Якщо людина задається питанням, як створити в будинку затишок, то можливі дві вихідні позиції – або він знаходиться на стадії планування інтер’єру, або, що трапляється частіше, хоче розібратися, чого в будинку не вистачає, щоб він став живим, цікавим, затишним.
Відчуття затишку в будинку з позиції гостя та господаря дещо відрізняється. Якщо будинок інтригує з самого порога, якщо в нього хочеться зайти і розташуватися довше – гості кажуть: «Як затишно ви влаштувалися!». Кожному приємно таке чути, але для господарів до цього поняття входить ще: наявність особистого простору для відпочинку та роботи, зручність кухонної зони, хороший матрац, продумані системи зберігання тощо.
Спробуємо розібратися, як створити затишок у будинку з погляду тих, хто живе в ньому та має намір оточити себе максимальним фізичним, психологічним та естетичним комфортом. Немає сенсу виділяти головне та другорядне, бо – скільки людей, стільки та пріоритетів.
Але повз увагу не вислизнуть безумовно важливі компоненти:
- Чистота та порядок.
- Зонування.
- Колірна гама.
- Освітлення.
- Візуалізація особистих уподобань.
- Декоративні елементи.
Крім того, в даній статті ми відзначимо приховану підступність модних стилів, що нагадують, як створити затишок у будинку за допомогою готових рішень, а також потенціал авангардних інтер’єрів, здатних стати ідеальним притулком для людей з особливими запитами. Власне, зі стилів та почнемо.
Про жіночу і чоловічу логіку, про красиве і корисне і трохи – про модні напрямки в дизайн
Порівняємо відомі, більш менш популярні архітектурні стилі в розрізі єдиної проблеми – наскільки просто або складно створити затишок в будинку, який оформлений за всіма канонами дизайну.
Дамське гніздечко: шебі-шик та прованс
Вважається, що створення будинку з затишним інтер’єром у стилі шебі-шик та прованс – варіант безпрограшний. Справді, з погляду жінки, декоративність, прозора кольорова гама, велика кількість текстилю та зручні дивани дозволяють звити миле тепле гніздечко, в якому чудово почуваються мама та діти. Але для чоловіка таке середовище може стати справжнім пеклом, якщо він не відвоює собі особистий простір, який оформить по-своєму. Звичайно, головним чином це стосується шебі-шику.

Оформлення будинку в стилі шебі-шик
Прованс, з його провінційними, сільськими витоками, має більше шансів виявитися досить агресивним, особливо якщо задуматися про це на етапі проекту.

Інтер’єр будинку в стилі прованс
Є у цих «жіночих» стилів ще одна слабка ланка: велика кількість декору та відкритих систем зберігання. Присутність постійних джерел пилу та хаосу ускладнює збирання, а без ідеальної чистоти зникає відчуття комфорту. Не сприяє порядку і захаращеність меблями, великими аксесуарами, яким особливо важко протистояти прихильникам шебі-шику.

Шеббі-шик відрізняється великою кількістю декоративних елементів
Як завжди, істина у гармонії. Намагайтеся, щоб у кімнатах залишалося достатньо вільного простору, щоб декоративність несла відбиток особистих уподобань, а кожному члену сім’ї було де відпочити душею від турбот і зайнятися улюбленою справою – і тоді будинок у стилі провансу чи шебі-шику справді стане неймовірно затишним.
Брутальний лофт і хайтек
Вже якщо розглядати стилі, проблематичні у плані домашнього тепла, то це холодний хайтек та індустріальний лофт. Однак і вони далеко не безнадійні.
Згадаймо передісторію лофта, його можна розглядати як спробу пристосувати занедбані фабричні будівлі під житло. І цей експеримент виявився дуже успішним! Будинки у стилі лофт приваблюють людей мистецтва, які знаходять затишок там, де вдалося створити умови для творчості. Простір та високі просвіти дають можливість розгорнути майстерню художника, створити необхідну акустику музикантові. Це ідеальне житло для спортсменів та ремісників.

Квартира оформлена в стилі лофт
Специфічна функціональність лофта доповнюється соковитими виразними аксесуарами – традиційними для нього шикарні дивани та крісла, картинами, предметами мистецтва та бездоганним благоустроєм. В цілому, лофт пропонує і цікаву естетику, і зручні зони для відпочинку та роботи, і підкреслену індивідуальність – тобто все те, від чого залежить, чи вдасться створити в новому будинку атмосферу затишку.

За допомогою стилю лофт можна підкреслити індивідуальність власників житла
Хайтек уславився раєм перфекціоністів, для яких душевний комфорт немислимий без ідеального порядку у всьому, що їх оточує. Якщо де і вдається підтримувати стерильну чистоту, то це в авангардному хайтеці.

Сучасний холодний стиль hi-tech
Але як створити в такому будинку затишок у загальноприйнятому розумінні? По-перше, не забуватимемо, що стиль хайтек передбачає найсучасніше кухонне та сантехнічне обладнання, тобто жити в такій квартирі спочатку зручно. По-друге, він, як білий аркуш, легко приймає сучасні аксесуари і перетворюється на потрібному напрямі, підлаштовуючись під інтереси мешканців. Так що затишок у будинку хайтек, створити можна, це лише питання пріоритетів та естетичних уподобань.

Сучасні аксесуари ідеально впишуться в стиль hi-tech
Коли комфортно всім: рафінований ардеко і демократичний сканді
Ардеко та сканді створені для життя. Рафінований, естетичний ардеко є прикладом холодної декоративності, що примирює смаки чоловіків і жінок. Чисті лінії, стримана кольорова гама чудово доповнюються багатим декором, що допускає ліпнину, вітражі, кришталеві люстри, дзеркала, предмети мистецтва.

Стриманий інтер’єр ардеко з розкішним декором
Дорогі тканини та драпірування ардеко дозволяють створити в будинку справжній затишок та атмосферу витонченої розкоші. Таке приміщення легко зонувати, виділяючи зручне робоче місце, куточок для усамітнення, зону прийому гостей.

Простір у стилі арт-деко легко зонувати
Сканді еволюціонував від багатого скандинавського стилю з великою кількістю деталей з масиву дерева, натурального каменю та металу до мінімалістичних інтер’єрів, виконаних з недорогих матеріалів, але збагачених чудовою кольоровою гамою та великою кількістю дизайнерського декору, які допомагають створити в будинку затишок, наповнюють його теплом та індивідуальністю.

Стриманий скандинавський стиль
Цей стиль вітає різні рукодільні шедеври та неповторний домашній текстиль. А за простотою підтримання порядку сканді може посперечатися навіть із хайтеком.

Домашній текстиль доповнить стриманий скандинавський стиль
Які напрями дизайну слід визнати затишними? Мабуть, прованс, сканді, ардеко та шеббі-шик. Але це суто суб’єктивна думка, і кожен прихильник лофта або хайтека може спростувати його, максимально розкривши потенціал цих авангардних стилів.
Що можна змінити в будинку, щоб створити в ньому затишок?
Отже, припустимо, що стиль приміщення обраний відповідно до побажань всіх членів сім’ї, рекомендації дизайнера виконані, а щастя немає. Тобто, немає того чарівного почуття завершеності та задоволення, яке з’являється лише у рідних стінах, облаштованих своїми руками та наповнених запахами, спогадами, затишними вечорами. Можливо, відремонтоване приміщення треба просто обжити, і це зробить його теплішим, дозволить створити в будинку затишок. Але дещо все-таки слід змінити, а ще краще врахувати наведені нижче рекомендації ще до виконання оздоблювальних робіт і купівлі меблів.
Якщо квартира захаращена
Бруд і мотлох перекреслюють усі надії на щасливе життя у сімейному гніздечку. Створити мінімальний затишок у будинку вдасться лише після наведення чистоти. Якщо господарі не можуть назвати себе чистюлями, їм як від вогню треба бігти від багато декорованих «пилозбірних» інтер’єрів – ардеко та шебі-шик. Хайтек теж складний для прибирання, так як на рівних глянсових поверхнях впадає в око кожна порошинка. У решті випадків підтримання порядку під силу кожній середньостатистичній людині.

Підтримуйте у квартирі порядок та регулярно проводьте прибирання
Специфічна проблема – захаращеність. Вона неприпустима і боротися з нею давно навчилися. Насамперед, необхідні сучасні системи зберігання – шафи з ергономічною внутрішньою фурнітурою, комоди, скрині, вбиральні та комори. Що вибрати диктує і оформлення приміщення, і можливості планування. Не треба забувати, що для непотрібного існують контейнери для сміття. Ніколи не виправдовуйтеся тим, що вам шкода викидати ще добрі речі. Згадайте про благодійні організації та людей, які потребують підтримки.

Без жалю позбавляйтеся старих речей
Трапляється, що все розставлено по місцях, але меблів та декоративних аксесуарів занадто багато, щоб вільно пересуватися по кімнатах. У цьому випадку достатньо сховати частину прикрас у комору, щоб час від часу оновлювати дизайн, тапо-новому групувати меблі. Не допоможе – доведеться з чимось розлучитися.

Не перевантажуйте простір декоративними елементами
Як колір впливає на настрій
Вважається, що затишок у будинку допомагають створити стіни теплих відтінків. З цим не хочеться сперечатися, але багато дизайнерських проектів довели, що нескінченно привабливим може бути і проект у біло-синій, оливковій, чорно-білій кольоровій гамі. Секрет у тому, щоб він не здавався похмурим, а для цього треба уникати монохромності.

Затишна квартира в синьо-білій кольоровій гамі
Контрастні елементи у фарбуванні стін та підлоги формують перспективу. Набагато виразніше виглядають контури меблів, що не зливаються з підлогою та стіною. Уникнути при цьому строкатості зовсім не складно – достатньо вибрати два кольори та кілька їх відтінків, і в цій палітрі витримати оформлення, розставляючи акценти третім кольором, контрастним до перших двох.

Квартира у бежево-коричневій гамі з яскраво-зеленими акцентами
Звичайно, життя може внести свої корективи, і тоді простір наповниться предметами, які не вписуються в цю колористичну схему. Їм доведеться знайти місце в закритих системах зберігання, проте краще не втрачати контроль над процесом придбань.
Впустіть більше світла
Роль освітлення не зводиться до практичного призначення. Світильники здатні створити затишок у будинку через чарівні оптичні ілюзії, наповнюючи його атмосферою затишку, інтимності, виділяючи зонування чи розцвічуючи кімнати святковою ілюмінацією. У маленьких квартирах добре працює точкове підсвічування стін.

Точкове підсвічування стін ідеально підійде для маленьких просторів
У великій моді торшери та настільні лампи, підібрані точно в стилі інтер’єру. Власники просторих апартаментів на кшталт ардеко або шеббі-шик можуть прикрасити вітальню або спальню кришталевою люстрою.

Велика кришталева люстра добре впишеться в стиль ардеко
Важливо забезпечити гарне природне освітлення, без якого мешканці перебувають у владі гнітючого настрою. Можна пограти сонячними відблисками, використовуючи мереживні фіранки, жалюзі або двошарові штори залежно від дизайну кімнати.

Легкі фіранки не будуть перешкоджати проникненню світла
Коли немає місця у власному будинку
Іноді інтер’єр настільки орієнтований на сприйняття гостей, що інтереси самого господаря відходять на другий план. Якщо при зонуванні не враховано потреби когось із членів сім’ї, навряд чи йому буде затишно у рідних стінах.
Більшості людей для душевного комфорту необхідний особистий простір, де людина може залишитися наодинці з самою собою, з головою піти в роботу або зайнятися творчістю.

Виділіть робочий простір у квартирі
Сюди віднесемо зручне місце для сну. Без відповідного зонування навіть у великому будинку неможливо створити необхідний затишок, інакше людина почуватиметься неприкаяно.

Місце для сну має бути комфортним та зручним
Приділіть достатньо уваги організації спальні, робочого місця, дитячої ігрової зони. Постарайтеся розмістити куточок відпочинку так, щоб у ньому можна було посидіти компанією або побути на самоті.

Комфортна зона відпочинку в інтер’єрі
У невеликій студії можна обладнати лаунж-зону на лоджії.

Організація зони відпочинку в лоджії
Ностальгічні нотки та візуалізація особистих уподобань
У розкішному, до дрібниць продуманому інтер’єрі може не вистачати невеликої деталі, чогось дуже особистого. Не соромтеся замінити стильну репродукцію на стіні старовинним сімейним фото чи власною вдалою фотографією. Зшийте дивані подушки своїми руками, ретельно підбираючи тканину та оздоблення. Знайдіть місце для вітрини з колекцією піктограм, пивних кришок або старих листівок.

Сімейні фотографії додадуть індивідуальності інтер’єру
Звичайно, пивні кришки краще впишуться в лофт, а листівки – в прованс, але, як правило, завжди можна примирити своє хобі з обраним стилем. Такі деталі на наших очах створюють диво – будинок набуває особливого затишку та неповторності.

Улюблені фотографії та картини зроблять інтер’єр затишнішим
Маленький сад в інтер’єрі
Якщо після проведеного дизайн-ремонту господарів бентежить зайва «глянцевість» або формальність інтер’єру, вдихнути в нього допоможуть зелені рослини і квіти в горщиках або вазах. Для шебі-шик вибирають троянди та півонії, для провансу – пряні трави, лаванду та будь-які скромні кімнатні квіти, наприклад, фіалки.

Лаванда в горщику ідеально підійде для стилю прованс
Сканді та хайтек можна прикрасити суккулентами та дерєвцями у дизайнерських кашпо. В ардеко особливо цікаво виглядатимуть кучеряві рослини.

Сукуленти для інтер’єру у скандинавському стилі
Інтер’єрний текстиль – чарівна паличка дизайнера
Найдоступніший, недорогий і справді чарівний інструмент, необхідний, щоб створити затишок у будь-якому будинку – домашній текстиль. Те, які ви вибрали фіранки, впливає на настрій не менше ніж оформлення стін. Оцініть, наскільки комфортні м’які меблі? У провансі, наприклад, на дивани та крісла прийнято шити знімні чохли з натуральних тканин.

Знімні чохли дозволять легко змінити стиль меблів
Ніколи не бувають зайвими дивані подушки, їх підбирають відповідно до дизайну приміщення. Модні в’язані пледи та покривала створюють у будинку атмосферу тепла та затишку, а також виконують роль колірних акцентів.

В’язаний плед створить у будинку атмосферу тепла та затишку
Нещодавно дизайнери уважно зацікавилися килимами – підлоговими та настінними. Цінуються і дорогі східні килими (до речі, чудовий декор для лофта), і домоткані доріжки (прованс та сканді). Килим на стіні – давно забутий і, мало того, багаторазово висміяний символ благополуччя, повертається до наших квартир у новому прочитанні – у вигляді текстильних панелей, декоративних тканих панно.

Сучасне прочитання настінних килимів
Східні секрети домоустрою
З погляду традиційної китайської естетики, до якої варто придивитися хоча б з поваги до стародавньої культури, в будинку має циркулювати енергія. Цьому сприяє присутність та правильне розміщення п’яти стихій: води, вогню, землі, дерева та металу. Погано, якщо в приміщенні немає хоча б одного компонента – затишок у будинку створити не вдасться.
Проаналізуємо з цієї позиції сучасну європейську оселю. З деревом та металом все просто, ці матеріали присутні, як мінімум, у меблів та фурнітурі. Якщо в кімнаті є рослини, тобто і земля, таким чином, з точки фен-шуй, озеленення у квартирі обов’язково.

Обов’язково розмістіть у квартирі живі квіти
Вода може бути у вазі або графині, але нерухома вода – це погано. З цього погляду краще вода в піддоні кашпо: рослина п’є вологу, отже, вона перебуває в русі. Хоча ідеальним варіантом залишається класичний маленький домашній фонтан.

Невеликий декоративний фонтанчик
Найскладніше з вогнем: каміном та свічками ми користуємося нечасто. Так що, кинути спроби створити в будинку затишок по-китайські? Аж ні, традиційні погляди поступово адаптуються до сучасної дійсності, і тепер вважається допустимим замінювати вогонь його зображенням.

Свічки в інтер’єрі символізують вогонь
Загалом правила фен-шуй річ досить специфічна, дотримуватися їх чи ні – кожен вирішує, прислухаючись до власної інтуїції.
Три кити, на яких тримається затишний будинок
Підводячи підсумок, повернемося до складових затишку, без яких неможливо створити ідеальний будинок.
По-перше, фізична зручність. Простір необхідно правильно організувати, залишити достатньо «порожнечі», без якої немислимо вільне переміщення по житлу, і, нарешті, кожна річ має бути максимально зручною, комфортною.

Для вільного пересування не перевантажуйте простір деталями
По-друге, психологічний комфорт, який досягається за дотримання великої кількості умов. Це колірне рішення, достатня освітленість, відсутність тісноти. Це багатофункціональність інтер’єру (у тому числі можливість приймати гостей) та особистий простір. Це і порядок, який впливає на настрій більше, ніж решта разом узяте.

Зверніть увагу на багатофункціональність в інтер’єрі
Зрештою, по-третє. Людині необхідно задовольнити своє естетичне почуття, оточити себе прекрасною, не втомлюватися захоплюватися та вдосконалюватися. Естетика вдома грає величезну роль.

Велику роль відіграє естетика інтер’єру
Головне правило, якого необхідно дотримуватись: не змінювати вибраний стиль. Немає необхідності ставити завдання з першої спроби досягти бездоганного оформлення інтер’єру та створити в будинку ідеальний затишок. Зазвичай це відбувається поступово. Від деяких рішень з часом доводиться відмовитись, якісь декоративні деталі та предмети розкоші купуються з нагоди і виявляються дуже вдалими. Шлях до досконалості нескінченний, і це чудово.
Автору вдалося чудово пояснити, як створити унікальний і затишний дизайн інтер’єру, адаптуючи складні концепції до зрозумілих і доступних порад.
Автор ділиться порадами про те, як правильно підібрати дизайн інтер’єру, щоб створити в домі атмосферу комфорту і затишку.
О, еще одна статья о том, как создать идеальный интерьер. Как будто все эти советы не переписаны с тысячи других источников. И всегда интересно, почему авторы таких статей считают, что их вкус в дизайне должен быть общепринятым стандартом?
“Уют в доме – это не вопрос моды, а искусство выбора дизайна, отражающего твою душу.”
“Власний дім – золотий рім”.
Автор статті прагне надати читачам корисні поради та рекомендації щодо вибору дизайну інтер’єру, який би допоміг створити комфортні та затишні умови в їхніх домівках.
“Не місце красить людину, а людина місце.”
Вибір вдалих дизайнерських рішень для інтер’єру вашого будинку може бути складним завданням, особливо якщо ви не маєте певного бачення того, як ви хочете, щоб ваш будинок виглядав. Однак, є декілька кроків, які ви можете зробити, щоб процес став більш простим та дієвим.
По-перше, варто визначити свій стиль. Вам подобається сучасний стиль з чистими лініями та мінімалістичними деталями? Чи ви віддаєте перевагу розкішному вінтажному декору? Проведіть деякий час, досліджуючи різні стилі дизайну інтер’єру, і вирішіть, який з них вам найбільше подобається.
По-друге, розгляньте функціональність простору. Як ви плануєте використовувати кожну кімнату? Ваша вітальня повинна бути приємним місцем для відпочинку та розваг, в спальні ви хочете створити атмосферу спокою, а кухня повинна бути функціональною та ефективною. Ваші потреби та стиль життя повинні впливати на д