Стиль Модерн в інтер’єрі

Існує декілька класичних стилів оформлення інтер’єру приміщень. З них найбільш універсальним по праву вважається Модерн.

Такий висновок можна зробити виходячи з його практичності та спрямованості стилю до функціональності кожного елемента інтер’єру.

Будь-яке приміщення, незалежно від планування та розмірів, можна оформити в стилі Модерн.

Вартість меблів та матеріалів, що використовуються для дизайну інтер’єру, не має особливого значення. Будь-яка дрібниця, наприклад декоративні свічники, можуть зіграти в оформленні приміщення важливішу роль, ніж великі статуї та дорогі картини. У цьому є цінність Модерну.

Модерн в інтер'єрі, настінний живопис
Всупереч існуючій думці, оформлення інтер’єру в Ялиновому стилі не створює особливих складнощів.

Сучасні оздоблювальні матеріали дозволяють значно розширити можливості реалізації творчих ідей. Головне в цьому – не уникати основних принципів стилю – плавних ліній та природних мотивів.

Історія стилю Модерн

Модерн в інтер’єрі як стиль виник у Європі наприкінці 19 століття, в часи, коли в стилях оформлення почалася повна плутанина. Його виникненню сприяв розвиток нових технологій, які призвели до переходу до масового виробництва. На початку 20 століття модерн поширився по всьому світу.

Як стиль архітектури, живопису та інтер’єру, Модерн почав згасати у другому десятилітті минулого століття.

Причиною цього було технічно складне та дороге виготовлення предметів інтер’єру. Вироби, які випускалися масово, сильно похитнули до цього тверді позиції стилю. Важливим чинником, що вплинув на захід сонця стилю стала Перша світова війна.

Холл зі сходами у стилі модерн
Цікавим є той факт, що на початку виникнення стилю, він вважався ознакою поганого тону і верхом несмаку. Інтер’єри своїх будинків у стилі Модерн оформляли одиниці, переважно, яскраві особистості, які хотіли виділитися із спільного натовпу.

Мешканці різних країн по-різному називають цей напрямок. У це Тіффані, на честь відомого дизайнера, Югентштиль – назва Модерну в Німеччині, австрійці його називають Сецесій, Модерн стайл – в Англії та Ялиновий стиль – у Швейцарії. Але найпопулярніша друга назва – Ар-нуво, як його назвали у Франції.

Ванна кімната в стилі модерн, з розписною ванною

Відмінності Модерну

Модерн в інтер’єрі як стиль завжди протиставлявся Класиці як альтернатива класичним прямим лініям, які ніколи не виходили з моди.

На відміну від Класичного стилю, в якому переважають чіткі форми, Ар-нуво – це насамперед звивисті лінії, за допомогою яких майже непомітні переходи від одних предметів інтер’єру до інших.

Модерн – це напівкруглі кімнати, плавні переходи в кутах, пластик меблів.

просторна вітальня з великими вікнами

В інтер’єр, оформлений у цьому стилі, чудово вписується техніка, наприклад, акустична система або домашній кінотеатр. У цьому значенні Ялиновий стиль перегукується з ще одним поширеним у наш час стилем Хай-Тек.

Але техніка зазвичай виходить у дизайні інтер’єру на перший план, а за допомогою модерну сучасні деталі повинні вписуватися в інтер’єр більш гармонійно.

Ар-нуво відрізняється різноманітністю колірної гами оформлення інтер’єрів. Але найчастіше використовуються червоні, зелені, сірі та коричневі тони. Серед них улюбленими можна назвати колір чайної троянди, димчастий, попелясто-рожевий і трохи приглушений червоний.

Дуже часто дизайнери люблять зробити невеликі вкраплення кількох яскравих кольорів, наприклад, бузкового крісла на тлі стіни бежевого кольору або розмістити на сірому дивані червоні подушки.

Яскрава червоно-синя ванна кімната

Одним із властивих Ар-нуво моментів є рослинні мотиви. Це можуть бути шпалери із зображенням стебел рослин чи квітів. Знайте, що навіть якщо вся кімната оформлена звичайно і буденно, присутність у ній звичайного стільця у вигляді бутона, що напіврозпустився, дає привід стверджувати, що це вже Модерн.

Нерідко використовуються шпалери та оббивка меблів із зображенням метеликів, жуків, птахів чи листя.

Особливу увагув оформленні інтер’єру в ялиновому стилі приділяється декору. Зазвичай в інтер’єрі використовується ліпнина на стелі, в сучасних умовах ліпнину замінюють гіпсокартонні, пластикові або полімерні конструкції.

Міжкімнатні двері прикрашаються вітражами, в інтер’єрі багато текстилю, кахлю, фарфорового посуду та бронзових статуеток. Все це є справжньою окрасою приміщення в стилі Модерн.

Стиль Ар-нуво відрізняється від інших та дизайном меблів. Шафи, кухонні гарнітури та інші предмети меблів мають закруглені форми, фасади та кути, і стоять на незвичайно зігнутих ніжках. Меблі монохромні, можливі її поєднання, наприклад чорні меблі та біле скло.

Дивани та крісла зазвичай великих розмірів, зроблені об’ємними та з пишними формами. Оббивці меблів теж приділяється велика увага, вона повинна гармоніювати з кольором та візерунком штор та шпалер.

Ванна з відмінною фурнітурою в модерновому стилі

Відмінною рисою стилю є велика кількість вільного простору. У цьому плані Ялиновий стиль схожий на мінімалізм.

Головною метою дизайнера, що працює в стилі Модерн, завжди було найзручніше розташування меблів в інтер’єрі, що дозволяє забезпечити максимум вільного місця.

Головне у Модерні – краса. Краса в інтер’єрі, яка радуватиме око та забезпечуватиме комфорт. Інтер’єр у стилі Ар-нуво ніколи не буде нудним та банальним.

Дизайнерські ідеї ідеї у вигляді цегляної стіни та книгами у вигляді колон

Дерев'яна функціональна кухня

2 thoughts on “Стиль Модерн в інтер’єрі

  1. Носакосжа says:

    Цей текст надихає на створення неперевершеного інтер’єру! Детальний опис стилю Модерн дозволяє уявити, як може виглядати приміщення і пробуджує бажання експериментувати з дизайном. Дуже корисна і цікава інформація!

  2. Леакабэрб says:

    “Ах, Модерн… Все це виглядає красиво на фотографіях, але в реальному житті такий інтер’єр швидко набридає. Крім того, цей стиль вимагає ідеальної чистоти і порядку, що нереально утримувати на постійній основі. Модерн – це більше про вигляд, а не про функціональність.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.