Існує думка, що блакитні шпалери в інтер’єрі – спадщина епохи ампіру. Дійсно, в ті часи було модно фарбувати в бліді тони стіни в кімнатах, робити до них темні підлоги і двері, розставляти по діагоналі предмети меблів. Сьогодні цим мало кого вдасться привабити. Єдине, що, як і раніше, викликає інтерес – це сам блакитний колір у дизайні житлових просторів.
Такі інтер’єри не просто мають місце бути, вони цілком конкурентоспроможні і користуються попитом. Давайте подивимося, що як можна декорувати в блакитних фарбах житло сучасної людини.
🏡 Для всієї родини! Купити безпружинні матраци 80х200 см – різні рівні жорсткості для ідеального сну! 👨👩👧👦💤
Психологія блакитного кольору
З блакитним спектром пов’язані найприємніші асоціації. І не дивно, адже це колір моря і неба. Люди, які милуються їхньою красою, відчувають умиротворення і спокій. Це пояснює, чому люди, які потрапили в приміщення, оздоблене в такій гамі фарб, почуваються легко і безтурботно.
Від подібних інтер’єрів віє свіжістю і чистотою, проте гарні і комфортні вони будуть лише в тому разі, якщо блакитні тони використані в них з розумом, без надмірностей.

Пересичена синявою обстановка здатна справити діаметрально протилежний психологічний ефект і відправити домочадців у затяжну депресію.
Не можна залишити за бортом властиву спектру “температурність”. Волошковий, блакитний, бірюзовий, небесний – ці та інші відтінки блакитного символізують свободу і простір. Їх відносять до холодної колірної гами, тому вони ідеальні для декору так званих “південних” кімнат.
Різновиди блакитних шпалер для стін
Абсолютно всі представники блакитного спектра приємні для очей і дають відчуття прохолоди, проте попитом користуються далеко не всі варіації.

Незмінно популярні шпалери в смужку. Принт може бути:
- контрастним;
- нюансним.
У контрастних рішеннях блакитні смуги перемежовуються з червоними, жовтими, білими. У нюансних же, парою їм стають рожеві, сріблясті, сірі, бежеві кольори.
Помітно пожвавлять простір шпалери з малюнком. Гарні квіткові принти, наприклад, у вигляді ромашок, червоних троянд, дрібних незабудок. Для оформлення акцентних стін увагу варто звернути на фотошпалери в синьо-блакитному рішенні. Зазвичай їхні сюжети пов’язані з водоспадами, горами, горизонтом.

Особливим рядком стоять шпалери з принтом під гжель. Виглядають вони вражаюче, але використовувати їх краще в тематичних інтер’єрах. Вражає традиційна шовкографія з поверхнями, що грають відтінками, і фактурні вінілові полотна з рельєфними малюнками. Загалом, асортимент досить широкий і вибір лише за вами.
Блакитні інтер’єри в кімнатах різного функціоналу
Блакитні шпалери у вітальні
Бажаючи уявити вітальню у витонченій іпостасі, зверніться до шпалер не палацової блакиті та морської хвилі, що приїлася, а до чогось оригінальнішого. Сучасний дизайн залу це:
- аквамарин;
- блакить;
- небесна синь.

Блакитному кольору пристало мати напарника, який допоміг би посилити враження від загальної обстановки. Поставивши собі за мету створити динамічну вітальню, вводьте сині, помаранчеві, рожеві фарби. Вони стануть чудовою противагою холодності блакитного. Струснути обстановку під силу фіолетовому, фісташковому, бірюзовому, ніжному фіалковому відтінку.
Щоб розкрити красу класики інтер’єрного жанру, задійте поєднання сапфірно-синього з блакитним і коричневим. “Утеплити” інтер’єр можна додаванням у нього жовтих аксесуарів.
Потрібна витончена і воістину врівноважена атмосфера у вітальні – додавайте в комбінацію пісочно-жовті тони, колір хакі, фісташковий, і поліруйте все це вкрапленнями помаранчевого.
Особливості оформлення простору

Якого б кольору не були обрані шпалери в зал, стелю в кімнаті треба декорувати в традиційному рішенні. Для затемнених приміщень не рекомендується оформлення стін у темно-блакитних фарбах. Виглядатимуть такі шпалери брудно, що автоматично породить незатишну і гнітючу атмосферу. Відмінним дизайнерським ходом стане створення акцентної стіни. Вона може оформлятися шпалерами з блакитними кольорами. Решту поверхонь при цьому обклеюють однотонними полотнищами, колір яких на півтону світліший, ніж заданий малюнком.
Напрочуд актуальною залишається і смужка в оздобленні. Чергування білих і бляклих блакитних смуг освіжить обстановку, додасть їй привабливості.
Нюанси меблювання
Кімнату, декоровану у світлих тонах, заповнюють м’якими меблями з насиченою синьою або соковитою бірюзовою оббивкою. Якщо ж основою фон яскравий, то колір меблів навпаки має бути приглушеним, наприклад, сірим або білим. Нейтральні предмети меблювання можна прикрасити одягненими в пісочні чохли подушками.

Текстиль та аксесуари
У підборі цих елементів дизайну слід орієнтуватися на загальну концепцію рішення інтер’єру. Надати блакитній вітальні приголомшливої елегантності можна, оформивши зону вікна бірюзового кольору шторами суворого, без вишуканості, крою.
Текстурна тканина має бути достатньої щільності, щоб мати можливість виділятися на загальному тлі. Можна використовувати в декорі віконної зони коричневі, шоколадні портьєри або золотисті завіси. Допустима поява на них великого принта.

З декоративних елементів у вітальню варто додати кілька суто тематичних предметів, щоб не захаращувати простір. Якщо це морський стиль, то обмежуються мариною на стіні і настільною вазою з черепашковим декором або наповненням. Для сільського стилю більше підійдуть статуетки і підлогові вази з сухостоєм.
Блакитні шпалери на кухні
“Бляклі блакитні шпалери підійдуть для кухні у вінтажному стилі”

Використовувати чи ні блакитні шпалери в декорі кухні? Звичайно ж, так! Це буде справжньою знахідкою для тих, хто стежить за фігурою або вважає кухню виключно функціональним приміщенням, а не місцем для багатогодинних посиденьок.
Незважаючи на холодність колірного спектра, з їхньою допомогою можна створити досить живі та приголомшливо привабливі інтер’єри. Адже навіть якщо ви не збираєтеся проводити в кімнаті надто багато часу, заходити в неї все ж має бути приємно, чи не так?
Насичене блакитне оздоблення стін актуальне в кухні, інтерпретованій у грецькому стилі. Щоб трохи розбавити яскравість тонів і одночасно підкреслити їхню глибину, меблюйте приміщення білим гарнітуром.
У невеликому кухонному просторі затребуваними будуть шпалери ніжно блакитного кольору. Блідо-волошковому або небесному відтінку вдасться зробити кімнату візуально просторішою.
Цікаво виглядає в кухні середземноморський стиль. Її традиційний блакитний фон здаватиметься глибшим і привабливішим, якщо вибрати для оздоблення поверхонь шпалери матової фактури.
Сучасну мінімалістичну кухню “витягне” насичена блакить. Тон примхливий, тому доведеться повозитися з підбором колірних компаньйонів, але в разі успіху результат однозначно порадує.
Шанувальникам хай-тека слід придивитися до відтінку “синій пил”. Погасити його кричущу яскравість допоможе м’яка блакить і ніжний волошковий. У такій кухні можна пограти з контрастом фактур, уявивши насичений тон у глянці, а більш спокійний – приглушено матовим. Пасують хай-теку і світло-блакитні відтінки, якщо до них у компаньйони беруться сірі фарби і блиск металіка.
Бляклі блакитні шпалери підійдуть для кухні у вінтажному стилі. Щоб домогтися пріоритетного для стилю благородства обстановки, оформіть приміщення під старовину. Додайте характерного дизайну меблі, освітлювальні прилади, приберіть з очей побутову техніку.
Якщо готові повозитися з кухонним дизайном, зупиніться на складній фактурній блакиті на стінах. Вона стане також вдалим фоном для вінтажу. Додайте в обстановку дерев’яні меблі, стільці зі спокійною оббивкою і насолоджуйтеся створеною елегантною атмосферою.

Блакитний вважається традиційним кольором американських кухонь. Звичайно, від насиченої блакиті та глибокого кобальту доведеться відмовитися, але їх чудово замінять природні відтінки спектра. Підкреслити красу м’яких тонів можна сірими і чорними стільницями, встановленими в робочій зоні.
Заслуговує на увагу бохо-шик у кухні. Такого чудового міксу різних тонів блакитних шпалер, кам’яних стільниць, різьблених меблів не зможе запропонувати жоден з відомих стилів.
Вражаюче виглядають монохромні кухонні інтер’єри в сіро-блакитних тонах, без будь-яких акцентів і помітних включень. Універсальний варіант оздоблення однаково добре сприймається і в приміщеннях з обмеженими площами, і в досить просторих кімнатах. Своєрідний аскетизм оздоблення вимагає підтримання ідеального порядку, інакше ефект вийде розмитим.
Блакитні шпалери в інтер’єрі спальні

Для багатьох спальня – приміщення інтимне, що асоціюється виключно з особистим простором, можна сказати священне, тому й оформлення її прирівнюється до процесу створення світу, і не менше. Щоб інтер’єр вийшов вдалим, важливо знайти правильне колористичне рішення. Існує думка, що в приміщеннях подібного функціоналу є місце виключно теплим тонам. Вони, мовляв, основні носії затишку. А чому б у спальні не з’явитися блакитним шпалерам? Колір не обмежує політ фантазії, оскільки непогано комбінується з іншими тонами, що дасть змогу оформити кімнату в найрізноманітніших варіантах.
Найбільш вдалими компаньйонами блакитного є:
- Колір слонової кістки.

Блідо блакитні шпалери можна оживити вкрапленнями червоного, рожевого, бежевого, пісочного, салатового і представниками помаранчевого спектра. Яскравість блакитного фону приглушать насичений трав’яний, рожевий, жовтий, червоний.
Крім цього сама блакитна палітра сповнена чудових фарб, на міксі яких теж можна непогано зіграти. Найцікавіші: волошковий, сизий, ультрамарин, колір небесної блакиті, бірюзи.
Багато простору
Підібрати шпалери блакитні для спальні так, щоб представити її в найвигіднішому світлі, можна тільки орієнтуючись на інтенсивність освітлення кімнати. Обмовимося одразу, що для декору просторого інтер’єру підходять усі спектрові відтінки, а ось вхід до малогабаритної спальні багатьом з них заборонений.
Наприклад, монохромні блакитні рішення матимуть нудний вигляд і породять атмосферу похмурості, якогось печерного холоду, а представники темного спектра зроблять її ще меншою.
Гармонійний акорд

Уявити спальню в чудовому легкому образі допоможуть вдалі комбінації кольорів ліжка та інших поверхонь. Те, що блакитний сам належить до пастельної гами, дозволяє йому успішно сусідити з будь-якими іншими тонами ніжної палітри. Вигідно відтіняти небесну синь будуть карамель, кораловий, персиковий і пудрові відтінки.
Наприклад, оформивши стіни волошкового кольору шпалерами, покладіть на підлогу ніжний персиковий килимок і сховайте зону вікна за перлинно-жовтими фіранками. Як ще можна використовувати блакитні шпалери в спальні, дивіться на фото.
Розкішний блакитний градієнт
Колірна градація – вірний спосіб створити цікавий, глибокий і багатий за змістом інтер’єр. Це може бути як коктейль блакитних відтінків, так і плавний перехід від ніжних нот до більш насичених фарб. Щоб монохромність не породжувала гнітючого ефекту, потрібно правильно компонувати кольори. До волошкового і сизого варто додавати чисті небесні тони і фарби моря.

Для спальні актуальні “температурні” дуети блакитного. Тут змішуватимуться кольори морської хвилі, блакиті, волошки і бірюза, небесний, розмитий блакитний. Гру фарб можна використовувати в зонуванні простору.
Так біля входу допустимо розкласти килим у сизо-блакитному забарвленні, до вікна поставити настільну лампу з волошковим абажуром і в такій же оббивці стілець. У зоні сну може з’явитися бірюзове узголів’я.
“Утеплюємо” атмосферу

Тим, кому блакитний фон спальні здається незатишним, але відмовитися від чарівного кольору бракує духу, можна дещо змінити концепцію і замість стін, додати привабливі відтінки в меблевих фасадах і оббивці. У цьому разі доведеться підбирати не елементи обстановки під шпалери, а шпалери до блакитних меблів.
Стіни можна представити в будь-якій пастельній комбінації або в теракотових, пряно-бордових, жовтих тонах. Відбиваючись у меблевих фасадах, вони зроблять атмосферу спальні приємною до сприйняття і додадуть тепла, якого бракує. Вам залишиться лише посилити ефект, застеливши горіхову або шоколадну підлогу довговорсним килимом, і встановити лампи, що випромінюють тепле світло.
Чи додавати фарби?
А чому б і ні, особливо в тому випадку, коли спальному інтер’єру притаманний неоднозначний характер? Яскраві блакитні відтінки і бірюза, додані в аксесуарах, привнесуть в обстановку позитиву і посприяють поліпшенню настрою. Припустимо використовувати подібні кольори і в більш глобальному масштабі, якщо гарненько розбілити їх і доповнити кораловими, трав’янистими, сонячно жовтими вкрапленнями.

Якщо експресія та епатаж не ваш коник, то зупиніться на комбінації яскраво блакитного з кремовим. Такий тандем шокувати не буде, а інтер’єр спальні отримає бажану яскравість. Можна додати колірних акцентів розкидавши по кімнаті яскраві аксесуари. Як декор може виступити пуф, що стоїть біля трюмо, картина з морським сюжетом, незвичайної форми меблі, покривало з геометричним принтом.
Блакитні шпалери в стильних інтер’єрах
“Розкіш можуть дати тільки блакитні із золотом шпалери”

Отримати стильний інтер’єр можна, використавши специфічного типу шпалери. Про що йдеться? Дивіться. Якщо в етніці добре виглядатимуть на стінах і блакитні в горошок рішення, то для класики – це досконалий нонсенс. Тут потрібна розкіш, яку можуть дати тільки блакитні із золотом шпалери.
Смугасті шпалери строгі і стримані у фарбах, тому їх часто задіюють під час реалізації англійських інтер’єрів.
Для скандинавської спальні варто купити ніжно блакитні шпалери з бляклим ромбоподібним візерунком.
Хочете щось колоритне – зверніться до східних мотивів, де стіни вражають небесною яскравістю оздоблення та зображеннями екзотичних птахів.
Шпалери з рожевими квіточками, густо розкиданими по блакитному фону, явно задовольнять вимоги провансу.

У зоні відпочинку дитячої кімнати можна поклеїти блакитні шпалери з хмарами, що пливуть, і білогривими конячками, а ось для оздоблення обителі юного мага варто замовити ультрамаринові з розсипом срібних зірок рулони.
Висновок
Блакитні шпалери в інтер’єрі можуть стати справжньою знахідкою, якщо дотримуватися рекомендацій професіоналів. Розрахувавши все так, щоб не перетворити будинок на холодну пустелю, ви зможете довго насолоджуватися свіжістю і легкістю обстановки. Загалом, не бійтеся самовиражатися й експериментувати з блакитним спектром. Пам’ятайте, що ця благородна палітра готова віддати набагато більше, ніж узяти, тож у вас все вийде!