Дизайн меблів під старовину з дерева

Раритетні предмети меблювання виконують особливу роль у дизайні інтер’єру. Вони підкреслюють аристократичність та ексклюзивність обстановки будинку. Дизайн меблів під старовину з дерева можна виконати за допомогою патинування, брашування, золочення, декупажу та інших способів декору.

Дух старовини, що походить від антикварних предметів інтер’єру, наповнює будинок нотами розкоші та шляхетності. Самобутні деталі обстановки уособлюють естетику багатьох стилістичних напрямів – ретро, ​​вінтажу, кантрі, бароко, ар-деко, шебі-шик, готики та багатьох інших.

Гарнітури, обідні та вітальні меблеві групи з деревини, що випромінює тепло, доречно використовувати для нівелювання надмірної холодності дуже популярної металевої та скляної обробки. Тому дизайн меблів під старовину з дерева є актуальним і в сучасних інтер’єрах.

Дизайн меблів під старовину з дерева: варіації декору

Будь-який непримітний стілець, шафа, обідній або письмовий стіл із масиву деревини може стати виразним арт-об’єктом. Дивовижні перетворення меблів просто виконати за допомогою різних технік декоративно-ужиткового мистецтва і способів перетворення дерев’яних деталей:

  • відбілювання;
  • моріння;
  • лакування;
  • шліфування;
  • тонування;
  • обробка воском з імітацією патини;
  • покриття фарбою з ефектом кракелюр;
  • розписи.

Дерево – пластичний матеріал з легкістю, що піддається обробці. За рахунок застосування вищезгаданих способів можна в домашніх умовах видозмінити столярні вироби з деревини, надавши їм характерного нальоту старовини.

дизайн меблів під старовину

Дереву легко можна надати характерний наліт старовини

Для створення розкішно виглядає інтер’єрної композиції в манері ар-деко або неокласики досить як акцентні деталі використовувати унікальні меблі з дизайном під старовину. Вона обов’язково має бути зроблена з цінних порід деревини – венге, зебрано, дуба, махагоні чи тику.

Філігранно виконане різьблення по дереву, золочення поталлю, срібло фільонок надає столярним виробам розкішний старовинний вигляд. Подібний декор меблів доцільно виконати під час облаштування палацових інтер’єрів. Великі витрати на їхнє оформлення можна суттєво знизити за рахунок купівлі або реставрації старих крісел, диванів, ліжок, трюмо та інших меблевих виробів. Навіть незграбно виглядають предмети обстановки набудуть солідного вигляду при вміло виконаній зміні оббивки, ремонті зламаних деталей і рукотворному декорі під старовину.

дизайн меблів під старовину

Меблі з різьбленням та позолоченням для розкішних інтер’єрів

Особливості зістарених меблів

Неймовірною привабливістю мають дерев’яні меблі під старовину. Недбале оброблення фасадів, нерівномірне фарбування, шорсткості та інші дефекти – естетичні переваги деталей інтер’єру, що суперечать сучасній точності та досконалості. Ознаки ветхості відображають відбиток вікової експлуатації, нагадують про рукотворне виготовлення майстрами-червонодеревниками.

дизайн меблів під старовину

Недбала обробка додасть меблів чарівності

Характерними ознаками меблів під старовину є вади, що естетично виглядають:

  • навмисно нерівні краї;
  • збиті кути;
  • потертості;
  • вищірбинки;
  • неоднорідне забарвлення;
  • розтрісканий барвистий шар;
  • подряпини;
  • незначні сколи;
  • слід корозії.

Деревна основа стійко витримує обробку наждачним папером, фрезерним або пірографічним обладнанням. Завдяки цьому будь-які деталі можна зробити ідеально гладкими, прикрашеними хитромудрим різьбленням або випаленими візерунками.

Відбитки часу на меблів у вигляді декоративно створених вад дозволять виділити елітарні риси інтер’єру, що символізуютьпошана нестаріючої класики, модерну, ар-деко та інших стилів дизайну.

дизайн меблів під старовину

Дизайн меблів під старовину підкреслить стиль інтер’єру

Меблі, що були в експлуатації, стануть в нагоді для відтворення картини інтер’єру з селянським побутом, властивим кантрі, рустику і сільському стилю дизайну. Предмети обстановки зі штучно створеними тріщинами і слідами фарби, що облупилася, символізують оформлення будинку в стилі вінтаж.

Якщо додати розпис флористичними мотивами, то столярний виріб органічно впишеться у провансальську атмосферу.

дизайн меблів під старовину

Для інтер’єру в стилі прованс додайте розпис

Меблі під старовину в стилі Прованс

Затишок заміської дачі з видом на нескінченні лавандові поля легко відтворити у власному будинку, якщо наслідувати естетику провансальського стилю. У характерному інтер’єрі превалюють природні мотиви, вибілені меблі з виразними дефектами у вигляді ледь помітних потертостей та тріщин.

Щоб надати столярним виробам вигляд, досить використовувати простий спосіб декору:

  • Очистити від старої фарби меблеві фасади та деталі столярних виробів за допомогою наждакового паперу або шліфувального обладнання.
  • Почергово пофарбувати темною та світлою фарбою.
дизайн меблів під старовину

Почергово пофарбуйте поверхню різною фарбою

  • Затерти шліфувальним папером верхній шар до моменту появи на поверхні фрагментів базового тонування.
дизайн меблів під старовину

Затріть шліфувальним папером верхній шар

В результаті вдасться досягти ефекту витертості меблів у певних місцях, що імітує видимість застарілості. Крім ознак старості для столярних виробів у стилі Прованс характерне прикраса фасадів шаф, комодів, трюмо, буфетів флористичними мотивами у вигляді розпису.

дизайн меблів під старовину

Декоруйте меблі в техніці декупаж

Елементарним методом мальовничого оформлення є декупаж меблів своїми руками:

  • Після вищеописаної обробки столярних основ необхідно рясно змастити місце декору акриловим клеєм.
  • Щільно додати декоративні серветки або спеціалізовані декупажні картки з вибраними малюнками.
дизайн меблів під старовину

Нанесіть клей і щільно прикладіть декоративні серветки

  • Після висихання композицію потрібно покрити подвійним шаром акрилового лаку.
дизайн меблів під старовину

Після висихання покройте поверхня подвійним шаром лаку

Старовинні дерев’яні комоди, оздоблені виноградною лозою, буфети з польовими квітами, масивний обідній стіл із різноманітними вадами – естетичний орієнтир панування Провансу в інтер’єрі. Кожен предмет обстановки через зовнішню недосконалість створює відчуття використання багатьма поколіннями.

Роль меблів під старовину в сучасному інтер’єрі

Достаток хромованих і глянсових предметів обстановки, що рясніють на картині ультрамодного інтер’єру, розумно доповнити контрастними деталями. Для органічного комбінування сучасних елементів інтер’єру та вінтажних столярних виробів необхідно дотримуватись правил дизайну:

  • Антикварні меблі потрібно використовувати для облаштування акцентних зон в інтер’єрній композиції.
дизайн меблів під старовину

Меблі декоровані під старовину в акцентній ролі

  • Сучасні світлові інсталяції грамотно підкреслять презентабельний вигляд ексклюзивної ретро-деталі.
  • Групувати предмети меблів та декору потрібно за стилістичними ознаками.
  • Щоб красиво скомпонувати старі та нові деталі обстановки, потрібно створити гармонійні контрасти. Наприклад, обідній стіл із мореного дуба з потрісканою стільницею встановити поруч із ідеально гладким дзеркалом або в оточенні прозорих пластикових стільців.
дизайн меблів під старовину

Створіть гармонійні контрасти в інтер’єрі

  • Дотримання колірного балансу з дозуванням 60-30-10%, що належить основному, додатковому та акцентному тону. Якщо раритетні меблі повинні виступати в ролі візуальної домінантні, то її забарвлення потрібно вибирати відповідно до фокусного кольору. Гармонійно з навколишнім простором виглядають ретро-деталі схожого тону з базовим колірним тлом.
дизайн меблів під старовину

Вибирайте забарвлення відповідно до фокусного кольору

Щоб створити видимість старовини, дизайнери філігранно опрацьовують кожну деталь столярного виробу. Завдяки творчому підходу декораторам вдається зробити справжні твори меблевого мистецтва. В результаті зовнішня недосконалість меблів під старовину з дерева зводиться в ранг гідності, адже кожен елемент набуває індивідуальності.

Модифікації зістарених меблів для облаштування вітальні

В історичних стилях дизайну, що відображають принципи облаштування інтер’єру в минулих епохах, зал займав масштабний простір у будинку. Об’ємні еркерні вікна, високі стелі та просторість репрезентативної зони відбилася на меблевій індустрії. Столярні вироби за старих часів виготовлялися з великогабаритними деталями і виразним декором, добре помітним з далекого кута залу з великою площею.

Тому доречно для благоустрою великих віталень використовувати раритетні деталі обстановки:

  • Масивна книжкова шафа з дуба або сосни в різьбленому обрамленні. Щоб акцентувати увагу на його довготривалій експлуатації, необхідно доповнити естетику старовини книгами з пошарпаними палітурками.
дизайн меблів під старовину

Масивна книжкова шафа декорована під старовину

  • Вітрина з облізлою фарбою на дерев’яних опорах відмінно підійде для розміщення предметів декору з історією – порцелянового сервізу або колекції антикварних речей.
  • Комод із фігурним каркасом та патинованими ручками чудово виконає роль подіуму для демонстрації сімейної реліквії – свічників, скриньок, тарілок із жостівським розписом.
дизайн меблів під старовину

Розмістіть на комоді елементи декору

  • Вольтерівське крісло на вигнутих ніжках або крісло-гойдалка з грубою обробкою дерев’яного каркаса – невід’ємний атрибут камінної зони з аурою минулих часів.
  • Журнальний столик з круглою стільницею та підстіллям у вигляді скульптури з деревини створить зручні умови для настільних ігор.
дизайн меблів під старовину

Зручний журнальний столик займе гідне місце в інтер’єрі вітальні

Меблі під старовину з дерева оптимально підходять для благоустрою вітальні, де можна повноцінно відпочити від інтенсивного ритму життя та вдосталь поностальгувати про розміреність буття в минулі часи.

Підбір меблів під старовину для кухні

При бажанні по-особливому оформити місце для щоденних трапез та святкових застіль актуально використовувати різні предмети меблювання:

  • Локовані обідні столи з об’ємною стільницею та фігурними ніжками у вигляді балясини в тандемі з типовими стільцями – характерна особливість кухонь з естетикою історичних стилів дизайну. Тонко опрацьовані класичні елементи декору символізують кустарне меблеве виробництво. Ознаки старовини можуть виявлятися у вигляді сколів або дрібної сіточки тріщин на лакованій поверхні. Подібного візуального ефекту легко досягти під час використання кракелюрного лаку для покриття дерев’яної стільниці або підстілля.
дизайн меблів під старовину

Характерні тріщини можна отримати за допомогою кракелюру

  • Столовий набір зі столу та табуреток, збитих з необтесаних дощок, – невід’ємний атрибут кухні у сільському стилі, шалі чи кантрі. Дуже грубий декор меблів під старовину підкреслить обробка морилкою природних тонів.
дизайн меблів під старовину

Дизайн шафи під старовину для кухні у стилі кантрі

  • Обідні стільці з м’якими сидіннями та спинками, обтягнутими тканиною з явними ознаками зношування, актуально встановити навколо столу з домотканою скатертиною. Вибілені каркаси з неоднорідним забарвленням у тандемі з драпіруванням тканиною з пасторальними орнаментами явно відобразять ознаки панування Провансу або шебі-шику.
дизайн меблів під старовину

Штучно зістарені меблі ідеально підійдуть для кухні в стилі прованс

Традиція збиратися за обіднім столом невикорінно мігрує з однієї доби до іншої. Сьогодні актуально, як і в минулі часи, організовувати на кухні затишні столові зони з широким столом та зручними стільцями з високими спинками. Для створення антуражу старовини розумно віддати перевагу ні з чим незрівнянному дизайну зістарених меблів з дерева, що зберігає історію трапез багатьох поколінь.

Прості способи надання меблів антикварного вигляду

Щоб столярні вироби швидко набули помпезного вигляду з флером старовини, потрібно застосувати ефективні способи декору:

  • Брашування дозволяє виразно виділити неповторні образи річних кілець та рифлення на масиві деревини. У процесі природного старіння поверхня спила дерева тьмяніє і природний р.ісунок стає набагато яскравішим від навколишнього фону. Штучно створити подібний візуальний ефект нескладно за рахунок обробки поверхні меблевих виробів сталевими щітками або піскоструминним обладнанням у заводських умовах. На фінальній стадії декору необхідно покрити поверхню воском або лаком.
дизайн меблів під старовину

Брашування дозволить виділити неповторну фактуру дерева

  • Золочення надає дерев’яним предметам інтер’єру благородного вигляду з акцентом на дорогоцінну обробку під старовину. Найпоширеніший метод декору меблевих фасадів – золочення поталлю (спеціалізованою фольгою характерного цінного металу кольору). Блискучий матеріал дрібно подрібнюють, клеять на основу, м’якою щіткою обробляють для видалення країв фрагментів поталі і полірують для фіксації.
дизайн меблів під старовину

Золочення надає меблям благородного вигляду

  • Патинування створює видимість утворення нальоту, що символізує багаторічний термін служби столярних виробів. Найчастіше ефект патини на меблів виявляється у обробці кутів, виїмок, заглиблень відмінним від основи кольором. Домогтися подібного вигляду просто при використанні фактурної фарби, шовкового або бітумного лаку.
дизайн меблів під старовину

Патинування зробить меблі ефектнішими

Унікальний дизайн меблів під старовину, що зачаровує декоративними вишикуваними, має дивну схожість з справжнім антикваріатом. Тому розумно освоїти ази декорування старих столярних виробів, здатних блискуче виглядати після майстерно проведеної реставрації.

Як зробити зістарений журнальний столик своїми руками: покроковий майстер-клас

Необов’язково використовувати стільці або табуретки для створення самобутніх предметів інтер’єру під старовину. У минулі часи в ролі об’єктів меблювання виступали непридатні основи. Оригінальною ідеєю створення зістареного журнального столика може стати використання нетривіальних деталей:

  • великих полін;
  • раритетних скринь;
  • дерев’яних ящиків з-під овочів або фруктів;
  • піддонів.

Щоб зробити журнальний столик з піддонів, що ветхо виглядає, необхідно дотримуватися простої технології:

  • Ретельно обробити палети – очистити від забруднень, замінити цвяхи, що поржавіли, відшліфувати за допомогою дриля з насадкою для обробки деревини.
дизайн меблів під старовину

Ретельно обробіть палети

  • З’єднати між собою кілька піддонів залежно від бажаної висоти підстілля.
  • Зробити стільницю з розібраного піддону. Для надання дошкам ефекту старовини за допомогою стамески зробити рубані прорізи у хаотичному порядку. Альтернативні способи декору – збити кути, зробити отвори цвяхами чи паяльною лампою обпалити дошки у кількох місцях. Імітація механічних пошкоджень надасть виробам досвіду.
дизайн меблів під старовину

Надайте пофарбованим дошкам зістарений вигляд

  • Прикріпити знизу з чотирьох сторін масивні меблеві коліщатка з можливістю повороту в будь-який бік і фіксації у потрібному положенні.
дизайн меблів під старовину

Прикріпіть меблеві коліщатка

Існує багато способів оформлення меблів під старовину. Фото етапів рукотворного декору столярних виробів здатні будь-якого поціновувача зістарених предметів побуту надихнути на самостійне створення визначних деталей інтер’єру.

дизайн меблів під старовину

Зробіть унікальний предмет інтер’єру своїми руками

Дизайнерські рекомендації щодо використання зістарених меблів

Сміливі експерименти з дизайном дерев’яних предметів інтер’єру виправдовуються отриманням ексклюзивно оформленого будинку з обстановкою, що запам’ятовується, як музейна виставка старовинних меблевих експонатів. Тому не поспішайте позбавлятися предметів інтер’єру, які давно втратили первозданний вигляд і вийшли з моди.

Для перших проб реставрації ідеально підходять меблі під старовину з масиву сосни. Цей вид деревини має м’яку структуру та виразний природний малюнок, представлений у вигляді об’ємних кілець асиметричної форми. Достатньо відшліфувати поверхню столярного виробу із сосни, обробити лляною олією та покрити акриловим лаком.

До того ж, масив сосни відноситься до недорогих будівельних матеріалів. У разі потреби заміни зламаних деталей легко виправити дефекти за невеликих фінансових витрат.

дизайн меблів під старовину

Меблі з масиву сосни легко піддаються реставрації

Зроблені столярні вироби здатні повноцінно відтворити картину інтер’єру давньоруської хати, палацових апартаментів або покоїв царських садиб. Застосування старих комодів, буфетів, консолей та інших застарілих елементів меблювання – чудова альтернатива дорогого антикваріату.

дизайн меблів під старовину

Дизайн меблів під старовину чудова альтернатива антикваріату

При проектуванні дизайну інтер’єру необхідно чітко розподілити головні та другорядні ролі між раритетними та сучасними предметами меблювання. Надмірне використання антикваріату створить видимість музейної обстановки, що суперечить домашньому затишку.

Дозоване застосування меблів під старовину з дерева з чарівною формою різьблення збалансує химерний блиск дизайнерських елементів оздоблення, що відповідають трендам інтер’єрної моди.

Відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.