Для того, щоб зробити інтер’єр ванною унікальним, майстри в роботі використовують дуже багато різноманітних матеріалів.
Вони складають із них всілякі композиції, збираючи оригінальні колірні рішення. Особливо вдало виходить комбінування плитки у ванній кімнаті.
Домогтися незвичайних ефектів при облицюванні поверхонь допомагають нові технології її викладання.
Видів керамічних покриттів чимало. Плитка може сяяти глянцем або мати матове покриття. Її форма також відрізняється різноманітністю.
Тут і традиційні прямокутні та квадратні елементи, а також трикутні та багатокутні варіанти. І все це пишнота можна укласти так, що залишати перетворений інтер’єр ванної просто не захочеться.
Перші кроки
«Візьміть рулетку і виміряйте у кімнаті всі поверхні (висоту та ширину), щоб вирахувати, скільки потрібно для комбінування плитки у ванній»
Такий практичний матеріал для облицювання, як плитка сьогодні може імітувати будь-які природні текстури (метал, зріз дерева, камінь і т.п.).
В інтер’єрі ванної плитки дозволяють використовувати такі характеристики, як її зносостійкість та вологостійкість.
Але щоб оформити ванну в такому матеріалі, треба діяти поетапно.
- Перш ніж почати ламати голову над способом укладання плитки, потрібно зробити план приміщення. Він цілком може мати вигляд малюнка, головне, дотримуйтесь пропорцій. По можливості зробіть свій план максимально великим, щоб на ньому можна було відобразити дрібні деталі на кшталт дзеркала, полички та інших.
- Візьміть рулетку та виміряйте у кімнаті всі поверхні (висоту та ширину). Це потрібно для того, щоб вирахувати, скільки знадобиться для комбінування плитки у ванній. Перенесіть розміри на малюнок і не забудьте врахувати ніші, виступи, отвори дверей.
- Розташуйте на плані сантехніку так, як ви плануєте зробити це в реальності і також відзначте її розміри.
- Перегляньте свій малюнок. На ньому має бути зазначено все:
а) розетки,
б) водонагрівач,
в) вентиляція.
Зверніть увагу, що полички і сушки для рушників можна не відзначати, тому, як вони будуть кріпитися вже після завершення оздоблювальних робіт і на розкладку плитки ніяк не вплинуть.
- Ще раз поверніться у ванну кімнату і проведіть порівняльний аналіз схеми з реальною обстановкою.
План ванної кімнати дуже потрібний для розрахунку малюнка дизайну, адже помилка всього в кілька сантиметрів може коштувати вам краси декору.
Прикро буде, якщо найкрасивіші елементи виявляться захованими за кутом умивальника. Ефект цілісності зупинки буде безнадійно втрачено.
Комбінування плитки у ванній кімнаті: популярні варіанти
Комбінування плитки на стінах ванної вимагатиме завершальних штрихів, тому після її укладання та підключення сантехніки наповніть кімнату додатковими «фішками»
Майже всі господарі будинків і квартир сходяться на тому, що в санвузлі все має бути викладено кахлем. Це і естетично, і практично. Питання лише у тому, як саме це робити.
Можна скористатися напрацьованими шаблонами обробки таких приміщень або створити свій ексклюзивний варіант, причому, чим складніше буде придумана композиція, тим більше захоплення вона викличе.
Контраст, розділений фризом
При цьому методі обробки немає потреби винаходити нові схеми розкладки і думати про варіанти комбінування плитки у ванній.
Тому досить уявити продавцеві кімнатні параметри, і він безпомилково видасть вам розклад за витратними матеріалами. Цей спосіб не вимагатиме комбінаторних рішень.
Ви просто отримуєте фриз і два види кахлю, що гармонує в колірному співвідношенні.
Особливість такого типу обробки в тому, що розділивши кахель горизонтальним фризом, ви зменшите габарити своєї ванної.
Оскільки наші санкімнати найчастіше і без цього не блищать простором, такого результату слід уникнути. Робиться це в такий спосіб.
У зоні над умивальником чи ванною робиться фризова окантовка. Поява вертикальних ліній позбавить приміщення візуального зменшення.
Можна зіграти на перетині фризових вертикалей та горизонталей, організувавши їх на одній із стін. Цей прийом теж не дозволить стиснутись кімнатному простору.
Діагональне укладання
З погляду інтер’єрного дизайну такий спосіб викладання стін зорово збільшує об’єм приміщення, причому і заввишки, і завширшки. Елементи фризу в діагональному укладанні участі не беруть, тому на них витрачати кошти не варто.
Виконати комбінування плитки під діагональне укладання у ванній новачкові буде, швидше за все, неможливо. Тут потрібен досвід роботи з цим матеріалом та математичний розрахунок.
Не маючи практики, складно зробити правильну розмітку та розпочати закладку діагоналі на необхідному рівні.
Наймаючи бригаду плиточників, ви повинні бути готові, що за професійну роботу доведеться розщедритися.
Шахматки
Метод укладання не потребують додаткових роз’яснень. Укладати плитку в такому порядку досить легко. Тут немає потреби складати малюнок.
Використовуйте в роботі плитки ідентичного розміру, не ускладнюйте роботу. Що стосується форми кахлю, то в ідеалі вона має бути квадратною, хоча створити шаховий малюнок можна і прямокутниками. Викладати «шахівницю» можна у вертикальному порядку, горизонтальному або діагональному.
Можливе чергування фактур матеріалів. Викладати шаховий малюнок можна як по всій стіні, так і тільки на її ділянці, перемежуючи його однотонною кладкою.
Модульна кладка
Модульним комбінування плитки називають тому, що для втілення його у ванній доводиться використовувати кахель довільних розмірів.
Різновелика плитка збирається у модулі квадратної або прямокутної форми. Кожен такий модуль може містити десяток і більше кахельних елементів.
Основна перевага способу – відсутність шаблонної прив’язки. Це означає, що кожна ділянка може бути індивідуальною у своїй вишуканості та неординарності.
«У перев’язку»
Цей спосіб відноситься до базових. По суті, це звичайна цегляна кладка, проте, у випадку ванної кімнати вона дозволяє привнести сюди наліт старовини.
Реалізують такі задуми прямокутною плиткою, яка може бути у кількох відтінках. Стіни, одягнені в перев’язку виглядають досить ефектно.
А ось на підлозі цей тип кладки втрачає весь свій шарм і сприймається як щось потворне, зроблене непрофесіоналом.
Рельєфний варіант
Непогано виглядає комбінування плитки у вигляді рельєфу у ванній кімнаті. При такому типі оздоблення укладання проводиться з піднесенням одного типу кахлю над іншим.
Тобто основний акцент робиться на виділенні деяких фракцій на тлі більшості. Гармонійно поєднується плитка, що імітує камінь і скло.
До рельєфних облицювання відносять і мозаїчні рішення, особливо ті, в яких беруть участь різно фактурні елементи.
Творчий безлад
Це найбільш бюджетний спосіб, тому що дозволяє комбінувати всі види плиток, що є під рукою. Причому на 20 дешевих одиниць цілком достатньо покласти три дорогі і ефект вийде просто приголомшливий.
Бажано компонувати матеріали в одному кольорі, але можна працювати різнокольоровими залишками. Для успішного оформлення санвузла досить відібрати по 5-6 плиток кожного тону і викладати їх у довільному порядку, не замислюючись над створенням схеми.
У такий «творчий безлад» можна зробити вставки з малюнком по кахельній поверхні.
«Курчатова ковдра»
Це також бюджетний підхід до оздоблення. Для комбінування плитки у ванній кімнаті в цьому випадку достатньо мати всього два або три її види.
Розклад проводиться симетрично, із синхронними повторами циклу. Щоб дизайн не вийшов яскравим, краще на 60% працювати однотонною плиткою, а на 40%, що залишилися, може бути малюнок.
У цьому варіанті ви цілком можете попрацювати кахлем зі застарілих колекцій, що залежалися на магазинних полицях.
Вони завжди продаються зі знижкою. Цілком можливо, що й удома є запаси від попередніх ремонтів. Їх теж можна пустити у справу.
Плиткове асорті
Цей спосіб для просторих ванних кімнат, тому що комбінування різнотипних плиток вимагатиме певного поля для діяльності.
Фантазії має бути на чомусь розвернутися. Комбінація плиток відбувається в усіх напрямках одночасно. Ви можете викласти панно на стіні своєї ванної, збираючи його як пазл, з різних плиткових елементів і фрагментарних шматочків.
Стильні акценти
Комбінування плитки на стінах ванної вимагатиме завершальних штрихів, тому після її укладання та підключення сантехніки наповніть кімнату додатковими «фішками».
Такою «фішкою» може стати, наприклад, кахельна стільниця, на яку використовувалася плитка, що відповідає загальній колірній концепції дизайну.
Родзинкою послужать будь-які декоративні елементи, які здатні підкреслити певний стиль.
Висновок
На завершення слід зазначити, що естетична складова – це запорука успішності будь-якого інтер’єру, тому і комбінування плитки у ванній має проводитися за всіма правилами.
Тільки в цьому випадку кімнаті буде заданий і загальний тон і надано особливої атмосфери, що зробить її бездоганно.
Як читач, я вважаю цей текст корисним та інформативним, особливо для тих, хто планує ремонт у ванній кімнаті. Він надає детальну інформацію про різні типи плитки, їх характеристики та особливості, а також різні методи укладання плитки. Це допоможе мені зробити виважений вибір та врахувати всі нюанси при плануванні ремонту. Було б ще краще, якби автор додав конкретні приклади або візуальні ілюстрації для кращого розуміння.
1. Недостатньо використання візуальних матеріалів: Додайте більше фотографій, діаграм або відео, які демонструють процес укладання плитки. Це допоможе читачам краще зрозуміти інструкції.
2. Недостатньо деталей: Деякі частини тексту можуть бути занадто загальними або не надають достатньо інформації. Наприклад, ви можете додати деталі про типи плитки, які краще використовувати в ванній, або про особливості різних технік укладання.
3. Структура тексту: Текст може бути організований краще. Використовуйте заголовки і підзаголовки, щоб читачам було легше переглядати інформацію.
4. Мовний стиль: Старайтеся уникати використання сленгу або технічного жаргону, якщо ви не пояснюєте їх значення. Ваш текст повинен бути доступним для всіх читачів, незалежно від їхнього досвіду в укладанні плитки.
5. Перевірка фактів: Переконайтеся, що всі поради або рекомендації, які ви даєте, є точними і актуальними. Неправиль
Хм, я взагалі не в темі. Я думав, що плитку просто кладуть на підлогу, а виявляється є якісь спеціальні способи її укладання. І що взагалі означає “ванна”? Це місце, де люди купаються? Я просто не в курсі.