Як розставити меблі в спальні: створюємо ідеальний простір для відпочинку 🛌

При оформленні інтер’єру в квартирі завжди постає питання: як розставити меблі в так, щоб це було красиво і при цьому максимально зручно та комфортно? Адже саме тут ми проводимо найважливіший і необхідний для нас час – час відпочинку та відновлення сил. Це не просто кімната, а Ваш особистий sanctuary, місце сили.

Вибираючи меблі в кімнату, призначену для відпочинку, потрібно звернути увагу на такі її характеристики та особливості:

  1. Матеріал, з якого вона виготовлена. Меблі в спальню найкраще вибирати виготовлені з натуральних та безпечних матеріалів, таких як масив дерева, якісний МДФ або ДСП класу Е1. Чудово виглядатимуть меблі у виконанні з сосни, бука, горіха та берези, до того ж, дані матеріали дуже екологічні та створюють здоровий мікроклімат.
  2. Функціональність. На даний момент існує досить широкий вибір не тільки красивих, а ще й дуже функціональних меблів, що дозволяють помітно економити простір. Дзеркальні шафи-купе візуально розширюють кімнату, ліжка з підйомним механізмом приховують величезні відсіки для білизни, а журнальні столики на колесах додають мобільності.
  3. Зовнішній вигляд та практичність. Перш за все, слід звернути увагу, чи не сприяє дизайн меблів накопиченню пилу. Особливу увагу слід приділити цьому при виборі ліжка, а точніше, його узголів’я. Прості, гладкі форми легші у догляді, що є запорукою здорового сну.
Розташування комода біля вікна в спальні
Розташування комода біля вікна в спальні – вдале використання простору.

👑 Вибір та розміщення ліжка в спальні: головна роль

можна сміливо вважати основою спальні, адже ми чверть нашого життя проводимо уві сні, а отже, комфортне ложе можна назвати нашою життєвою необхідністю. Перше, на що варто звернути увагу – це узголів’я ліжка, воно є не тільки дуже важливою конструктивною деталлю, а ще й надає особливого тону в оформленні інтер’єру всієї кімнати. Узголів’я буває трьох основних видів:

  1. Стаціонарне. Є невід’ємною частиною каркасу ліжка. Це найпоширеніший варіант. Єдиний його мінус у тому, що заміна одного узголів’я на інше неможлива без заміни всього ліжка.
  2. Приставне. Це окремий елемент, який є дуже зручним і функціональним рішенням. Часто це панель, яка кріпиться до , а до неї вже присувається основа ліжка. Це дозволяє легко оновлювати інтер’єр.
  3. Навісне. Найрозкішніший варіант. Виглядає він як м’яка панель або рама, обтягнута тканиною, яка кріпиться на стіні, а ліжко присувають до неї впритул. Це створює відчуття затишного готельного номера.
Розміщення ліжка між двома вікнами в спальні
Розміщення ліжка між двома вікнами – симетричне та гармонійне рішення.

Наступний важливий момент – вибір матраца. Для комфортного, міцного та здорового сну матрац має бути в міру твердим і пружним, не варто економити на цій покупці, адже поганий матрац не тільки не дасть вам нормально відпочити, але ще й може нагородити вас дратівливістю на тлі постійної втоми.

Грамотне розставляння меблів багато в чому залежить від того, в якому стилі оформлена кімната, від її форми та розмірів, і, звичайно ж, від ваших особистих уподобань. Якщо кімната невелика, то найкраще ліжко ставити узголів’ям до стіни, залишаючи простір для тумб, комодів та шафи.

Схеми оптимального та допустимого розташування ліжка в спальні
Оптимальне та допустиме розташування ліжка в спальні відносно дверей та вікон.

💡 Порада експерта: Психологи стверджують, що блакитний і всі його відтінки сприяють глибокому та здоровому сну, що, безумовно, є великим плюсом для комфортного відпочинку.

на гама приміщення також має дуже велику роль для комфортного відпочинку, в спальні варто уникати яскравих, кричущих кольорів, оскільки вони можуть збуджувати мозок і перешкоджати здоровому сну. Але пара яскравих аксесуарів може внести приміщенню певний настрій. Також можна вибрати красиву та яскраву постільну білизну, яку ви будь-якої миті можете змінити на білизну спокійних відтінків.

Оптимальне розташування ліжка в невеликій спальні
Оптимальне розташування ліжка в невеликій спальні – узголів’ям до стіни з доступом з обох боків.

🛋️ Які меблі, крім ліжка, потрібні у спальні?

Ліжко – безперечно, цариця спальні, але без додаткових елементів кімната здаватиметься порожньою та абсолютно неживою. Найчастіше в спальні крім ліжка можна побачити приліжкові тумбочки, туалетний столик з пуфом та шафу. Залежно від розміру приміщення кімната може меблюватися ще комодами, диванами, журнальними столами та додатковими аксесуарами.

В якості матеріалу можна вибрати дерево, МДФ або ДСП. Сучасні технології дозволяють робити меблі з матеріалів, аналогічних деревині, і при цьому не поступатися їй за якістю. Меблі слід купувати лише у перевірених виробників, оскільки якщо не дотримано необхідної технології або використовувалися неякісні матеріали, в атмосферу можуть виділятися шкідливі сполуки, які можуть вкрай негативно позначитися на вашому здоров’ї.

Трюмо з дзеркалом в інтер'єрі спальні
Трюмо з дзеркалом в інтер’єрі – функціональний та елегантний куточок для догляду за собою.

Для невеликих кімнат зараз існує величезна кількість багатофункціональних меблів. Дзеркальна шафа-купе чудово збільшуватиме простір, і при цьому вона досить містка для зберігання речей. У ліжку часто знаходиться ніша для зберігання постільної білизни, а комод, що правильно поєднується з інтер’єром, буде не тільки красивий, але ще й дуже функціональний. А приліжкові тумбочки просто незамінні для зберігання тих речей, які завжди мають бути під рукою.

🧭 Як розставити меблі в спальні: 3 основні методи

Комфорт та затишок у кімнаті відпочинку відіграють дуже важливу роль у нашому житті. Правильне розставляння меблів у спальні може зробити її затишною, незважаючи на розмір та форму приміщення. Існує кілька методів розставляння меблів у спальні:

  1. Симетричний метод. Ідеально підходить тільки для кімнат «правильної» форми, прямокутних чи квадратних. Цей метод полягає в розставлянні парних предметів по обидва боки від заданої осі (найчастіше це ліжко). Наприклад, дві приліжкові тумбочки, розставлені з боків ліжка, наочно показують нам цей метод. До подібного методу схильні люди спокійні, педантичні. Саме цей метод найчастіше застосовується у спальні, оскільки допомагає створити спокійну та затишну обстановку.
Дві приліжкові тумби зі світильниками в інтер'єрі спальні
Дві приліжкові тумби зі світильниками – класичний приклад симетричного методу розстановки.

🧐 Важливо знати: Для ексцентричних натур симетричний метод може здатися надто спокійним і нудним, тому для створення яскравої та стильної обстановки може застосовуватися асиметричний метод.

  1. Асиметричний метод. Ідеально підходить для кімнат «неправильної» форми. На перший погляд здається, що меблі в такій кімнаті розставлені абсолютно невпорядковано, але це не так. Цей метод полягає у більш зваженому розставлянні речей до фокусної точки (ліжка). Для гармонійного розставляння слід дотримуватися принципу гойдалок, тобто чергувати великі та дрібні предмети: високу шафу з одного боку врівноважити низьким комодом з іншого.
  2. Круговий метод. Цей метод підходить для будь-яких кімнат. У центрі кімнати вибирається одна фокусна точка (наприклад, люстра або центр килима) і навколо неї розставляють всю меблі на приблизно однаковій відстані.
Круговий метод розміщення меблів у спальні навколо центрального елемента
Круговий метод розміщення меблів у спальні створює відчуття гармонії та затишку.

📏 Основні параметри для гармонійної розстановки: ергономіка простору

Оформляючи красивий та вишуканий інтер’єр, ми не завжди замислюємося про зручність. І нерідко кімната виявляється дуже красивою, але зовсім не комфортною для життя. Проходи можуть виявитися занадто вузькими, а дотягтися до столу, сидячи в кріслі, проблематично. Тому слід дотримуватись оптимальних параметрів при розставлянні меблів.

📊 Золоті правила ергономіки спальні
Елемент простору Рекомендована відстань Чому це важливо?
Основні проходи Не менше 60-70 см Для вільного та безпечного пересування по кімнаті.
Прохід між ліжком та стіною/меблями 50-70 см Щоб було зручно заправляти ліжко та підходити до нього.
Простір перед шафою/комодом Не менше 80-100 см Щоб можна було вільно відкрити дверцята або висунути ящики.
Відстань від ліжка до туалетного столика ~100 см Щоб зручно було сидіти на пуфі/стільці, не заважаючи проходу.
Приклад симетричного методу розстановки меблів у спальні
Симетричний метод розстановки меблів створює відчуття порядку та спокою.

Для того, щоб приблизно уявити, як виглядатиме ваша кімната після розставляння всієї меблі, можна скористатися спеціальною програмою-планувальником. Якщо ж ви не вмієте користуватися подібними програмами, можна взяти звичайний листок у клітинку і, враховуючи певний масштаб, накреслити свою кімнату.

minimalism Розстановка меблів у спальні в стилі мінімалізм

Перед початком планування розставляння меблів, потрібно визначитися в якому стилі буде оформлений інтер’єр. Обов’язковим набором меблів до спальні є: ліжко, шафа, туалетний столик з пуфом.

Вбудовані корпусні меблі в інтер'єрі спальні мінімалізм
Вбудовані корпусні меблі в інтер’єрі спальні – ідеальне рішення для мінімалізму.

Багато спалень оформлюються в стилі мінімалізм, і не дивно, адже в ньому простота поєднується з безмежним затишком. У цьому стилі немає нічого зайвого, багато світла та ніжні пастельні тони в інтер’єрі, а це сприяє гарному відпочинку.

Ліжко, оформлене в даному стилі, як правило, низьке, його можна поставити узголів’ям до стіни, а з боків розташувати приліжкові тумбочки. Туалетний столик може бути розташований біля вікна, але не так, щоб він загороджував світло. Біля шафи можна виділити окрему зону для перевдягання поруч із дзеркалом. Якщо кімната досить простора, можна її доповнити невеликим диваном або парою крісел.

Вбудована шафа-купе в маленькій спальні
Вбудована шафа-купе до стелі економить простір у маленькій спальні.

Заключення

Кімната, призначена для відпочинку, повинна бути сповнена теплоти та затишку, і відповідь на запитання: як розставити меблі в спальні має бути однією – максимально комфортно для Вас.

Часті питання про розстановку меблів у спальні 🤔

👉 Де найкраще ставити ліжко?
Найкраще місце для ліжка – узголів’ям до суцільної стіни, так, щоб з нього було видно вхідні двері, але воно не стояло прямо навпроти них. Це створює відчуття безпеки. Бажано забезпечити підхід до двоспального ліжка з обох боків.
Згідно з фен-шуй, це не рекомендується, оскільки вважається, що дзеркало може забирати енергію сплячої людини. З практичної точки зору, відблиски та відображення вночі можуть заважати заснути. Якщо дзеркало необхідне, краще розмістити його на внутрішній стороні дверцят шафи.
У вузькій спальні ліжко краще ставити узголів’ям до короткої стіни. Якщо кімната дуже вузька, можна поставити ліжко уздовж довгої стіни. Використовуйте меблі світлих відтінків та дзеркала, щоб візуально розширити простір. Шафу краще зробити вбудованою вздовж однієї з коротких стін.
Якщо для повноцінної шафи місця немає, розгляньте альтернативи: високий вузький комод, відкрита вішалка для одягу в , настінні полиці або ліжко з підйомним механізмом, яке має величезну нішу для зберігання речей.
Килим додає затишку, тепла та поглинає звуки. Найкраще розмістити його так, щоб він виступав з-під ліжка на 50-60 см з трьох сторін, або покласти дві невеликі приліжкові килимки з обох боків. Це набагато приємніше, ніж вранці ставати босими ногами на холодну підлогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *