Фіолетова спальня: 100+ фото ідей дизайну в інтер’єрі (ліловий, лавандовий, бузковий)

💡 Вступ від експерта: Фіолетовий колір сприймається людиною неоднозначно. Будучи утвореним від поєднання енергійного червоного та спокійного синього, він породив широкий спектр відтінків, кожен з яких викликає свої специфічні асоціації. Істинного фіолетового в природі зовсім небагато: слива, ірис, виноград, фіалки. Можливо, саме тому людей, які вважають себе яскравими індивідуальностями, так приваблює фіолетова спальня. Це колір творчості, таємниці та розкоші, здатний перетворити звичайну кімнату на справжній витвір мистецтва.

Індивідуальні особливості фіолетових відтінків 💜

Як уже говорилося, фіолетовий – породження двох основних кольорів райдужної палітри: червоного і синього. Залежно від їх концентрації в міксі і з’являються нові відтінки, починаючи від ніжного, майже рожевого, і закінчуючи глибоким фіолетовим. Поява таких унікальних поєднань дозволила дизайнерам використовувати в декорах інтер’єрів специфічні аксесуари незвичайного забарвлення, якими так просто підкреслити основну ідею оформлення приміщення.

Інтер'єр спальні в фіолетових тонах з білими меблями

Інтер’єр в фіолетових тонах

Будь-який колір, що потрапляє в наше поле зору, породжує певні емоції. Згадайте тест на рівень емоційної напруженості. Він складається з колірної палітри. Залежно від обраного відтінку психологи можуть зрозуміти душевний стан пацієнта на поточний момент. Вони безпомилково визначать Ваш настрій, погляди на життя, особливості темпераменту. Дуже активно колірний вплив на людей використовується в рекламі: подивіться на яскраве і барвисте оформлення плакатів, вивісок та іншої атрибутики! Однак якщо вплив кольорів реклами швидкоплинний, то інтер’єр приміщення, особливо фіолетової спальні, – це Ваше середовище існування, тому і оформляти його треба тільки тими фарбами, які Вам близькі по духу і з якими Ви зможете ужитися не один рік.

Фіолетовий текстиль в інтер'єрі спальні

Фіолетовий текстиль створить чарівну атмосферу в спальні

Так який же він все-таки цей містичний і таємничий фіолетовий колір? Природно, багатогранний. Його яскраві представники:

  1. Лавандовий.
  2. Фуксія.
  3. Фіалковий.
  4. Баклажанний.
  5. Бузковий.

Всі вони пробуджують в нас певні почуття. Наприклад, якщо фіолетовий відтінок, використаний в декорі приміщення, відливає синявою, то в атмосфері мимоволі з’являється владність, що межує з грубістю, і пристрасть. Ніжно-ліловий же дизайн навпаки, заспокоїть буйство емоцій і позбавить від неврозів.

Акцентна стіна фіолетового кольору в інтер'єрі спальної кімнати

Акцентна стіна фіолетового кольору в інтер’єрі спальної кімнати

Фіолетова спальня: психологічні замальовки 🧘

💡 Порада експерта: «Фіолетові інтер’єри взагалі і фіолетова спальня зокрема здатні викликати відчуття безмірного щастя».

Темні, глибокі, насичені фіолетові тони є прекрасними релаксантами. Вони мають просто чарівну снодійну дію, а це ж для такого специфічного приміщення як спальня, саме те, що потрібно. Крім того, фіолетовий завжди вважався кольором розкоші. Кімнати у фіолетовому оздобленні завжди мають вигляд дорогих і шикарних апартаментів. Цей спектр стане оптимальним колірним рішенням для спальні в стилі:

  1. Необароко.
  2. Гламур.
  3. Арабіка.

Ніжно-ліловий колір в інтер'єрі спальні в стилі прованс

Ніжно-ліловий колір в інтер’єрі спальні, оформленої в стилі прованс

Оскільки фіолетовий розташовує до творчості, пізнання і творення, його доречно використовувати і в дитячих опочивальнях. Хтозна, можливо завдяки правильно оформленому інтер’єру, Вам вдасться пробудити в своєму чаді творче начало і прагнення до перемог. Корисний буде фіолетовий і в спальнях дорослих людей, які потребують стимуляції творчого натхнення.

Фіолетові інтер’єри взагалі і фіолетова спальня зокрема здатні викликати відчуття безмірного щастя. Це ще один плюс на користь фіолетового декору в дитячих кімнатах.

Фіолетовий колір в інтер'єрі дитячої кімнати

Фіолетовий колір в інтер’єрі кімнати

🧐 Важливо знати: У старшого покоління фіолетові відблиски породжують абсолютно протилежні емоції. Вони можуть не просто засумувати в такій обстановці, але і впасти в депресію. Зрозуміло, що в спальні літніх людей фіолетовому не місце.

Цікаві й температурні ігри фіолетових відтінків. Легкі і світлі його варіації, такі як лавандовий або бузковий, створюють в приміщенні прохолоду. Тут повітря здається настільки чистим, що стає легше дихати. Ці відтінки незамінні в спальнях людей з проблемами дихальної системи, а також рекомендуються до використання в жаркому кліматі.

Красива постільна білизна насиченого фіолетового кольору

Красива постільна білизна насиченого фіолетового кольору розбавить стерильний інтер’єр білої спальні

Варіації на тему фіолетового 🎨

💡 Порада експерта: «Фіолетово-зелена спальня сповнена прохолоди і ранкової свіжості».

Справжні дизайнери вкрай рідко використовують фіолетовий колір в декорі спальні як основний фон. Вони відводять йому відволікаючу роль. Домінуючі обсяги отримує напарник фіолетового кольору. Які кольори можуть претендувати на це?

📊 Поєднання фіолетового з іншими кольорами
-компаньйон Створюваний настрій
Білий Легкість, свіжість, інтимність. Ідеальний для пом’якшення насиченого фіолетового.
Сірий Спокій, елегантність, шляхетність. Гасить надмірну енергію фіолетового.
Чорний Розкіш, драматизм, таємничість. Вимагає обережного дозування.
Бежевий Тепло, затишок, спокій. Робить фіолетовий менш “кричущим”.
Зелений (м’ятний, оливковий) Свіжість, природа, гармонія. Асоціюється з квітучими полями.

Білий

Перш за все, білий. З його допомогою можна створити дуже легку і приємну атмосферу. Бузкові стіни добре відокремити білими панелями. Крім того, що це естетично виглядає, так ще й дарує обстановці особливу інтимну атмосферу.

Сірий

Хороша в фіолетовій спальні і нейтральність сірого. При всій своїй непоказності, сірий дуже тонко підкреслює красу напарника і гасить його надмірну енергійність. Атмосфера в такій спальні завжди спокійна і розташовує до відпочинку. Якщо основне оформлення виконано світло-фіолетовими відтінками, то підлоги в ній добре вистилати матеріалами, що імітують світле дерево, з сіруватим відливом. За умови, що в оздобленні кімнати використовувалися більш насичені тони бузкового, підлоги так само можуть мати темніший колір. Сірий колір може бути присутнім і на декоративних покриттях. А ось стелю в такій спальні найчастіше залишають білою, хоча можливе її комбіноване забарвлення. Допускаються різнорівневі комбінації білого і бузкового, що поєднуються з малюнками стін.

Чорний

Фіолетовий з чорним – поєднання важке, але дуже розкішне, так що зустріти його в спальні цілком можливо. Головне в цьому випадку, точно дозувати кількість чорного акценту. Подібний тандем просто народжений для декору шикарної спальні.

Беж

В інтер’єрі фіолетової спальні можуть бути присутніми бежеві тони. На їх фоні стрімкий і насичений фіолетовий дещо «заспокоюється» і не так сильно «горить». Любителі спокійної обстановки найчастіше зупиняють свій вибір саме на цьому поєднанні. Такий колірний коктейль – частий гість в сучасних спальнях і в кімнатах, оформлених в класичних напрямках.

Зелений

Хорошим доповненням до фіолетового фону стануть відтінки світло-зеленого спектру. В партнери сміливо можна брати: оливковий, м’ятний, хакі, зелений чай, жовто-зелений. У такій компанії фіолетовий колір отримує абсолютно нове звучання. Декор асоціюється з квітучими полями і буйством літньої рослинності. Фіолетово-зелена спальня сповнена прохолоди і ранкової свіжості. В такому інтер’єрі завжди живе радість. Особливо це помітно, якщо зелений поєднували з бузковим або лавандою.

Монохромне оформлення

Монохромні інтер’єри також самодостатні, оскільки в них можуть бути присутніми найрізноманітніші відтінки спектру. У спальні запросто можуть бути зібрані бузковий і фіалковий, лавандовий і аметистовий тони. Природно, що без компромісного розбавлення сірим, бежевим або білим в цій ситуації теж не обійтися, але в даному випадку їм буде відведена тільки згладжуюча контрастність переходів роль. А ось акцентними, в розглянутій нами спальні, можуть бути найрізноманітніші кольори. Персиковий, кораловий, лимонний, жовтий несуть з собою життєрадісність і енергійність. Зелений – свіжість, синьо-блакитний – прохолоду, а рожевий дарує фіолетовій спальні витончену жіночність.

Місце фіолетового в інтер’єрі спальні 📍

Колірне оздоблення в приміщенні можна використовувати по-різному. Від того, як буде введений колір в обстановку, залежить сприйняття декору в цілому. Граючи відтінками, можна без зусиль створити цілісний та ідейно завершений інтер’єр будь-якого приміщення. І фіолетова спальня в цьому випадку не стане винятком.

