтажу необхідно враховувати схему проходження дротів.
Універсальна вбудована розетка
Висувні пристрої з’явилися над ринком порівняно недавно. Зазвичай такі конструкції складаються з декількох елементів, що дозволяють підключати 2-4 прилади. Розетки встановлюються в шафах, стільницях, легко висуваються за необхідності підключити побутову техніку.
Висувна розетка
Розміщення розеток кухні в кутах є оптимальним варіантом для невеликого приміщення. Зазвичай, ці зони не можуть практично використовуватися. Установка спеціальних кутових розеток дозволяє раціонально використати ділянки.
Розрахунок потужності для джерел струму
Головним показником кожного електричного приладу є потужність. Загальна кількість електроенергії, яка споживатиметься в приміщенні, розраховується, виходячи з показників побутової техніки. Ці параметри враховуються розробки схеми розташування розеток на кухні. Кожна модель має певну потужність, можна керуватися середніми показниками (в кВт):
холодильники – 1;
духова шафа – 2,5;
варильні поверхні – 1,5;
пральні машини – 1,5;
блендери, кавоварки, чайники, мікрохвильові печі – близько 500.
У кухні може використовуватись додаткова техніка, яку потрібно враховувати. Наприклад, якщо в кімнаті буде встановлено телевізор, необхідно додати близько 300 Вт. Загальна енергія, що споживається, розраховується із запасом, що виключає максимальні навантаження в мережі.
Основні принципи розміщення кухонних розеток
Є кілька принципів, що дозволяють забезпечити правильне розташування розеток на кухні:
У пристроях, що включають декілька гнізд, є допустима загальна потужність. Цей показник необхідно враховувати при виборі техніки, що підключається. Агрегати з високим споживанням електроенергії до однієї розетки не приєднуються.
Під час проведення ліній електроживлення кухня ділиться на зони з урахуванням розміщення приладів. Для безпеки загальна розрахункова потужність подвоюється для створення оптимального запасу.
Кухня поділяється на зони з урахуванням розміщення приладів
Агрегати з металевими корпусами повинні заземлятися, підключатися через автоматичні вимикачі, ПЗВ.
Розетки для духових шаф, холодильників, витяжок, посудомийок розміщуються на відстані від 20 см, збоку від техніки.
Джерела струму, що знаходяться в робочій зоні, монтуються в місцях, недоступних для бризок жиру, води.
За наявності біля розеток комунікацій опалення, водопостачання необхідно в монтажі використовувати гумові ущільнювачі, закривати джерела струму кришками. Це унеможливить коротке замикання у разі аварійного пошкодження трубопроводу.
Розетки для кухні з кришками
Щоб дізнатися, скільки потрібно розеток на кухню, слід знати особливості маркування виробів. Якщо на них зазначено 10А, моделі розраховані на 2,2 кіловати. До пристроїв із маркуванням 16А можна підключати прилади потужністю 3,5 кВт.
Самостійне складання схеми
Багато власників квартир, будинків вважають за краще довірити фахівцям розподіл розеток на кухні. Але якщо планується самостійне складання схеми, потрібно використати певні орієнтири, правила, рекомендації.
Можна знайти в інтернеті фото розташування розеток на кухні. Якщо представлений проект повністю відповідає особливостям приміщення, особистим уподобанням, наявності побутової техніки, він стане чудовою основою для плану. Схема може бути ексклюзивною, розробленою для конкретної кухні. У цьому випадку етапи її створення будуть такими:
створення докладного малюнка із зазначенням параметрів стін, меблів, всіх відстаней;
вибір місць монтажу розеток для великої стаціонарної техніки;
визначення розташування джерел струму для вбудованих агрегатів;
вибір зручних місць для невеликих приладів, що періодично використовуються.
Можна використовувати готовий план розташування розеток на кухні
Після зразкового визначення місць встановлення необхідно переконатися, що таке розміщення розеток на кухні створить зручність в експлуатації побутової техніки, що відповідає вимогам ТБ. Якщо є сумніви, незручності, у схемі виконується корекція.
Важливими моментами розташування розеток на кухні є рівень висоти. У першій зоні, розташованій за 0-30 сантиметрів від підлоги, монтуються джерела струму для великих, потужних стаціонарних агрегатів. Другий рівень знаходиться над стільницею на висоті 10-20 см від її поверхні. Він підходить для підключення більшості приладів. У третій зоні, розташованій в 30-80 см від стелі, встановлюються розетки для світильників, витяжок.
4 thoughts on “Рекомендації щодо розміщення розеток на кухні”
Гататаюсн
says:
Авторе, будь ласка, розкрийте більше інформації про рекомендації щодо розміщення розеток на кухні. Чи можна детальніше розібратися у таких питаннях: яка відстань має бути між розетками, яке місце їм найкраще відводити, як враховувати місце розташування побутової техніки і т.д.? Чи є специфічні норми або стандарти, які слід дотримуватися при розміщенні розеток на кухні?
Vanabkla
says:
Як читач, я дуже ціную цю інформацію. Розміщення розеток на кухні – це важливий аспект, який зазвичай не враховується при плануванні, але який може значно вплинути на зручність і функціональність простору. Ці рекомендації допомагають зрозуміти, де краще розташувати розетки, щоб забезпечити легкий доступ до них і забезпечити безпеку. Це особливо корисно для людей, які планують ремонт кухні або будують новий будинок. Дякую за ці практичні поради!
Zhoazhann
says:
“Поки гром не гряне, чоловік не перехреститься.”
Чингисхан
says:
Автор ділиться порадами та рекомендаціями щодо оптимального розміщення розеток на кухні для зручності та безпеки.
Авторе, будь ласка, розкрийте більше інформації про рекомендації щодо розміщення розеток на кухні. Чи можна детальніше розібратися у таких питаннях: яка відстань має бути між розетками, яке місце їм найкраще відводити, як враховувати місце розташування побутової техніки і т.д.? Чи є специфічні норми або стандарти, які слід дотримуватися при розміщенні розеток на кухні?
Як читач, я дуже ціную цю інформацію. Розміщення розеток на кухні – це важливий аспект, який зазвичай не враховується при плануванні, але який може значно вплинути на зручність і функціональність простору. Ці рекомендації допомагають зрозуміти, де краще розташувати розетки, щоб забезпечити легкий доступ до них і забезпечити безпеку. Це особливо корисно для людей, які планують ремонт кухні або будують новий будинок. Дякую за ці практичні поради!
“Поки гром не гряне, чоловік не перехреститься.”
Автор ділиться порадами та рекомендаціями щодо оптимального розміщення розеток на кухні для зручності та безпеки.