Є в рожевій палітрі цікавий насичений колір – фуксія, який отримав свою назву від популярної однойменної кімнатної рослини з витонченими барвистими квітками. На відміну від квітки, сам відтінок став відомим у 60-х роках, за часів зародження поп-арту. У цей час колір фуксії почали активно використовувати не тільки в оформленні інтер’єру. Протягом усього цього часу яскравий відтінок рожевого то з’являвся, то знову пропадав з поля зору, але на сьогоднішній день модні дизайнери почали все частіше використовувати життєрадісний колір фуксії в інтер’єрі приміщень.
Ансамбль кольору фуксії з елементами інтер’єру
Крім гармонії палітри, не варто забувати, що кольори обов’язково повинні поєднуватися з формами. Прийнявши рішення про використання сміливого та яскравого кольору фуксії у своєму інтер’єрі, необхідно збалансувати інтер’єр будинку елементарними строгими лініями.
Декілька порад допоможуть виконати оформлення грамотно:
- Якщо в приміщенні присутні активні елементи пурпурового кольору, то вибираючи штори, необхідно віддати перевагу бавовняній або лляній тканині досить спокійних відтінків. У такому інтер’єрі не виглядатимуть важкі гардини зі складками та бахромою, а також фіранки в квіточку – аналогічні елементи у поєднанні з колоритними відтінками практично завжди виглядають безглуздо.
- Натуральна овчинна шкіра або ворсистий килим світлих відтінків чудово впишуться у дизайн квартири з використанням кольору фуксії. Килим подібної фактури зробить кімнату ультрасучасною, стильною та дуже затишною, зайнявши практично весь вільний простір покриття для підлоги.
- Як підлогове покриття для інтер’єру будинку в кольорі фуксії чудово підійде натуральне дерево темних відтінків або ламінат, що імітує дерево, який вже багато часу вважається благородним матеріалом для підлоги.
Сумісність палітри
Колір фуксії досить складний, і його не часто можна зустріти в інтер’єрі.
Палітра фуксії дуже темпераментна, але, вичерпуючи сексуальну енергію, фуксія трохи наївна і навіть у чомусь інфантильна. Зазвичай, такому відтінку знаходиться місце в облаштуванні різних зон приміщення, крім зони, виділеної для роботи. Адже фуксія – це колір веселощів, радості, колір життя. Такий колір, з’явившись в інтер’єрі будинку, обов’язково принесе багато життєрадісних моментів.
Фуксія приваблива, вона приковує до себе багато уваги, сприяє приємній розслаблюючій атмосфері, що сприяє спілкуванню. Однак при неправильному поєднанні палітри інтер’єр може спричинити відторгнення.
Слід пам’ятати, що використовувати фуксію у великих кількостях не потрібно. Перенасичення відтінком призведе до швидкої втоми від цього кольору. Також пурпуровий інтер’єр викликає певні емоції, сам створює настрій, тому під власний настрій його підлаштувати не вдасться.
Можна досягти різноманітних ефектів, поєднуючи колір фуксії в інтер’єрі з іншими кольорами.
Але дизайнери не радять використовувати поєднання фуксії та рожевої палітри у надмірній кількості, звичайно, якщо це не кімната для дівчинки-Барбі підліткового віку.
Витонченість зеленого кольору в інтер’єрі кольору фуксії
Найбільш вигідні поєднання кольорів слід шукати в природі, адже вона не допускає помилок, на відміну від людей-дізайнерів. Але необхідно пам’ятати про те, що колір фуксії спочатку рослинного походження, тому рекомендується поєднувати його з рослинним кольором світло-зеленого відтінку. Обрамлена такою палітрою мальовнича фуксія виглядатиме ще елегантніше, а зелений відтінок стане свіжішим і легшим.
Ці обидва відтінки яскраві, насичені, і їх краще використовувати в декоративних деталях інтер’єру. Великі площини в кімнаті краще зробити в нейтральних тонах, тому що, наприклад, шпалери кольору фуксії в інтер’єрі будуть дуже живою плямою і через деякий час дратуватимуть. Ну а якщо душа кличе до екстравагантних рішень, можна дозволити собі таку об’ємну колоритну деталь, як штори відтінку фуксії.
Молочно-білий колір освіжить фуксію
Для того, щоб фуксія не стала подразником, її насиченість можна збити білим кольором. Але тон повинен бути не зовсім білим, а кольори кави з молоком або навіть кольору майонезу. Це додасть свіжості фуксії, наповнить її спокоєм і дозволить залишитися трохи грайливою, приємною.
Шляхетність фуксії підкреслить сірий колір
У поєднанні із сірим або сріблястим кольором фуксія подарує шляхетність інтер’єру. Причому це взаємовигідне співробітництво – фуксія набуде загадковості, а сірий колір – насиченість.
Сміливе рішення – фуксія на чорному
Дуже екстравагантно та яскраво виглядає поєднання чорного кольору з фуксією. Незважаючи на те, що контраст цих двох відтінків має агресивний вигляд, його широко використовують в інтер’єрах. Для рівноваги в такому оформленні використовують білий колір, не перевантаженість декоративних елементів і максимально прості меблі.
Шоколад та фуксія – ідеальний альянс
Всі відтінки коричневого кольору у поєднанні з фуксією виглядають спокійно та благородно. Цей варіант дуже підходить для інтер’єру спальні, якщо є бажання використовувати в дизайні фуксію. Фуксія принесе життєрадісність, а у поєднанні шоколадними відтінками, вона не стане стомлюючою для нервової системи та зору.
Помаранчевий настрій фуксії
Насправді, відтінок фуксії найчастіше використовують люди сміливі та яскраві. Поєднання кольору фуксії з помаранчевим внесе нову хвилю в інтер’єр, зробить його сонячним та життєрадісним. Народи Марокко, Індії та Африки широко використовують ці тони для оформлення будинків як усередині, так і зовні.
Фуксія у вітальні
Інтер’єр вітальні, оформлений у відтінках фуксії, зробить приміщення комфортним для сприйняття та вельми привабливим. У вітальні фуксія бере участь в оформленні настінних покриттів, чим здатна наголосити на сприятливому враженні від дизайну кімнати. Але важливо розуміти, що, вибираючи для стін фуксію, потрібно використовувати мінімалізм при розміщенні на них фото в рамках картин і різних дрібних аксесуарів.
Вона динамічна, енергійна та здатна посиленню життєвих сил, тому застосування кольору фуксії в інтер’єрі налаштовує на позитивні емоції.
Дивовижно виглядають відтінки фуксії в розписах по білому тлі в приміщеннях з яскравими сліпучими люстрами, закріпленими на стелі.
Для інтер’єру з фуксією чудово підійдуть сучасні меблі без химерності. Також слід звернути увагу на відтінки фуксії. Не варто перенасичувати кімнату темними тонами, які здатні викликати перевтому. Прекрасним рішенням буде вітальня зі стелею та підлогою білого кольору та меблями різних відтінків фуксії.
Фуксія на кухні
Зараз у дизайні кухонь колір фуксії трапляється дуже часто. Поєднання фуксії різних тонів здатне надати приміщенню елегантності, свіжості та динамічності. Штори та дивани кольору фуксії в інтер’єрі кухні виглядають чудово, а ось від оформлення стін у пурпурових відтінках варто відмовитися.
Підкреслити фуксію на кухні допоможе білий колір та срібляста побутова техніка. Це ультрамодне поєднання актуальне навіть при зміні напрямків у дизайні.
Фуксія в спальні
Для того, щоб грамотно оформити інтер’єр спальні в пурпуровому кольорі, необхідно звернути увагу на правильне розміщення акцентів. Головне, не насичувати спальню надто яскравими або занадто темними відтінками.
Колір фуксії в інтер’єрі спальні, у поєднанні з масивом дерева та рослинними елементами, вираженими через декор, чудово виглядає у композиції з шоколадними відтінками. Дуже сміливим рішенням буде використання у спальні союзу фуксії та чорного тонів.
Енергійний колір фуксії, що піднімає настрій, досить примхливий, він не терпить неписьменності, неправильного поєднання кольорів та форм у його оточенні.
Висновок
Фуксія вимагає пильної уваги та особливого підходу під час планування дизайну інтер’єру. У руках професійного дизайнера проект інтер’єру приміщень здатний дивувати власників та приносити їм насолоду досить тривалий час.
Колір фуксії здатний привнести в інтер’єр не лише оригінальний стиль та унікальність, але й стати символом чуттєвості та сексуальності.
Автор статті прагне показати, як використання коліру фуксії може оживити та додати індивідуальності до інтер’єру будь-якого помешкання.