Кольорові інтер’єри сьогодні вважаються «модним шиком», адже вони дозволяють створити унікальний та емоційний простір. Звісно, вибір барвистої палітри – виключно прерогатива господарів, проте при складанні колірної гами консультація з фахівцями буде не зайвою. Вони допоможуть визначитися з провідними відтінками та підібрати до них гідних компаньйонів. Особливо важливо не нехтувати їхньою допомогою, якщо ви плануєте використовувати бордовий колір в інтер’єрі дитячої чи спальні. Та й в інших приміщеннях створити затишну обстановку з бордовими тонами буде непросто, адже цей колір вимагає поваги та грамотного підходу.

Бордовий колір специфічний та багатогранний. Він є чудовою сумішшю стабільного коричневого і енергійного червоного, тому буквально переповнений енергією цих кольорів. Коричневому властивий заспокійливий ефект, він несе впевненість та традиційність, проте паралельно здатний спровокувати втому. Червоний колір, навпаки, символізує життя, пристрасть, любов, мужність. Це емоційно сильний спектр, що стимулює до бурхливої діяльності. Змішані воєдино, ці кольори чудово доповнюють і врівноважують один одного.

Бордовий колір передає інтер’єру всі якості червоної палітри, але при цьому вони сприймаються м’якше та шляхетніше. Кімната в бордових тонах виглядає розкішно, багато та імпозантно. У її атмосфері витають урочистість та ефект причетності до еліти. Інтер’єр виходить «зрілим», солідним, без юнацького запалу. Це зовсім не означає, що він розслаблює – навпаки, бордовий колір, присутній в інтер’єрі, змушує думки концентруватися та підвищує тонус життєдіяльності.
🧐 Особливості використання бордового в інтер’єрах
Вводити бордовий колір можна в інтер’єр будь-якої кімнати: їдальні, кухні, передпокою, вітальні, ванної, але ось у спальні та в дитячих його слід застосовувати надзвичайно обережно. Головна умова – дозованість. Цей колір, як дороге вино, гарний у міру.
Щоб створити бордовий інтер’єр, зовсім не обов’язково фарбувати в цей колір стіни, цілком достатньо наповнити кімнату бордовими аксесуарами: текстилем, декором, меблями. Дуже часто останній варіант виявляється найбільш вдалим. Велика кількість цього відтінку, особливо на великих поверхнях, може вивести людину зі спокою та спровокувати напади агресії, тому в декорі житлових кімнат його використовують лише в комбінації з іншими, нейтральними кольорами.

🎨 Бордовий колір в інтер’єрі: найкращі поєднання
«Паралельне використання чорного та бордового кольору в інтер’єрі може дуже допомогти в зонуванні простору, проте використовувати цю парочку можна не у всіх приміщеннях»
Не треба бути великим естетом, щоб здогадатися, що бордові тони відмінно поєднуватимуться зі спокійними палітрами білого, бежевого, кремового, молочного, світло-сірого кольору. Це класичні та безпрограшні комбінації.
Дует бордового та золотистого зробить інтер’єр помпезним, що пашить розкішшю. Такий варіант оздоблення доречний у вітальнях, великому холі, кабінеті чи бібліотеці. Це поєднання асоціюється з королівськими палацами та аристократичними салонами.

Поєднання бордового з чорним вимагатиме певної сміливості від господарів, бо експериментувати з ним ризикне не кожен. Зате якщо вгадаєте з пропорціями (чорний має бути в меншості), то не будете розчаровані результатом, бо зумієте приборкати буйство розкоші, чим підкреслите свій добрий смак.
Паралельне використання чорного та бордового кольору в інтер’єрі може дуже допомогти в зонуванні простору, однак використовувати цю парочку можна не у всіх приміщеннях. Спальня та вітальня для цього зовсім не підходять, а ось на кухні-студії це виглядатиме дуже навіть непогано, створюючи драматичний та сучасний ефект.

Універсальною та придатною до використання в будь-якому інтер’єрі є сіро-бордова комбінація. На цей тандем слід звернути особливу увагу шанувальникам строгих декорів. Присутність світло-сірого кольору точно її забезпечить, але зробить це неймовірно делікатно. Ваші гості зовсім не відчують скутості у вашому будинку, проте не зможуть забути й те, що вони лише гості, оскільки строгості буде якраз у міру.
Найбільшою популярністю користується декоративна композиція з бордового з коричневим. Щоправда, розкоші в такому інтер’єрі практично немає. Він скоріше підкреслює певну скромність та стабільність господаря і дуже добре виглядає у відсутності таких кричущих елементів як дорогі меблі, вичурні аксесуари, антикваріат. Такий декор може бути використаний у будь-якій кімнаті, що також додає бордово-коричневій комбінації балів.

Результат поєднання бордового кольору в інтер’єрі з темно-зеленим, безумовно, ефектний, проте він надто швидко набридає і може відверто втомлювати. Тому таку палітру використовують тільки в тих кімнатах, де не планується тривале перебування, наприклад, у ванній, туалеті або передпокої.
Рожевий колір, введений у бордовий інтер’єр, робить його надзвичайно ніжним та теплим. Цей дивовижний відтінок знає, як пом’якшити насиченість компаньйона. Рожевий та бордовий – відмінне поєднання для спальні, але за умови, що це не дитяча кімната.
Не для кожного стилю підійде декор, в якому поряд з бордовим використовується помаранчева палітра. Краще такі поєднання залишити для кантрі та інших екостилів, де вони виглядають органічно.

Світло-бордовий, що майже межує з червоним кольором, скомбінований зі світлою палітрою, подарує інтер’єру кімнати атмосферу пристрасті та неземного кохання. Не втрачає своїх якостей бордовий відтінок і в комбінації з білим, причому неважливо, в якому обсязі присутній перший: зроблені в цьому кольорі стіни або тільки абажур торшера.
Бордова передпокій
Яке з приміщень зустрічає нас першим – гадати не доводиться. Звісно, це передпокій. Обстановка в ній має бути спокійною, привітною, ненав’язливою, тому в ідеалі бордовий колір може бути присутнім в оббивці невеликого пуфика або забарвленні підлогового килимка. Повірте, цього цілком вистачить, щоб ваш будинок зустрічав вас оптимістично.

Бордова вітальня
У кімнаті для прийому гостей та сімейних посиденьок бордовому кольору може бути відведена чільна роль в інтер’єрі. У вітальні цілком припустимо використовувати бордові шпалери, проте «одягати» в цей колір потрібно не всі стіни одразу. Цілком достатньо однієї акцентної поверхні. Облагородити решту простору можна будь-якими тонами, що поєднуються з бордо.
Гарним рішенням стане наповнення вітального інтер’єру бордовим текстилем. У такому тоні можуть бути:
- Штори.
- Меблева оббивка, наприклад, на дивані у вітальню.
- Покривала.
- Абажури світильників.
- Килимове покриття.
Ви не повірите, але навіть звичайний ворсистий килим, що виблискує урочистістю бордового кольору, здатний покращити настрій та підняти самооцінку.

Бордова дитяча
Бордовий колір у «дитячому» інтер’єрі – явище не надто бажане, тому в даному випадку є сенс обмежитися його присутністю в дрібних деталях. Пересичення декору бордовими тонами може спричинити пригнічення психіки дитини. У жодному разі не фарбуйте в таку палітру стіни, зупиніться на яскравій настільній лампі, дитячому кріслі, якійсь іграшці. На основному фоні інтер’єру, зробленого у світлих молочно-бежевих тонах, вони виглядатимуть просто чудово.
Замок для принцеси
В оселі маленької принцеси використовується той відтінок бордового, який уже не нагадує ляльково-рожевий, але ще й не виглядає з претензією на дорослість. Він злегка розсіяний і обов’язково матовий, чимось нагадує полуничний кисіль. У такому інтер’єрі має бути дуже багато білого кольору, що символізує дівочу чистоту. Приємними будуть акценти зефірного та салатового відтінку.

Трохи бордо, безстрашно змішаного з яскраво-жовтим, буде відмінним декором для амбітної дитини, що прагне успіху. Це поєднання справді по-лідерськи сміливе і підтримуватиме в маленькому господарі дитячої потрібний дух.
Обидва варіанти інтер’єру виглядатимуть стильно і напевно сподобаються своїм маленьким мешканцям, якщо бордовий буде використаний дуже дозовано.
Бордова спальня
Бордовий колір у спальному інтер’єрі має особливу місію. Він наповнює його пристрастю. Однак використовувати цей колір знову-таки варто помірно. Цілком достатньо присутності ліжка з узголів’ям, оформленим у бордових тонах. А як привабливо виглядатимуть подушки та покривала з бордовими розводами, що лежать на ньому! Та й нічники з абажурами в цій гамі чудово виглядатимуть на тлі пастельних стін.

Якщо спробувати поєднати цей колір із мармурово-білим, то спальня нагадуватиме розкішну орхідею, що символізує зворушливе кохання. В цьому випадку потрібно зіграти на контрасті бордового та білого кольорів в інтер’єрі. Декор кімнати ділять на дві частини. Нижня в цьому випадку оформляється яскраво, а верхня залишається світлою. Не переживайте, подібний прийом не зменшить простір, більше того, він візуально підніме стелю.
Бордовий рай на кухні
Сказати, що жінки проводять багато часу на кухні – це нічого не сказати. «Одягніть» кухню в бордові кольори і вона стане надихати на приготування страв, гідних столу короля, і неспішних душевних розмов за келишком червоного вина. Ось сюди вже точно можна купити гарнітур бордового кольору, що виблискує в інтер’єрі яскравим глянцем! На кухні така кількість соковитих та «смачних» фарб ніколи не буде зайвою.

Водне царство в бордових відтінках
«Можна ввести бордовий колір у водний інтер’єр з аксесуарами, на зразок шторок, килимків, рушників, квіткових горщиків та іншого»
Бордове оздоблення стане ідеальним для тих ванних кімнат, які власники бачать місцем для усамітнення та релаксу. У такому декорі все має дихати естетикою. Тут недоречні пластикові кошики – їх потрібно замінити на плетені. Дзеркала треба укласти в гарні рами, а рушники та килимки використовувати тільки пухнасті.
Дуже оригінально виглядає ванна, де бордо поєднується зі світлими фарбами.

Бордовим у ванній може бути практично все. Такою розкішною плиткою можна задекорувати зону умивальника та унітазу, викласти підлогу або настінний орнамент. А ось якщо в інтер’єрі ванної спробувати змішати насичений бордовий з молочним, то можна отримати чарівний відтінок, що нагадує дорогу помаду. Яскравий і насичений, зранку такий інтер’єр бадьоритиме не гірше за чашку кави.
Заключення
При всій своїй красі та багатстві, бордовий колір в інтер’єрі все-таки повинен використовуватися з обережністю. Ваша любов до цього чудового відтінку, звичайно, похвальна, але все ж таки постарайтеся не перестаратися, інакше замість підбадьорливого, елегантно розкішного і трохи зухвалого інтер’єру ви отримаєте гнітючий і гнітючий пейзаж, який не викликатиме жодних почуттів і бажань, крім роздратування. Адже це зовсім не ваша мета, чи не так?