Спальня з дитячим ліжечком: 100+ фото ідей дизайну та поради з облаштування

💡 Вступ від експерта: Народження дитини – це завжди довгоочікувана та радісна подія. Підготовка до зустрічі з крихітною людиною починається задовго до її появи на світ. Молоді батьки купують візочки та пелюшки, іграшки та ванночку. Але, перш за все, вони прагнуть підготувати для малюка його кімнату, перетворивши її на затишне гніздечко. Часто першою кімнатою малюка стає батьківська спальня з дитячим ліжечком.

Як поєднати в одному просторі потреби дорослих та новонародженого? Як створити інтер’єр, що буде одночасно стильним, функціональним та безпечним для всіх? Давайте розглянемо ключові моменти та ідеї.

Облаштувати кімнату треба так, щоб атмосфера приміщення сприяла не просто гармонійному розвитку особистості, а й стимулювала до творчості. Тому, перш ніж починати готувати кімнату, потрібно добре продумати, що знадобиться вашому ребенку на першому році життя.

Елегантна спальня з білим дитячим ліжечком
Елегантне біле ліжечко гармонійно вписується в інтер’єр батьківської спальні

Спальня новонародженого: основні принципи

Сучасна дитяча зона повинна бути неодмінно світлою і бажано однотонною. Різнокольорові шпалери з буйством фарб пішли в минуле. Не варто переживати, що кімната вийде нудною, адже в ній, у міру підростання малюка, неодмінно з’являться такі яскраві елементи як іграшки, диванні подушечки і т.п.

А поки в спальні з дитячим ліжечком все повинно гармоніювати. Не варто прикрашати вікна громіздкими шторами, а стіни – килимами, які збирають пил. Не захаращуйте простір зайвими меблями.

В дитячій зоні цілком достатньо поставити шафу або комод для зберігання речей, ліжечко і пеленальний столик. Останній дуже зручний для проведення гігієнічних процедур.

Велика увага має бути приділена освітленню кімнати. Крім бра і торшерів, потрібно неодмінно передбачити нічник, адже діти часто вередують ночами, і розібратися в причинах невдоволення чада мамі дуже допоможе увімкнене приглушене світло.

Затишний інтер'єр в білих тонах в спальні з дитячим ліжечком
Світлі тони та мінімум меблів створюють відчуття простору та чистоти

Якщо дитина неспокійна, мамі доведеться постійно перебувати поблизу, а значить, в дитячій зоні бажано поставити зручне глибоке крісло або невеликий диванчик. Обов’язково обладнати в дитячій кімнаті ігрову зону, де дитина могла б перебувати в період неспання.

Рівень важливості аспектів для дитячої зони:
Безпека:
Освітлення:
Простір:
Провітрювання:

💡 Думка психологів: Новонароджені діти набагато спокійніше почуваються в батьківській спальні, ніж навіть у найзатишнішій і з любов’ю підготовленій дитячій кімнаті. Близькість до мами дає їм відчуття безпеки.

Яскраві акценти в інтер'єрі дитячої зони
Яскраві іграшки та текстиль пожвавлять нейтральний інтер’єр

Як повинна виглядати батьківська спальня з встановленим дитячим ліжечком

Одвічне питання – чи повинна дитина перебувати в окремій кімнаті – сьогодні трактується однозначно. На думку психологів, новонароджені діти набагато спокійніше почуваються в батьківській спальні, ніж навіть у найзатишнішій і з любов’ю підготовленій дитячій кімнаті. Саме з цих причин багато батьків вважають за краще на перші місяці забирати малюка в свою кімнату, і для цього їм доводиться видозмінити звичну обстановку так, щоб усім було комфортно і зручно.

Найчастіше дитяче ліжечко в спальні батьків ставиться в безпосередній близькості від батьківського ложа, щоб вночі не доводилося бігти через всю кімнату при необхідності заспокоїти дитину, що плаче. Якщо дозволяє планування, то ідеально використовувати дитячу колиску, в якій малюк зможе спати найнеспокійніші місяці свого життя.

В інтер’єрі спальні з дитячим ліжечком неодмінно повинен стояти пеленальний столик і комод для дитячих речей. Якщо для комода або шафи просто немає місця, то виручить ліжечко з вбудованими нішами для зберігання.

Розміщення дитячого ліжечка в кутку кімнати
Затишний куточок для малюка, організований в спальні батьків

Зонування простору

Поліпшити дизайн кімнати і створити атмосферу психологічного комфорту допоможуть спеціальні прийоми зонування батьківської спальні. Поділити її на дитячу і дорослу зони допоможуть:

  1. Штучне освітлення, яке в місцезнаходженні ліжечка має бути м’яким і приглушеним;
  2. Використання напівперегородки, роль якої може виконати пересувна ширма-трансформер, з гіпсокартону або проста фіранка;
  3. не оформлення кімнати, наприклад, акцентна стіна біля ліжечка.
Перегородка для зонування спальні
Легка перегородка захищає дитину від яскравого світла і шуму

Оригінальним рішенням в зонуванні інтер’єру спальні з дитячим ліжечком може стати балдахін, що покриває його. Він легко і гармонійно вписується в обстановку і надійно захищає дитину від яскравого світла. Замінить колиску і ліжечко, обладнане маятниковим механізмом. Тут право вибору залишається за батьками. Вони можуть зупинитися і на підвісній люльці дизайнерської роботи, і на простому ліжечку в стандартному виконанні, головне, щоб зроблені вони були з натуральних матеріалів.

Стильний інтер'єр спальні з дитячим ліжечком
ний інтер’єр, де дитяча зона гармонійно поєднана з дорослою

🧐 Важливо знати: В яких умовах буде спати ваша крихітка – вирішувати вам, головне, щоб ліжечко стояло в спокійному і безпечному місці, де відсутні розетки, а на стінах не висять прикраси, які можуть, впавши, нашкодити малюшу.

Місце для дитячого ліжечка в батьківській спальні

Не маючи можливості обладнати дитячу, батькам доводиться поміщати малюка у власній спальні. Про те, де можна поставити дитяче ліжечко в спальні батьків, потрібно подумати заздалегідь. Зрозуміло, що воно не повинно знаходитися в безпосередній близькості до нагрівальних приладів, адже перегрів може стати причиною нездужання малюка.

Приставне дитяче ліжечко для спільного сну
Приставне ліжечко – зручне рішення для перших місяців життя

Інтер’єр спальні з дитячим ліжечком не передбачає великих настінних килимів, так як пил, що зібрався на них, може стати причиною алергічних реакцій. Це ж застереження стосується відкритих книжкових шаф і комп’ютерних столів.

Багато фахівців вважають, що спати дитина повинна в абсолютній тиші. Їй не повинен заважати шум працюючого процесора або телевізора. С метою іонізації повітря в кімнаті непогано поставити на вікна домашні квіти.

Які ж способи установки дитячих ліжечок найбільш поширені?

📊 Порівняння варіантів розміщення дитячого ліжечка
Варіант розміщення Переваги Недоліки
В кутку Створює відчуття захищеності, економить простір. Може бути недостатня циркуляція повітря.
В узголів’ї батьківського Малюк завжди на видноті. Може заважати дорослим.
Приставне (впритул до ліжка) Зручно для нічних годувань, створює відчуття спільного сну. Ускладнює підхід до ліжка, заважає застеляти постіль.
Перегородка для відділення спального місця дитини
Декоративна перегородка відокремлює спальне місце дитини

Коли дитина підросте і в ліжечку не буде потреби, на це місце можна буде поставити широку приліжкову тумбу. В залежності від планування кімнати, можливі й інші варіанти установки дитячого ліжка, головне, щоб вони були комфортними для Вас.

Класичне розміщення дитячого ліжечка в кутку
Класичне та безпечне розміщення ліжечка – в кутку кімнати

Декор і оформлення

Присутність дитячого ліжечка в спальні батьків вимагає виконання певних умов. І, перш за все, це стосується її оздоблення. Почнемо зі стін. Поєднуючи дитячу кімнату зі своєю спальнею, обробляйте приміщення скловолокном, флізеліновими шпалерами або паперовими аналогами. Їх рекомендують використовувати через екологічну безпеку. Основна схожість дитячої кімнати і спальні полягає в тому, що вони повинні бути оброблені в ненав’язливих, спокійних нейтральних тонах. Ідеальними вважаються світло-салатові, кремові або блакитні відтінки.

Розміщення дитячого ліжечка біля вікна
Світле та повітряне місце біля вікна – чудовий вибір для дитячого куточка

На перший погляд, проєктування спальні з дитячим ліжечком здається нелегкою задачею. Але виникаючі складнощі легко переборні, адже в реальності зробити функціональним і зручним можна будь-яке приміщення, головне дотримуватися деяких правил оформлення інтер’єру.

Не варто ігнорувати використання в декорі спальні з дитячим ліжечком паласов і килимів. Вони, як жоден інший предмет побуту, можуть надати приміщенню затишок. Однак схильність килимів накопичувати пил зажадає більш частого прибирання приміщення. Пил, що скупчився, може провокувати алергічні реакції у дитини, тому використовуйте в інтер’єрах килими невеликих розмірів.

Особливості вибору штор

При оформленні спільної спальні слід не забувати і про особливості вибору штор. Найчастіше, до їх вибору батьки підходять, орієнтуючись виключно на свій смак і потреби, а аж ніяк не з ідеї їх функціональності. І даремно, оскільки щільні штори здатні продовжити ранковий сон малюка, оберігаючи його від настирливого присутності яскравих промінчиків сонця.

Незвичайне чорне кругле дитяче ліжечко
Незвичайне кругле ліжечко як центральний елемент дизайну

Наявність дитячого ліжечка в спальні батьків зажадає контролю світла, що надходить у приміщення, що знадобиться і при денному сні. Так що, вирушаючи за шторами, пошукайте щільні однотонні варіанти нейтральних кольорів. Щоб гармонійно вписати куплені гардини в інтер’єр, можна з подібної тканини зробити покривала або наволочки на диванні подушечки. Таке рішення додасть кімнаті стильності та затишку.

Трохи про освітлення

Поєднана зі спальнею дитяча вимагає правильного освітлення, тому установка в ній освітлювальних приладів перетворюється на найважливіший етап зонування. Якщо Ви не можете обходитися без стельових світильників в інтер’єрі спальні з дитячим ліжечком, то розташуйте їх у функціональних зонах, подалі від ліжечка малюка. Його не повинно сліпити яскраве верхнє світло.

У дитячій зоні правильно зробити приглушене освітлення, однак у спальні не повинно бути постійного напівмороку. Вона повинна залишатися досить світлою, щоб в ній було комфортно перебувати всім мешканцям. Плануючи освітлення кімнати, віддайте перевагу матовим софітам. Якщо є можливість, оформіть стелі нічним підсвічуванням. Це дозволить малюкові спати спокійно. В якості вимикачів встановіть регулятори інтенсивності світіння.

Приглушене нічне освітлення над дитячим ліжечком
М’які нічні світильники створюють затишну атмосферу для сну

Поєднуючи дитячу зі своєю спальнею, пам’ятайте, що, перш за все, Вам необхідно дотримати інтереси крихітки. Добре обладнана спальня з дитячим ліжечком повинна забезпечувати комфортний сон дитини. Це стане залогом і вашого спокійного сну, адже сплячий в зручному ліжечку при розсіяному ненав’язливому освітленні малюк не стане турбувати вас капризами.

Часті питання про спальню з дитячим ліжечком 🤔

👉 Де найкраще поставити дитяче ліжечко в спальні?
Найкраще місце – в кутку, подалі від протягів, вікон та опалювальних приладів. Ідеально, якщо це буде місце біля ліжка мами, щоб було зручно вставати вночі. Не ставте ліжечко під полицями, картинами або важкими світильниками.
Обирайте меблі з натурального дерева, покритого нетоксичними фарбами або лаками на водній основі. Текстиль (постільна білизна, бортики) має бути зі 100% бавовни. Для стін найкраще підійдуть паперові шпалери або екологічна фарба.
Використовуйте візуальне зонування: пофарбуйте стіну біля ліжечка в інший, спокійний відтінок; покладіть невеликий килимок в дитячій зоні; використовуйте легку ширму або фіранку. Різнорівневе освітлення також допоможе візуально розділити простір.
Килим додає затишку і поглинає шум. Проте він є збирачем пилу, що може бути шкідливо для дитини. Якщо Ви вирішили покласти килим, обирайте моделі з коротким ворсом з гіпоалергенних матеріалів і регулярно його чистіть потужним пилососом.
Для перших місяців ідеальною є колиска або приставне ліжечко – вони компактні і дозволяють мамі бути поруч з малюком. Класичне дитяче ліжечко – це більш довгострокова інвестиція, яка прослужить до 2-3 років. Вибір залежить від Ваших вподобань та площі спальні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *