💡 Вступ від експерта: Інтер’єрні кухонні дизайни прийнято розділяти на сучасні та класичні. Кожен напрямок, природно, має своїх шанувальників. А що робити тим, кому подобається відразу все: і строгий мінімалізм, і повний романтики класицизм, і суперфункціональний хай-тек? Для таких людей оптимальним рішенням стане дизайн кухні в стилі модерн, причому не в істинній інтерпретації, а в більш сучасній стилізації, позбавленій надмірної химерності декору. Це стиль, що поєднує практичність, елегантність та найсучасніші технології, створюючи ідеальний простір для життя.
Кухня в такому оформленні неодмінно сподобається тим, хто звик крокувати в ногу з прогресом, всім, хто схильний до ґрунтовності і легкого педантизму, загалом, людям, що цінують зручність і люблять порядок. Оновлений модерн цілком відповідає кожному пункту підвищених вимог.
Але як створити цей досконалий інтер’єр? Яке планування йому відповідає? Які повинні бути в кухні цього стилю штори та освітлення? Питанням немає кінця. Тож давайте познайомимося з багатогранним і красивим інтер’єром модернової кухні ближче.
Відмінні риси модерну ✨
Кухня в дусі модерну завжди відрізняється розширеною функціональністю. Тут немає зайвих предметів, а ті, що є в обстановці, підпорядковані одній меті – створенню практичної зручності. Стиль, що розглядається, – не новий. Він має столітню історію, проте продовжує триматися на гребені популярності і сьогодні.
🧐 Важливо знати: Багатофункціональність приміщення в дизайні кухні в стилі модерн ретельно замаскована. Вона ховається за фасадами тумб і шаф. Мова, звичайно ж, йде про сучасну техніку, без наявності якої про будь-яку функціональність кухні говорити взагалі не доводиться. У модерні ж простежується наступна концепція: максимальна свобода площ зі збереженням високої технічної оснащеності, що забезпечується оригінальними механізмами і кухонними приладами.
Основними ознаками модерну вважають:
- Згладжені кути.
- Плавні лінії.
- Вигнуті форми.
- Горизонтальна спрямованість.
- Овальні ніші.
- Асиметричність.
Інтер’єр, оформлений в напрямку модерн, завжди акуратний і компактний, тому для невеликих просторів він справжня знахідка.
Особливості оздоблення 🛠️
Модерн люблять не тільки за деяку педантичність обстановки, а ще й за те, що для декору кухні в цьому стилі немає потреби купувати дорогі витратні матеріали. У подібній обстановці вони себе дійсно почувають зайвими.
Для покриття підлоги в дизайні сучасної кухні в стилі модерн краще використовувати лінолеум, полівінілхлоридну або керамічну плитку, ламінат. Стелі можуть бути будь-якої конструкції: підвісні, натяжні, оштукатурені. Однак, незалежно від типу, їх поверхня забарвлюється виключно в білий колір.
Стіни також можуть оформлятися різними способами:
- Шпалерами.
- Декоративною штукатуркою.
- Керамікою.
- Фарбою.
Найкраще з перерахованого вище в модерн вписуються шпалери. Пропонований сьогодні асортимент, просто шокує різноманітністю пропозицій і часом вводить покупців в справжній ступор. Підшукати специфічний варіант дійсно непросто, тому в процесі вибору слід просуватися по намічених орієнтирах. Шпалери для дизайну будь-якої кухні повинні бути вологонепроникними, мати міцну миючу поверхню. А ось що стосується їх декору, то краще, якщо їх поверхня буде однотонною. Іноді допускається наявність принтів рослинної тематики або зображення комах і птахів.
Основний фон в модерні може бути в світло-шоколадних тонах або пастельних відтінках. Прекрасно сприймаються в такому декорі шпалери з ефектом шовкографії і вставки з натуральних тканин. Їх присутність можлива тільки при наявності в приміщенні хорошої вентиляції і потужної витяжки.
Колірні компроміси 🎨
Найвірнішим для модерну буде рішення вибрати однотонну палітру декору. Цей стиль просто не визнає строкатості і яскравості, але це не означає, що по стінах потрібно пустити сталеві і чорні розводи. Металевий блиск в обстановці такої кухні буде присутній на корпусах техніки, а також у вигляді меблевої фурнітури, і цього буде цілком достатньо. Металізовані поверхні, так само як і білі меблеві фасади з глянцевим ефектом або без нього, надають дизайну кухні в стилі модерн справжнього благородства.
Оскільки стильний декор не сприймає яскравості і різноманітності фарб, то основних кольорів в інтер’єрі такої кухні не може бути більше чотирьох. Насичення приміщення акцентними вкрапленнями може погано вплинути на його сприйняття, зробивши обстановку зухвало кричущою.
Ринок радує колірним розмаїттям кухонних меблів та оздоблювальних матеріалів, проте Вам потрібні тільки моделі в білих або кремових, бежевих або коричневих, помаранчевих і фіолетових, жовтих або зелених тонах.
У кожного із запропонованих кольорів є як маса відтінків, так і безліч обмежень по їх інтенсивності. Ні, вони, звичайно, можуть і навіть повинні бути в певній мірі насиченими, проте ні в якому разі не яскравими, що ріжуть очі.
Професіонали ніколи не використовують в дизайні невеликої кухні в стилі модерн темну палітру. Вони неодмінно обставлять кімнату світлими меблями і оформлять стіни світлими шпалерами. У просторій кухні дизайнери встановлять білосніжну фальш-панель і таку ж стільницю, за допомогою яких ефектно відтіняють меблеві фасади темного кольору.
Можуть вони зіграти і на контрастах. Наприклад, додати в модерновий інтер’єр чорної фарби, яка в комбінації з металевими поверхнями і світлим фоном зробить обстановку в кухні незвичайною і дуже стильною. На контрастних декорах зупиняться впевнені в своїх силах, неординарні господарі, яким ніщо не заважає домагатися в житті висот.
Взагалі модерн – це стиль, що дозволяє широко експериментувати з колірною палітрою і проявляти свій естетичний смак. Ваша творчість тут ніщо не обмежить. У новому баченні кухні в стилі модерн можна зустріти біло-рожеві, сіро-лілові, темно-бежеві, приглушено-коричневі відтінки, а також червоні і ніжні салатні кольори.
Роль акцентів в таких інтер’єрах довірена розвішаним по стінах картинам, вазонам і плафонам, своїм забарвленням перегукуються з тоном меблевих фасадів. Цю ж місію в інтер’єрі можуть виконати стільці з барвистою оббивкою і які-небудь незвичайні декоративні елементи.
Декорувати простір кухні безумовно треба, однак, у випадку з модерном не можна перевантажити обстановку дрібними деталями. Це неодмінно принесе з собою безлад і вигляд у кухні стане далеко не стильний, а просто захаращений, а адже модерн – це неймовірна акуратність і порядок.
Меблевий дизайн кухні в стилі модерн 🛋️
У стильній кухні все і завжди буде лежати на місці, тому що гарнітури для неї робляться місткими і обов’язково функціональними. Мало того, що все і в будь-який момент буде знаходитися під рукою, так таке рутинне заняття, як прибирання, перетвориться на суцільне задоволення.
У дизайні кухонних гарнітурів завжди є місце склу, металу і пластику. Їхні фасади фарбують емалями, покривають лаком або плівкою монохромних забарвлень з блиском або без. У меблевій конструкції завжди передбачені місця для установки техніки і використовується мінімум декоративних елементів.
Плівкою або емаллю покривають меблі з МДФ. У конструкції може бути присутнім алюмінієвий профіль, а вставками між панелями може стати пластик або скло. До речі, скло і алюміній можуть служити не тільки вставками, а й бути основою меблевої складової. Такі гарнітури мають вигляд меблів з майбутнього.
У дизайні меблів для кухні в стилі модерн може бути застосована легка «фрезерування» її поверхонь. Даний тип декору тільки підкреслить прихильність модерну до суворої чіткості геометричних пропорцій.
Що ще характерно для стильних кухонних гарнітурів, так це відсутність звичних нам ручок на поверхні дверцят. Секрет у тому, що дверцята навісних шафок відкриваються вертикально, причому для їх відкриття не треба докладати якихось титанічних зусиль. Досить просто трохи натиснути на дверцята, як вони автоматично відкриються.

Підлогові тумби повні висувних ящиків, полиць з оригінальним механізмом відкриття. Вони вражають своїми габаритами. Класичні шухлядки просто губляться на їх фоні, але як кажуть господині, на кухні ніколи не буває зайвого місця. У таких «чорних дірах» відмінно поміщаються каструлі, сковорідки і безліч іншого начиння.
Особливості планування 📐
Дизайн кухні в пропонованому стилі модерн по праву названий універсальним, тому що легко адаптується під площі будь-якого розміру.
Кутове планування
У маленьких кухнях меблі ставляться чіткими лініями. Тут часто можна бачити Г-подібне її розміщення. Кутова розстановка користується популярністю не тільки через свою ергономічність, але і через те, що дозволяє стовідсотково реалізувати основні стилістичні концепції, а саме: оптимальність, практичність і функціональність обстановки. Кутові гарнітури легко вписуються в кухні будь-яких конфігурацій. Вони не захаращують простір, а навпаки, виглядають неймовірно компактно.
П-подібне планування
Якщо говорити про П-подібну розстановку меблів, то тут потрібно відзначити, що такий спосіб не прийнятний для невеликих просторів, оскільки шафи і тумби сховають за собою відразу три стіни. Ні, вмістити, звичайно, всі предмети можна, але ось комфортним дизайн такої кухні в стилі модерн, назвати буде ніяк не можна. Оскільки поняття про скромність площ у кожного з нас своє, то цілком може бути, що такий спосіб розміщення меблів вам цілком доступний. Як з цим визначитися? Фахівці кажуть, що ви будете комфортно почувати себе в подібному плануванні, якщо відстань між паралельно розташованими рядами меблів буде становити мінімум пару метрів.
Острівне планування
У кухнях, що радують простором, а також студійних приміщеннях найкраще використовувати острівні конструкції кухонних гарнітурів. У цьому випадку, робоча зона разом з мийкою і варильною поверхнею, виноситься в центр приміщення. Основні предмети гарнітура при цьому залишаються стояти біля стін, при цьому зовсім неважливо, за яким принципом ви їх розставите, головне, щоб вам було комфортно в такій обстановці. Розділочна і столова зона в дизайні острівної кухні може залишатися під стінами, але частіше за все їх поєднують з островом, тому що це практично і дуже зручно. Функції острова можна розширити, зробивши його кордоном між кухонною і вітальною зонами.

Принципи освітлення модернового інтер’єру 💡
Неважливо, якого розміру буде кухня, оформлена в неповторному стилі модерн, освітлення її в будь-якому випадку буде багаторівневим, тому що в таких інтер’єрах не повинно бути похмурих кутів. Ви ніколи не вирішите цю задачу, якщо спробуєте обмежитися в декорі єдиним підвісним світильником, що висить в центрі стелі. Ні, світло, звичайно, буде, але ось його якість, повірте, вас абсолютно не задовольнить.
Більш того можуть виникнути певні труднощі. Наприклад, якщо ви станете готувати, стоячи до лампи спиною, ви закриєте від світлових променів робочу зону. Вона опиниться в тіні і вам буде зовсім некомфортно працювати.
💡 Порада експерта: Займаючись дизайном освітлення кухні в стилі модерн, професіонали використовують тільки лампи, що генерують нейтрально біле і тепле світло. Люмінесцентні лампи в цьому випадку протипоказані, тому що спотворюють передачу кольору і наповнюють простір неживим холодом блакитнуватого світіння. Таке світло не тільки псує вигляд поданих страв, а й викликає неприємне відчуття тривоги.
Невеликі кухні немає сенсу перевантажувати якимись вигадливими світлотехнічними формами. Тут цілком вистачить лінійки вбудованих або накладних світильників. Базове освітлення можуть виконувати і шинні системи. Вони зручні тим, що дають можливість коригувати напрямок випромінюваних потоків і зосереджувати їх на освітленні потрібної поверхні. Дуже зручний мобільний варіант освітлення, який виконують лампами «на прищіпках». Ці моделі можуть кріпитися де завгодно і переміщатися в будь-який час і в будь-якому напрямку.
У великій кухні, втім, в наш час, напевно, і в невеликій кухні теж, плануючи освітлення потрібно передбачати згруповане підключення системи верхнього освітлення. Це дозволить економно витрачати електроенергію, а також створювати певну атмосферу в обстановці.
Не варто випускати з уваги і організацію природного освітлення. У модерновому інтер’єрі воно повинно бути помірним. Кількість природного світла можна регулювати різними способами. Дешево і практично робити це за допомогою штор. В такому інтер’єрі «зелене світло» дано жалюзі, римським моделям і рулонним шторам. Якщо ж ви бажаєте декорувати вікно тканинними фіранками, то набирайте на їх пошиття синтетичні матеріали. Вони не будуть збирати масу пилу і менше схильні до забруднення, та й доглядати за ними зовсім не важко.
Висновок
Дизайн кухні в стилі модерн – найкраще рішення для інтер’єрів мегаполісів, де все підпорядковане стрімкому життєвому ритму, однак, це не привід говорити, що в заміських будинках йому не місце. Модерн хоч і вважається дещо педантичним інтер’єром, однак його створення теж вимагає експериментів і фантазії, а кухні, зроблені в цьому стилі, де б вони не знаходилися, завжди вражають своєю гармонійністю, зручністю і функціональністю.