Цегляна стіна – родзинка в інтер’єрі

Сьогодні більшість людей прагне жити у затишному та неординарному гніздечку, де царювала б любов та затишок. І хоча створення стильних та непобитих інтер’єрів у наші дні, коли, здавалося б, випробувані всі прийоми та композиції, вважається завданням не з легких, відчайдушні та талановиті дизайнери сучасності довели, що для них немає нічого неможливого. Хочете відчути інтригуючий шик американського життя, але при цьому насолоджуватися душевністю атмосфери свого домівки, яка разом з нотками затишку буде пронизана легкими штрихами загадковості? Тоді цегляна стіна в інтер’єрі – пропозиція для вас.

Де можна використати незвичайний прийом? Так практично в будь-якому приміщенні! Найчастіше цегляна стіна стає окрасою віталень. Парадокс, але вона є чудовим тлом для сучасних телевізорів. Повісьте на таку стіну фотографії, годинник або картини і ці деталі декору набудуть особливого шарму і витонченості. Вони будуть, як магніт, притягувати погляд. Звичайно, біля натуральної цегляної стіни логічно встановити камін. Крім того, що це виглядатиме естетично, так ще й будуть дотримані правила безпеки, адже цегла відноситься до вогнетривких матеріалів.

Цегляна кладка в інтер'єрі сучасної вітальні

Цегляна кладка в інтер’єрі сучасної вітальні

Практична цегляна стіна буде і в інтер’єрі кухні, тому що в цій кімнаті актуальні проблеми вологості та термостійкості. Як додаткове оздоблення таку стіну можна пофарбувати спеціальною фарбою і тоді вона зможе відштовхувати від себе ще й жир. Кухня, з таким інтер’єром, вийде оригінальною, і її легко міститиме в чистоті.

Цегла – матеріал натуральний, тому його сміливо можна використовувати і в спальні, де ви проводите левову частку свого життя. Зробіть у цьому силі стіну в узголів’ї ліжка, і ви отримаєте справжню спальню з магією атмосфери середньовічного замку.

Темна цегла в інтер'єрі спальні

Темна цегла в інтер’єрі спальні

Груба кладка у стильних інтер’єрах

… тепер необроблена цегляна стіна у житловому інтер’єрі є ознакою розкоші

Нові віяння та нестандартні підходи до оформлення житлових приміщень – це звичайно чудово, але все-таки виникає питання: які стилі доречні стіни з простої цегли? Оскільки появі цегляних тенденцій у світі інтер’єрів сприяла популярність промислових будівель старої будівлі, то цегляна стіна стала основою в інтер’єрі стилю лофт. Взагалі, лофтами назвали житлові квартири, які обладналися у будинках занедбаних фабрик, майстерень та складів. Купуючи подібну нерухомість, власники прагнули не порушити первозданної «промислової естетики», тому з декору не забиралися не лише балки та «гола» цегла, а й навіть труби, що оперізують кімнати вздовж стін і тягнуться під стелями.

Фарбована в зелений колір цегляна кладка вітальні

Фарбована в зелений колір цегляна кладка у вітальні

Сьогодні цей сміливо заперечуючий стереотипи стиль неймовірно популярний у декорі заміських будинків та квартир у мегаполісах. Його по праву вважають зухвалим, вільним і непередбачуваним, тому що ніколи не можна передбачити, який ефект справить та чи інша композиція.

В еклектиці цегляна стіна може стати основним елементом, що об’єднує простір, а розміщений на «оголеній» кладці постер може вдало підкреслити тематику приміщення і розповісти про основні пристрасті його власника.

Цегляна кладка в інтер'єрі спальні

Цегляна кладка в інтер’єрі спальні

Відверто шляхетне і строге звучання набуває цегляної стіни в інтер’єрі арт-деко. Вона навіює спогади про ті століття, коли королі правили світом, а відважним лицарям доводилося боротися за серце милої дами. Здається,що ці стіни і сьогодні зберігають таємниці століть. Що стосується сучасної побутової техніки, що виділяється блиском своїх металевих боків, то вона, всупереч очікуванням, охоче розчиняється на тлі нестандартних монолітних конструкцій.

Активно використовують цегляну кладку для створення стилю кантрі. У таких інтер’єрах обов’язково будують кам’яні печі або каміни, а кладку стін залишають без облицювання. Раніше в цьому просто не бачили потреби, тому що в скромних заміських будиночках не влаштовувалися вечірки, та власне і не жили постійно, а тепер необроблена цегляна стіна в житловому інтер’єрі є ознакою розкоші.

Пофарбована в білий колір цегла

Пофарбована в білий колір цегла

Не обійдеться без такого дизайну і готичний стиль, причому не тільки класичний, а й неоготика. Тут цегляною кладкою дизайнери оформляють як стіни, так і колони, стрілчасті арки та інші інтер’єрні вишукування. Обстановка у такому європейському стилі сповнена контрастів. Тут люстра з кришталю може сусідити зі стрілчастою аркою, у стінах із брутальної цегляної кладки стоятиме розкішне ложе з балдахіном. Але саме контрастність сучасного підходу робить готичні інтер’єри надзвичайно ефектними.

Мінімалізм також лояльно сприйняв у своїх інтер’єрах простоту цегляної кладки. Вона чудово уживається з сіро-чорними та білими тонами, в яких часто виконується решта оздоблення. Своєю нетісаною грубістю цегляна стіна лише підкреслює урбанічну сутність стилю.

Картина в колір цегляної стіни

Картина в колір цегляної стіни

Цегляна стіна в інтер’єрі: способи кладки та переваги матеріалів

… дизайнери отримують можливість обіграти оригінальність оформлення цегляної стіни в інтер’єрі за рахунок ширини міжплиткових швів

Говорячи про використання цегляної кладки при оформленні будинку, потрібно розуміти, що такі стіни не обов’язково мають виглядати грубо та контрастувати з іншими елементами декору. Вони цілком можуть мати сучасний вигляд і своєю ритмічною фактурою просто урізноманітнити навколишнє оточення. Тому й у створенні використовуються різні прийоми і матеріали. Це може бути:

  1. Справжня цегляна стіна.
  2. Шпалери з імітацією цегляної кладки.
  3. Облицювальна цегла.
  4. Плитка під цеглу.
Інтер'єр кухні з цегляною стіною

Інтер’єр кухні з цегляною стіною

Перший варіант декору найбільш доступний власникам висотних новобудов та цегляних котеджів. При обробці основна частина цегляних стін штукатуриться або ховається під гіпсокартон, але якщо ви вирішили зробити житло в незвичайному стилі, цілком розумно залишити одну або кілька поверхонь цегляної кладки в інтер’єрі в первозданному вигляді. З такою стіною, звичайно, доведеться попрацювати, але все оздоблення обмежиться декількома нескладними процедурами. Спочатку потрібно зайнятися очищенням кладки від сольових розлучень, залишку цементу та пилу. Це дуже просто робиться кислотовмісними розчинами, що є в асортименті будівельних магазинів. Після такого чищення стіна відмивається водою та шліфується. Тепер залишається затерти шви затіркою для плитки або стандартним шпаклюванням і покрити готову поверхню одним з типів лаків на водній основі.

Обклеювання шпалерами – це найекономніший і найпростіший варіант отримати модне оздоблення в свій інтер’єр. І хоч комусь такий матеріал в обробці може здатися вчорашнім днем, насправді це рішення дуже поширене. Особливо актуально використовувати шпалери при необхідності виділити лише ділянку стіни або відтворити ілюзію кам’яної ніші. В даному випадку підійдуть структурні шпалери під фарбування, що чудово повторюють фактуру цегляної кладки або кольорові варіанти, які крім фактури відтворюють ще й дрібні екстер’єрні нюанси. Єдиною складністю в оформленні цегляної стіни даного типу в домашньому інтер’єрі може стати відсутність на ринку відповідного виду шпалер.

Цегляна стіна в інтер'єрі спальні

Цегляна стіна в інтер’єрі спальні

Найпопулярнішим матеріалом для обробки специфічних інтер’єрів є облицювальна цегла. Він представлений у великому асортименті. Така цегла може бути матовою, глазурованою або штучно зістареною. Для його кріплення на стіну використовують клей тієї ж марки, що й для робіт із штучним каменем. Шви обробляються відповідною тоном плитковою затиркою. Лицьова цегла помітно тонша і значно легша за оригінальний будівельний побратим, «з’їдає» мінімум корисної площі, тому просто ідеальний для облицювання малогабаритних кімнат і тонкостінних поверхонь.

Декор вітальні з цегляною стіною

Декор вітальні з цегляною стіною

Останній спосіб оформлення цегляної стіни підкуповує своєю простотою. У роботі можна використовувати як клінкерну, і керамічну плитку характерної структури. Матеріал ще тонший, ніж облицювальна цегла, і нагадує собою тонкі плашечки, які фахівці називають не інакше, як цегляний вінір. Кріплення на стіну проводиться за основними правилами роботи з плитковим матеріалом, тобто з використанням плиткового клею, орієнтовних хрестиків та виконанням наступного затирання. У цьому випадку дизайнери отримують можливість обіграти оригінальність оформлення цегляної стіни в інтер’єрі за рахунок ширини міжплиткових швів. Їх можна зробити вузькими та широкими, кривими та рівними або взагалі взяти та викласти клінкерну плитку в діагональному напрямку. Тільки виявивши фантазію реально отримати ексклюзивний варіант оформлення і про це забувати не варто.

Початкових ідей з обробки кімнат може існувати незліченна кількість, але ось яким із запропонованих способів створювати свій інтер’єр, ви вирішуватимете, спираючись на початкову ситуацію, підсумкову мету та фінансові можливості.

Цегляна стіна в оформленні передпокою

Цегляна стіна в оформленні передпокою

Цегляні стіни в дизайні старих будинків

В останні роки багатоповерхові будинки мегаполісів будувалися в основному з різноманітних панелей, тому знайти цегляну стіну в інтер’єрі новобудов практично нереально. Виходить, що наймолодшому будинку з цеглини сьогодні вже не менше чверті століття. Про «сталінки» взагалі говорити не доводиться, тому що вони вважаються найдавнішими представниками ринку вторинного житла. Однак саме тут живе дух часу, якщо не сказати, епохи. Кожна з квартир у таких будинках вже обросла історією і має індивідуальну атмосферу, що чудово відчувається. Все це чудово, але тільки ремонти в старих квартирах виливаються в серйозну «копієчку». Справа в тому, що стіни цих будинків сховані під товстим шаром старої штукатурки. При її видаленні відкривається кривизна просто неймовірного градуса. Щоб усунути небажані ефекти і вирівняти поверхню потрібно не один десяток мішків спеціальних будівельних сумішей, що не дешево стоять. А якщо додати до витратних матеріалів ще й вартість самих робіт, то волосся починає мимоволі ворушитися. Залишена в натуральному вигляді, цегляна стіна може стати не просто прикрасою інтер’єру, а й статтею економії. При не дуже хорошому стані цегляної поверхні її потрібно буде злегка зачистити, прогрунтувати та оновити шви спеціальною затиркою. На такі роботи не потрібно великих витрат і їх можна виконати самостійно. Дух старовини засяє у вашому будинку новими фарбами. Чи немає бажання перебувати в атмосфері графського замку? Розкрийте таку стіну лаком або матовою фарбою, тоді цегла буде виглядати більш рівною, і поверхня набуде більш сучасного вигляду і її простіше буде декорувати. На ній можна розмістити все, що завгодно:

  1. Оригінальний годинник.
  2. Картини.
  3. Постери
  4. Фотографії.
  5. Полиці з сувенірами.
Цегляна стіна в оформленні вітальні в стилі модерн

Цегляна стіна в оформленні вітальні в стилі модерн

На брутальній поверхні все буде доречним, але навіть ялинки ви не хочете використовувати весь цей декоративний мотлох, цегляна стіна в інтер’єрі все одно виглядатиме стильно.

 Висновок

Ідея використання в інтер’єрі стіни зі звичайної цегли прийшла в дизайнерську моду з Північної Америки. Там цей прийом став криком душі оформлювачів житлових приміщень і своєрідним закликом відійти від загальноприйнятих і вже набридлих канонів у дизайні. Впроваджуючи в життя такий нестандартний прийом, професіоналам вдалося довести, що багато речей прекрасні спочатку і абсолютно не потребують дизайнерських змін. Переконатися в цьому можна навіть просто переглянувши роботи, що вже є в цьому напрямку. Таке оздоблення вигідно підкреслить не лише класику, а й розставить правильні акценти у суперсучасному оздобленні. Як не дивно, але цегляна стіна в інтер’єрі, що з’явилася, справді може незбагненним ?образом надати кімнаті певного настрою. Тенденція використання цегли як оздоблення нова, ідея свіжа, а сучасні технології дозволяють професійним дизайнерам в будь-яке приміщення привнести зухвалість, загадковість та затишок, що інтригує. Не дивіться на те, що звичайна цегла груба, при всій своїй непривабливості, це єдиний матеріал, який здатний за мінімальних витрат забезпечити інтер’єру унікальну індивідуальність.

Цегляна стіна в інтер'єрі

Цегляна стіна в інтер’єрі

Фото галерея – цегляна стіна в інтер’єрі:

Відео:

2 thoughts on “Цегляна стіна – родзинка в інтер’єрі

  1. Cazh says:

    Схоже, цей текст висвітлює одну з актуальних трендів в дизайні інтер’єру – цегляні стіни. Я вважаю, єдиний акцент на такому елементі може додати стилю і характеру будь-якому простору. Однак, якщо використовувати цегляну стіну, то важливо дбати про її технічне обслуговування, щоб вона не стала причиною проблем з вологістю або теплоізоляцією. Також, варто розглянути, як такий елемент впишеться в загальний стиль інтер’єру.

  2. Nivh says:

    Автору вдалося надзвичайно цікаво і переконливо розкрити тему використання цегляної стіни як акценту в інтер’єрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.