У більшості типових квартир ванни не відрізняються великими площами. В облаштуванні такого приміщення важливим моментом є раціональне використання простору.
Однак у ньому доводиться зберігати чимало потрібних речей задля забезпечення комфорту у гігієнічних процедурах, господарських справах. Полиці для ванної кімнати є оптимальним типом меблів. Вони не забирають багато простору, але надають можливість знайти місце для багатьох предметів. Різноманітність моделей дає можливість для будь-якого інтер’єру знайти потрібний варіант.
Різновиди конструкцій полиць
Виробники, що спеціалізуються на виготовленні меблів для ванних кімнат, пропонують широкі модельні ряди конструкцій. Вироби відрізняються:
- розмірами,
- формою,
- спосіб монтажу,
- матеріалами,
- дизайнерський стиль.
Вибір моделі за габаритами, кількістю поличок залежить від площі ванної, об’єму та виду предметів, які розміщуватимуться в конструкції. Це може бути компактна модель або повноцінний стелаж.
Прямолінійні моделі можна підібрати для будь-якого приміщення. Вони відрізняються висотою, шириною, глибиною, можуть займати всю стіну, встановлюватись у невеликих проміжках між сантехнічним обладнанням. Високою популярністю користуються кутові полиці у ванній кімнаті, що дозволяють комфортно обладнати невелику кімнату.
Більшість асортименту складають навісні конструкції. Такі моделі дають можливість раціонально використовувати площу, забезпечують максимальну зручність. Підлогові вироби зазвичай встановлюються під раковинами. Такий варіант також чудово підходить для маленької кімнати. Можна облаштувати полиці під ванною, використовувати цю площу у практичних цілях.
У цьому приміщенні створюються складні умови. Меблі для ванної кімнати виготовляються з матеріалів, здатних протистояти високій вологості і підвищеним температурам. Найпопулярнішою сировиною для виробів є метал та пластик. Але сучасні технології дозволяють виготовляти надійні, довговічні моделі з дерева, гіпсокартону та ін.
Сучасні ванні кімнати все частіше перетворюються на комфортні міні-салони для домашніх процедур. Краса інтер’єру приділяється не менше уваги, ніж його функціональності. Виробники враховують цей фактор, пропонують моделі у різних стилях, щоб забезпечити гарний вибір кожному споживачеві. На фото полиць у ванній кімнаті в інтернеті можна підібрати ідеальну модель.
Основні види полиць та їх особливості
У оптимальному використанні площі кімнати важливу роль відіграє метод монтажу конструкції. Полиці бувають:
- настінними,
- стаціонарними,
- кутові.
Головним плюсом навісних моделей є можливість залишити вільну площу підлоги. Під такою полицею може бути сантехнічне обладнання, пральна машина, короб для брудної білизни. Таке комбінування забезпечує повноцінне практичне використання простору, створює зручність у користуванні. З монтажем цих меблів подолає кожен господар.
Чудовим варіантом для просторої кімнати є стаціонарні меблі для підлоги. Ці конструкції мають максимальну місткість, надають можливість розмістити велике.кількість речей. У цій категорії є не тільки пристінні, а й кутові моделі, яким може бути місце і в невеликому приміщенні.
Неоціненну допомогу у забезпеченні комфорту на обмеженій площі надасть настінна кутова полиця у ванну кімнату. Ця конструкція знаходиться в зоні, яка практично не використовується, вона не забирає корисну площу. При цьому конструкція має гідну місткість, забезпечить зручність у зберіганні безлічі предметів.
Матеріали у виготовленні полиць для ванної
Сучасні виробники мають великий вибір матеріалів для виготовлення цих меблів. У створенні конструкцій використовуються:
- полімери,
- скло,
- метал,
- натуральне дерево,
- плити МДФ,
- гіпсокартон.
У кожного матеріалу є певні переваги та недоліки. Ці фактори потрібно враховувати при виборі меблів для ванної.
Пластик у виготовленні полиць для ванної
Висока популярність моделей із пластику обумовлена кількома перевагами таких виробів. Головні достоїнства забезпечують технологічні особливості матеріалу. Полімери:
- не руйнуються під впливом води, підвищеної температури, хімічних речовин;
- відмінно фарбуються, формуються;
- мають невисоку вартість.
Полиця для ванної пластикова не потребує складного догляду, з неї легко видаляються будь-які забруднення. З цього матеріалу можна виготовити будь-яку конструкцію, такі меблі пропонуються у різноманітності форм, стилів. Велика кольорова гама гарантує відмінний вибір для конкретного інтер’єру. Коштують полиці з полімерів недорого, покупка доступна для кожного.
В асортименті пластикових моделей є конструкції для різноманітних стилів інтер’єрів. Можна вибрати вдалі варіанти для романтичного провансу, модного хай-теку, практичного мінімалізму та ін.
Скляні полиці у ванній
Заслуженим попитом користуються моделі зі скла. Сучасні загартовані матеріали, триплекс мають високу міцність, безпеку. Скляна полиця забезпечує позитивний візуальний ефект. Вона:
- зрительно розширює кімнату;
- додає простору, легкості;
- виключає відчуття перевантаженості.
Прозорість матеріалу дозволяє вписувати конструкції будь-який інтер’єр, не порушуючи гармонії. В асортименті можна вибрати і моделі з тонованим, декорованим склом. Такі вироби можуть стати головним акцентом, гідним окрасою обстановки.
Складні умови ванни без втрат витримують метали. Конструкції можуть виготовлятися із сталевих сплавів, які покриваються захисним хромованим покриттям або полімернимирошковими барвниками. Це запобігає появі іржі, дозволяє меблім зберігати первісний вигляд багато років.
Відмінним варіантом є полиці для ванної кімнати з нержавіючої сталі. Цей матеріал:
- не зазнає корозії,
- має відмінні естетичні показники,
- ідеально поєднується з сантехнічним обладнанням,
- добре вписується в сучасні стилі.
Метали можуть поєднуватися з будь-якими матеріалами: деревом, склом, пластиком.
Натуральне дерево та його імітації
Використовувати натуральне дерево для виготовлення меблів у ванну дозволяють спеціальні водовідштовхувальні просочення, міцні лакові покриття. Такі конструкції коштують дорого, але:
- ідеально підходять для класичних інтер’єрів;
- зроблять обстановку затишніше, комфортніше;
- забезпечують ванною респектабельний, солідний вигляд.
Конструкції доповнюються ажурними металевими елементами, що надають дизайну максимальної привабливості.
У виробництві полиць застосовуються міцні, довговічні плити МДФ, вологостійкий гіпсокартон. Для забезпечення захисту, гідних естетичних показників в обробці використовуються вологонепроникні матеріали, що імітують деревну текстуру.
Конструкції полиць у ванній
Основним критерієм вибору полиці у ванну кімнату є її призначення. Ці меблі можуть використовуватися для зберігання різних речей:
- рушники;
- засобів гігієни;
- побутової хімії;
- косметичної продукції та ін.
Ідеально виконати призначення дозволяє оптимальна конструкція меблів. Якщо на полиці зберігатимуться предмети гігієни, зручним варіантом є компактна відкрита модель, яку можна розташувати поруч із раковиною, ванною.
В асортименті є комбіновані конструкції, які підійдуть для оформлення невеликих приміщень. Багато споживачів купують дзеркало з полицями у ванну кімнату. Конструкція дозволяє розмістити приладдя для гоління, засоби для догляду за зубами, туалетне мило. Це забезпечує зручність у проведенні щоденних процедур.
Засоби побутової хімії бажано зберігати в закритих шафках, особливо якщо в будинку є маленькі діти. Можна встановити тумбу для підлоги, спорудити відповідну конструкцію під раковиною, використовувати можливості екрану. Багато хазяїв своїми руками обладнають полиці під ванною. Ця площа зазвичай є марною. Облаштування сховищ дозволяє раціонально використовувати цю зону.
У невеликому приміщенні може використовуватися комбінована конструкція, що включає полиці та вішалки для рушників. Ці моделі займають небагато місця, дають можливість зручно розмістити предмети щоденного користування.
Високою популярністю користуються відкриті етажерки. Ця конструкція стане чудовим варіантом, якщо потрібна полиця для рушників у ванну, потрібно забезпечити зручне розміщення косметичної продукції. У просторій кімнаті можна встановити стелаж.
Загальні вимоги до полиць для ванних кімнат
У ванній кімнаті є дві особливості, що ускладнюють вибір меблів: обмежена площа, складні умови експлуатації. Ці чинники враховуються під час виборів виробів. Вибираючи полицю у ванну, потрібно звернути увагу на:
- компактність;
- практичність;
- стійкість до зовнішніх впливів;
- відповідність стилю інтер’єру.
Компактність габаритів важлива не лише для невеликого приміщення. Громіздкі меблі можуть невигідно виглядати і у просторій ванній. Максимальну практичність забезпечує продумана конструкція. Хорошим варіантом є лаконічні моделі з оптимальною глибиною полиць. Якщо полиця призначена для розміщення дрібних речей, флаконів, бульбашок, у неї мають бути борти, що унеможливлюють падіння предметів.
Навіть за наявності гарної вентиляції в приміщенні часто створюватиметься підвищена вологість, температура. Для підтримки чистоти в кімнаті доводиться виконувати збирання з використанням побутової хімії. Матеріали, з яких виготовлена полиця, мають бути надійно захищеними від несприятливих впливів.
Вибір полиць для різних стилів інтер’єру
Полиця у ванній є одним із головних предметів інтер’єру. При виборі моделі необхідно враховувати особливості стилю, в якому оформлена кімната. Сучасний асортимент дозволяє підібрати вдалі варіанти будь-яких інтер’єрів. Найпопулярнішими стилями для цього приміщення є:
- класика;
- прованс;
- кантрі;
- хай-тек;
- мінімалізм.
У класиці добре виглядають елементи з дерева. Матеріал обробляється просоченням, що не дозволяє волозі проникати в структуру. Додатковий захист забезпечують шари лаку. Тумба або навісна полиця у ванну кімнату, виготовлена з якісної деревини, зберігатиме цілісність багато років.
Якщо виріб з натурального матеріалу придбати неможливо, не потрібно відмовлятися від мрії про солідний, класичний інтер’єр. Замінити його можуть недорогі конструкції із МДФ. Покриття синтетичним екошпоном, плівкою, що ламінує, «під дерево» забезпечує ідеальну імітацію природних аналогів. Такі полиці вдало виглядатимуть і в інтер’єрі кантрі.
Легку романтичну атмосферу у ванній створює прованс. Він забезпечує якісні умови для розслаблення, зранку дарує заряд бадьорості. У цьому стилі панують пастельні, теплі відтінки. Ідеальну полицю для інтер’єру можна підібрати в асортименті пластикових конструкцій. Зазвичай у цьому стилі використовуються відкриті, лаконічні моделі. В оформлення вдало вписуються полиці білі, рожеві, блакитні, пісочні та ін.
У хай-теку, мінімалізм гармонійно виглядають конструкції з металу, скла, глянсового пластику. Меблі для цих стилів не містять зайвих декоративних елементів. Привабливість моделям забезпечує гарний блиск хрому, нержавіючої сталі, блиск полімерних глянцевих покриттів. Полиця може використовуватися як головний акцент. У такому разі вдалим вибором стане конструкція у яскравому, насиченому кольорі.
Самостійне виготовлення полиць у ванній
Великий модельний ряд полиць для ванної кімнати не завжди надає можливість вибору оптимального варіанту. Невелика площа, незручне планування, іноді не дозволяють встановити стандартні конструкції. Сучасний асортимент будівельних та оздоблювальних матеріалів дозволяє виготовити полицю у ванну своїми руками, забезпечити інтер’єру належну привабливість, комфортність.
Домашній умілець може створити будь-яку потрібну конструкцію:
- стаціонарну, навісну, кутову;
- пластикову, дерев’яну, металеву, скляну;
- компактну або габаритну.
Вибір моделі залежить від площі та планування кімнати, призначення меблів, навичок роботи з різними матеріалами.
Переваги самостійного виготовлення полиць у ванній
У самостійного виготовлення полиць у ванній кімнаті безліч переваг. Цей варіант оформлення приміщення дозволяє врахувати всі нюанси, зробити конструкцію, яка ідеально відповідатиме:
- особливості планування, площі, дизайну;
- призначення меблів;
- фінансовим можливостям.
Це гарантує комфортність у користуванні, бездоганну гармонію. Крім того, полиця, виготовлена за своїм ескізом, обов’язково буде унікальною. Це одна з вимог сучасної моди.
Є у саморобних меблів та інші важливі переваги. Самостійне створення конструкції дозволяє заощадити витрати на оформлення ванної кімнати. Точна відповідність розмірів, форм виключає необхідність припасування, доопрацювання.
Варіанти конструкцій для самостійного виготовлення
Істотною перевагою самостійного створення полиць у ванній є можливість використання нестандартних рішень. Це чудовий варіант для маленького приміщення, де доводиться заощаджувати кожен сантиметр. Система з поличок може розташовуватися:
- під раковиною;
- під ванною;
- над унітазом;
- у стіні;
- у кутах.
Полиця під раковину у ванній облаштовується для зберігання побутової хімії, запасів засобів догляду за волоссям, пристосувань для прибирання та ін. Нерідко тут встановлюється тумба. Але в маленькій ванні вона може не розміститися, глухі дверцята викликають відчуття перевантаженості. Відкрита скляна, дерев’яна полиця виключає такі проблеми.
Чимало речей можна розмістити на конструкції під ванною кімнатою. Полиці є чудовим варіантом для практичного використання цієї незручної зони. Конструкція може закриватися декоративним екраном, який ідеально доповнює інтер’єр, надає йому завершеності. Зручність у користуванні забезпечать дверцята купе, люки.
Якщо в квартирі мешкає велика родина, у цій кімнаті доводиться зберігати багато речей. Знайти їм місце допоможе габаритна настінна полиця у ванній кімнаті. Для того, щоб конструкція не займала корисну площу, вона створюється в проміжку між стінкою та сантехнічним обладнанням. Можна монтувати полицю над ванною. Невеликі вертикальні конструкції можуть бути над біде, унітазом.
Полиця з дзеркалом у ванній кімнаті є обов’язковим елементом. Це зона для чищення зубів, гоління, нанесення макіяжу. Можна забезпечити зручність для всіх членів сім’ї, створити складну конструкцію з кількох довільно розташованих поличок на різній висоті. У такій системі можна кожному виділити місце для власних засобів гігієни з огляду на зростання.
У невеликих кімнатах конструкції можуть створюватися в кутах. Вони надають чудову можливість розмістити різні предмети, зберегти корисну площу. Хорошим варіантом можуть стати скляні полиці для ванної кімнати. Прозорий матеріал візуально розширить приміщення, унеможливить перевантаженість. Догляд за такими конструкціями не викликає складнощів. Як основу можна використовувати металеві, дерев’яні каркаси.
Вбудовані полиці у ванній
Одним із привабливих варіантів для домашніх майстрів є вбудовані конструкції. Це ідеальне рішення для невеликої кімнати. Створення полиці у стіні ванної надає можливість повністю зберегти площу та забезпечити належний комфорт. Товщина стінок обмежує глибину конструкції. Якщо її недостатньо для зручності, можна створити комбіновану модель, висунути частину полиць, забезпечивши необхідні розміри.
Для вбудованої полиці можна вибрати будь-яке зручне місце. Вона може розташовуватись над раковиною або ванною, використовуватися для розміщення засобів гігієни. Це забезпечить зручність у користуванні.
Полиця у стіні виконує не тільки практичні, а й декоративні функції. Красива внутрішня обробка ніші, створення підсвічування перетворює її на ефектний акцент інтер’єру, оригінальну прикрасу. Привабливо виглядають полиці у ванній з плитки. У такому оформленні може використовуватись:
- мозаїка,
- керамограніт,
- штучний камінь та ін.
Для задньої стінки часто використовується дзеркало. Воно забезпечить максимальну привабливість, візуально розширить приміщення.
Створення вбудованої конструкції потребує відповідального підходу. Настінні, підлогові моделі можна переробити за потреби. Коригувати нішу у стіні буде складніше. Перед тим, як розпочати її створення, необхідно розробити ескіз майбутніх полиць. Уважно вибирається конфігурація ніші, її розміри, розташування. На цій стадії підбираються матеріали для оздоблення, виготовлення полиць.
Бажаючим створити вбудовані полиці у ванній слід врахувати, що така робота вимагає майстерності, досвіду. Без спеціального обладнання навичок виконати її якісно неможливо. Доцільно звернутись до компанії, що спеціалізується на проведенні ремонтів, довірити оформлення конструкції кваліфікованим фахівцям.
Що далі? Поліці в гардеробі? Поліці в холодильнику? Не всім потрібна така “комфортабельність”.
Автору вдалося надзвичайно гармонійно і детально розкрити тему полиць в інтер’єрі ванної кімнати, демонструючи професійний підхід та глибокі знання в цій сфері.
“Комфорт не в розкіші, а в дрібницях, які створюють затишок.”