Де краще розташувати фіолетовий колір в декорі спальні – питання смаку. Однозначно можна сказати тільки одне: використання цього незвичайного спектру у фарбуванні стін – прийом складний і дуже тонкий. Тут потрібно зуміти вловити загальну концепцію обстановки, тільки тоді образ спальні вийде гармонійним. Специфіка приміщення передбачає введення в декор в основному світлих і ніжних відтінків фіолетового. Особливо це актуально в кімнатах, що призначаються для відпочинку молодих дівчат.

Темні фіолетові тони використовують набагато рідше, хоча ними набагато простіше оперувати в ситуаціях, коли потрібно створити контрастність. Цей прийом користується популярністю в оформленні сучасних напрямків дизайну спалень. У такій фіолетовій спальні вражає чудовий вид меблів темного дерева і білосніжного ліжка на тлі відливаючих темним фіолетом шпалер. Для посилення контрастності сприйняття ліжко декорують фіолетовими атласними подушками.

Фіолетовий колір в інтер'єрі вінтажної спальні

Фіолетовий колір в інтер’єрі вінтажної спальні

Як би Ви не любили фіолетовий колір, не забувайте, що в чистому вигляді в інтер’єрі він бути присутнім не може. Неодмінно відтіняйте його контрастами або приборкуйте ніжними кольорами. Так Вам вдасться наповнити кімнату свіжістю і світлом.

Професіонали при роботі з фіолетовим кольором найчастіше користуються акцентним способом його введення в декор. Коли загальна палітра приміщення в принципі готова, в інтер’єр додають фіолетові аксесуари, що несуть з собою величність і таємничість.

Що може стати акцентом? Та, загалом-то, будь-який предмет, наприклад, меблі. Пофарбована в фіолетові відтінки, вона може бути і не дуже практична, в плані використання її в інших контекстах, проте в обстановці фіолетової спальні на тлі присутніх елементів в інших колірних варіантах вона буде виглядати вельми вдало.

Фіолетові шпалери в смужку для класичного стилю

Фіолетові шпалери в смужку допоможуть створити класичний стиль в інтер’єрі спальні

Поставте в центр кімнати фіолетове ліжко. Воно не просто приверне до себе увагу, але і повідає про те, що ця кімната створена виключно для Вас і Ви можете насолоджуватися тут тишею, самотою і спокоєм. Заходячи в кімнату, Ви щоразу будете опинятися на безлюдному острові неймовірної краси. Відпочивати в такій спальні стане верхом насолоди. Роль фіолетового акценту може взяти на себе настінне панно, віконні портьєри, підлогові килими або шикарні подушки.

Фіолетовий колір створює атмосферу магії та загадковості

Фіолетовий колір створює атмосферу магії та загадковості

Висновок

Фіолетова спальня може бути настільки ж багатоликою, як і сам фіолетовий колір. В одному випадку вона буде вражати помпезністю і розкішшю, в іншому – затишком і скромністю, так що ризикуйте експериментувати, адже результат буде того вартий в будь-якому випадку!

Часті питання про фіолетову спальню 🤔

👉 Чи не буде фіолетова спальня занадто похмурою?
Зовсім ні, якщо правильно підібрати відтінок. Глибокі темні тони (баклажанний, сливовий) дійсно можуть обтяжувати простір, тому їх краще використовувати для акцентів. Для стін ідеально підходять світлі відтінки – лавандовий, бузковий, ліловий. Вони, навпаки, створюють відчуття свіжості та легкості.
Безпрограшними варіантами є білий, кремовий та світло-сірий. Вони врівноважують насиченість фіолетового. Для створення свіжого інтер’єру поєднуйте його з м’ятним або оливковим. Для розкішного вигляду – з золотим або срібним.
До світло-фіолетових стін чудово пасують білі, кремові та світло-дерев’яні меблі. Якщо стіни насиченого темного кольору, то меблі мають бути максимально світлими, щоб створити контраст. Про вибір ідеальних меблів для спальні можна прочитати у нашій статті: Які елементи створюють комфорт у спальні.
Так, але перевагу варто віддавати світлим пастельним відтінкам. Лавандовий або світло-бузковий на візуально розширить простір. Темні відтінки можна використовувати дозовано, наприклад, в текстилі (подушки, плед) або на одній невеликій акцентній стіні.
Традиційно ніжні відтінки (ліловий, лавандовий) вважаються більш жіночними. Глибокі та насичені (баклажанний, індиго) часто використовуються в чоловічих інтер’єрах, особливо в поєднанні з сірим або чорним. Проте, все залежить від особистих вподобань, і колір не має гендеру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *