Дизайн довгої вузької кімнати: 7 прийомів як візуально розширити простір (Фото)

Вдалий інтер’єр будь-якої кімнати повинен підкреслювати її сильні сторони та приховувати недоліки. Якщо ж доводиться декорувати довгу вузьку кімнату, можна зіткнутися з труднощами, особливо якщо на бічній стіні немає ряду вікон, і приміщення стає схожим на тунель. Низька стеля теж робить кімнату похмурішою і темнішою, але правильне колірне рішення може все змінити.

Декоративні хитрощі, правильний підбір колірної схеми, розташування меблів та аксесуарів – все це допомагає перетворити непропорційно витягнуту кімнату на відкрите та просторе приміщення, сповнене затишку.

Світлий інтер'єр довгої вузької кімнати з великим вікном

Більше світла 💡

Визначте, звідки найбільше надходить природного світла. Використовуйте його, покривши вікно або вікна найлегшими віконними драпіруваннями. Якщо вночі Вам потрібна приватність, повісьте бічні штори, щоб закривати ними вікно за потреби. Тканини для штор вибирайте світлі та легкі, ніякої парчі, жаккарда чи дамаску. Чудово підійдуть напівпрозорий тюль, органза або легкий льон.

Також можна використовувати різні види жалюзі, які дозволять по максимуму скористатися світлом, що проникає через вікно. На стелі встановіть точкові світильники або трекові системи, щоб довга вузька кімната завжди була наповнена рівномірним світлом, а не мала одну люстру по центру, яка лише підкреслить неправильну геометрію.

Дизайн світлої витягнутої кімнати з подіумом біля вікна

Колірна палітра 🎨

💡 Порада експерта: Білий – не єдиний колір в інтер’єрі, що створює відчуття відкритості простору. Контраст теж може створювати необхідну ілюзію простору і розширити інтер’єр вузької кімнати.

Стіни не повинні бути однотонними. Бокову стіну, біля якої стоять наймасивніші меблі, пофарбуйте у світлий, холодний відтінок, а протилежну зробіть на тон темнішою або теплішою. У світлий відтінок пофарбуйте і стелю, якщо вона не дуже висока. Якщо ж стеля надзвичайно висока, покрийте її фарбою темного тону – це візуально “опустить” її і зробить кімнату більш пропорційною.

Не бійтеся використовувати в інтер’єрі вузької кімнати світлі відтінки рожевого, бузкового, помаранчевого або кавового. У порожніх приміщеннях вони виглядають темніше, але як тільки будуть правильно розставлені меблі та розвішений настінний декор, інтенсивність кольору приглушиться, і кімната наповниться затишком.

Інтер'єр вузької кімнати з яскравими фіолетовими акцентами

Молдинг та плінтуси

Щоб надати довгій вузькій кімнаті ілюзію ширини, потрібно змусити око рухатися по всій кімнаті, не затримуючись на її межах. Якщо є стельовий карниз, пофарбуйте його в той же колір, що і стіни. Рами дверей і вікон зробіть одного відтінку з суміжними ми, щоб вони візуально зливалися і не дробили простір. Не потрібно фарбувати плінтуси або карнизи в темний колір на тлі світлих стін, оскільки це притягує увагу до непропорційних параметрів кімнати.

Просторий інтер'єр довгої кімнати в білому кольорі

Меблі 🛋️

Розставте меблі так, щоб між ними залишався вільний прохід з кінця в кінець. Якщо одну довгу стіну займає книжкова шафа від підлоги до стелі або , меблі помістіть біля протилежної стіни, а середину залиште вільною, щоб можна було пройти. У всіх інших меблів повинні бути відкриті ніжки і спинки, щоб крізь них було видно решту кімнати – це створює відчуття легкості.

По можливості, намагайтеся не ставити меблі вздовж довгих стін. Два невеликих двомісних диванчики, поставлених перпендикулярно до стіни з проходом збоку, зроблять витягнуту кімнату не такою тісною, як величезний м’який куточок, що домінує в інтер’єрі і займає більшу частину приміщення. Окремі зони для сидіння (наприклад, диван та два крісла) теж візуально розсовують стіни.

Приклад правильного розставлення меблів в довгій вузькій кімнаті

Візуальні хитрощі

🧐 Важливо знати: Довга вузька кімната здається коротшою, якщо в кінці поставити перешкоду. Використовуйте для цього лаву, декоративну ширму, консольний столик або навіть ігровий столик перед вікном, щоб погляд зачепився за нього і зупинився.

Якщо з вікна на бічній стіні відкривається гарний вид, поставте диван під кутом до нього, щоб Ви і Ваші гості могли милуватися ландшафтом. Якщо дивитися під кутом, кімната буде виглядати ширшою, ніж насправді, і її довжина вже не буде такою явною.

Інтер'єр довгої вузької кімнати, поєднаної з кухнею

Аксесуари ✨

– найпростіший спосіб візуально розширити довге вузьке приміщення. Розмістіть велике дзеркало на одній з довгих стін. Розсіяне в ньому світло розмиває контури стіни, створюючи ілюзію простору. Настінний декор зведіть до мінімуму, щоб він не перевантажував вузьке приміщення. Краще одна велика картина, ніж багато маленьких.

Якщо маленькі килимки постелити в проході, за них будуть чіплятися при ходьбі. Краще покласти один великий килим з поперечними смугами або нейтрального кольору, або розмістити невеликі килимки під коктейльним чи журнальним столиком для додання інтер’єру яскравості та зонування простору.

Дизайн витягнутого кабінету для двох

Часті питання про дизайн вузької кімнати 🤔

👉 Який колір стін найкращий для вузької кімнати?
Найкраще використовувати світлі, холодні відтінки (світло-сірий, блакитний, м’ятний) на довгих стінах, щоб візуально їх “відсунути”. Короткі стіни можна пофарбувати в тепліший або темніший колір, щоб візуально наблизити їх і зробити кімнату більш квадратною.
Уникайте розставляти всі меблі вздовж довгих стін. Розмістіть диван біля однієї довгої стіни, а крісла та журнальний столик – перпендикулярно до неї, створюючи затишну зону в центрі. Це “розбиває” довгий простір. Про інші прийоми розміщення меблів читайте в нашій статті “Куди поставити диван“.
Так, але з обережністю. Якщо стіни світлі, темні меблі можуть створити гарний контраст. Обирайте меблі на тонких ніжках, зі скляними елементами, щоб вони не виглядали громіздко. Уникайте масивних шаф від підлоги до стелі темного кольору.
з поперечними смугами або геометричним візерунком допоможе візуально розширити кімнату. Також добре працює один великий килим, який об’єднує зону відпочинку, або кілька невеликих килимків для зонування простору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *