Дизайн плитки у ванній кімнаті: 45+ фото ідей та поради щодо вибору

💡 Вступ від експерта: Ремонт у ванній кімнаті – це завжди виклик. Як на невеликій площі поєднати функціональність, практичність та естетику? Ключову роль у цьому відіграє правильний вибір плитки. Це не просто оздоблювальний матеріал, а основа, що задає тон усьому інтер’єру. Від її кольору, фактури та розміру залежить, чи буде Ваша ванна кімната виглядати просторою та світлою, чи стане тісною та похмурою. Давайте розберемося, як не помилитися з вибором і створити дизайн, який буде радувати Вас роками.

Спочатку слід визначитися з палітрою кольору. Найчастіше ванна кімната являє собою приміщення без вікон, а простір її не такий великий, як хотілося б, тому варіанти дизайну плитки у ванній в темній колірній гамі відпадають в першу чергу.

Темні відтінки візуально звужують кімнату, а відсутність сонячного світла може зробити атмосферу кімнати непривітною і обтяжливою. Це, мабуть, єдине попередження, а в іншому варто спиратися на улюблені кольори. Хочеться легкості – вибираємо союз морської хвилі з рожевим або фіолетовим тоном. Затишок допоможуть створити теплі насичені тони. Прохолоду і свіжість – білий з аквамариновим кольорами.

Класичний дизайн плитки у ванній кімнаті з мармуровим візерунком
Класичний мармуровий візерунок додає інтер’єру шляхетності

Зараз дуже поширене використання двох типів плитки з різними відтінками або орнаментами в оформленні інтер’єру кімнати для водних процедур. Ультрамодними вважаються альянси зеленого і червоного, помаранчевого і синього, а також жовтого і фіолетового кольорів.

Як обрати якісну плитку: технічні характеристики ⚙️

Ванна кімната – це приміщення, де відбуваються постійні перепади температури, підвищена вологість, постійне потрапляння води. У зв’язку з такими непростими умовами матеріал для оздоблення слід вибирати відповідний – міцний і вологостійкий.

Дизайн різнокольорової плитки для створення яскравого інтер'єру
Різнокольорова плитка створює яскравий та неповторний інтер’єр

Існує кілька показників, завдяки яким при покупці можна легко визначити якісні здібності плитки:

  1. Сприйнятливість до вологого середовища. Матеріал, який буде вбирати найменшу кількість вологи і має дрібнопористу структуру, є оптимальним для оформлення ванної кімнати. По вологостійкості кахель ділять його на 8 груп, ідеальним варіантом для дизайну плитки у ванній кімнаті буде кахель з 1, 2 і 3 групи.
  2. Призначення. Плитку використовують для оформлення приміщень різного призначення. Для дизайну ванної кімнати слід вибирати кахель для настінного покриття. Він позначений піктограмою «силует долоні». Такий матеріал досить м’який, він підходить тільки для стін. Для підлогового покриття використовується спеціальний кахель. Він позначений піктограмою «силует ступні». Плитку для підлогових покриттів ділять на кілька класів міцності. Найдорожчим і стійким варіантом є кахель, який призначений для громадських приміщень. Для оформлення підлогового покриття в приватному будинку або в квартирі прекрасно підійде кахель з твердістю 2 і 3 класу. Він прослужить досить довго і обійдеться набагато дешевше.
  3. Стійкість до впливу побутової хімії. Ванна кімната є місцем, де доводиться досить часто мити поверхні із застосуванням хімічних речовин і дезінфікувати. У таких випадках, як правило, використовується побутова хімія. Кахель для ванної слід вибирати з урахуванням такого впливу. Оптимальним вибором матеріалу стане кахель, маркований «АА».

Вибираючи дизайн плитки у ванну кімнату, не слід зосереджуватися на незначних експлуатаційних властивостях, таких як стійкість до впливу сонячних променів, якщо ванна без віконних прорізів і морозостійкість.

Дизайн плитки квадратної форми в сучасному інтер'єрі
Квадратна форма плитки – нестаріюча класика

Що розуміють під дизайном плитки у ванній

Для оздоблення ванної кімнати необхідні певні знання і навички. Але навіть і у професійних фахівців ремонт проходить вельми непросто, адже приміщення, як правило, невелике, простір обмежений і доводиться шукати компроміси для того, щоб особисті переваги оптимально поєднувалися з плануванням кімнати і візуальними ефектами.

Для тих, хто вирішив займатися оформленням ванної кімнати самостійно, спочатку слід детально вивчити всі питання. Наприклад, в першу чергу варто проштудіювати поточний напрямок моди і пропозицію на ринку кахлю. Потім визначитися, наскільки такі пропозиції підходять у Вашому індивідуальному випадку, якими якостями повинен володіти кахель, яка кількість плитки буде потрібна, і які колірні гами допоможуть домогтися певних візуальних ефектів.

Дизайн підлогової плитки з імітацією натурального каменю
Імітація натурального каменю додає інтер’єру шляхетності

Не варто забувати, що у ванній кімнаті кахель буде знаходитися в постійному впливі тепла і вологи, тому потрібно визначити відповідний клас стійкості покриття до вологи і підвищених температур. Зараз дизайн плитки у ванній має вельми широкий асортимент, тому чим ретельніше бажаний варіант буде визначений спочатку, тим простіше буде вибрати з пропонованого безлічі.

💡 Порада експерта: Найважливішим моментом при покупці є правильний розрахунок необхідної кількості кахлю. При подальших доборах ймовірність розбіжності відтінків кольору досить велика, тому слід взяти відразу з невеликим запасом (10-15%) на випадок похибок в процесі оформлення кімнати та підрізування.

Далі розглянемо що потрібно для точного розрахунку площі настінного покриття і кількості необхідного кахлю, а також розповімо про загальні вимоги, які варто враховувати при виборі плитки для покриття поверхонь ванної кімнати.

Дизайн настінної плитки, що імітує цегляну кладку
Плитка, що імітує цегляну кладку, для стилю лофт

Технічні особливості дизайну плитки у ванній

Кахельне покриття для підлоги і стін ванної кімнати повинно відрізнятися за своїми технічними характеристиками. Причому, варіант, коли підлогова плитка використовується для покриття стін, є винятком. У цьому випадку нічого страшного не станеться, просто такий варіант невигідний у фінансовому плані – плитка для підлоги коштує дорожче плитки для стін через підвищену міцність. А ось застосовувати для підлогового покриття кахель, який призначений для стін, абсолютно неприпустимо. Матеріал для стін більш м’який і крихкий, тому покриття підлоги кахлем для стін невигідно ні в якому плані.

Кахель для ванної кімнати повинен володіти наступними технічними особливостями: термостійкість, вологостійкість, стійкість зовнішнього покриття плитки до вицвітання, стійкість до впливів парів і хімічних речовин, що містяться в побутовій хімії. А підлоговий кахель повинен ще володіти витримкою до прогибів, стирання, а також до абразивних впливів.

Стіни і підлога ванної кімнати в одному кольорі
Стіни і підлога ванної кімнати в одному кольорі створюють цілісний простір

Придбаваючи кахель для ремонту ванної, необхідно відразу закуповувати на 15% більше, ніж передбачувана площа оздоблення. Такий запас робиться з розрахунку на випадок розбивання в ході ремонтних робіт і на випадок необхідності розпилювання плитки.

Розрахувати кількість потрібного матеріалу дуже просто – елементарна математика. Потрібно спочатку обчислити площу підлоги і стін і дізнатися розмір плитки, яку планується купувати. Рассчитать кількість бордюру можна таким чином: периметр кімнати розділити на довжину бордюрного елемента.

Мозаїка з орнаментом в інтер'єрі ванної кімнати
Мозаїка з орнаментом в інтер’єрі ванної кімнати

Дизайн кахлю для ванної: естетичні моменти

Естетична сторона питання дизайну плитки у ванній полягає в наступному – як гармонійно оформити настінні і підлогові покриття. Існує всього два варіанти – або робити все в одному колірному рішенні: орнамент, текстура, гама, або оформити стіни і підлогу в контрастних кольорах. Причому, іноді контраст ділить нижню частину стіни і підлогу від верхньої.

Традиційним вважається варіант, коли все виконано в одній колірній гамі. У такому випадку, сам дизайн кахлю виглядає, як завершена композиція, і подальше оформлення може бути абсолютно будь-яким. А ось контрастне оформлення вимагає ретельного підходу у всьому – необхідно буде продумувати деталі і пронести цей контраст і через меблевий гарнітур.

Дизайн підлогової плитки під ламінат у ванній
Плитка “під дерево” додає тепла та затишку

Існує кілька нюансів при облаштуванні ванної кімнати. Наприклад, коли приміщення дуже маленьке, слід зупинитися на кахлі світлих тонів. Контрастний варіант візуально зробить приміщення ще меншим. Також варто уникати насичених відтінків, вибираючи одну гаму для оформлення кімнати. Плитка з глянцевим покриттям здатна візуально збільшити простір ванної кімнати. Неприпустимо використання в маленькій ванній кахлю великого розміру, він буде виглядати безглуздо. Також варто звернути увагу на орнаменти. Слід намагатися уникати плитки, що містить великі візерунки і малюнки, і не варто використовувати в оформленні складову картину з кахлю на всю .

Розмір кімнати має значення

🧐 Важливо знати: Дизайн плитки в просторій ванній може втілювати в життя будь-які ідеї – підійдуть всілякі варіанти оформлення. Набагато складніше заспокоїти фантазію, що розігралася, коли ванна кімната зовсім маленька. Наприклад, в старій забудові в багатьох будинках приміщення ванної кімнати настільки обмежене, що абсолютно не до польоту творчих думок.

І ось професійні дизайнери вміло розширюють такі простори за рахунок грамотно підібраних оздоблювальних матеріалів. Існує кілька правил оформлення малогабаритних ванних кімнат:

✨ Лайфхаки для маленької ванної
Прийом Пояснення
Плитка невеликого розміру Велика плитка буде виглядати безглуздо і вимагатиме багато підрізування.
та холодні відтінки Візуально збільшують простір, роблять його “повітрянішим”.
Глянцеве покриття Глянець відбиває світло, завдяки чому приміщення здається просторішим.
Дрібний орнамент Великі візерунки та панно “з’їдають” простір, роблячи кімнату тіснішою.

Дизайн плитки залежить від обраного загального стилю

Плануючи ремонт, спочатку слід визначитися із загальним стилем оформлення, вибрати напрямок дизайну плитки у ванній. Зараз модними вважаються кілька напрямків.

Класичний стиль. Він ніколи не виходить з моди, включає в себе кілька напрямків; з них можна вибрати той класичний варіант, який ближче по духу – французький, англійський або венеціанський класицизм. Є ще таке поняття, як неокласицизм, в ньому тісно переплетені старовинні традиції і сучасні рішення. Класична плитка для оздоблення ванної – це глянцевий кахель, витриманий в блакитній, бежевій або білій колірній гамі. Прекрасною обробкою послужать елементи золотистих або бронзових відтінків.

Широка прямокутна плитка у ванній кімнаті
Широка прямокутна плитка – сучасний погляд на класику

Середземноморський стиль. Виконані в цьому стилі ванні кімнати виглядають чудово і розкішно. на гамма даного стилю – природні кольори середземноморського узбережжя, такі як зелений, блакитний, теракотовий і пісочний. Інтер’єр ванної в такому стилі зазвичай підкреслюють декором – мозаїкою або панно.

Сучасні стилі і хай-тек. Головне достоїнство таких стилів – це зручність, практичність і функціональність. Як правило, для оформлення підлогових і настінних покриттів використовується якісна стильна плитка, зазвичай білого, сріблястого або сірого відтінку. Відмінним доповненням буде кахель з декоративними вставками або графічними узорами, дзеркальний кахель або металеві вставки.

Підлогова золота мозаїка незвичайної форми
Підлогова золота мозаїка незвичайної форми, немов розсип золотих монет

модерн. Цей стиль передбачає розкішне приміщення. Шикарним дизайном такої кімнати буде оформлення за допомогою великих панно, облицювання сантехніки та дзеркал із застосуванням мозаїки. Для фону застосовуються пастельні відтінки, а акценти розставляються за допомогою яскравих насичених кольорів.

Природно, для дизайну плитки у ванній можна вибрати і інші стилі. Зараз все більше набирають популярність єгипетський, японський, східний стилі. Для тих, хто хоче романтики, краще вибрати стиль кантрі або ретро, а для тих, хто хоче продемонструвати своє багатство прекрасно підійде стиль бароко або арт-деко.

Вид плитки і загальний стиль ванної кімнати

Різноманітність керамічної плитки дозволить вибрати оформлення на будь-який смак, колір і фінансову забезпеченість.

Плитка мозаїка для ванної

Мозаїчна плитка передбачає в кінцевому підсумку чудову ванну кімнату з превосходним ремонтом. Таке оформлення досить дороге, але респектабельне. Підібрати мозаїку за стилем і колірною гамою може професійний дизайнер. Однак, якщо у вас є певні навички, то оздоблення ванної кімнати стане для вас подвійним задоволенням – від процесу роботи і від його результату. Мозаїчна плитка – найбільш підходящий варіант оформлення для ванної кімнати.

Дизайн мозаїки і кахлю в одному кольорі
Поєднання мозаїки та кахлю в одному кольорі виглядає стильно

Панно з плитки у ванній

Панно – це ще один вид плитки, яка завжди буде викликати чудові емоції і надовго залишиться в пам’яті у гостей. Панно відмінно впишеться у ванну кімнату з великою або середньою площею. Стиль панно і орнамент варто ретельно продумувати і акуратно підбирати. Облицювання такою плиткою абсолютно не складне – варто тільки спочатку задати правильний вектор і дотримуватися його протягом усього процесу роботи. Панно – це практичність і оригінальність одночасно: виглядає розкішно, а підібрати можна варіант за будь-яким бюджетом.

3D і фотоплитка у ванній

Фотоплитка і 3D вимагають грамотного підходу, але вписати їх можна абсолютно в будь-яку ванну кімнату. При вдалому поєднанні малюнка і колірної гами можна за допомогою такого виду кахлю значно збільшити простір невеликої ванної кімнати. Наприклад, відмінним варіантом дизайну плитки у ванній буде вибір морської теми, де одна зі стін за допомогою 3D-ефекту буде йти в простори океану. І таких варіантів величезна безліч, головне правильно підібрати.

Плитка з 3D ефектом: тропічний водоспад у ванній
Плитка з 3D ефектом: тропічний водоспад у ванній кімнаті

Колірна гамма плитки у ванній

Ідеально підібрана палітра фарб у ванній кімнаті зможе створити потрібний настрій. Важливо пам’ятати про те, що підлогові покриття повинні гармоніювати з настінними. Зачастую для досягнення оптимального поєднання ці поверхні оформляють в одній колірній гамі. Купувати кахель для ванної кімнати варто виходячи зі своїх особистих переваг, підбираючи його під загальний стиль і сантехніку.

Дизайн плитки у ванній під хромований метал
Плитка “під метал” для сучасного хай-тек інтер’єру

Вдалий колір у ванній – запорука гарного настрою

Білосніжний кахель у ванній – це ідеальний варіант, майже класика. Більше 70% приміщень для водних процедур оформлені саме таким чином. Білий колір має незаперечну перевагу – візуально розширює межі кімнати. Однак білі і світлі тони в дизайні плитки у ванній непрактичні, тому деякі все ж віддають перевагу більш темним і глибоким тонам.

Червона широка плитка в інтер'єрі ванної
Червона широка плитка завжди виглядає стильно

Блакитний і синій кахель стали першими замінниками світлих гам. Ось саме така колірна палітра вважається успішною, класичною. Морська тема має величезну популярність в наші дні.

Червоний кахель – це вельми стильний і ультрамодний колір для ванної кімнати. Він незамінний для таких стилів, як східний, арт-деко і хай-тек. Для грамотного поєднання з аксесуарами та декором слід звернутися до професійного дизайнера, щоб такий колір став гідністю і виглядав органічно.

Зелений кахель принесе у ванну свіжість, настрій і життя. Головне, щоб такий кахель був єдиним цілим із загальним стилем ванної.

Класичний варіант оформлення ванної в синьому кольорі
Класичний варіант оформлення ванної в синьому кольорі

Висновок

Настрій ванної кімнати буде залежати від грамотного вибору дизайну плитки. Для того, щоб отримати оригінальну розкішну ванну кімнату, не варто боятися експериментів, потрібно сміливо втілювати в життя свої ідеї і всеціло віддатися творчості!

Часті питання про дизайн плитки у ванній 🤔

👉 Яка плитка краща для підлоги у ванній: глянцева чи матова?
Однозначно матова. Глянцева плитка стає надзвичайно слизькою при попаданні на неї води, що дуже травмонебезпечно. Матова або рельєфна плитка має кращий коефіцієнт антиковзання і є набагато безпечнішою.
Використовуйте плитку світлих холодних відтінків (білий, світло-сірий, блакитний) з глянцевою поверхнею для стін. Укладайте прямокутну плитку горизонтально, щоб “розширити” стіни, або вертикально, щоб “підняти” стелю. Діагональна укладка на підлозі також створює ілюзію більшого простору.
Так, обов’язково. Рекомендується купувати плитку із запасом 10-15%. Це необхідно на випадок бою під час транспортування та укладання, а також для підрізування. Плитки з різних партій можуть відрізнятися за відтінком, тому докупити ідентичну пізніше буде майже неможливо.
Категорично ні. Настінна плитка значно м’якша і крихкіша, вона не розрахована на навантаження, якому піддається підлога. Таке покриття дуже швидко потріскається і прийде в непридатність. Завжди використовуйте плитку строго за її призначенням.
Всупереч поширеній думці, дуже дрібна плитка (мозаїка) може візуально “дробити” простір, а дуже велика – виглядатиме громіздко. Оптимальним вибором для маленької ванної є плитка середнього розміру, наприклад, 20×30 см або 30×60 см.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *